Автор Тема: Коя политическа сила ще оправи положението в България?  (Прочетена 43860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #45 -: Декември 23, 2010, 20:57:12 pm »
Цитат
Никоя. Нито в България, нито другаде. Политическата система е създадена за да контролира обществото и да му налага решения взети от тези които дърпат конците. Така че не очаквайте нищо добро от политическите партии. Всичко е маскарад и театър!!!

Бих добавил и манипулации, с цел запазване на статуквото. Засега успешно го правят. >:(
И аз съм на това мнение малко ли години се мъчим с различни президенти,депутати итн. всеки гледа да се нагуши пък обикновения човечец нека се оправя да става роб в някоя друга държава.
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #46 -: Декември 24, 2010, 16:21:50 pm »
Струва ми се, че тука не знаете какво е "статукво". Статукво е еднозначно с "положението до този момент". В нашия случай означава "положението в последните 20 години". през 89-а тогавашното статукво беше разбито и възникна ново положение, което е статукво сега.

Това правителство извършва маса реформи в доста области. Това не съвпада с действия по запазване на статуквото. Новото положение, което се цели с тези реформи ще стане ясно след като променените структури заработят по новия начин. Така или иначе правещите ги са длъжни да имат добро предположение за това как ще изглеждат нещата после. Това, което  трябва да стане се нарича "цел на управлението", а пътя, по който ще се достигне до там се нарича "план".

За да имате претенции, че знаете нещо (например какво представляват управляващите политици) трябва да се знаят няколко неща. Първо - коя информация за тях е достоверна и коя е изфалшифицирана от противниците им. Това означава, че ако все пак бъде изтърван някой свестен на власт, той бива заливан от медийното пространство  с информация от същия характер като предишните, но с един-два децибела по-силен глас. Тъй като информация от такъв характер е повлияла на общественото мнение доста пъти до сега и практически нито една сила не е преизбрана за втори мандат в България, то по-силния глас, който даже постепенно се засилва с времето е предназначен да създава впечатление за по-голям провал от този на предишните. Обикновените хора като вас нищо не разбират от икономика, политика, развитие и т.н. и единствената им възможност е да слушат възмутените "експерти" по телевизията. Чудно е, че любители на конспирацията като вас са дошли в конспиративен форум, за да повтарят едно към едно това, което телевизията им обяснява. :)

В случая с Берлускони ситуацията е много подобна като нашата в България. Тъй като се смята, че там той е баш мафиота, то би трябвало да очакваме, че мафията е в най-големия си разцвет - техния баш-бос е превзел върха на държавата. Следователно би трябвало да получаваме ежечасни сведения за масираните ненаказани безобразия из държавата, направени от членове на мафията. Вместо това получаваме новини за стотици арестувани мафиоти, за опити мафията да емигрира в Швейцария, за замразени швейцарски сметки на мафиоти, за опит за убийство на Берлускони и десетки опити да бъде осъден поради някакви обвинения, които някой повдига срещу него. Естествено, оправдаването му после се приписва на корумпирания му характер, но естествено може да бъде и защото наистина е невинен. Няма логика - същите онези прокурори, които дават по телевизията, че са арестували стотици мафиоти да повдигат обвинения срещу шефа си - би трябвало процесите да бъдат спирани далеч преди съда и никой нищо да не узнава. А той си се явява в съда и бива оправдаван в шумни, даже много шумни съдебни процеси.

Същата работа е и с Бойко Борисов. Мафията притихна, Октопода и най-важните му помощници са подсъдими. Голям вой срещу него от вестниците и телевизията и то за нищо - няма нито един истински гаф, но това обикновения човек не го интересува - щом чува сирената, ще марширува накъдето трябва.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 16:27:11 pm от otnesen »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #47 -: Декември 24, 2010, 18:57:15 pm »
Същата работа е и с Бойко Борисов. Мафията притихна, Октопода и най-важните му помощници са подсъдими. Голям вой срещу него от вестниците и телевизията и то за нищо - няма нито един истински гаф, но това обикновения човек не го интересува - щом чува сирената, ще марширува накъдето трябва.
otnesen, най-забавното е, че си вярваш. ;D
 Само ми е чудно, от къде Ти черпиш сведения за тез епични битки? Телевизия, вестници или тайни осведомителни канали?
Щото лично аз имам доста по-различни от твоите наблюдения. Както за сегашното положение, така и за начина и причините Б.Б. да стане премиер.
Най-лошото е, че това което виждам в следващите 1-2 години е в пъти по-зле от това което сме преживели като управление от сегашните правителства. ???
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #48 -: Декември 24, 2010, 19:09:52 pm »
Традиция е всеки следващ на власт да е по-зле от този преди него.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #49 -: Декември 24, 2010, 19:32:36 pm »

