Автор Тема: Звездни номади  (Прочетена 15050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

agent006

  • Гост
Звездни номади
« -: Януари 16, 2009, 10:24:48 am »
И
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 13:41:17 pm от агент006 »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Звездни номади
« Отговор #1 -: Януари 16, 2009, 11:04:20 am »
Това ми изглежда прекалено пресилено..като сценарий за филм е добро иначе.
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 18:04:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Звездни номади
« Отговор #2 -: Януари 16, 2009, 11:58:01 am »
Респект към великия учен Шкловски.

Колонизация е малко силно казано, предвид скоростите за които се говори. Изстрелваш хиляда човека и им гледаш сеира, колко време ще изкарат с рециклиране на ресурси, докато стигнат някоя луна или планета.

Пускаш в тихия океан сто човека на надуваем сал и го наричаш колонизация, а покрай теб минават модерни кораби.

Хехехе ;D ;D ;D

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Звездни номади
« Отговор #3 -: Януари 16, 2009, 17:51:39 pm »
Респект! Май тази идея, колкото и невероятно да звучи има поддържници в някои среди. Бях чел преди време статия за проект, с името /ако добре си спомням/ Биосфера. Група хора /американци   ;) /, бяха отделени от обществото за няколко месеца в някаква сграда, в която имаше всички условия за живот и самозадоволяване. Изучаваха реакциите им и поведението на тази група. Любен Дилов - баща също имаше книга по този въпрос, наречена "Пътят на Икар", но там скоростите бяха по-големи. Явно технологията за подобен полет, не е чак такъв проблем. Проблем са взаимоотношенията в една затворена група хора. А и тераформинга на познатите планети не е започнал, така че засега това си е само идея без определено бъдеще. Но кой знае... :-\
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 18:05:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Звездни номади
« Отговор #4 -: Януари 17, 2009, 06:26:22 am »
Според мен технологията пък е огроомен проблем.

Абе те едвам пращат в космоса 2ма-3ма космонавта, с едни мокри гащи на гъ(рб)а им ,а вие говорите за цели градове, с водата му, с храната му, с въздуха и с не знам какво още. С каква подемна сила ще се вдигне това в космоса? Или може би ще вземат вода и храна от наличната на Луната? Колко желязо трябва да се изнесе в орбита за да се скове рамката на това чудо?

По-бързо ще стане да се чака и да излязат нови технологии, отколкото да се построи това чудо с наличните на сегашния етап. Тоя проект е пълен фарс.

Че и ще може да се репродуцира и да да се строят нови градове. Това е пълна фантастика.
По един град - колония с хора на всяка планета от слънчевата система е 1000 пъти по-лесно осъществима идея.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Звездни номади
« Отговор #5 -: Януари 17, 2009, 07:50:11 am »
...Това е пълна фантастика...
;D Така де, нали затова споменах и Любен Дилов - Старши  ;D
А останалото си е чист "Биг Брадър"...  ;D 
Това в кръга на шегата!
Експеримента "Биосфера" бе осъществен и постигна резултати... Така че идеята, както вече казах, е обсъждана съвсем сериозно. Виж само кой я лансира - академик Шкловски - а това вече не е шега! Колкото и невероятно да изглежда, в комунистическите времена докато очаквахме да дойде светлото бъдеще, наистина се пръкваха подобни недомислици и една от тях, пречупена през погледа на Л. Дилов Ст. излезе на бял свят - преустроен в звездолет на геостационарна орбита, астероидът Икар със голяма група хора, е изпратен да завладява звездните простори. Макар разстоянията да са невероятни, поради създадения социум, не се налага използването на анабиоза, а се разчита на развитието на това общество - хората се раждат и умират по пътя... Това вкратце около сюжета. Мисля че имам в библиотеката си, на хартия обаче, описана подробно тази стратегия. Ще се поразровя и ако ти се чете ще я нащракам. Проблемът на бавната инвазия се крие в безсмислието и - докато звездолетът достигне целта си, то е напълно вероятно да намери там вече изградена човешка колония. По подобен начин и самата идея на СЕТИ се обезсмисля - докато си разменим две съобщения с цивилизация от другата страна на Галактиката, например, и живота на звездата около която орбитира, която и да е от планетите, вече може да е изтекъл... Звучи страшно, но е така. Дано нещо по-сериозно да излязат онези червееви дупки, иначе никакъв шанс за контакт. Не че примирам за това де...
Иначе си много прав за това колко средства, ресурси и енергия ще глътне подобно начинание! Въпросът е има ли смисъл! Това ще предизвика невероятен колапс в икономиката и няма да се изгради нито за десет, нито за двадесет години! Ще е дългосрочна програма. А колко ще траят последиците от този колапс - хич не ми се мисли...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Звездни номади
« Отговор #6 -: Януари 18, 2009, 07:50:54 am »
Аз съм чел книга с подобни колонии - "НЕМЕЗИДА" от Айзък Азимов. Много много яка книга.


