Автор Тема: The Secret  (Прочетена 104756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #90 -: Ноември 30, 2008, 21:22:16 pm »
July, в общи линии съм съгласен с последния ти пост. Ако обобщя накратко и метафорично това че мога да играя и да печеля в определена игра не трябва да означава че тя ми харесва. Всяка игра си има своите правила и те могат да се променят  и за да се изразя по ясно какво искам да кажа - Ако приемем че  в тениса на мен не ми харесва това че могат да се бият по 2 сервиса вместо по 1 и искам да променя това за да стане играта по- интересна и равнопоставена идва един филм "тайната на тениса" който почва да ми обяснява как да играя много по-добре, но по старите правила. Добри, лоши няма  значение аз съм си направил преценката че не са добри като гледам историята на земните цивилизации а вместо това тези които ги устройва статуквото и се притесняват от новите правила (и отново метафорично че с 1 сервис ще губят много повече) ми пускат филмчета за да си оправдаят тиранията.

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Относно: The Secret
« Отговор #91 -: Ноември 30, 2008, 21:50:40 pm »
....Аз съм по-скоро на мнението, че животът е такъв какъвто Е.  Лош или хубав го прави само пъпеша на раменете ми. Защото съм си изградила някакви мои, жалки, фалшиви системи, които ако не резонират с нещо, казвам – лошо, ако резонират, казвам  - добро.

Да не се повтарям, но светът е какъвто си го направим ние.  Докато търсим причините другаде,  а спасението извън нас, винаги ще оставаме слепи за силата, която притежаваме.

....

Кратко и ясно  8) Филма, драги Alienне оправдава ничия тирания.Но се радвам че те има,  :D защото чрез твоите оборващи постове, помагаш на някой да израстват и да осмислят нещата по добре.В спора се ражда истината  ;)
« Последна редакция: Ноември 30, 2008, 23:45:10 pm от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Относно: The Secret
« Отговор #92 -: Декември 01, 2008, 12:28:28 pm »
Ако аз започна да давам съждения, кой живее правилно или неправилно, това несъмнено ме поставя в осъдителна позиция. Кой съм аз и кой ми е дал правото да съдя? Защо да съдя? Нали и аз искам никой да не ме съди? Не прави на другите това, което не искаш да ти се прави на теб. 

Толерирай.  Много хора разбират толерантността, като съгласяване или харесване на нещо. За мен е ясно, че да толерирам нещо, не значи, че го харесвам или споделям.  Да съм толерантен , не значи да харесвам непременно нещо, а да приемам фактът, че то съществува.  Приемам и не си хабя енергията да му се противопоставям, защото, дали ми харесва или не, някой е направил своя избор. Това е изконното му право. Аз приемам това, защото искам и аз да имам право на избор.  Ако го отрека на другите, значи да се усъмня в моето собствено право на избор.

Това постоянно  люшкане на махалото в правилно-неправилно, ще организира за мен един доста ограничен, осъдителен живот и несъмнено ще рефлектира върху моето мислене. Осъждайки даден индивид и поставяйки на морална оценка начинът му на живот, несъмнено ще поражда у мен чувства на негодувание, вина, неприязън и подобни, които ще осигуряват допълнителната стагнация на духа ми.  Сори, но не мисля, че морализирането и осъждането е еволюция на духа, по-скоро е стагнация за духа.  Поне за мен. Моят най-нов любим принцип е : допускай, позволявай, толерирай.
    July......... чудя се какво да напиша...
   При опитите да прилагам на дело, освен да разсъждавам и пиша, заключенията ти от горния цитат, преживях доста. Това се отнася не само до форума и някои съфорумци, но и до близки и познати.
   Преживях доста обиди, квалификации ... общо взето - неразбиране.
   Обаче най-страшно беше, когато демонстрирах същото поведение на толерантност спрямо елита и извънземните. Страшното не беше за мен а за тях. Те загубваха досегашната си яснота. Агресията взимаше връх.
   Може и да е парадоксално за някои, но прилагайки в живота си толерантност спрямо различномислещите и различнодействащите, дапускайки правото им на избор, позволявайки да защитят позициите си аз установих примирие в себе си. Имаше и изключения при опитите ми да докажа правотата си. Винаги изключенията бяха кагато отсрещните искаха потвърждаване на съжденията си а не достигане до фактите. Имаха нужда от кученцето клатещо глава, поставяно преди години в някои автомобили, а не от мислещ събеседник.
   
