Автор Тема: Тема за преоткриване на забравено знание  (Прочетена 14923 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Езотериката(и алтернативната наука) ме кара да обърна внимание на факта, че тя доказва себе си чрез подробностите, които са очевидни.Тези подробности се обясняват от официалния свят с думите "така се е получило,защото е логично".
Подробностите са все следствия от еволюцията; безполезни и неизползваеми неща; неща, в процес на еволюиране и развитие; странни и безполезни чудатости, получили се като страничен резултат от еволюцията или развитието на нещо друго около тях; неща, които са следствие на деградация на още по-ненужни неща...която деградация прави нас по-еволюирали.
Маловажности, ненужни детайли, преходни неопределености...предварително отминали работи, които все още се задържат пред очите.

Докато чак съвремието, което заговори за торсионни полета, заговори за кухини-генератори на торсии на пространството.Заговори за кухините в човешкото тяло.
Кой по дяволите се е питал защо някои кости са кухи? Защото така се е получило...вероятно от...маймуните.Които са еволюция на...птиците!

Кой се е питал защо имаме две очи? О, много просто - щото така виждаме по-добре, отколкото с едно.
Гениално!



Много ми се иска да посветим тази тема на очевидните подробности, които някакси не забелязваме и да се помъчим да ги обясним чрез знанието, което имаме и чрез солидните си въображения :)
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #1 -: Март 16, 2009, 17:27:39 pm »
Интересно ми е защо:

Организмите са симетрични


Не всички, разбира се.Но бозайниците, човекът, динозаврите и влечугите и тн.Какво друго може да има зад този факт, освен пространствено-деятелните причини?

Моето мнение е, че тук се намесват главните правила на тази Игра - дуалността и йерархията.Една същност с две преливащи страни.Една същност, представляваща сливане на две половини отвън, но представляваща единство отвътре - органите далеч не са симетрични.

В този ред на мисли ми е интересно, защо само някои органи са симетрични? Дали не можем да се присетим някои характерни черти за Играта и Вселената, като разгледаме природата и функциите на органите, които не са или които са симетрични в телата на живите организми и човека?

Защо черният дроб е само един в тялото и защо е отдясно? И също така...защо, когато има случай на инверсия на органите при хората (нещата,които би трябвало да са отдясно, са отляво и обратно) винаги или всичко е отляво или всичко е отдясно, но не може само някои органи да са инверсирани?
Не искам научни обяснения.Не ща няква тъпа патка, завършила медицина и станала процесор, да ми казва, че вените не били достатъчно дълги за друго!

Също така по-интересен въпрос:

От гледна точка на това какво СИМВОЛИЗИРА даден орган, известна е информацията, че рептилите имат две сърца.Чувал съм и за три.Какво символизира едно човешко сърце, разположено НЕ В СРЕДАТА НА ТЯЛОТО и ДВЕ СИМЕТРИЧНИ сърца при рептилите?
Какво символизират две очи, разположени отпред на главата и две очи, разположени отстрани на главата? Дали можем да кажем че две очи от втория тип говорят за ИЛИ ИЛИ при дуалната вселена, а две очи от пъривя тип говорят за съзиране на единството в дуалната вселена?
Това със сигурност има отношение към фините значения на инкарнациите, обитаващи дадени тела.



Също така:
Дали е уместно да се групират двойки и единични органи да се групират вледствие на фините си функции? Белите дробове и бъбреците в друга група органи(според символното им значение) ли ще се намират, за разлика от черния дроб, далака и жлъчката например?
Дали могат да се направят подразделения "двойки" и "единици", като последните се делят на "ляво", "дясно" и "в средата" и "не в средата" ?

Аз съм убеден, че тези подробности отразяват и подробности относно ролята на органите като еманация на плътните области на фините тела.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #2 -: Март 16, 2009, 19:28:53 pm »
Организмите са симетрични, защото това е един от начините да функционират успешно в дадена среда. Три крака например са неподходящи,защото движението с тях ще е трудно и ще поглъща прекалено много енергия.

Някой органи не са симетрични, защото просто няма нужда от два броя. А се намират в  ляво или в дясно заради движението на околоплодните води на майката.
  Това,кое какво символизира е културен феномен, който се различава в различните култури и е вторичен
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #3 -: Март 16, 2009, 23:00:30 pm »
Организмите са симетрични, защото това е един от начините да функционират успешно в дадена среда. Три крака например са неподходящи,защото движението с тях ще е трудно и ще поглъща прекалено много енергия.

Някой органи не са симетрични, защото просто няма нужда от два броя. А се намират в  ляво или в дясно заради движението на околоплодните води на майката.
  Това,кое какво символизира е културен феномен, който се различава в различните култури и е вторичен

Гил  ;D ;D Насълзиха ми се очичките  ;D

Но може би ще има смисъл от проводничеството на обществено мнение от твоя страна  :-\ ако успееш да ми отговориш, защо според общественото мнение едно сърце е по-функционално от две по-малки(същия въпрос и за черния дроб).

Ако можеш да ми кажеш какво смята общественото мнение за околоплодните води при мъжете.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #4 -: Март 16, 2009, 23:27:16 pm »
Специално за сетивата, повечто от тях са симетрични, за да се постигне т.нар. "стереоскопичност" - т.е. осъзнаване и на двата аспекта: ляво-дясно, ин-ян, което е фундаменталната логика при изграждането на този наш, така дуалистичен свят....

