Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 240204 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #195 -: Март 15, 2007, 19:56:05 pm »
Аз горещо ви препоръчвам поредният шедьовър на Дарън Ароновски


                                              The Fountain/ Фонтанът (2006)
 
## Сценарист и Режисьор: Дарън Ароновски

## В ролите : Хю Джакман, Рейчъл Уаиз, Елън Бърстин (майката с хапчетата от "Реквием за една мечта")

## Държава : САЩ

## Година : 2006

## Времетраене : 96 минути

## Резюме : Обхващащ над хиляда години, три паралелни истории, "Фонтанът" е една история за любов, смърт, духовенство, и крехкостта на съществуването ни на този свят.

С мои думи, това е уникален филм, за мен е откритието на 2006 (или 2007, защото го гледах тогава). За тази история и режисура, филма заслужава поне няколко Оскар - а. Конкистадор през 15 - 16 век, тръгва да търси дървото на живота. Всъщност имало е такъв конкистадор, който е обикалял из Мексико, за да намери дърво, което давало безсмъртие, наричали го "Фонтана на Живота", от там и името на филма. Само, че в истинската история, човека умира без да го намери. Историята се развива в три паралени сюжетни линии, да не говорим какви специални ефекти са прилагани, страшни постери можеш да извадиш. Хю Джакман се опитва да спаси любимата си (Рейчъл Уаиз), отказвайки да приеме, че смъртта застига всички. Финала на филма е зашеметяващ и направо оставаш без думи когато Хю Джакман медитира в космоса и времето обръща хода си. Много добре е предадена идеята за приликите между Християнството, Источните учения и Древните вярвания на Маите. Абе шедьовър с две думи, дано на оскарите да уважат режисьора с няколко.

П.П. ГОЛЯМО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Не се прецаквайте да гледате филма на копютър! Тази творба трябва да се види на кино. Съвсем сериозно ви го казвам, потърпете малко. Аз го гледах веднъж, но щом излезе на кино отивам пак.

Ей сега се връщам от киното... Не го пропускайте за нищо на света. Подобни филми се случват веднъж на няколко години. Наистина.

Неактивен eler

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re:Философски филми
« Отговор #196 -: Март 16, 2007, 09:23:15 am »


Ей сега се връщам от киното... Не го пропускайте за нищо на света. Подобни филми се случват веднъж на няколко години. Наистина.

излезе ли най-накрая...ще се метне едно око тези дни...естествено че няма да се прецакам да го гледам на компиотер  :)

вчера гледах последната прожекция на Таксидермия (София Филм Фест)... Унгарски типично весело-извратен филм хаотичен със смисъл...наистина отдавна не бях гледал такова нещо...шокирано-доволен съм  ;)

ако се радвате че всичко е така както е гледайте го...имаше хора които се изнесоха от залата...имаше и такива които викаха "НЕ МОГА ПОВЕЧЕ"...

а и саундтрака е на изобретателя на джаз-джънгъл-трип хопа Амон Тобин...
« Последна редакция: Февруари 05, 2008, 01:56:25 am от H. »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #197 -: Март 17, 2007, 00:30:43 am »

Ей сега се връщам от киното... Не го пропускайте за нищо на света. Подобни филми се случват веднъж на няколко години. Наистина.


Специалните ефекти, които се виждат в космоса приличат на компютърна анимация, но всъщност са увеличени химични реакции. Страшна идея :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Философски филми
« Отговор #198 -: Март 17, 2007, 10:14:49 am »
Днес проверих, но във Варна го няма по кината този филм  :-X / още/,  като афиш е  с името "Изворът на живота".
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #199 -: Март 17, 2007, 16:53:18 pm »
Така е в провинцията всичко идва по - бавно, а всичко извън София е провинция...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #200 -: Март 17, 2007, 17:48:16 pm »

Ей сега се връщам от киното... Не го пропускайте за нищо на света. Подобни филми се случват веднъж на няколко години. Наистина.


Специалните ефекти, които се виждат в космоса приличат на компютърна анимация, но всъщност са увеличени химични реакции. Страшна идея :)

Мда, и аз го прочетох това. Хубаво че го знаех преди да гледам филма. Останах по-впечатлен. Иначе щях да го взема за компютърна анимация.

milenski

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #201 -: Март 17, 2007, 23:52:27 pm »
Това е едно много кратичко филмче, което току що ми пратиха.
Мисля, че тук му е мястото.
Няма да коментирам нищо. Вижте го, има защо...

MORE, by Mark Osborne

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #202 -: Март 19, 2007, 02:42:36 am »

Сериозна роля на Уил Смит, доказва, че не е само клоун.


Има потенциал и въобще добре се справя в сериозни роли. Гледай "Али", последния бой направо невероятна тактика избира, все едно е чел Сун Дзъ.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #203 -: Март 31, 2007, 18:48:24 pm »
Един индийски филм от '05-та. Както каза един приятел, който ми го препоръча - "толкова не съм ревал на филм". Истина е. Много покъртителен. За едно момиче, което не може, нито да вижда, нито да чува. И за един човек, който въпреки това й дава Светлина. И оттук нататък - борбата за Човешкото.

