Автор Тема: Филми за конспирации, НЛО, езотерика, древни загадки и т.н...  (Прочетена 555457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
ILLUMINATI PROJECT Доста добре направено, с Огромен обем от факти! До колкото видях е над 200 части.
Гледах само първите няколко, смятам че е добро попадение.

ПС.
Не ви ли се струва, че излиза МНОГО информация последната година. А и самите клипове се гледат от все повече хора... The Arrivals даже го махаха постоянно (особенно някои части), а потребителите продължаваха да го качват.
Изобщо - "нещо се мъти водата".


И аз така усещам нещата се подразбират но трудно. :drinks:
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Разведчики (Фильм 01-02 / 2008)

Цитат
Резюме : Разведчики Фильм 1: Последний бой: В самом конце войны в разведывательное управление Красной Армии поступают сведения о немецких сверхсекретных разработках новейших летательных аппаратов вертикального взлета - дисколетов. По данным разведки это ни на что не похожие аппараты обладают фантастическими возможностями и, в случае успешного завершения испытаний, могут перевернуть ход уже почти закончившейся войны. Полковник Чернобров получает задание - добыть сведения, подтверждающие или опровергающие невероятные данные разведки. Вместе с группой разведчиков, поступивших в его распоряжение, Чернобров отправляется в один из вероятных районов размещение немецкого секретного завода - лесную местность в горном массиве западной Чехии...

О фильме: Разведчики Фильм 2: Война после войны: Оставшихся в живых героев фильма "Разведчики: Последний бой" судьба вновь сводит вместе уже через два года после войны. капитан Максимов прибывает для дальнейшего прохождения службы в воинскую часть в небольшой приморский городок. Жизнь здесь уже основательно вошла в мирное русло. Но Максимов сразу же по приезду оказывается вовлеченным в водоворот опасных событий. Убиты часовые в ограблен склад оружия военного гарнизона, которым командует генерал Чернобров. Теперь бывшим разведчикам предстоит вести другую войну - войну против бандитов...

В Замунда, разбира се.

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
СЕРИОЗНО за НЛО (Фактите,които трябва да помним) 1 серия / Serious for UFO I (2010

http://nanoset.net/torrent/4/21/173146/Serious%20for%20UFO%20I
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Not Evil Just Wrong

THE TRUE COST OF GLOBAL WARMING HYSTERIA


Още едно филмче от серията документални - Not Evil Just Wrong. Филмчето е направено от мъж и жена, забравих им имената, ще ги видите в началото на филма изписани.

За какво става дума: Създателите на филма се опитват да оборят бат ви Ал Гор, че всъщност няма глобално затопляне, и че всичко е една голяма научна 'грешка'. Има леки намеци, че това е направено преднамерено с цел някакъв план на глобалния елит, но намекването е съвсем леко, не се дълбае в тази посока, камо ли да се обяснят причините за тази 'грешна' теза на бат ви Гор.

Ето и главните засегнати теми:

