Автор Тема: Филми за конспирации, НЛО, езотерика, древни загадки и т.н...  (Прочетена 555117 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Хората нещо не се радват особедно на този филм, защо ли?

Страх. Не могат да приемат промяната и чуждото мислене, закостенелост.
Да така си е и аз едно време реагирах по същия начин, но с времето ми се отвариха очите за много неща и вече не ми пука от нищо ,ще пускам филми на обществни места докато имам тази възможност. През нашето общесвено място минават най-малоко по 2000 души и всички се държат като зомбита тук таме се намира наякой на ръба на промяната. Всеки търси начин как да задоволи зомби нагона си и да одели повече "Лууш" за да небъде измъчван от системата. Мисля се за темата на FLY за "Лууш" дa вземем да я анализираме дo край и разпространим кой както може за да могат да разберат хората в какво положение се намират. Какво ще кажете за тази идея?

Morpheus,не мисля,че хората липсата на истина ги прави зомбита,а по-скоро липсата на цел за цял живот.Това последното като че ли е заменено с временни желания.Доста хора разбират,че живота им е омагьосан кръг,но просто нямат нито желанието нито силата да го разкъсат,защото не знаят защо да го правят.В най-добрият случай от тази идея ще стане едно интересно интелектуално четиво за някои.По-добрата идея ако забележиш някой човек,който е "на ръба" да му помогнеш с примера си и да му покажеш,а не да му кажеш,че има и други възможности,а пък той сам да намери това "защо да го правя?" в себе си.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 517
Morpheus,не мисля,че хората липсата на истина ги прави зомбита,а по-скоро липсата на цел за цял живот.Това последното като че ли е заменено с временни желания.Доста хора разбират,че живота им е омагьосан кръг,но просто нямат нито желанието нито силата да го разкъсат,защото не знаят защо да го правят.В най-добрият случай от тази идея ще стане едно интересно интелектуално четиво за някои.По-добрата идея ако забележиш някой човек,който е "на ръба" да му помогнеш с примера си и да му покажеш,а не да му кажеш,че има и други възможности,а пък той сам да намери това "защо да го правя?" в себе си.

"Всеки от нас ще отговори на този въпрос по различен начин, а понякога ние ще си противоречим при нашите отговори. И все пак, колкото и да е изумително, всеки от нас ще има право."

veselqk-U съгласен съм с теб че липсата истината не ни прави зомбита, но тя ни подържа да си останем такива други ни правят зомбита и трябва да ги разоблечим. "Доста хора разбират,че живота им е омагьосан кръг,но просто нямат нито желанието нито силата да го разкъсат, защото не знаят защо да го правят" тука си абсолютно прав и за това трябва да им го кажем по най-простия и ясен начин, защо и кой ги е набутал в този кръг. "По-добрата идея ако забележиш някой човек,който е "на ръба" да му помогнеш с примера си и да му покажеш,а не да му кажеш,че има и други възможности,а пък той сам да намери това "защо да го правя?" в себе си" да така е,аз го показвам на хората около мен, но на другете как да им го покажа освент да им го напишем не виждам как. Трябва да нправим нещо и то всички заедно, докато се делим на тоя и оня ще си останем същите овце и тия НЕВИДИМИ ИЗРОДИ ще продължават да се хранят с нас. Най-гадното е че неможем да ги виждаме, но аз виждам какво правят всеки ден с мен и с всички останали хора. Единствено тук виждам хора които могат да направят нещо за да се помогнае на обществото да отвори очите си. Не че сега не се прави нищо, този форум си е супер як и най-малкото което мога да кажа на тези който го създадоха е поне едно "БЛАГОДАРАЯ ВИ" че се събудихте преди нас да ни отворите очите.
« Последна редакция: Март 11, 2008, 23:21:54 pm от Morpheus »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
наистина форума "пробужда" ако мога така да го нарека откакто съм в този форум коренно ми се промени начина за мислене

