Автор Тема: Какво правим по време на криза  (Прочетена 39548 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #45 -: Февруари 23, 2009, 20:12:42 pm »
Седем годишното дъно стана факт.........преди малко
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #46 -: Февруари 25, 2009, 00:08:20 am »
Третата ми прогноза се сбъдна.......12 годишно дъно и то с точност с която и аз съм изненадан.
Сега всъщност предстои средната вълна.
Чакаме големи две-три банки да фалират официално от там 20-30 по малки и от там 50-100 още по малки, според анализа това го очаквам да започва началото на март след около 10 дни и да се задълбочава до края на март, много колеги смятат периода за много къс, но те също смятаха дъната че изобщо ако се получат ще са лятото чак.
Всъщност от там идва понятието крах, когато нещата стават прекалено бързо и всеки бяга от потъващият кораба с това което може да грабне само с едната си рака без да мисли колко много вещи има той още вътре в кораба.
И така се получава паника която служи за задълбочаване на недоверието в КАКВАТО И ДА Е ИНВЕСТИЦИЯ И ОТ ТАМ КРАХ.
Ако и това стане, тогава ще продължавам, дано да не съм прав защото след това идват събития, които не са от съвсем икономически характер.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #47 -: Февруари 25, 2009, 08:55:22 am »
ДСК дали ще фалира?Че имам кредит там...

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #48 -: Февруари 25, 2009, 09:14:13 am »
ДСК дали ще фалира?Че имам кредит там...
Не.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #49 -: Февруари 25, 2009, 11:28:01 am »
Еон, впечатлен съм от категоричността ти. Кажи поне кои очакваш да фалиратq за да бягаме от тях.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 19:05:58 pm от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #50 -: Февруари 25, 2009, 11:40:50 am »
В България няма да има банки, които ще фалират. Говоря с такава категоричност, защото работя в тази система и имам наблюдения.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #51 -: Февруари 25, 2009, 13:31:24 pm »
Мисля, че и при нас ще има такива банки, въпроса остава за мен кога?
Локалните банки трудно може да се каже за тях, наблюдавайки световната фондова борса, защото те не са отразени в индексите, но при всички положения те са част от това, което става и те ще бъдат засегнати, за тях може да каже някой, който работи в системата именно като eon, при първите откази на клиенти за теглене на по-големи суми, при първите закъснения със заплатите на служителите, при уволнение или съкращение на служители в ключови отдели като охрана или мониторинг или мениджмънт също е показателно.
 
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 19:06:48 pm от Mirotvorec »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #52 -: Февруари 25, 2009, 13:35:17 pm »
Това, че се съкращават/уволняват служители не е показател, че дадена банка фалира.

Прост пример:

През 2007 и началото на 2008 се даваха кредити на куцо и сакато, в следствие, на което се назначаваха масово кредитни инспектори, които да дават тези кредити. Сега кредити не се дават и тези хора стават ненужни. И е нормално при криза да се свиват разходите. Нима ще се държат тези хора на работа при условие, че цял ден ще си бъркат в носа и ще взимат пари за това? Вика му се оптимизация на разходите, колкото и студено и гадно да звучи.

Неактивен irgnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #53 -: Март 03, 2009, 21:17:55 pm »
Все повече ми се върти датата 13 март за начало на колапса. Просто предчувствие неподкрепено с нищо. Ще видим :)

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #54 -: Март 04, 2009, 01:55:25 am »
eon
Цитат
при уволнение или съкращение на служители в ключови отдели като охрана или мониторинг или мениджмънт също е показателно.
 
Ключови отдели eon и ги споменах конкретно кои са и казах, че е показателно не съм казал че е сигурно, ако нещо подобно стане, сигнализирай моля, пък всеки има свободата да анализира както си иска, ти можеш да бъдеш полезен на много хора.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #55 -: Март 05, 2009, 11:38:35 am »
САЩ започва да си загубва ума, ООН е издала заповед за задържане на действащия  президент в Судан!!!!!!??
Човека е подписал дългогодишен договор с петролните китайските фирми да обработват и купуват петролните залежи в Судан, това е всъщност причината.
Безпрецедентно е да се гласува в ООН заповед за задържане на действащ президент, Русия и Китай са шокирани от тази заповед за задържане, интересното е, че при нас в България мас медийте изобщо не обръщат внимание на новината!?
 Според мен това е евентуална начална искра за сериозни конфликти като резултат от световната икономическата криза.
« Последна редакция: Март 05, 2009, 11:44:11 am от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #56 -: Март 05, 2009, 11:44:49 am »
Все повече ми се върти датата 13 март за начало на колапса. Просто предчувствие неподкрепено с нищо. Ще видим :)

Отново дата за колапс и край на Вселената.
 
Защо малко не си сдържате параноята, бре?

Неактивен irgnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #57 -: Март 06, 2009, 00:23:18 am »
Хах, аз ама грам не съм параноик, на шега го казах това за 13-ти. :)
А каквото има да се случи, ще се случи, нямаме силите да го променим. Много съм говорил на тези теми с познати и приятели, ама на никой не му дреме, и с 99,9% от хората е така.
« Последна редакция: Март 06, 2009, 00:54:22 am от Mirotvorec »

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #58 -: Март 12, 2009, 16:45:14 pm »
 laugh Абе да ти кажа на мене ми дреме и то много, тука вече обмислям някакъв нов бизнес щото съвсем се изнемогва, апропо  :-[ някой да сподели за бизнес, който да просъществува в такава криза, че и след това в депресия, мене ме заболя главата от мислене. >:(..........нашенци в щатите са по спокойни от американците например. Те мислят, че имат повече шансове от българите в България и американците в САЩ. Има някаква логика, като катунарите като се осере полянката минавата на друга, при това са задължително млади хора. Но са сигурни, че Ситото и Националната банка са фалирали и сега ги национализират и положението както тук така и там с всеки месец става по кофти. Въобще не ме грее тезата, че квото за всички това и за гол Хасан. ::) Въпросът е какво върви при криза, при война знам - черната борса е на върха, при инфлация - стоки, материали и пр, но при депресия, майка му стара и то продължителна - нямам представа, дайте акъл. :D
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #59 -: Март 13, 2009, 02:11:36 am »
Техническите анализатори очакват още две дъна преди да се обърне тренда -  юни и октомври. Някъде четох, че в средата на тази година (юни, юли) ще са големите гърмежи...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27