   За морализацията и осъждането - може и да си отличен сталкер а?
   В Zeitgeist ли съпоставяха "Книга на мъртвите" с 10-те заповеди? Как заявлението, че не си или си сторил нещо се трансформира в заповед? Свобода, освобождение, любов и заповед .... някак непривично стоят рамо до рамо.
   Ще взема и аз да ги редактирам тези заповеди най сетне, че да не съм последен в редицата.  ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: The Secret
« Отговор #93 -: Декември 01, 2008, 14:08:02 pm »
Е, Жоре,  аз нали затва правя разлика между „харесвам” и „толерирам”.  Толерирам значи допускам нещо да си е каквото си е, тва е.  Но си прав, че хора, които наричат себе си толерантни  и уж разбиращи,  се превърщат в агресори, когато трябва да си защитят СВОЯТА  теза.  Сякаш тяхната теза Е  универсалната истина. Факти? За какви факти говориш.. хаха. Факти.. Никой не обича тая дума. 

Наскоро бях свидетел на подобно поведение на един , да го наречем „ Х”,  чийто труд беше критикуван от някой си, да го наречем  „У”.  „Х” буквално пред очите ми се трансформира от привидния мъдрец  в простак и агресор. И изписа такива простотии за „У”, че не е истина просто..  Само  защото  „У” явно не одобряваше работата на  „Х” .  Но пък беше добър урок за мен.  Бях решила да се изкажа  по случая, съвсем обективно и без да нападам, но  в крайна сметка реших, че няма да го направя, като така позволих на глупака да бъде глупак и на агресора агресор.  А мъдрецът се изпари буквално за секунди.

И наистина,  има едно твърдо вътрешно примирение, което не може да се обясни, ако не се изпита. Нещо твърдо в теб, те прави гъвкав като тръстиката. Защото, ако тръстиката не е гъвкава, няма да се огъва под ветровете, а ще се пречупва.  Примирение и съгласие, че такива хора ще има и явно те имат своето педназначение щом  ги има.  Нищо не съществува без смисъл.  Всяко нещо е заредено от  ментална енергия.

Верно, че съвсем офтопик сме вече, нали за филм ставаше дума.  Сори, Ал. Ами аз даже вече филма го забраих да ти кажа. Ако е бил манипулативен, явно не ме е изманипулирал толкова много.  Щото явно не съм била кой знае колко впечатлена  от „тайната”. Схемата на филма според мен е такава:  Ще ви кажем, че има тайна, която притежавате, но няма да ви издадем тайната, как да стигнете до тайната и да можете да си служите с нея.  Не става да си лепнеш снимка на къща на стената и да я имаш след  5 години.  Фундаменталното „как” е пропуснато, предполагам от разсеяност на авторите.  Защото трябва да обясниш на хората, как точно се случва процеса. Как можеш да въздействаш на първичните атоми, които се реят край тебе , за да ги манипулираш да се съберат в точно такива  перфектни комбинации, че машината да се задейства.  Тоест , както винаги повтарям, казана е половин истина с половин уста.  Което ме навежда на мисълта, че  филмът е правен под въздействието и контрола на светлата полярност.

Но явно допада на други хора.  Така да бъде.  И ако  един човек не  е на много високо стъпало на развитие на съзнанието си, а то е латентно в него, все пак  може да разпали някакъв интерес и породи някакво замисляне.  Което си прилича на подготовка на масите, според мен.   За какво?
 
