Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 235929 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #480 -: Февруари 17, 2020, 11:57:08 am »
 :D
Цитат
    Вярно, че недостига до дъното на играта и не обяснява, от къде идва " Империята на Злото",     
Кучетата си лаят, кервана си върви. Чай да ти покажа твоя "любимец" какви ги разправя:



Даже докато го гледах, ми светна що се напъват за ТСВ. Интересно нещо е Света,(белият) никога не знаеш от чия уста ще чуеш това, което си търсил да разбереш. :flag_of_truce:
Антисемитизмът според Лайтман бил природен закон, повеляващ "повдигането" на цялата природа до нивото на Твореца. Защото в Природата съществували две сили, положителна в лицето на Твореца, и отрицателна в лицето на минералите, растенията, животните и човека. Всичките в един кюп. Такова версия чувам за първи път. Направо нямам думи.
Струва ми се, че колената силно се надяват на правилото Чупи - Купи, белким им се размине апокалипсиса като едно време. Обаче май ходжите са бая на ясно с поговорката, (пък и не само те), и едва ли ще им се вържат на акъла. :-X   Нищо че имат причина и бая неспазени обещания. За некви девици май беше. :unknown:
И все пак като се сетя, как исляма ги подпира изодзадзе, ма напушва на смях. :lol:
То тяхното не се губи. После "там" на черното ше си ги опнат по правилата. :-X
Чи даже и ний може да се позавъртим тъдява, тъй де, хем да погледаме сеир, хем и да раздадем и по някой друг Оскар за актьорско майсторство.
 :hi:











« Последна редакция: Февруари 17, 2020, 12:17:50 pm от paci1 »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Философски филми
« Отговор #481 -: Февруари 19, 2020, 17:28:10 pm »
Ще ти отговоря на теб и Лайтман с цитат от Нов Завет :

Ефисяни
4:1-6

Затoва аз, затворник  заради Господаря, ви умолявам да живеете достойно за призоваването, с което бяхте призовани,   с пълно смирение и мекота, с дълготърпение, като проявявате търпимост един към друг в любов, като усърдно се стремите да пазите единството на духа в обединяващата връзка на мира. Има едно тяло и един дух, както е и една надеждата, за която сте призовани,   един Господар, една вяра, едно покръстване, един Бог и Баща на всички, който е над всички и чрез всички, и във всички.

*******************
И

Това:

Ефисяни 4:7

7  А на всекиго от нас беше дадена незаслужена милост според това как Христос премери този дар.  Затова е казано: „ Когато той се възкачи нависоко, взе пленници и даде дарове във вид на хора.


 Ефисяни 4:10

Онзи, който слезе, е същият, който се възкачи  далеч над всички небеса, за да изпълни всичко докрай.
 И той даде някои като апостоли, някои като пророци, някои като проповедници на добрата новина, някои като пастири и учители,  за да поправят светите личности, да служат на другите и да изграждат Христовото тяло какво друго означава изразът „той се възкачи“  освен това, че той също и слезе в по–ниските области, тоест на земята?


*****

Е, тази информация, която не е Ню Ейдж, съвпада напълно с ( Ню Ейдж) " клъстерите и дроздовете " за Висшия Аз, които попадат в капани на плътностите!

Истината е Една, че има само един Бог, и развитието на "клъстерите" и гроздовете на Висшите Азове, както и на клановете  и на Егото се регулира, относително и само според плана на Твореца.

« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 17:43:41 pm от Noris »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #482 -: Февруари 21, 2020, 12:09:23 pm »
 :D
Цитат
   Истината е Една, че има само един Бог   

Аз пък съм чувал/чел друго. Че са трима. За какво се казва СЪ-творение на нещо?
Който е сам - твори, групичка ако са - сътворяват.
Тоя рефрен че някой е сам е опит да се прикрие участието на женското в сътворението. Тебе Бог ли те е родил, или майка ти/жена?
М?
 :nea:

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Философски филми
« Отговор #483 -: Февруари 22, 2020, 15:48:32 pm »
Има много съ-творци и творци и човекът сам по себе си е такъв, но има само един Бог, който е проявил себе си чрез творението.
Предполагам, че не си наясно с клетъчната и (едноклетъчната  биология)  за развитието на организмите, както и с тази на слизането в плъттностите и качването в тях, когато няма пол.