otnesen, най-забавното е, че си вярваш. ;D
 Само ми е чудно, от къде Ти черпиш сведения за тез епични битки? Телевизия, вестници или тайни осведомителни канали?
Щото лично аз имам доста по-различни от твоите наблюдения. Както за сегашното положение, така и за начина и причините Б.Б. да стане премиер.
Точно пред твоите очи ли се забъркват манджите на компартията и коминтерна.   :nea:
Можем да обменим впечатления, щото някой от нас се е объркал. ;)

Най-лошото е, че това което виждам в следващите 1-2 години е в пъти по-зле от това което сме преживели като управление от сегашните правителства. ???
Предпочитам да мисля за някои проблеми като за "обективени фактори". Става дума за кризата и за рецесията. Дъното май беше някъде в третото тримесечие на тази година, това значи, че сега сме почти малко над дъното. За съжаление икономическите процеси са гигантски и тромави. С много голям спирачен път и време за ускоряване от 0 до 100. Надявам се да го взимаш предвид, когато правиш заключения.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #50 -: Декември 24, 2010, 19:36:01 pm »
Традиция е всеки следващ на власт да е по-зле от този преди него.

Така, защото сме много вещи в констатациите (не визирам тебе и другите тук, а по принцип) и хич ни няма в осъществяването на желанието да живеем по-добре, тоест, кат бели ора, в бели държави  ;)

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #51 -: Декември 24, 2010, 20:03:17 pm »
Същата работа е и с Бойко Борисов. Мафията притихна, Октопода и най-важните му помощници са подсъдими. Голям вой срещу него от вестниците и телевизията и то за нищо - няма нито един истински гаф, но това обикновения човек не го интересува - щом чува сирената, ще марширува накъдето трябва.

ОТНЕСЕН, ти вярваш ли си като ги пишеш тези работи.Какво означава  "Мафията притихна"-излязоха в пенсия ли, уплашени ли са, броят жълти стотинки? ;DКъде го чу този вой по СМИ. Напротив. Всички си признават, че ББ се ползва с медиен комфорт. А по-голям гаф от това, че ни отрязъха от Шенген? За да го кажат западняците това, имат предвид очевидното-нищо не се е променило, и по-лошото- няма тендеция за промяна. С разни показни полицейски акции се търси рейтинг, но реален ефект няма. Явно не само ние тук го виждаме, но и на Запад. Съжалявам че е така Отнесен, защото целокупния български народ го отнася.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #52 -: Декември 24, 2010, 20:16:21 pm »

Мафията притихна, Октопода и най-важните му помощници са подсъдими. 

Дааа, и аз това чета във вестниците и слушам по медиите.. ;D
Ма не ми се вярва много.. :nea:

Колкото до Бойко Борисов, уважавам стремежа му към европейски ред и инфраструктура, нещо което в другите правителства не се усещаше много.От предишни управления ще ни остане доста голяма, и на много места, ненужна, хотелска част.Уважавам и човешката му и отговорна реч, лишена от абстрактните политически и академични термини, на други управляващи, неразбираеми от народа, който не им и вярваше.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #53 -: Декември 24, 2010, 22:50:31 pm »
Мафията притихна, означава, че е спряла да извършва нови престъпления. Кои са последните сведения за активна дейност на организираната престъпност? А за корупцията как вървят новините? Имам предвид честота на съобщенията за корупционни практики, както и за техния мащаб? Май са намалели доста. Е?? Кое тогава е същото както преди? А, да, отношението на медиите към властта. Повечето скандали са по-шумни от преди и в болшинствот случаи се отнасят за лапсуси, други езикови грешки или непремерени изказвания. Това ли ви е влошаването? Е не ви ли е срам  да уеднаквявате корупцията с това, че някой се обидил от нещо? Който не е съгласен с това - да представи списък с десетте най-големи гафа на ГЕРБ откак са на власт, да ги разгледаме по-внимателно.