Хора, които се интересуват и изучават философия и езотерика,  вече ги знаят тези тайни. Така, че за тях  - нищо ново под небето.  Но, пак, приемам и толерирам , че като всеки филм и този ще си има поддръжници и такива, които не го харесват и такива, като мен, на които не им пука.   Ами филмът е точно като Цайтгайстите 1 и 2. Все манипулции ( То, кой филм не е някакъв вид манипулация), но пък последните два, придружени с най-отвратително побъркващата,  дразнеща музика и възможно най-монотонния и скучен глас на планетата, като четец.  При тая побъркваща музика, която кънтеше в стомаха ми : бум, бум бум бум в някакви ниски честоти и мрънкащия четец, си беше чист героизъм, че ги издържах.  И, пак, след филмите, не знам нищо повече, само стари неща , но поднесени по-концентрирано, за да шокират, естествено. Първото впечатление беше като : браво , супер и даже го препоръчвах на други и  след това, постепенно, интересът ми започна да се разгражда, защото други схеми в мен биваха една по една отключвани, докато премислях  филма.   Манипулция, реших накрая.  Утопията също присъстваше там и беше доста  примамливо поднесена, с проекта Винъс. Разочарование, щото писах на проекта,  тъй като имах  предвид нещо  за индустриалния дизайн.  И така и не получих отговор.  Това допълнително ме наведе на мисълта, че както винаги, всички филми се правят с цел манипулация, а не с цел да се променят нещата наистина.  Само трябва да разбереш истинския източник на идеята във филма, за да разбереш от къде идва манипулацията и за кого е предназначена. 

И, съжалявам да го потретя,  не врявам в утопични светове, каквито тези филми ми разкриват,  ако еди си какво.. именно защото трябва да се прескочи това „ако”, което  не е някакво мини, литъл ако-нце, а е мега  ако-чище.  И това „ако” е съзнанието на човека.  А него не можеш го прескочи, нема как.  Трябва да го развиеш.  Но се опасявам, докато това стане на масово равнище, ще се наложи един ден да избираш, дали да искаш живееш в искуствено създаден свят като Винъс  или искаш да си роб на тъмните или пък , като мен, искаш да узнаеш истинската си същност и да не се поддаваш на изкушенията, които ще ти се предлагат. 

Затова са тези филми, поне аз мисля така, за да може, когато дойде моментът за избор, тези неща да са узрели и да си  избереш по-лесно.  Разбира се, никой няма да ти направи филм за третата възможност, щото ще е адски скучен и няма да е достатъчно сензационен.  Защото, тези, които  искат да развиеш съзнанието си, няма да ти пробутват шарени бонбонки и близалки.  И затова ще ни се показват още такива филми , като удобно се пропуска, че избор не значи непременно  да избереш само между две неща.  Или – или...
Не, изборът е  просто безкраен, но няма да има такъв филм. 

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: The Secret
« Отговор #94 -: Декември 01, 2008, 14:43:24 pm »
   Мисля, че схващам на какво си била свидетел или просто има синхроничност ...  :)
   Трудно е в тази холографска Вселена да установиш кое е факт а още по-трудно е да го предадеш на другите.
   Но, да не се отклоняваме от темата ... Тайната или филма за Тайната.  ;)
   
Фундаменталното „как” е пропуснато, предполагам от разсеяност на авторите.  Защото трябва да обясниш на хората, как точно се случва процеса. Как можеш да въздействаш на първичните атоми, които се реят край тебе , за да ги манипулираш да се съберат в точно такива  перфектни комбинации, че машината да се задейства.
   Преди време установих за себе си, че фундаменталното "как" не е фундаментално. "Подробностите пречат" бил казал ... май Айнщайн. Оказва се, че "защо" е по градивно. При "как" си фокусираш взора за да видиш/разбереш точно как стават нещата. Докато при "защо" взора се разширява за да обхване изцяло свързаните с процеса или събитието причинноследствени особености.
   Така е с Тайната при мен. Така съм го преживял и разбрал.
   А дали разбралите всичко за Тайната искат да я ползват?
   Не мисля, че е валидно за всички.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ELSINOR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Относно: The Secret
« Отговор #95 -: Декември 01, 2008, 16:03:01 pm »
Според мен това което казват в "The Secret" e истина. На мен ми се е случвало вселената да изпълнява желанията ми. И напоследък забелязвам, че става все по-бързо. Но отговорността става все по-голяма. Трябва да си с чисти мисли. В момента се мъча да не допускам лоши мисли в главата си. Книгата "Хакери на сънища" е много добра.
« Последна редакция: Декември 01, 2008, 20:41:34 pm от Eon »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: The Secret
« Отговор #96 -: Декември 01, 2008, 17:30:07 pm »
Цитат
Фундаменталното „как” е пропуснато, предполагам от разсеяност на авторите.  Защото трябва да обясниш на хората, как точно се случва процеса. Как можеш да въздействаш на първичните атоми, които се реят край тебе , за да ги манипулираш да се съберат в точно такива  перфектни комбинации, че машината да се задейства