Респект за невероятно талантливата и красива индийка в главната роля:




Black

« Последна редакция: Февруари 05, 2008, 01:58:42 am от H. »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Философски филми
« Отговор #204 -: Март 31, 2007, 19:52:24 pm »
Лабиринтът на сатира ( Pan's Labyrinth )



Историята на малко момиченце, което пътува със своята майка и доведен баща към провинциални земи в Северна Испания в периода след победата на генерал Франко през 1944. Момиченцето живее в измислен от нея въображаем свят и възприема реалността с много огорчение. Следвоенната фашистка репресия е в своята кулминационна точка в Испания по онова време и единствения начин детето да превъзмогне това е като се скрие дълбоко в своето въображение...

http://imdb.com/title/tt0457430/


Грандиозен филм-прикзака с множество метафорични пластове и умело преплетени символи... ;)
А защо реши, че вълшебния свят в който живее е "измислица"  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #205 -: Април 10, 2007, 21:12:29 pm »
                                                 The Legend Of 1900 / Легендата за 1900 (1998)      
 

 
 Сценарист и Режисьор : Джузепе Торнаторе

 Жанр : Драма / Музикален

 Страна: САЩ / Италия
 
  Участват: : Tim Roth, Pruitt Taylor Vince, Clarence Williams III, Bill Nunn

 Това е един невероятен филм, който бях позабравил. Във филма се разказва за едно изоставено бебе, което е намерено на презокеански кораб от един огняр на име Дани. Понеже е намерено в началото на 20 век му дават името "Danny Boodmann T.D. Lemon Nineteen Hundred" или за по - кратко - 1900. Дани го осиновява и хлапето израства в котелното, докато един ден при злополука осиновителя му не умира. След това момчето остава на кораба като развива уникален нюх към музиката и става невероятен пианист, велик джазов импровизатор, вдъхновяващ се от динамичния живот на пътниците, около него. Като по - голям се сприятелява с тромпетиста Макс Туни, който става най - добрият му приятел. Единственият проблем, ако можем така да го наречем е, че 1900 никога не е слизал от кораба. Славата на пианиста нараства толкова много, че той е предизвикан на пиано - дуел от самия Джели Рол Мортън "създателя на джаза". Има още много, филма е много богат, но не ми се разказва цялата история, защото само ще я разваля. Най - добре я вижте сами. Страхотен филм, страхотна история, страхотна игра на Тим Рот, един невероятен филм за любителите на хубавото кино и хубавата музика. А като прибавим, че саундтрака е композиран от Енио Мориконе (получил златен глобус за него), филма се превръща в задължителен за колекцията на всеки уважаващ себе си киноман.
« Последна редакция: Април 10, 2007, 21:16:10 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #206 -: Април 10, 2007, 22:38:14 pm »
И аз препоръчвам филма :)

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Философски филми
« Отговор #207 -: Юли 12, 2007, 17:20:00 pm »
Mind Walk (Интелектуална Разходка) с Лив Улман :)
Един чисто философски филм. Никъде не може да се намери. Ни по торенти, ни по p2p >:(
Дават го 2 пъти по Канал 1 вече (те поне дават свястни филми отвреме на време...).
Вървят си 3-ма (поет, учен и кандидат за президент на СЕЩ) и си говорят за развитието на света.
Не го пропускайте ако ви попадне.
  Има ли го някъде този филм ?

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re:Философски филми
« Отговор #208 -: Юли 13, 2007, 09:53:47 am »
Аз съм го търсил безрезултатно, дано имаш успех, ако го намериш обади се.

Току що го мярнах в няколко Hub-а  с   DC++ :)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Julia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re:Философски филми
« Отговор #209 -: Юли 13, 2007, 15:11:36 pm »
http://download.animes-bg.com/anime3/Wonderful_Days_%5bComplete%5d/ Ето линк за анимето Wonderful Days! И за анимето Акира http://pencho.centrum-group.com/kino/
Не зная как още никой не е писал за този филм! Прегледах цялата тема, но мисля че не го видях.Разбира се леко поамериканчен,но с доста истини и то директно казани, за да се усетят и тъпите американци за какво иде реч.
Теория на конспирацията с Мел Гибсън и Джулия Робъртс, гледах го в сряда отново и бях потресена, защото съм го гледала преид години и вече не го помнех.
Ето линк към замунда http://zamunda.net/details.php?id=93096 http://www.jurassicdvd.com/catalog/images/conspiracytheory.jpg
Не знам как се прикачва файл, затова ако някой иска да прикачи торент файла или иска да му пратя филма по скайп да казва.
Сега се сещам и нещо не много свързано с темата - играта The Longest Journey  има наистина много истина в нея, макр и доста замъглено.Ако някой иска линк към нея да каже.
А да, ето и още един линк http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529 - това е филм, който ме потресе из основи, има грешки малко в субтитрите, но се понася. Става въпрос за отношението към животните и последиците от това. Това беше решаващата стъпка, за да спра да ям месо. Месо в устата си не съм слагала вече месец и половина и нямам намерение да го правя.
« Последна редакция: Юли 14, 2007, 00:14:38 am от Julia »
Изборът е ваш, последиците – също.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27