А за Шенген работата е такава. Цялатан ни "нязависима" съдебна система е назначена от тройната коалиция. Това са всички съдии, всички прокурори, всички съдилища, вкл. Върховен Конституционен, Административен, Касационен, Апелативен , Главна Прокуратурата и Висшия Съдебен Съвет. Е, при това положение плюс, че президента е съмнителен, една камара общини също, мисля, че е напълно правилно да ни направят забележка европейците.

Сигурно ще искате да държите Б.Борисов отговорен за тях. Работата е там, всички те са притихнали, тоест не извършват нови престъпления, следователно не оставят следи за разследване. Сигурно се сещате, че не може по слухове да се арестува.

И Европейците отложиха Шенген за догодина, когато ГЕРБ трябва да спечелят местните и президентските избори. Когато спечелят президентските, те ще получат мнозинство във Висшия Съдебен Съвет и от там - контрол върху цялата съдебна система.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 23:09:53 pm от otnesen »

Неактивен vanko57

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #54 -: Декември 24, 2010, 23:17:42 pm »
...но системата работи така, че до властта да не се допускат хора, които не могат да бъдат манипулирани.Не става въпрос само за РБ. Към момента всички бг лидери бяха кукли на конци...

Много точно. Всички които се допускат до власта са предварително анализирани и пресяти, пропуски и отклонения не се допускат.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #55 -: Декември 24, 2010, 23:24:31 pm »
...но системата работи така, че до властта да не се допускат хора, които не могат да бъдат манипулирани.Не става въпрос само за РБ. Към момента всички бг лидери бяха кукли на конци...
И как точно, ако не е тайна работи системата?

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Коя политическа сила ще оправи положение&#
« Отговор #56 -: Декември 25, 2010, 15:10:00 pm »
........ но системата работи така, че до властта да не се допускат хора, които не могат да бъдат манипулирани.Не става въпрос само за РБ. Към момента всички бг лидери бяха кукли на конци. Не виждаш ли колко лесно се манипулира народа
Прекрасно!
Радвам се,че все повече хора осъзнават тази истина.Нима виждате някаква генерална разлика между управлавалите досега?Кагато всички,независимо от произхода си,миналото си,обещанията си,се държат по един и същи начин,идвайки на власт-това означава,че СИСТЕМАТА ги моделира така!
Цитат
И как точно, ако не е тайна работи системата?
А начинът е много прост и стар-тоягата и морковът.Ако си послушен и се вписваш в системата-вървиш нагоре.Ако не-просто пропадаш надолу.Или ако си по-упорит-намират ти компромати/нищо по-лесно/.Ако си още по упорит-финансов,медиен, съдебен натиск.А може и физически.
Така съвременната политико-икономическа система се самоподдържа,манипулирайки масите и давайки им илюзията за свобода и избор.Нима виждате някакъв реален избор между демократи и републиканци в САЩ?Каква е "великата" разлика между тях?Каква е "свободата" ми да избирам?
Истината е,че зад ВСЯКА власт в така наречените демократични пазарни икономики стоят огромни финансови капитали,чиято единствена цел е увеличаване на властта и капитала.
Така,че големият въпрос е:какъв е изходът?
« Последна редакция: Декември 25, 2010, 17:42:30 pm от gm67 »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #57 -: Декември 25, 2010, 18:25:07 pm »
ГМ67, радвам се, че имам единомешленици. Не знам да завиждам ли на Отнесен за розовите очила? В интрес на истината искрено му завиждам. Но за съжаление виждам какво става зад кулисите. Повече не ми се пише за ОЧЕВАДНИ неща. Отнесен, чие отроче/създание/ е ББ. Кого пазаше фирмата му ИПОН и Крепост-ТЖ, СС и Лукойл. Тези неща приятелю не стават случайно. Имат богат опит в тези неща.Честита Коледа. По делата им ще ги познаете!!! :negative:

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #58 -: Декември 25, 2010, 19:14:12 pm »
В случая с Берлускони ситуацията е много подобна като нашата в България. Тъй като се смята, че там той е баш мафиота, то би трябвало да очакваме, че мафията е в най-големия си разцвет - техния баш-бос е превзел върха на държавата. Следователно би трябвало да получаваме ежечасни сведения за масираните ненаказани безобразия из държавата, направени от членове на мафията. Вместо това получаваме новини за стотици арестувани мафиоти, за опити мафията да емигрира в Швейцария, за замразени швейцарски сметки на мафиоти,

Същата работа е и с Бойко Борисов. Мафията притихна, Октопода и най-важните му помощници са подсъдими. Голям вой срещу него от вестниците и телевизията и то за нищо - няма нито един истински гаф, но това обикновения човек не го интересува - щом чува сирената, ще марширува накъдето трябва.

