Автор Тема: Какво правим по време на криза  (Прочетена 39578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #90 -: Март 22, 2009, 07:28:15 am »
Аз за селското стопанство не говорех като имах предвид производство. Там нещата са ясни - ако си голям земевладелец на вратата ти ще почукат едни яки момченца от ТИМ, които ще "поговорят" с тебе и дотук с високото ти КПД.  ;D

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #91 -: Март 22, 2009, 11:06:03 am »
А пък аз не се обръщах лично към теб. Просто стана дума за производството.

С подобни примери казвам, че е грешка да се смята тези които се оплакват от държавната политика да са само хора от работническата класа без образование.
Или производството ни не е нито лошо нито прекалено скъпо, ама ни е ясно защо куца. А това че има боклучи на пазара няма какво да се чудим, така ще е след като няма контрол - относно шума около сиренете го казвам това.

И още Еон, кое е смешното? Всъщност зависи от коя страна на барикадата си.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #92 -: Март 22, 2009, 12:48:25 pm »
Смешно е, защото вече е трагично и жалко.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #93 -: Март 22, 2009, 20:27:46 pm »
  Темата ми беше затова, че тук никой не спазва закони, правила, а като замине на запад го прави, системата го принуждава, единствения правилен бизнес тука е политиката и е масов спорт, а що се отнася до народа не знам и аз - ама то не му пречи комунизъм (странно как на китайците не пречи), не му пречи демокрация, не знам и аз какво все му пречи, но както всички виждаме резултата е плачевен, същевременно като заминем (за пари, уж де) някъде се съобразяваме с всичко което всъщност е правилно и тласка хората от дадена държава, връщаме се от перфектен ред и правила и пак хаос, затова може би някой приветстват режими от типа на Сталин и Пиночет, защото и аз не знам какво може да накара такива хора освен долнопробен животински страх да влязат в правия пък като започнеш от главата на рибата, та чак до опашката. :'( :'(
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Aquarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #94 -: Март 23, 2009, 04:28:12 am »
Последното мнение е доста крайно.Българинът е твърде интелигентен,за да му трябват такива методи.Единственият проблем е според мен е,че както показва горното мнение,мислим само в крайности.Крайно време е да се разбере от народа,че и капитализмът,и социализмът/комунизмът,са крайни форми,а има нещо умерено...
« Последна редакция: Март 23, 2009, 05:31:11 am от Aquarius »

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #95 -: Март 23, 2009, 13:16:07 pm »
 :D Вероятно си доста млад за да говориш за съзнание при българския народ :o
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #96 -: Март 23, 2009, 18:39:18 pm »
А вярно ли е, че в Германия се притеснявали от рухването на еврото. Като под рухване имат предвид връщане към националните валути.
Възможно ли е така да бъде изиграна Европа от Щатите и ако да, какво по-точно означава това.

Питам, защото информацията ми е от втора ръка.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #97 -: Март 24, 2009, 07:56:20 am »
Salito, вчера DOW и Co. скочиха със близо 7%. Какво правим? Нещо не се сбъднаха прогнозите. Сега какво следва?

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #98 -: Март 24, 2009, 12:34:06 pm »
В момента има едно корективно движение, което според дау теорията  математически като завърши ще може да се разбере, то какво коригира големят спад или част от него, съответно ще се разбере следващият спад ще бъде основен или частичен, има ключови нива които ако стигне до тях цената започва един вариант да става по възможен от друг, наистина както казва xnet_user сегашното рали много е важно.
Корекцията е основна за целия спад, може да продължава колкото си иска, но не се очаква да не прескочи 10000 като стойност, цената ще си играе с времето но не и със цената.
От 13000 до 6500 като общ спад е 6500 разлика, в момента цената е 7700 тоест 1200 корекция на 6500 движение тоест няма една пета, по елиот школата трябва да стане цената към 11500 за да коригира 68% от движението, по корективната школа (на която съм привърженик в момента ) корекцията няма да е в повече от 20% тоест още малко й остава максимум 8200, но когато завърши първата корекция А вълна може да се каже за времето, аз мисля че А вълната свършва скоро и ще следват В  и  С  корекции които ще бъдат като в картина която съм прикачил в предишен пост, тоест няма да мине цената 8200-8300.
А що касае прогнозите, те за мое голямо учудване всички станаха, без последната с фалирането на банките, въпреки многото брой банки които фалираха, ама малки, аз очаквах големи банки да паднат, но все пак има още 10 дена за да удържи пазара на този вариант, ако не стане, значи сценария на колегите е по възможен, тоест чак към средата на лятото ще дойде големият спад.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 20:11:50 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #99 -: Март 24, 2009, 13:25:09 pm »
Не смятате ли, че обезценяването на валутите в световен мащаб и инфлацията ще окажат влияния, аз мисля, че с нея се опитват да влияят на кризата.
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #100 -: Март 26, 2009, 16:23:57 pm »
Първото на което попаднах относно РИСКОВЕТЕ ПРЕД ВАЛУТНИЯ БОРД беше една статия от 05.01 тази година.

http://www.forumat-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=70&Itemid=65

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #101 -: Март 28, 2009, 01:08:56 am »
Salito, вчера DOW и Co. скочиха със близо 7%. Какво правим? Нещо не се сбъднаха прогнозите. Сега какво следва?
Салито даде точни прогнози, ралито свърши...
В края на април ще излезе доклада на регулаторите за състоянието на банките...
Все повече срещам мнения, че юни ще е последното дъно...

« Последна редакция: Март 28, 2009, 01:16:22 am от xnet_user »

buden

  • Гост
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #102 -: Март 28, 2009, 02:49:41 am »
Говорете малко по-ясно и за нас простосмъртните, че това икономиката е най-шибаната наука.


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #103 -: Март 28, 2009, 07:44:37 am »
Е то е ясно, че ще е последното дъно тази година ама на какво?

На DOW, на S&P, на SOFIX, дъно(пик) на безработица, на бюджетен дефицит... дъна бол, кой каквото си избере.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво правим по време на криза
« Отговор #104 -: Март 28, 2009, 12:39:50 pm »
http://www.inline.ru/krizis.asp  предполагам това ще ти даде отговор в продължението на статията  :-[
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27