  • Нивата на моретата - бат ви Гор казвал във филма си, че нивата на моретата ще се покачат със 7 метра при стопяването на ледените шапки. В тоя филм обаче казват, тва не е вярно, и че такова повишение се случва за период от хилядолетия
  • Умирането на белите мечоци - всъщност Ал цели емоционална нотка със споменаването на белите мечки, че видиш ли филмчето се прожектира на повечето деца в училищата на Англия, и цели от малки да им се промиват мозъчетата, че всъщност има глобално затопляне.
  • Въщност няма глобално затопляне - има глобално застудяване, дават се няколко примера в подкрепа на тази теза.
  • Използването на DDT - пестицид, с който се предотвратява маларията. Този пестицид бил спрян в Африка, защото бил канцерогенен за хората и птиците умирали от това. Странно колко много време се отделя за този проблем, вместо да се задълбае в друга посока.
  • Светът с исканията на Гор - общо взето се казва, че ако се действа според Ал, цената на живота ще се увеличи драстично, т.е. ако не се ползват изкопаемите горива (въглища, петрол и т.н.). Не много добре обяснено... Показва се някакво американско семейство, като някаква наднормена майка казва как ако сме били приложили мерките на Гор детето й нямало да има пари да свири в група, защото нямало да има пари... и куп други глезотии, на фона на китара от средните американски щати... текна ми сълзичка. Никакво рационално обяснение защо не трябва да става така. Щяло да им бъде трудно на американците. Ами ще им е трудно, да се научат да действат по друг начин. На африканските дечица също им е трудно. А и те нямат мощни крайслери, които горят бензин като лами.
  • Новите възобновяеми технологии - не може ли сме да разчитаме на тях, защото били непостоянни. Ми ще си намерите начин да бъдат постоянни. Много били скъпи, ми ще са скъпи, като ефективността им е малка, ще са скъпи. Ей ви на атомни електроцентрали, ей ви на cold fusion като са скъпи. А и със сигурност ако искахте досега да сте развили КПД-то им на почти 100% и да не са скъпи. Ама не ви отърва нали?
  • Анализ на т.нар. графики - хокеен стик - казва се, че са неправилни и базирани на грешни (преправени?) статистически данни.
  • Най-горещите години - не са били както казва Гор 1998-2006, ами 30-те години в щатите. Информацията на НАСА, била грешна/неправилно интерпретирана/обработена.
  • Емоционални излияния - запазени за накрая както всеки американски документален филм.

Имам чувството, че това са някакви проактивисти на ТЕЦ-овете. Общо взето според мен това много им бърка в рахатлъка, затова така реват срещу бат ви Ал. Не че защитавам по някакъв начин Ал, най-вероятно и той също има някакви грешки (преднамерени или не, всеки сам си преценява), но и тези пичове на са цвете за мирисане според мен.

Ал може да не го прави по правилния начин, но и тези пичове не го правят. Няма нищо лошо в това да се заменят старите горива с нови. Имат достатъчно пари за да насочат изследванията си към тези източници на енергия. Положителното на филма на Ал (дори и да е грешен, според създателите на този филм), е че поне може да набие в главите на хората, да не замърсяват природата. Във филма на Гор не се говори за това, но косвено се намеква. Иначе дали Гор е прав или не - аз лично се колебая. Сигурно има и правилни/вярни неща във филма му, има правилни/вярни неща и в този филм, но както вече казах, и двете страни не са много коректни според мен.

Гледай филма онлайн: Not Evil Just Wrong

« Последна редакция: Юни 11, 2010, 15:55:01 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен tarantana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Дочакахме го . Най - после г-н Петър Симеонов завърши първа част на филма си  Сериозно зо НЛО . Доста труд е положил човека  :hi:  Гледах го много е хубав ето и за всички фенове ;)  http://star05.net/news.php

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Цитат
Най-горещите години - не са били както казва Гор 1998-2006, ами 30-те години в щатите. Информацията на НАСА, била грешна/неправилно интерпретирана/обработена.
Еоне, ако не са тези лъжи, как ще спрем петролните магнати ;D :P

Неактивен elenabg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Снощи даваха по Нова този филм - "Забравените".

Мур е Тели Парета - нюйоркчанка, чийто малък син е загинал при самолетна
катастрофа заедно с още няколко деца преди повече от година. В един момент обаче всички снимки и видеозаписи с момчето изчезват, а близките на Тели, включително съпругът и личният й лекар (Гари Сънийз), твърдят, че тя никога не е имала дете и цялата история всъщност се е генерирала в перфектните парникови условия на нейния разстроен мозък. Но Тели - майка в хипер-чувствителна версия, е сигурна,че не е луда,както и че знае причината, която би могла да накара един родител да забрави детето си.


Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
ООо, да супер филм, браво, благодаря много!
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Снощи даваха по Нова този филм - "Забравените".

Мур е Тели Парета - нюйоркчанка, чийто малък син е загинал при самолетна
катастрофа заедно с още няколко деца преди повече от година. В един момент обаче всички снимки и видеозаписи с момчето изчезват, а близките на Тели, включително съпругът и личният й лекар (Гари Сънийз), твърдят, че тя никога не е имала дете и цялата история всъщност се е генерирала в перфектните парникови условия на нейния разстроен мозък. Но Тели - майка в хипер-чувствителна версия, е сигурна,че не е луда,както и че знае причината, която би могла да накара един родител да забрави детето си.