Отнесен в Италия както и в България се гонят мафиоти които тръгват да правят бизнес извън "схемата " . Например на митниците хващат тези които правят контрабанда извън схемата държавните организации(ДС,ЦРУ,МОСАД.МИ6 и т.н..).В САЩ ФБР са най-големия контрабандисти на наркотици и се опитват да хванат тези които не работят с тях.В САЩ няма мафия(в смисъла който всички хора влагат - коза ностра,кръстникът,престрелки,дон Корлеоне и т.н.),но това не означава,че САЩ се управялва от точните хора.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Коя политическа сила ще оправи положение&#
« Отговор #59 -: Декември 25, 2010, 19:57:49 pm »
Това е много интересно. Предполагаш, че за охрана се назначават най-преданите. А защо да не се наемат най-добрите на пазара? Тоест, да са избрани заради професионализма и опита, а не заради предаността?

Я да поразсъждаваме малко. Ако аз съм примерно важна политическа персона, как ще ми е по-изгодно - да сложа най-преданите към мен да ме пазят, независимо дали могат или не могат. Или да наема най-можещите, независимо колко са ми предани? Как ще бъде запазен по-добре живота ми?

Ако си наема едно куче да ме пази, то ще е безкрайно предано към мен, но за съжаление няма да може да вземе мерки срещу предполагаеми снайперисти. Тоест предаността и професионализма не са никак свързани помежду си. Даже нещо повече - вярност, и то силна се имитира лесно - повече артистизъм и готово. Така че, при избора на охранители, предаността не е никак надежден критерий.

От друга страна, професионалния охранител би свършил тази работа по-добре, поради причината, че заедно с охранявания обект, той също е сложил главата си в торбата - ако убият пазения, той си губи пазара. Никой после няма да го наеме. Или по тази логика, основната политическа фигура има интерес да избере най-добрия от най-добрия, който е на пазара или в наличност, вместо най-верния от най-верните.

Охранителят може да си има собствени планове за властта в държавата, различни от Партията, ДС или други групировки. Той лично е най-трудно убиваемия човек, тъй като винаги е в центъра на охраняваната зона. Неговата сигурност е по-стабилна дори от тази на политическата фигура, която пази.

А ако охранителят реши, че трябва да управлява държавата, тъй като е виждал отблизо много различни управления? И ако реши, че дори и най-силния възможен натиск, оказан срещу него (физическия, както обяви teni) е безполезен и няма да му навреди никак? Е защо да не може да си позволи да влезе в политиката, да си бъде сам началник на охраната и така да плюе на опитите за убийство, които евентуалните господари от ДС, компартията, Федералния резерв, извънземните рептили или кой да е друг би се опитал да органзиира срещу него, заради непослушната му политика. А пък ако е сложил зад себе си дълга редица от подготвени заместници, то опитите за убийство стават съвсем излишни.


Нима виждате някаква генерална разлика между управлавалите досега?Кагато всички,независимо от произхода си,миналото си,обещанията си,се държат по един и същи начин,идвайки на власт-това означава,че СИСТЕМАТА ги моделира така!


А ти можеш ли да ми посочиш петте най-съществени прилики и разлики между предишните и сегашните?



А начинът е много прост и стар-тоягата и морковът.Ако си послушен и се вписваш в системата-вървиш нагоре.Ако не-просто пропадаш надолу.Или ако си по-упорит-намират ти компромати/нищо по-лесно/.Ако си още по упорит-финансов,медиен, съдебен натиск.А може и физически.


Мислиш, че общественото информационно пространство страда от липса на компромати ли? Коя телевизия според теб е настроена приятелски към Бойко? А кой вестник? А кой ги създава тези компромати и защо? Не виждаш медиен натиск ли? Ами значи не гледаш телевизия изобщо. Постоянно стачки за щяло и нещяло. А за физическата разправа обясних по-горе.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27