Та далеч в бъдещето цялата Земя е някакво мизерно гето, а в космоса има 5-10 супер гигантски колонии, които между другото имат и двигатели за придвижване.
Случайно откриват, че някаква планета 'Немезида' (или звезда беше) приближава и ще удари Земята, и всички колонии се чупят ... (демек изпаряват се)
И остава Земята да му бере гайлето. Но те си имат 2-3 ключови фигури за тяхната кауза, които ще спасяват положението.
и т.н.

Та тази идея ми е отдавна позната, повече от 10г.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Звездни номади
« Отговор #7 -: Януари 18, 2009, 22:17:47 pm »
Здравей Tangrata_ !!!  :)
Азимов е най-уважавания и ценен от мен автор-фантаст!!! Мир на праха му!!! Учен и писател без аналог!!! Това, което прочетох в книгите му, до които успях да се докосна е неописуемо във своята всеобхватност! Той даде на Човечеството Галактиката и успя да посочи от какво трябва да се пазим по дългия път! Респект!
Извини ме за размекването ми, но просто не можах да не кажа тези думи...
Според мен той е успял да разработи с евристичното си виждане най-пълната стратегия за завладяване на Космоса. И то, на напълно достъпен за всеки човек, език. При това с подробности. Поздрави!!!  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Звездни номади
« Отговор #8 -: Януари 19, 2009, 07:04:43 am »
Навремето най-добрите от авторите фантасти бяха учени - физици и астрономи.
Затова и каквото се напише има смисъл и логика, дори когато го четат интелигентни и образовани хора.

Не помня дали и Азимов беше и той учен.
Бтв, книгата я има безплатно за теглене. Излиза в гугъл веднага. Аз почнах да я чета отново.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Звездни номади
« Отговор #9 -: Януари 19, 2009, 08:27:39 am »
Азимов е много добър популяризатор на науката. Едно време бяха издали едни негови книги - мисля, че се казваха - Пътеводител в науката, аз тогава прочетох за биологията и физиката.

Невероятни бяха.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Звездни номади
« Отговор #10 -: Януари 19, 2009, 14:03:39 pm »
При мен е "Гравитационната гибел на Вселената" на Азимов... Темата е черните дупки.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Звездни номади
« Отговор #11 -: Януари 21, 2009, 07:48:31 am »
Според мен най-вероятния от всички теории и сюжети за пътуване в космоса е този във филма "Event Horizon" без частта за "Liberate tutemet ex inferis" Това с листа и 2-те точки ми изглежда логично. Защо да не може да се огъне ....... пространствено-времевия континиум  ;D ;D ;D  не ги разбирам тези физики, просто казвам как го чувствувам.  :P
It' oil stupid.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Звездни номади
« Отговор #12 -: Януари 21, 2009, 09:11:27 am »
Здравей lubarski!  :)
Може и да може да се огъне листът... Въпросът е как? Това, вероятно ще стане технология на следващия век. Толкова проблеми има да се решават, докато се стигне до реализацията, че не ми се мисли  :D . По-бързо всичко би станало, наистина, ако се копира конструкцията едно към едно и се изучава на ход! И пак ще има маса висящи пред инженерите въпроси  :-\ . Абе, да почакаме все пак, а?  ;)
Поздрави!!!  :)

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Звездни номади
« Отговор #13 -: Януари 22, 2009, 09:04:41 am »
Както се казва...... "There is no spoon"  :P
It' oil stupid.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Звездни номади
« Отговор #14 -: Януари 22, 2009, 20:43:23 pm »
Както се казва...... "There is no spoon"  :P

Определено  ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27