Тройката е валидна в хиндуизма ( шива, кришна, вишну) и будизма( ако си ходил в будитски манастири и имаш представа от първа ръка), християнството от части ( зависи...от духовните водачи какво са написали за времето си..), но не е валидно за  универсума, където всичко е свързано и делението е започнало  от нулата или , " кръгът с точката ", ако изобщо нещо ти говори това.
 
Ако " душата" ти е в капан в 3-та плътност и постоянно подпитваш, понеже са заседнали много фрагменти в аурата ти,
ще ти кажа, че първото нещо което е добре да предприемиш е да се освободиш от " фрагментите", лежащи във времевата ти линия; които ти пречат да продължиш по нагоре.
Или да премахнеш психологичните си и емоционални нарушения; които не ти дават покой за момента.
Половете и човешките форми  са характерни за законите на 3-та плътност и 4-та.
В пета ако имаш знанието и желанието да останеш там, можеш да преобразуваш тялото си в силициева плътност, която ще ти даде временно безсмъртие да пребивававаш там.
( и защо ли основата на микрочиповете е силициева?)
От там нагоре няма пол и форми (мъж,жена, майка, баща....деца..).има свръх душа (родител), индивидуален Аз;
Христово съзнание, ...И разбира се накрая божественото съзнание.

Спирам, че се отклоних много от темата " Философски филми",
:)


« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 16:07:06 pm от Noris »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #484 -: Февруари 22, 2020, 21:08:48 pm »
Цитат
    Ако " душата" ти е в капан в 3-та плътност и постоянно подпитваш, понеже са заседнали много фрагменти в аурата ти,
ще ти кажа, че първото нещо което е добре да предприемиш е да се освободиш от " фрагментите", лежащи във времевата ти линия; които ти пречат да продължиш по нагоре.
   

Благодаря за съвета, ма ми се струва че има едни други заседнали, дето трябва да се притесняват за себе си повече. И търсят чалъм да палнат война, белким се откачат от засядането.
Истината е проста. Каквото долу, това и горе и обратно. Каквато е подредбата тук, такава е и там. Будисти, монаси, вятър ги вее на бял кон. Вярвам на простите неща, и според тях се ориентирам в Живота.
 :hi:

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Философски филми
« Отговор #485 -: Февруари 24, 2020, 17:05:36 pm »
И това е вярно между другото.
След, като писах тук тия дни имах ОС */АП ( осъзнато сънуване) във времето, където бяха заседнали по магистралите на България много йоги и източни учители; ученици...и..не даваха път на колите.
(Попитах се дали това не е причина за катастрофите?..и, защо упражненията им са фиксирани ТОЧНО на магистралите?)
Въпреки, че знам отговора, предварително за себе си, ми бе интересно да  наблюдавам реакциите им, които ми показаха, че не реагираха на моето присъствие.
.......

( Разбира се астралните пропаганди и осъзнатите сънувания не са за подценяване )...




« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 17:16:45 pm от Noris »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #486 -: Март 09, 2020, 16:04:20 pm »
 :D
Една от сериите в поредицата, показваща желанията/мераците на поробителите ни:

https://filmisub.com/filmi/29678-maze-runner-the-death-cure-labirintt-posledniyat-kandidat-2018.html

Другите серии, който иска да си ползва търсачката от горния сайт и да си ги прегледа.
Филмът е наистина актуален за времето, в което живеем и съпътстващите събития.
Но както се казва: който има очи...
Според инфо от "едно място", след "пожарите" в Калифорния, Гърция и пр. , иде ред на банките им.
Който се сети - сети.
Аз лично ще пия една - две гроздови домашни, хем за защита от "вирусите" им, хем за скоропостижната кончина на "валутите" им. Бог да ги прости, ма чалъм хич. :unknown:
Цирка е в разгара си, и шоуто е един път.
 :hi:


Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #487 -: Април 09, 2020, 04:30:58 am »
***Помислих, че съм объркала темата с "Философски драсканици"!  :D
Три пъти ходих да проверявам дали пък не съм в раздел "Религиозни кълчми", аман...