Някой от този форум,може ли да не пропусне фундаменталното "как" и да сподели разковничето за номера ? В няколко поста/дори в няколко теми/ се говори за подобно нещо,за незнам си какви принципи,че не е валидно за всички,за "моралните" проблеми/въпроса с експлоатацията,споменат по рано е точно този/ при използването му и неща от този род...
Всеки може да пише дълги дълги постове,с завъртяни,неясни и "възвишени" мисли,като показва колко се е извисил,колко е мъдър и как "ТАЙНАТА" /това звучи повече от абсурдно/ не е за него,не му трябва и дрън дрън,но никой не пише просто и ясно защо и как става?Нещо което евентуално би породило повече от 2 възможни гледни точки за обсъждане в тази тема,както е досега...

Да приемем,че подобен закон съществува /нарочно не казвам,че 100% е така,защото както неведнъж се е забелязвало,все ще се намери някой да започне безмислен спор/.Колкото и да не ви се иска,дори тези които знаят за него,но го отбягват,го използват постоянно под несъзнателна форма.След като мислите ви могат да променят реалноста и вие живеете в този МАТЕРИАЛЕН свят,я да видим кой тук е лишен от тях ?

Колко от вас карат коли? Колко от вас живеят в къща или апартамент?Колко от вас всеки ден ядат неща от магазина,от пазара или където и да е? Някой да е тръгнал гол по улицата ? Без пари ли живеете ? Не съществувате ли в този свят ?

Колкото и духовно да се развивате,колкото и знание да получавате,без физическото съществуване,ще ви е малко трудно да постигнете каквото и да е било.Никой не казва,дай всички да седнем и да си поискаме по 1 000 000 $ които да паднат от небето.Но вместо да разнищвате кое е добро,кое е правилно и кое не /според собствените ви възгледи,което първоначално обезсмисля всичко/ не е ли по-добре да се разбере как по-ефективно и по...хмм да речем полезно,благородно/ и всякакви други подобни описания на едно и също нещо/,може да се използва подобна "тайна".Разбира се, имаше наченки на подобно нещо,но опитите бяха набързо потушени,с различни безсмислици и нещо което липсва не само в тази тема - никакви практически примери,сбита информация и "нормални" обяснения.Да,лошо е когато ти сипват направо с лъжичка в устата,на готово,смляно,а още по-лошо е когато пишеш супер "възвишено" ,така че и сам трудно да се разбереш.
Целта е да се намери баланса между двете крайности,а резултатите от това ще са оптимално добри...


« Последна редакция: Декември 01, 2008, 17:32:27 pm от UpsideDown »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #97 -: Декември 01, 2008, 18:15:50 pm »
Цитат
Фундаменталното „как” е пропуснато, предполагам от разсеяност на авторите.  Защото трябва да обясниш на хората, как точно се случва процеса. Как можеш да въздействаш на първичните атоми, които се реят край тебе , за да ги манипулираш да се съберат в точно такива  перфектни комбинации, че машината да се задейства.

Естествено че е пропуснато и то не от разсеяност защото КАК се вижда много ясно и е доста неудобно да се коментира - ако беше удобно щяха да го коментират само него - Ако беше в следната схема - някой си сяда и си иска една къща и тя от небето му пада барабар с мебeлировката на един така незастроен парцел би било прекрасно и всички щяха да са доволни. В отрязъка от тази вселена в която живеем обаче за да се случи например да управляваш многомилирдна корпорация не става с пожелаване а с убийства, корупция, измами и не на последно място манипулация и майнд контрол. Ако някой счита че пътя е друг - очевидно при него майнд контрола действа.Как не може да ви стане ясно че освен това какво искаш е много важно да зададеш и начина по който да стане! А начините по които става са очевадни. Това е проблема.
Това разбира се е ако се действа по "правилата". Аз мога да не действам по "правилата" и да си живея в свой собствен свят където всичко е прекрасно но основната матрица за масата от хора ще си остане същата ако тези "правила" не бъдат сменени точно като не се толерират.Тогава няма на никой да му се налага да "хаква" правилата а ще бъде радостен че живее на тяхната база.
« Последна редакция: Декември 01, 2008, 19:51:48 pm от Alien »

