Автор Тема: Какво правим по време на криза  (Прочетена 39602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #75 -: Март 20, 2009, 20:28:28 pm »
Не съм съгласна, аз лично давам 2 апартамента под наем и продавам 2 имота, така, че съм наясно с всяка цена, никой не си е смъкнал цената, ако не е на зор, не заминава в чужбина, пада цената /пак казвам нямам предвид ваканционните имоти/ точно само на ипотекираните имоти и то зависи върху колко, защото имаше банки с лошата практика да плащат 90 процента от пазарната стойност,  колко ще го обезцениш тоя имот особено ако теглещият заем въобще не си е правил сметката да го плаща и мноооого, ама мнооого закъсали строители, които се преброиха още есента като спряха работа, такива дето ги е подгонила мафията и няма мърдане. до 12.2008 давах една много подобрена гарсониера в Г.Милев - 50 кв м за 400 лв под наем, сега със затворени очи ми дават 500 лв, така че не падат дори и при големите жилища, просто се блъскат като копърки във всяка стая семейство и сметни по 250 лв за стая по комплексите каква веселба е. Що се отнася до "нарочния" фалит на банките едно време, логично е тези които не знаят какво да правят да купуват само хляб, макар, че после и хляб нямаше, но останалите добре спечелиха, просто инфлацията се управлява елементарно. Между другото като гледам какво прави ДАНСКЕБАНК почвам да мисля , че разсъждаваме еднакво, ако знаеш, че борда ще падне до 1 година /което е логично разсъждение за Бойко-комунистическото левашко правителство което се очаква, че изтича и мандата на шефа на БНБ и нов ще назначават, при положение, че излишъка се топи като мартенски сняг, а вече закъсват и с данъците, повече от логично/ и емитираш заем в лв, обърнеш го в евро, то след една година печалбата ще ти е минимум 10 %, а при по голяма девалвация на лева и доста повече. Ще видим как ще реагират другите банки, но без подобни разсъждения подобно упражнение няма никакъв смисъл. :-\
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #76 -: Март 20, 2009, 22:05:15 pm »
Добре за тебе, че си намерил клиенти за 500 лв. за гарсониера.

По принцип толкова струват гарсониери, които са обзаведени с чисто нови мебели в сравнително нова кооперация.

Това което направи Данске банк е интересно, но е много малко като обем. С толкова пари не може да се бутне борд. Възможно е просто да опипват почвата. Не знам какви са им целите... ще видим завбъдеще.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #77 -: Март 20, 2009, 23:37:52 pm »
 ;)Не става въпрос да бутнеш, а да се възползваш............при това "печатане на пари", което днеска е хита на паричните иструменти в пресата и без това ще се обезцени доста валута като се почне от долар и се стигне до къде ли не  ::)
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #78 -: Март 21, 2009, 08:10:41 am »
Ами ако знаеш, че борда ще пада след 1 година да речем, намери ми BGN заем с фиксирана лихва и ще те почерпя. Обаче да не е безбожно висока.

Иначе пак ние ще го издухаме. Ще стане като в Гърция при въвеждането на еврото преди години. Не знам, този народ вече още колко може да се изтисква.

Неактивен Aquarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #79 -: Март 21, 2009, 11:55:16 am »
Защо въвеждането на еврото да се оказва непременно изтискващо?И бордът защо е по-добре да отпадне?Задавaм си въпроси тук просто на висок глас...

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #80 -: Март 21, 2009, 12:21:45 pm »
Въвеждането на еврото е изтискващо, защото търговците ще направят така, че цените да останат същите като числа, но в ЕВРО. Докато заплатите ще се смъкнат както трябва в съотношение 2 към 1.

Много добре си знаем цигано-балканския си манталитет и масата търговци няма да пропуснат да ни прецакат, щом ни се отдаде шанс.

Същото стана и в Гърция преди години като се въведе еврото.

А борда е добре да отпадне, защото ако отпадне борда курса евро лев няма да е както сега 1 към 2, а ще е например 1 към 3. Което ще девалвира лева и по този начин ще стимулира износа и българското производство.

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #81 -: Март 21, 2009, 12:57:28 pm »
Съгласявам се, но няма ли българското производство по-сериозни пречки срещу развитие от силата на лева.

Реалната стойност лев-евро?? Девалвация се очаква за долара и за еврото така че???

От там на сетне вече, че ще има мизерници които пак ще искат да прецакат съседа си е повече от ясно.

п.п. Редактирам, че изглежда малко объркано. Двата въпроса стоят отделно от по-горе изложеното, че на българското производство му се пречи и по други начини.
« Последна редакция: Март 21, 2009, 17:20:51 pm от buden »

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #82 -: Март 21, 2009, 16:44:26 pm »
На българското производство всичко му пречи...... Истината е, че хората не могат, това е положението от тия 5 милиона, които са останали тука като махнем пенсионерите и децата останалите просто не стават, ама за нищо не стават. Така, че тука говорим за някакви жалки остатъци от нещо, което да не умре и то и то на принципа на някаква изкуствена помощ. А за девалвацията си прав, то при нас стана като Мохамед и планината щом не махате борда, ще се девалвира еврото /честита Ви инфлация от вчера/, а дано тука по бързичко реагират на световното решение на "печатане на пари", че фирмите съвсем здадоха багажа.
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #83 -: Март 21, 2009, 16:56:47 pm »
А за Данске

А. Това, което знам със сигурност:
1. Danske bank твърдят, че борда ще падне!
2. Citi твърдят, че ще издържи!
3. От 1. и 2. следва ясна арбитражна възможност.

