Автор Тема: Картофките и сандвичите на "Макдоналдс" - още по-вредни  (Прочетена 19549 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Картофките и сандвичите на "Макдоналдс" - още по-вредни

Ръководството на веригата призна за високо съдържание на транс мазнини в храната, съобщава Zdrave.bg

11.02.2006



Ръководството на веригата за бързо хранене "Макдоналдс" съобщи официално, че в повечето от храните, предлагани в ресторантите им, съдържанието на т.нар. "транс мазнини" е с 33% повече от обявяваното досега, информира Zdrave.bg.
Транс мазнините са ненатурални изомери, които се образуват при производството най-вече на маргарин и други растителни масла.
Науката отдавна е доказала, че те са по-вредни дори от наситените мазнини от животински произход, защото повишават нивото на лошия холестерол и създават предпоставки за развитие на различни злокачествени заболявания.
Различни научни изследвания показват, че транс мазнините влошават качеството на майчиното мляко и с него се предават и на кърмачетата, като често водят до раждане на деца с тегло под нормалното.
Освен това те увеличават риска от захарен диабет, понижават имунитета и влошават качеството на спермата.
Не на последно място транс мазнините нарушават обмена на простагландините, регулиращи редица важни функции; нарушават работата на ферментите, които имат ключово значение при неутрализирането на вредни химически вещества и канцерогени, попаднали в организма; също така намаляват действието на някои медикаменти.

Zdrave.bg




Па - парапапапаааааааа - Айм Ловин Ит :P :P :P >:( >:( >:(

Oberon

  • Гост
Само 1 път ядох в МакДоналдс и не повторих!
Причина: Сандвича беше як, ама трябваше да пише на опаковката му: За деца до 4 год. възраст.
Та той не ми стигна дори да го опитам хахахаха

Оберон

Дъвиан

  • Гост
Само 1 път ядох в МакДоналдс и не повторих!
Причина: Сандвича беше як, ама трябваше да пише на опаковката му: За деца до 4 год. възраст.
Та той не ми стигна дори да го опитам хахахаха

Оберон

Абсолютно по същия начин и аз - пари за нищо!

Oberon

  • Гост
Е да, ама в Кипър ядох в техния...няма нищо общо с нашия хахахаа. Нашия доколкото знам бил най-евтиния в Европа или света...хахахаха

Оберон

Eon

  • Гост
Аз досега не съм се жертвал...

Нито в МакДон. Нито в КФЦ...

 ;D

За тези пари ще си сготвя сам сумати вкусотии... ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Хонконгският "Биг Мак" най-мазен и калоричен


Сандвичите "Биг Мак", които се продават в Хонконг, съдържат най-много мазнини и холестерол от продаваните в целия свят, извън територията на Съединените щати. Това пише на самия сайт на компанията за бързо хранене "МакДоналдс”.

Всеки бургер, който се продава в Хонконг съдържа 560 калории, колкото има и в американските сандвичи. В Австралия обаче калориите са с 80 по-малко, във Великобритания - с 67, а в Близкия Изток - с 60 по-малко. Продаваният в Китай "Биг Мак" е с най-високо съдържание и на холестерол - 85 милиграма.

В САЩ тази цифра е 80. Мазнините в азиатския вариант също са повечко - 31 грама, което отново е най-високата стойност в целия свят, пише още на сайта на веригата ресторанти. "Ако се храните навън, опитайте се да научите нещо за това, което се препоръчва, а не просто да се тъпчете с най-евтиното", обяснява Джорджия Гълдън, специалист по хранене.

coroviev

  • Гост
  Със сигурност "Кока - кола" правят напитка с различно съдържание на захар , в зависимост от вкусовите навици на страната.В България захарта  е повече отколкото в САЩ , ако помня правилно.Така ,че какво пречи на "М. Доналдс " да прави по-мазничко на изток?

prestor

  • Гост
Само 1 път ядох в МакДоналдс и не повторих!
Причина: Сандвича беше як, ама трябваше да пише на опаковката му: За деца до 4 год. възраст.
Та той не ми стигна дори да го опитам хахахаха

Оберон

Изяш два и след 10 минути ми кажи дали си гладен. Хамбургерите се правят по такъв начин, че докато ги ядеш да не изпитваш насищане. В момента, в който спреш обаче си нахранен. Целта... да купуваш повече. Повярвай ми ще кажеш че не е така но съм имал възможността да ям често от там та зная как е ;)

virtual

  • Гост
Абе тва си е чиста тъпотия да ида там и за сумати пари да ям полу фабрикат,трябва  да съм се намразил.
Вижте американците (но не киноартистите,певци и т.н. те не ядът такива боклуци), тлъсти се едно са огуявани за Коледа. ;D

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Нема Whopper ...
« Отговор #9 -: Януари 09, 2009, 12:22:46 pm »
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Нема Whopper ...
« Отговор #10 -: Януари 09, 2009, 12:35:19 pm »
Доста старо.
Обаче и като го гледах преди време, доста стресиращо ми подейства... да се чуди човек какво слагат вътре, та предизвиква такива реакции липсата на любимия бургер :-X
Веднъж и аз имах подобно преживяване- като не успях да си купя любимите фафли (магазинът беше затворен)- направо изперках и си треперих в последствие 20 минути в стаята и ме облива студена пот и т.н.... тааа оттогава гледам да избягвам сладкото.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Нема Whopper ...
« Отговор #11 -: Януари 09, 2009, 13:01:32 pm »
 laugh laugh laugh
Това е невероятно !
Възможно ли е този резултат, такава степен на зависимост, да се получи без да има нещо "специално" в съставките му ?

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Нема Whopper ...
« Отговор #12 -: Януари 10, 2009, 15:45:37 pm »
поредният пример затвърждаващ мнениет ми че хората в своето болшинство са малоумни слепци(овце)
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
waper на burger king е най-вкусния сандвич който съм пробвал изобщо,
в София център също го пробвах, е жесток е.
пробвал съм го в други страни, същия вкус, печено на жар, мирише побъркващо апетитно, и с добавката на лук, си става най-вкусната комбинация за сандвич.
Отказал съм месото, ама трябва истината да се каже, преглъщах много пъти, докато гледах филмчето.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
В БГ в МакДоналдс не стъпвам. Най-добрите сандвичи, които съм ял, бяха в Будапеща, в SubWay. Иначе там, повярвайте ми, МакДоналдс ми беше спасението. Сравнено с унгарската кухня...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
26785 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
Стара "новина"

Започната от преминаващ Новини и общи дискусии

3 Отговора
3673 Прегледи
Последна публикация Март 01, 2006, 15:03:25 pm
от Eon
0 Отговора
2361 Прегледи
Последна публикация Март 01, 2006, 13:44:04 pm
от Eon
45 Отговора
22492 Прегледи
Последна публикация Март 19, 2006, 16:02:51 pm
от H.
30 Отговора
34617 Прегледи
Последна публикация Април 21, 2012, 18:23:25 pm
от Hacko

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27