това като че ли е по действителен случай  :)
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Kymatica, много интересен филм, отива повече към езотериката, но има и конспирации. Един различен поглед върху "Системата" и върху нас, от тделният човек зависи много повече отколкото предполага.
Гледах го от Гугъл: http://video.google.com/videoplay?docid=-6736722752013377089#

П.П. Сега видях, че има отделна тема за филма, сори.
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 06:51:50 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
TTC - Impossible: Physics Beyond The Edge
Невъзможно: физика отвъд предела (2010)



Резюме: "The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them into the impossible."

Arthur C. Clarke

Physicists spend a lot of time thinking about impossible things, since probing the constantly shifting bounds between the possible and impossible is one of the best ways to discover unexpected phenomena and new laws of nature. And for nonscientists, exploring this extraordinary realm is one of the best introductions to the immensely rich subject of physics.

Consider these questions:

* Can machines produce limitless energy?

* Is time travel possible?

* Can anything travel faster than light?

* Is it possible to escape from a black hole?

Each is a puzzle that requires pieces from different parts of physics to solve. And after investigating these and other questions, you begin to see how all of physics is tied together in a system that is consistent, logical, beautiful, and often very surprising.

For example, the question about whether time travel is possible leads you to a study of the nature of time and space. The paradoxes you encounter there are directly related to Einstein's concepts of space-time and the constancy of the speed of light from his theory of relativity. This, in turn, takes you to exotic ideas such as black holes and wormholes, which some theorists believe may be potential shortcuts through space-time.

Before you know it, a staple subject of science fiction?time travel?has taken you through many layers of investigation to reveal profound truths about the universe.

Impossible: Physics beyond the Edge uses this ingenious approach in 24 delightful half-hour lectures that will entertain and nourish your mind, while teaching you more physics than you ever imagined. Your guide into the realms of the impossible is veteran Great Courses Professor Benjamin Schumacher of Kenyon College, a pioneering theorist in quantum information, which is a field dealing with things once deemed impossible.

http://zamunda.net/details.php?id=224341&hit=1

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Аз ще изчакам да излязат субтитрите на филма на Бенеамин, и тогава ще го гледам.
По принцип преди да дръпна филм, се зачитам в коментарите.
Коментарите на lordofevil ми направиха впечатление.
Той казва:
"Абе хора, това е теоретична физика, от която полза не сме видели, няма и да видим. Не ми е ясно какво се впечатлявате от разни цветущи изказвания."

"Става въпрос за теории, изградени върху други теории, изградени върху предположения, изградени върху предубеденост. Ама няма какво да ти обяснявам, тва са неща които можеш да разбереш чак след като понаучиш доста ИСТИНСКА наука.

Като Хокинг, оня от тях не си е излизал, пък се самопровазгласява БАЩАТА на вселената. А простите хора като видят сложните уравнения и си казват "леле, това е толкова сложно, сигурно е вярно"

Точно тази шайка води цялата научна общност в грешна посока от сума ти и време, и точно на тях дължим нулевия прогрес що се отнася до космология. Днес совалките излитата със същите двигатели с които първите ракети са излитали преди 50 години. Само предполагат и си измислят, а простите хора понеже не знаят по-добро и им се връзват. И като станат достатъчно хора, които не разбират и се връзват и всички си казват "брех, щом толкова хора го мислят това сигурно е вярно"

Ама кво се оплаквам и аз, в днешни дни всичко е с главата надолу, то си е нормално..."


Може да е прав, може и да не е.  :(

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Аз пък не чета коментарите на разни комплексирани човечета, които само седят вкъщи и злобеят.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Да разбирам ли, че всеки, който не е на твоето мнение по дадена тематика е "злобно и комплексирано човече"? :)

Не ми се влиза в безсмислени спорове.
До тук съм. :flag_of_truce:
Само ми отговори на въпроса.  :hi:
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 10:39:47 am от Гален »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Не разбира се. Но като гледам тона и маниера, с който е написан текста ме кара да мисля такива неща.

Това което е казал въпросния потребител са просто празни приказки неподкрепени с нищо. Поредните кръчмарски разговори.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27