TALES FROM THE LOOP (2020)

https://m.imdb.com/title/tt8741290/





 „The Loop“ - машина, построена да отключва и изследва мистериите на Вселената.




« Последна редакция: Април 09, 2020, 04:39:51 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #488 -: Април 09, 2020, 22:48:21 pm »
:D
Една от сериите в поредицата, показваща желанията/мераците на поробителите ни...

 Бог да ги прости, ма чалъм хич.


Значи, Пацу, това да си го себеприпомняш всеки път, когато седнеш на масата, или пък се тъпчеш на крак. Когато си грабнеш въдицата и стръвта, за да си ловиш рибката или ръгаш земята със селекционираните си семенца...

Всеки с фермата си и кой каквото може да си отглежда, щото тоя бог се види не те изхранва с любов.
Ще му простиш ли?!





- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #489 -: Април 10, 2020, 11:07:55 am »
 :D
Цитат
   Всеки с фермата си и кой каквото може да си отглежда, щото тоя бог се види не те изхранва с любов.
Ще му простиш ли?!   

Можеш ли да припомниш кога/къде съм твърдял че Бог е Любов? М?
Аз самият съм ФЕРМЕР, ако не си наясно да да светна и дан ми даваш наклон на дедовия.
И айде стига с тоя рев растения може - животни не може. Има си правила, който си го отглежда, или който му се търчи да си го хване ако може, де. :D
Досега салата не ми е избягала, виж без риба бая пъти съм се прибирал.
Приказката за Бог да прости, ако не ти е ясно, е пусната от юдите че Бог щял да опрощава грехове. Такава опция няма, и го знаеш отлично, ма явно те кефи да ме дразниш. Вредиш си.
Имаш ли друго, за което да се хванеш? Щи отговоря като ген. Мутафчийски:
Не, нямаш!  :D
 :hi:

« Последна редакция: Април 10, 2020, 11:14:54 am от paci1 »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #490 -: Април 25, 2020, 19:16:34 pm »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #491 -: Май 01, 2020, 20:24:14 pm »
https://filmisub.com/filmi/komedii/3578-%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%B4%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B7%D0%B0-/-%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%B4%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B7%D0%B0-(1986).html
Кин-дз-дза
Класика в жанра :D
Ползвайте плейър 3, другия хич го няма.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #492 -: Август 10, 2020, 21:02:02 pm »
Пременил се Илия, погледнал се - пак в тия!!! :D  :D  :D

Всички медии гръмнаха!
https://btvnovinite.bg/lifestyle/liubopitno/lili-uashovski-razkri-che-matricata-parvonachalno-e-bil-zamislen-kato-transdzhendar-istorija.html

Лили Уашовски разкри, че " Матрицата" първоначално е бил замислен като трансджендър история. "Радвам се, че стана ясно, че...


До тук нищо не е ясно...Можеш да си "сменяш" пола, но майка си още не си измислил (a) как да прескочиш :D нито онова, което ежедневно ти се налага да поглъщаш.
Сега всички анализатори да си пренадраскат брътвежите!

Пацо, не се хаби, не те чета. За съжаление имам фотографска памет и ако не си затворя очите, регистрирам по диагонал някакви безсмислици. Нищо лично, но нямаш какво ново да ми кажеш, и не само ти. На мен "исТОРии от "8" не ми се слушат :) 
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #493 -: Септември 08, 2020, 06:56:49 am »


CREATORS: THE PAST (2020), ИТАЛИЯ
https://m.imdb.com/title/tt4124980/
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #494 -: Септември 14, 2020, 11:32:10 am »
За неразбиращите руски съм направил субтитри. В плеера има бутонче за буквичките.



« Последна редакция: Септември 14, 2020, 11:35:32 am от paci1 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27