Автор Тема: Филми за конспирации, НЛО, езотерика, древни загадки и т.н...  (Прочетена 530055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Просто  факти ! Съжалявам , ако не ти харесват, но истината е , че изгледалите филма докрай , в по- голямата си част бяха вегетарианци!Това е ,което ми направи силно впечатление! И  не мога да разбера, къде в написаното  долавяш  осъждане или съпоставяне ?

Цитат
Не мога да разбера откъде-накъде някой трябва да си променя хранителните навици?
Аз например не съм вегетарианец,но също не мога да гледам такива неща.

Това ,което споделиха месоядните с мен, беше ,че  НЕ ИСКАТ ( А НЕ НЕ МОГАТ)  да гледат този филм , тъй като те самите  се опасяваха , че това евентуално би  повлияло на хранителните им навици!  ;) Имай предвид, че филма съм го  препоръчала на  много хора и това не  са единични случаи !




Танче ,на никой не му харесват тези факти.Осъждането си личи от факта,че се учудваш от реакцията на месоядните,месоядни-вегетарианци това какво е,не е ли съпоставяне.Хората си отглеждат животни за прехрана от хилядолетия,хищниците си ги ловят от милиони години.Ако ти пуснат филм по Анимал Планет например как хищници разкъсват жертвата което изобщо не е за гледане,какво?-Ще тръгнеш да ги убеждаваш да не ядат месо ,защото това ти се струва ужасно.Отделен е въпросът за избиване на животни,защото са деликатес или луксозна стока това вече е прищявка.Отношението ни към света изобщо  е резултат от далеч по-дълбок проблем.Хората са яли месо винаги,но пак са имали чувство за хармония с околният свят,а самият филм разчита на емоционалният фактор,и то по доста груб начин ясно е  че ще предизвика съпротива.Има филми които ни убеждават,че трябва да си продадеш живота за да си "успял",има филми ни убеждават какви "лоши" терористи има,има филми които ни налагат мечти на парчета месо,ето има и филми които ни убеждават колко сме лоши че ядем месо,и какво?
Вегетарианците са изгледали филма докрай,защото са видели аргумент в полза на убежденията си,но едва ли са видели,че те се отнасят към света по същият начин като индустрията.Вегетарианци,месоядни всички сме на един хал,това което ни прави уж различни са убежденията.
« Последна редакция: Юли 01, 2007, 19:03:03 pm от veselqk-U »

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
СПОДЕЛЯМ ФАКТИ- резултат от реакциите на хора самоопределили се като вегетарианци и месоядни.Далеч съм от  намерението  да убеждавам някого или оспорвам нечий избор.Направила съм своя  и съм предоставила абсолютна свобода на близките си да следват  избрания от тях път.
Ако ти прави впечатление, на няколко места съм публикувала връзка към този филм, с единственият коментар,че е потресаващ!Нищо повече.

Това ми звучи като:
На,вижте се месояди вие сте виновни!

Защо ли реагираш толкова остро ? Нали си убеден в своя ИЗБОР? Или,за да бъда по- точна в случая - задоволяваш собствените си нужди...
Не , не се учудвам на реакцията на месоядните. По – горе СПОДЕЛИХ  с  asdfghjkl , защо много хора   няма да разбрерат как биха се чувствали, пред порцията месо ... след тези кадри.
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
СПОДЕЛЯМ ФАКТИ- резултат от реакциите на хора самоопределили се като вегетарианци и месоядни.Далеч съм от  намерението  да убеждавам някого или оспорвам нечий избор.Направила съм своя  и съм предоставила абсолютна свобода на близките си да следват  избрания от тях път.
Ако ти прави впечатление, на няколко места съм публикувала връзка към този филм, с единственият коментар,че е потресаващ!Нищо повече.

Това ми звучи като:
На,вижте се месояди вие сте виновни!

Защо ли реагираш толкова остро ? Нали си убеден в своя ИЗБОР? Или,за да бъда по- точна в случая - задоволяваш собствените си нужди...



Танче,не съм реагирал остро просто незнам как да го напиша по-меко,може и ти да си по-чувствителна.Не съм избирал какво да ям,нито пък спазвам режими,ям каквото ми се прияде,но по принцип си падам повече по плодовете и животински продукти,месо не толкова.Това което ме издразни е че филма не е направен за това,че яденето на месо е проблем,а за отношението ни към света изобщо(в началото на филма беше направена аналогия с това как се отнасяме един към друг).И веднага всеки който е вегетарианец тръгна да мятка умности,не само в този форум.Не мислиш ли,че това окастря значението на филма, и го прави плиткоумен?

ПП:

Въпреки,че ям животинска храна изгледах филма стоически на един дъх,само онова с делфините ми дойде много гадно сигурно защото са по-умни от нас,незнам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
И аз съм месояден, и аз изгледах филма докрай, и аз най-много се натоварих на това с Делфините. И си прав, че да си вегетарианец, не означава, че си по-добър човек. Макар че не е баш тъй Бай Брадъре, щото вегетарианците които познавам са все едни благи и добри хора...като мен, нищо че ям месо, което драстично намалих де...

In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Филма е ПРЕКАЛЕНО краен, аз ям месо и то много. Осъзнавам, че нетрябва да се прекалява, но какво мога да направя ?
Доста малко (все пак ще опитам :) )

А според вас ако всички станат вегитарианци дали ще можем да отглеждаме толкова много растения ?!
I doubt that...