 :)
musica universalis

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #5 -: Март 16, 2009, 23:37:29 pm »
И аз така мисля относно сетивата.

Също така мисля, че дясната позиция на черния дроб се обяснява с меридианите, но при меридианите съм много бос :) и нищо не мога да коментирам.Може би ако някой каже нещо повече за меридиана, който се свързва с черния дроб, ще можем да характеризираме "дясното пространство" с още нещо.Не само с дясната половина на мозъка.
Не е ли интересно как човекът е сметнал мозъка за по-интересен и е кръстил дясната половина "интуитивна половина", вместо "чернодробна половина".Това дали ни дава основание да свържем черния дроб с подобни прилагателни?
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #6 -: Март 16, 2009, 23:45:01 pm »
Черният дроб се управлява от лявото полукълбо на мозъка ( както цялата дясна част от тялото ), и следователно е под опеката на Ума - рационалното мислене, анализиращо и разследващо собственото си битие...
musica universalis

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #7 -: Март 16, 2009, 23:48:20 pm »
И аз така мисля относно сетивата.

Също така мисля, че дясната позиция на черния дроб се обяснява с меридианите, но при меридианите съм много бос :) и нищо не мога да коментирам.Може би ако някой каже нещо повече за меридиана, който се свързва с черния дроб, ще можем да характеризираме "дясното пространство" с още нещо.Не само с дясната половина на мозъка.

Много го омота.Дясната позиция на черния дроб няма нищо общо с меридианите.Спокойно можеш да си засилиш разсъжденията в друга посока  :D

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #8 -: Март 17, 2009, 00:18:44 am »
Ами значи това е или голямо, или малко разковниче - кому е нужно онова пресичане на нервните пътища така, че лявата мозъчна половина да управлява дясната част на тялото и обратно?

П.П.Гил, само не ми казвай, че така е най-функционално или че е за да се прави място за околоплодните сокове.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #9 -: Март 17, 2009, 00:50:02 am »
Ами значи това е или голямо, или малко разковниче - кому е нужно онова пресичане на нервните пътища така, че лявата мозъчна половина да управлява дясната част на тялото и обратно?

П.П.Гил, само не ми казвай, че така е най-функционално или че е за да се прави място за околоплодните сокове.

Аз незнам за какви меридиани говориш? Единствените познати на мен са тези по които тече жизнената енергия /Чи/ на човека,а това какво общо има с разсъжденията ти и темата  :-\ ???

Колкото до околоплодните води,доста грешно си го разбрал.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #10 -: Март 17, 2009, 00:58:03 am »
кому е нужно онова пресичане на нервните пътища така, че лявата мозъчна половина да управлява дясната част на тялото и обратно?


Кому е нужно ли ?
Ами, на нас е нужно - за да се усетим що за същества сме, и какво се крие зад клетъчните ни "мембрани"...
musica universalis

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #11 -: Март 17, 2009, 01:03:18 am »
кому е нужно онова пресичане на нервните пътища така, че лявата мозъчна половина да управлява дясната част на тялото и обратно?


Кому е нужно ли ?
Ами, на нас е нужно - за да се усетим що за същества сме, и какво се крие зад клетъчните ни "мембрани"...

Ок :) Но с какво ни помага това, че са кръстосани, освен със символа на пресечените пътища, който е субективно тълкуван.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #12 -: Март 17, 2009, 11:25:21 am »
Само ще спомена, че има хора, колкото и малко да са те, при които органите са разположени огледално. Това е добре да се знае.
« Последна редакция: Март 17, 2009, 20:25:27 pm от Iris »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #13 -: Март 17, 2009, 19:55:49 pm »
Ирис,както казах това е заради движението на околоплодните води преди раждането.

кръстосаните нервни пътища се отнасят само за двойни органи, за черния дроб не важи. ОСвен това дясната половина не се нарича интуитивна. Нарича се така от разни езотерици по разни форуми.

И още веднъж. Човешкото и животинските тела са отпреди раните езотерични тълкувания(особено посочените в тая тема) и са биологични. Доктато това,което идва от езотериката като търсене на символика в човешкото тяло е продък на човешкия ум и култура и няма нищо общо с това,че тялото е такова.
Да се казва че имаш две очи, щото в тва е закодирана някаква вселенска тайна, означава че просто не разбираш нищичко...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Тема за преоткриване на забравено знание
« Отговор #14 -: Март 20, 2009, 13:41:14 pm »
Всъщност Гил, струва ми се, че ползваш някаква матрица на разсъждение, но не си даваш сметка как по-точно действа.Постоянно подкрепяш твърдите съждения(общественият им релийз), но въпреки това с тази матрица стигаш само донякъде.И там, докъдето стигаш, мистериозно преставаш да мислиш.
Ако някой премине това критично за теб пространство, започваш да циклиш в чаршафи.

Нека позная - ако кажа, че на атомно и молекулярно ниво винаги има симетрия заради активните полета в пространството и е логично по-големите обекти също да имат симетрия и ако ти дам примера с това, че магнитните полета и звуковите вълни винаги рисуват върху желязната прах симетрични изображения, ти ще се оплетеш в чаршафи.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27