Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 240057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Философски филми
« Отговор #135 -: Септември 07, 2006, 05:22:45 am »
Е, и аз очакавах повече, но мисля, че филма става. На мен ми допадна частта с разминаването във времето.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #136 -: Септември 21, 2006, 22:13:07 pm »
Предай нататък - който го е гледал, знае за какво иде реч. Велик филм.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #137 -: Септември 25, 2006, 18:00:20 pm »
The Life of David Gale
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:19:06 pm от H. »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #138 -: Октомври 08, 2006, 16:27:34 pm »
Чудех се къде да го сложа този филм и реших, че най - добре ще бъде във "Философски филми"


                                         Akira (1988)

"Канеда е ръководител на рокерска банда, а неговия най - близък приятел Тетсуо, се забърква в таен правителствен експеримент озаглавен "Акира". Докато се бори да спаси Тетсуо, Канеда попада на група антиправителствени активисти, алчни политици, безотговорни учени и могъщ военен командир. Конфронтанцията отприщва свръхестествената сила на Тетсуо, която води до кървава смърт, опит за преврат, и финалната битка, по време на Олимпиадата в Токио, където тайните на Акира, бяха погребани 30 години, по - рано."


Когато го гледах за пръв път филма бях малко хлапе, още начално училище. Не се заблуждавайте по това, че е анимация, филма е изключително дълбок и е една от легендите в анимациите. Та когато го гледах бях съвсем дребен фъстък и след края на филма направо бях втрещен, и също страшно натъжен заради финала на филма. Отново ще прибягна до клишето, от този раздел: "Задължителен за всички!" Енджой, ето ви и линк към филма: http://torrents.linkos.bg/details.php?id=12158
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:24:01 pm от H. »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #139 -: Октомври 08, 2006, 17:29:12 pm »
Айде да въведем някаква практика, заедно с филма, ако е наличен някъде, да се закача и самият торент файл в архив, защото не на всеки му се регва в 301 тракера...
asdfghjkl, знам за филма и се опитвах да го гледам, знам че е прекрасен! Файла не работеше като се опитвах да го гледам и така и още не съм! Ще съм ти благодарен, ако прикачиш торент-файлчето :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #140 -: Октомври 08, 2006, 23:54:31 pm »
Ето, виж дали сега е станало нещо. Доколкото знам няма бг субтитри от торента са на английски, може по някой друг тракер да има и с БГ.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Философски филми
« Отговор #141 -: Октомври 20, 2006, 20:55:23 pm »
Още един филм с тема МАТРИЦАТА !!!  Правен е същата година в която и хитовия филм , но чак сега ми попадна в полезрението. ТРИНАЙСТИЯТ ЕТАЖ

Цитат
Казват, че невежеството е блаженство.За пръв път в живота си съм съгласен с това.Искаше ми се ...Никога да не бях откривал ужасната истина.Сега знам ...Щом научат, че съм разбрал,ще ме накарат да замълча.

Сюжет: Компютърният специалист Ханън Фулър (Армин Мюлер-Щал) прави изключително важно откритие и е на път да го сподели с колегата си Дъглас Хол (Крейг Биерко). Подозирайки, че някой е по петите му, той оставя писмо в компютъра си, който представлява паралелен свят - досущ като 30-те години, с “истински” на вид хора, с техните “истински” чувства. Същата нощ Фулър е убит в “нашия” свят, а неговият колега е главният заподозрян. Дъглас намира окървавена риза в банята си, като дори няма спомен от нощта на убийството.
В опита си да се добере до писмото на Фулър, Дъглас се изправя срещу неочакваното. Истината се оказва по-жестока, отколкото може да си представи...
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 17:25:51 pm от H. »

hristog

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #142 -: Октомври 20, 2006, 22:42:28 pm »
ако кажеш и откъде да го изтеглим ще е супер...  ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #143 -: Октомври 20, 2006, 22:48:32 pm »
True, true... :)

Дай торент файла :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Философски филми
« Отговор #144 -: Октомври 20, 2006, 22:57:40 pm »
True, true... :)

Дай торент файла :)

Абе файла немога щото не съм го дърпал оттам  ама  го има на http://torrents.linkos.bg/
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 22:58:34 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #145 -: Октомври 20, 2006, 23:38:11 pm »
Нека някой да бъде така любезен да даде файла от горния торент ако е регнат :)

Дъвиан

  • Гост
Re:Философски филми
« Отговор #146 -: Октомври 20, 2006, 23:46:12 pm »
Оф, айдеее :P :P :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #147 -: Октомври 21, 2006, 00:51:29 am »
Благодаряст :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Философски филми
« Отговор #148 -: Октомври 25, 2006, 16:58:08 pm »
Ето тука ви представям един много интересен филм. Както знаете на 02.11.2006 започва двайстото издание на "Киномания". Докато разглеждах, кои филми ще се дават ( http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=955012 ) един от представените ми направи много приятно впечатление. Ето го и него.


                                                         КОЛЕЛОТО НА ВРЕМЕТО (Wheel Of Time)


  Жанр: Документален
 
  Година: 2003

  Производство: Германия

Времетраене: 81 минути

  Актьори: Далай Лама

  Режисьор: Вернер Херцог

  Оператор: Петер Цайтлингер

  Продуцент: Андре Сингер

  Представяне:
  "През 2002 г. половин милион поклонници се събират в Бод Гая, Индия, за да спомогнат за постигането на универсалния мир и хармония чрез един от най-важните тибетски будистки ритуали - посвещаването Калачакра, в чиято основа е създаването на Мандала: сложна картина, прилежно направена от пясък.

Тази пясъчна рисунка на планината Кайлаш е разпиляна на вятъра от Далай Лама в края на 12-дневните чествания като символ на непостоянството на съществуването. Страстна философска дискусия под дървото, където Буда е получил просветление, подготовката на храна за безкрайните тълпи вярващи, интервю с Далай Лама и първите заснети кадри от тези тайни будистки церемонии са включени в увлекателния нов документален филм на Вернер Херцог за поклонението до свещената тибетска планина Кайлаш.

В една от финалните сцени Херцог включва посещение в Грац, Австрия, където Далай Лама провежда Мандала церемония. Използвайки омагьосваща музика, авторски коментари, красиви, съзерцателни кадри на ведри лица и свещени пейзажи, и интервюта с личности като Такна Джигме Зангпо, прекарал 37 години в китайски затвор заради подкрепата му за свободен Тибет, Херцог постига духовно изживяване отвъд думите."

Блазе им на Софианци, не знам тука дали ще го дават този филм.


« Последна редакция: Февруари 06, 2007, 02:58:53 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Философски филми
« Отговор #149 -: Октомври 25, 2006, 22:20:06 pm »
Естествено, че няма да го дават :) Всичко е за помазаната София винаги.

Миналата година фестивала се проведе паралелно и в Пловдив, дано ме огрее и тази година :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27