Eon

  • Гост
Да, ще засадим тревните площи и пасищата на животните с растения за ядене, а и ще се освободят доста количества царевични и пшеничени и фуражни количества, които вместо животните ще ги папаме ние.  :P

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Да, ще засадим тревните площи и пасищата на животните с растения за ядене, а и ще се освободят доста количества царевични и пшеничени и фуражни количества, които вместо животните ще ги папаме ние.  :P

Да,но пък пак трябва да предприемем някакви интервенции срещу тревопасните,за да има и за нас тревичка.Все пак за да компенсираме липсата на животински продукти трябва да се яде доста количество растения.И отгоре на това   животните хранещи се с растения пърдят много,слонът например отделя около 2м3 пръдня на ден,което достатъчно да гори газова бутилка 10 часа,но знам ли и това може да намери приложение. :P

Eon

  • Гост
Да, ще засадим тревните площи и пасищата на животните с растения за ядене, а и ще се освободят доста количества царевични и пшеничени и фуражни количества, които вместо животните ще ги папаме ние.  :P

Да,но пък пак трябва да предприемем някакви интервенции срещу тревопасните,за да има и за нас тревичка.Все пак за да компенсираме липсата на животински продукти трябва да се яде доста количество растения.И отгоре на това   животните хранещи се с растения пърдят много,слонът например отделя около 2м3 пръдня на ден,което достатъчно да гори газова бутилка 10 часа,но знам ли и това може да намери приложение. :P
Ами разбира се, че ще намери приложение. Ти за биогорива чувал ли си? Виждаш ли как се затваря веригата.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Loose Change 1 & 2

„Loose Change“ е документален филм за атентата спрямо Световния търговски център в Ню Йорк, Пентагона и падането на полет 77 в Арлингтън на 11 септември 2001. Филмът поставя под съмнение официалната версия за случилото се и обвинява правителството на САЩ в конспирация.

От kolibka.com с български субтитри, раздел "Катастрофи" :)




Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Да, ще засадим тревните площи и пасищата на животните с растения за ядене, а и ще се освободят доста количества царевични и пшеничени и фуражни количества, които вместо животните ще ги папаме ние.  :P

Да,но пък пак трябва да предприемем някакви интервенции срещу тревопасните,за да има и за нас тревичка.Все пак за да компенсираме липсата на животински продукти трябва да се яде доста количество растения.И отгоре на това   животните хранещи се с растения пърдят много,слонът например отделя около 2м3 пръдня на ден,което достатъчно да гори газова бутилка 10 часа,но знам ли и това може да намери приложение. :P
Ами разбира се, че ще намери приложение. Ти за биогорива чувал ли си? Виждаш ли как се затваря веригата.

Егати,с два цитата подредихме света,а хората от хилядолетия немогат.Хай-дефинишън конспирация.

А този филм "Лабиринтите на разума",дали го има преведен?-ако някои знае.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
вижте какво се очаква да излезне 2010г. 8-)

http://imdb.com/title/tt0988032/

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
вижте какво се очаква да излезне 2010г. 8-)

http://imdb.com/title/tt0988032/

Да, това е очаквания филм по разказ на Уитли Стрийбър - човека, който Сивите не спират да го отвличат вече 50 години. На български има издадени 3 негови книги. Тази по която ще се прави филма обаче не е сред тях :)
Човека си има и собствено радио-предаване, някои може би са чували - Dream Land with Whitley Strieber :)

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Zeitgeist
Това определено е филм, който заслужава да се гледа повече от веднъж. Разделен на три части -Религия,11 Септември и Парична система.
Филма може да изтеглите от тук с бг. субтитри - http://kolibka.com/2.html



« Последна редакция: Април 03, 2008, 19:32:46 pm от Morpheus »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
UFO The Greatest Story Ever Denied - Всичко най важно събрано на 1 място и според мен всичко е вярно. Участват изключително много бивши военни, CIA, NSA, NASA, и други абревиатури, за които не сте чували по новините  :D Филмът няма субтитри . Има такива видео материали, за които има по няколко конспиративни теории. Просто гледайте филма това е MUST HAVE материал


http://vp.video.google.com/videodownload?version=0&secureurl=uAAAANr3G39Gvtbc7Tg2g98gXgFPGrOrPFR9iBVTOPA-6fI0ytW7RP5Q4BIID6FSHmqxiH-UR8iXOrGy-iNVIKkwM1e0F64hu53kPcpU92n654jmcaQpcVVZKJ1hgB3dTHKEKw7mTZ01ZfFYb-ZqQ1iJpgqT251n1Qus_XfQ6oAnzDjFRCHmU0EUYh-FjMS-1dKfqpcGJ2kZrqQu1BC5uM1xIXRz6iXm8WemEEQgPBg4_TmG1zpvhKrzM_i6-vCtpm5Fmw&sigh=0bDsFaskKVsiPiyspErDNfOyYjE&begin=0&len=5642003&docid=-5980990221766439646
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 17:52:25 pm от xthing »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Мн са ми омръзнали филмите за илюминати, има мн дезинформация в тях. Освен това са препреекспонирани. Последно гледах Angels and demons revealed, един от всичките с подобно заглавие, и на много места ме издразни тоя филм. Особено когато започнаха да бръщолевят за Сергей Антонов, и да благославят Ватикана това окончателно ми показа, че тия хора са или обикновени мошеници и просто са хванали вълната на масонската конспираторска мултимедия, и не са наясно с нещата, или че не им дреме или че ни лъжат нарочно.

"Вода, великата тайна на водата" е уникален филм, има го в колибата. Това е истински филм, а не поредната масонска депресия, фабрика за парички.
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 17:06:28 pm от H. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27