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Абе в религиозната част на Зайтгайст-а има доста истина, но всичко е разгледано едностранно. Библията не е само астрологически сборник с примеси от приказки.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 517
Абе в религиозната част на Зайтгайст-а има доста истина, но всичко е разгледано едностранно. Библията не е само астрологически сборник с примеси от приказки.
То целия филм си е една истина, ако библията казва истината, защо силнте на деня позволяват да се разпространява на всякъде по света, не ги ли е страх от нея? Че, може да научим истината и да вземем да избягаме от този зоопарк. ;D
« Последна редакция: Април 03, 2008, 18:35:03 pm от Morpheus »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Препоръчвам филма: The Human Behavior Experiments (2006)

http://www.imdb.com/title/tt0822813/

Уникален филм изследващ склонността на хората към сляпо подчинение и даже извършване на неморални и престъпни дела ако по - висок авторитет ти заповяда. Множество примери от реалния живот и кадри от експерименти през 60 - те отнасящи се за това докъде може да стигне жестокостта на обикновен човек ако му бъде заповядвано. Темата на филма е много интересна и показва модела на мислене на хората - резултатите са неочаквани.

Не мога да сваля файла затова давам директен линк: http://www.mininova.org/tor/329912

На мен ми го сваля до 99%, но пак го гледам с VLC Player
« Последна редакция: Март 30, 2008, 23:35:24 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен kompi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
       препоръчвам  филма   -   the.onion.movie.2008.

ето и линк.
http://arenabg.com/details.php?id=1e2732aa03c05d2031922cb8267395749dda94e7

Филма е сатира срещу цялата американска и не само, медиина машина в края на миналия век и с по-голяма сила в нашето съвремие,има субтитри(приемливи) някъде из коментарите към филма
Иронизира новинарските  емисии,цялата пошлост и безнравстваност на медиите т.е. тяхния поръчков и маниполативен характер.
Няма да коментирам точно тук в този форум повече ,тъй като е наситен с разумни и знаещи по-тази проблематика.
Решението на повечето проблеми в нашия форум има-
Помнете Петър Дънов и Ванга!
Благодаря на българския форум за конспирации -отворихте ми очите.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 08:38:46 am от kompi »
Верен истинен чист и благ всякога бъди.         Петър Дънов

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
       препоръчвам  филма   -   the.onion.movie.2008.

ето и линк.
http://arenabg.com/details.php?id=1e2732aa03c05d2031922cb8267395749dda94e7
Филма е сатира срещу цялата американска и не само, медиина машина в края на миналия век и с по-голяма сила в нашето съвремие,има субтитри(приемливи) някъде из коментарите към филма
Иронизира новинарските  емисии,цялата пошлост и безнравстваност на медиите т.е. тяхния поръчков и маниполативен характер.
Няма да коментирам точно тук в този форум повече ,тъй като е наситен с разумни и знаещи по-тази проблематика.
Решението на повечето проблеми в нашия форум има-
Помнете Петър Дънов и Ванга!
Благодаря на българския форум за конспирации -отворихте ми очите.
Филмчето наистина се оказа много добро, препоръчвам го и аз. :)

Неактивен ton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Тайны Века : Предсказания Нострадамуса 
http://rutube.ru/tracks/749510.html?v=c0fbddbd07b5d90c5bd5635fcb04db1b

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Приятно филмче за децата индиго. :)


http://kolibka.com/download.php?mid=6939
Субтитри: http://kolibka.com/download.php?sid=6939

Неактивен alexinvader

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
 :-[  :-[ The Secret Underground Lectures of Commander X  ot kolibka.com
който го е гледал да си каже мнението /ако иска/ - И някой зне ли дали има други лекций на този тип?

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
arenabg.com/details.php?id=f5d6e4430d4d1f36d15dc2da6cea7df6aec7cdbe&comms

"Esoteric Agenda"


Неактивен ton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Лихие 90-е (Тежките 90-е)
http://rutube.ru/search.html?search=%EC%C9%C8%C9%C5+90-%C5&sort_by=rlv&category=0

Всички прилики с България не са случайни!
« Последна редакция: Юни 21, 2008, 02:07:13 am от ton »

Breath

  • Гост
arenabg.com/details.php?id=f5d6e4430d4d1f36d15dc2da6cea7df6aec7cdbe&comms

"Esoteric Agenda"

Много добър филм, гледах го преди известно време, само че съм го сваляла от Conspiracy Central, но предполагам, че е същият.
Може да му хвърлят едно око и тези, които се чудят още как конспирациите се връзват с езотериката и обратното. Ще отговори на доста от въпросите им.  :)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27