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Относно: The Secret
« Отговор #98 -: Декември 01, 2008, 19:04:03 pm »
Такам...днеска няма да взимам отношение по казуса с фундаменталното "как".Исках да потърся малко помощ,в тълкуването на едно де жа ву при мене.Ако някой може да помогне,ще съм му мн. благодарен.
Така...преди време имах взимане даване с една девойка(абе...направо бях затънал до уши).Както и да е, накрая ме заряза  :'( .Тя си имаше приятел,който си имаше и фирма.Сега в живота ми се появява, същото премеждие.Пак флиртове, целувки по нета и т.н и т.н.(не аз тя ми ги праща).И се оказа че и тя си има гадже, което е някакъв шеф на отдел там при нея.Но все ми говори, как и липсвам като ме няма на линия.Та така ..нещата се повтарят по аналогичен начин.Аз естествено гледам да не се влюбвам отново  :-[ .Но хем не трябва да се съпротивлявам, хем имам някаква представа какво може да последва ако се пусна по течението  :-\ Какво трябва да значи това, по дяволите  ??? Защо все такива ми ги праща !?!?
« Последна редакция: Декември 01, 2008, 19:06:23 pm от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: The Secret
« Отговор #99 -: Декември 01, 2008, 19:45:07 pm »
   Решението не е UpsideDown.  ;)
   rump, ти какво искаш?
   Зарежи всичко, погледни в себе си и реши ти какво искаш а не какво мислиш, че се очаква от тебе.
   Зарежи всички съвети, дори и моя. Ти решаваш. С или без твоя избор, само ти решаваш какво ще бъде с теб.
   Ако искаш заяви избора си пред всички или ми го прати на лично съобщение. Така ще видим как ще се развият нещата. Само внимавай какво си пожелаваш, че може и да се сбъдне...   ;)
   
   Alien, май нещо не те разбрах или не съм съгласен. Предстои ми излизане и ако се върна в кондиция ще пиша.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #100 -: Декември 01, 2008, 20:14:16 pm »
На мен ми се е случвало вселената да изпълнява желанията ми .И на последък забелязвам че става все по бързо.Но отговорността става все по - голяма.Трябва да си с чисти мисли.

Подкрепям със забележката, че "чисти" за мисли си остава условност.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #101 -: Декември 01, 2008, 20:24:58 pm »
Добри, лоши няма  значение аз съм си направил преценката че не са добри като гледам историята на земните цивилизации а вместо това тези които ги устройва статуквото и се притесняват от новите правила (и отново метафорично че с 1 сервис ще губят много повече) ми пускат филмчета за да си оправдаят тиранията.

Хората винаги могат да се разделят на две групи - едните творят условията, при които да живеят останалите. Когато тези, останалите, не са съгласни с нещо, те предпочитат да намерят кусури на творците, вместо да намерят свои алтернативи. Затова пак се повтарям, че в нашия свят преобладава, за съжаление, манталитетът на потребителите. Човечеството е бедно на приложими идеи за начин на живот. Има няколко утъпкани и утвърдени шаблона и те се изтъркват от префасониране до болка, но си остават все едни и същи, защото няма кой да наложи алтернатива. Защо никой не се осмелява да наложи такава? Нима е невъзможно? Проблемът отново и отново опира до това, че просто няма приложима идея за алтернатива, не че няма начин. "Приложима" в случая означава да е приемлива и за творящите, и за потребяващите. Иначе няма да се наложи.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: The Secret
« Отговор #102 -: Декември 01, 2008, 20:50:16 pm »
Добри, лоши няма  значение аз съм си направил преценката че не са добри като гледам историята на земните цивилизации а вместо това тези които ги устройва статуквото и се притесняват от новите правила (и отново метафорично че с 1 сервис ще губят много повече) ми пускат филмчета за да си оправдаят тиранията.