Б. Това, което можем да предполагаме:
1. Цената на финансирането (YTM) на облигациите вероятно е малко по-ниска от 10% тъй като, пак вероятно, са били пласирани с премия.
2. Danskе се финансират независимо за какво, така както се финансират гръцките банки у нас, плащащи лихви по депозити в лева над 9%.

3. Danske са се застраховали при Citi срещу валутен риск (падането на борда), затова са фиксирали левовите облигации в евро. Арбитражната възможност, спомената по-горе е реализирана. Danske продължава да отстоява негативната си позиция за борда ни и затова продава на клиентите си облигации фиксирани в евро, т.е. застраховани срещу падането на борда. Схемата изглежда доста сложна, но такива са възможностите на лева.

Освен това те събират 50 милиярда от много страни, така че това упражнение не е само за България
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #84 -: Март 21, 2009, 17:02:43 pm »
 ;) Разбира се има и друго мнение

Продажбата на облигации от страна на Данске означава че банката има къса позиция в тях. Не е необходимо борда да пада, достатъчно е примерно след 6 месеца да ни понижат рейтинга отново и заради това цената на същите тези облигации да падне.

Ако банката междувременно е swap-нала лихвите то тогава тя остава само с кредитен риск от който може да извлече печалба при горния сценарий като си затвори позицията купувайки подобни по риск книжа ако не и същите (стига да има някой да си ги продава).

 :D Въпрос на вкус, както казал заекът в стария виц  laugh
Интересно е, обаче при печатането на пари и инфлацията дето ни я готвят с валутите по цял свят, китайците колко ще издържат, щото те практически им обезценяват "голямото долар" дето са си го събрали, а и кога ще се почувства у нас това, как мислите?!
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #85 -: Март 21, 2009, 17:25:32 pm »
Съгласявам се, но няма ли българското производство по-сериозни пречки срещу развитие от силата на лева.
Именно, това твърдя и аз. БГ производството има много по-големи пречки от силния лев. Така че силния лев е неуместна причина за изтъкване на проблемите при БГ производителите. Една от тези големи причини е, че много малко БГ компании произвеждат качествена стока.  :D


buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #86 -: Март 21, 2009, 17:32:43 pm »
Не са глупави ама хич щом играят арбитражно. Та и как иначе. Те ако не са арбитражите и спекулите нямаше да ги има вероятно.

Кога ще се срине долара и разни други покрай него даже и Рон Пол може да не знае с точност. Сложен въпрос.

А що се отнася до кпд-то на населението може много да се спори. Има и некадърни и способни хора навсякъде. А и е обществена тайна, че срещу страни от третия свят се действа умишлено.

.......
Добре де на китайците колко им е качествето на производството?

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #87 -: Март 21, 2009, 17:38:51 pm »
А борда е добре да отпадне, защото ако отпадне борда курса евро лев няма да е както сега 1 към 2, а ще е например 1 към 3. Което ще девалвира лева и по този начин ще стимулира износа и българското производство.

За това и писах, че според мен дори и такова действите няма да повлияе на производството. Колко да го стимулира?
Ако от вътре не си оправим политиките, няма начин.


Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #88 -: Март 21, 2009, 20:08:54 pm »
На китайците качеството хич не им е лошо, при това го подобряват с всеки изминал ден. Някъде четох, че това дето потопиха света с тяхно евтино производство и на практика го направиха безмислено занимание за останалите го постигали с 10 % от населението си. Сетете се ако впрегнат още само 10 % какво става. Но те не ми се коментират, защото за мен те са нация създадена затова. Аз не познавам друга с такава издръжливост, скромност и ниско КПД на живот(ако мога така да се изразя). Не само ние почти никой не би издържал. А що се отнася до образованието, то в цял свят се неутрализира, за България просто нямам думи. Въпросът е, че при нас иде реч за оцеляване. :'( :'( По отношение на КПДто на населението трябва просто да се сложи една нова величина, нарича се мързел. Съчетана с простотия, завист, злоба и алчност. Всичко това ти дава отговор, защо който и да е българин (не всички разбира се) предпочита да чисти кенефи и да мие насрани задници на старци назапад, но да не работи за друг българин. Ако към това се прибави и прословутата българска управляваща класа и аз се чудя защо сме още живи, но както казва Емо Кошлуков в една държава винаги има какво да се краде!!! laugh laugh
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #89 -: Март 22, 2009, 00:48:46 am »
Да речем че мога да срещна всеки един от вас с едни хора, 5-6 души. Хора които са най-компетентните и способни ветеринарни лекари за цяла Източна България. Това са хора които могат да ви засипят с доказаталетва колко вредна е държавната политика относно селското ни стопанство и изобщо просъществуването на техния отрасъл. Примери как се пречи на произвежданите от тях услуги. Това са хора, които са с изключително високо КПД, при тях такова нещо като мързел не съществува. Така че дотук с оправданията, че българите не произвеждали качествена стока или били мързеливи.
Разбирам е, че ако болшинството мислят само за ракия, салата и чекии, то те създават и общата представа за целия ни народ. Но има много факти, как държавната политика ни вреди умишлено. Та дори и наличието на глупаците е държавна политика.
 
Отклоних се от темата, но производството си е важно за да не се стига до криза, не е ли така.

п.п.
Разбира се такава среща няма да се проведе, защото никой не може да ми докаже че има смисъл да се ангажират тези хора, за да си доказваме очевадното. А то е, че системата култивира проблемите.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27