Хората винаги могат да се разделят на две групи - едните творят условията, при които да живеят останалите. Когато тези, останалите, не са съгласни с нещо, те предпочитат да намерят кусури на творците, вместо да намерят свои алтернативи. Затова пак се повтарям, че в нашия свят преобладава, за съжаление, манталитетът на потребителите. Човечеството е бедно на приложими идеи за начин на живот. Има няколко утъпкани и утвърдени шаблона и те се изтъркват от префасониране до болка, но си остават все едни и същи, защото няма кой да наложи алтернатива. Защо никой не се осмелява да наложи такава? Нима е невъзможно? Проблемът отново и отново опира до това, че просто няма приложима идея за алтернатива, не че няма начин. "Приложима" в случая означава да е приемлива и за творящите, и за потребяващите. Иначе няма да се наложи.

Да,обаче това е казано от предварително заетата позиция,че има нужда да има нещо.Защо "алтернатива" на утвърдени префасонирани шаблони? Та нали именно алтернативите на утвърдените шаблони ги правят префасонирани!

Защо да има нещо, когато може да няма нищо?

Или нека да поставим въпроса така - за да има нещо, то трябва да има цел.Тоест, за да ми е наложен шаблон, някой има цел за мен.

След като целта е задължително да има общество и обществен ред на тая планета, значи тая цел служи на друга цел.Има някаква неизвестна цел, която има нужда от обществен ред.
Редът се различава от безпорядъка само по това, че има яснота и може да изпълнява по-конкретни цели от безпорядъка.Значи някой има нужда от това хората на тая планета да са ясни и да могат да изпълняват цел.

Което означава, че докато някой има изисквания към човечеството, ще има и шаблонни организации.
А някой да има изисквания към нещо, което не е той самия, е абсурдно.

Или с други думи - абсурдно е човечеството да се поставя в модели и шаблони на организация, при положение, че не знае нито откъде идва, нито накъде отива, нито какво иска за в бъдеще!
Следователно,не е човечеството,което поставя шаблоните в същото.

И след като не е,тогава за какво за бога са ни алтернативи на тези шаблони,след като пак ще са шаблони.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #103 -: Декември 01, 2008, 21:01:34 pm »
Да,обаче това е казано от предварително заетата позиция,че има нужда да има нещо.Защо "алтернатива" на утвърдени префасонирани шаблони? Та нали именно алтернативите на утвърдените шаблони ги правят префасонирани!
...
И след като не е,тогава за какво за бога са ни алтернативи на тези шаблони,след като пак ще са шаблони.

Ами тя позицията на всеки от нас е предварително заета по простата причина, че нас вече ни ИМА. След като вече ни има нас ни интересува как да ни има така, че да ни харесва. Никой не си задава въпроса дали иска да го има, или да го няма, след като така или иначе го има.
За шаблона - абсолютно вярно. Само че защо не поставиш нещата под друг ъгъл - защо съществува шаблона, на който не му трябва алтернатива, която пак ще е някакъв шаблон?  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #104 -: Декември 01, 2008, 21:06:10 pm »
Ок, знаете ли съгласен съм - няма никакво значение как стават нещата - важно е какво искаме. Аз например искам  световен мир - така де да няма войни повече и понеже  НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ  по какъв начин ще се изпълни моето желание подготвям тука едно биологично оръжие което ще изтрепе абсолютно всички освен "моите хора" които предварително съм имунизирал.Така след като всички останали измрат моето желание за световен мир ще бъде изпълнено.При това "моя свободен избор" не бива да бъде упрекван и "морализиран" от някакви   "псевдодуховни" елементи  ;)
От това леко хумористично интро поуката е че не можеш "да искаш" и да си заравяш главата в пясъка за начина по който ще се сбъдне желанието ти и се оправдаваш със Вселената че давала а пък как тя си знае, а трябва да носиш отговорност за това. Нещо което във филма нещо май се пропуска - начина.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5607 Прегледи
Последна публикация Декември 08, 2005, 15:46:18 pm
от H.
TOP SECRET-MAJIC autopsi alien report

Започната от globalufos НЛО

1 Отговора
3875 Прегледи
Последна публикация Септември 15, 2007, 21:15:54 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27