Автор Тема: Коя политическа сила ще оправи положението в България?  (Прочетена 43697 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Всички горе само ще ни 'оправят", докато могат.
Промяната може да стане само отдолу- нагоре, да започне от отделния човек и да свърши с него. Политиците са малко, ние сме много. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
ТАКСИ

Написано от Владо Трифонов

Возил ме е десетина пъти до летището в София и не ме е удрял в сметката.
Единственият таксиметров шофьор на тази географска ширина, който ми е връщал ресто!
Кореняк софиянец. Станал таксиджия “по кеф”, както сам казва, защото му харесва да вози хора и да ги слуша. Когото може и да успокои. Така забравял собствените си неволи.
Природно интелигентен, вишист, в колата му мирише приятно, не слуша чалга, спретнат е и приятен за окото. Винаги, когато сме разговаряли, ме е впечатлявал със своите точни и нестандартни оценки за България и българите.
Бях си казал, че някой ден непремено ще седнем на приказка и ето, че това се случи.
По-долу предавам част от нашия разговор, с незначителна редакторска намеса.
• • •
(...) Спасението? Закриваме държавата и започваме на чисто. Но първо разселваме народа. До второ-трето коляно.
За да живне тази хубава земя, която от Господ ни е дадена, за да се посъвземе от мърсотията, българите трябва да се махнат. Други хора трябва да дойдат - швейцарци,африканци, може и маори от Нова Зеландия. Но не българи. Българинът не заслужава да живее в България.
Българите пречат на България!
Нито един да не остане! Защото ако остане, дори да е един, той веднага ще зарази другите. Може и да съм драстичен, че мисля така, но ти ми кажи: това, което българите направиха с държавата си, не е ли драстично?
Комунизмът ни бил виновен. Че е виновен, виновен е, но кой го търпя този комунизъм толкова години? Кой продължава да го търпи? Не е ли българинът?
Управлявали ни агенти. Ще ни управляват, защото сме им позволили да ни управляват.
Защото ни харесва да ни управляват. Българинът обича агентите, защото си е агент по душа. Дай му на българина да слухти и да донася. За съседа. За колегата. Сетне сяда с тях да си пие ракията, ама преди това хубаво ги е топнал, където трябва.
Ето такива сме! Може ли това да е народ? Може ли да искаш от такива хора да станат европейци? Ти им виж физиономиите и повече не питай! Разходи се по улиците, влез в ресторантите. Сложил връзка и бяла риза, обаче прилича на тиква.
Тикви с вратовръзки! Погледни ги в парламента - тиква до тиква. А ние сме ги избрали да ни управляват. Избрали сме ги, защото сме същите тикви. Тикви и мутри. Българите са мутренски народ. Борци, щангисти, селяци, мутраци... - това сме.
Подпухнали, криви, грозни и дебели.
Чул ли си някой български художник, писател, професор да е бил наскоро в затвора?
За идея някаква да е влязъл, за кауза. Или защото е шамаросал простия си началник.
Не си, нали? И няма да чуеш. Защото това са страхливци, на които им дай да говорят глупости по телевизора. Защото тия, дето ги канят, са същите: посредствени и нафукани.
Не гласувам от години. Гласувах навремето за СДС, повечето излязоха доносници.
Крадци и лъжци. Читавите измряха. В България читавото не вирее.
Служа на себе си, предимно. На себе си, на жена си и на детето. Не на държавата.Защото държава няма.Срещата ни продължава с разсъжденията на моя събеседник за Запада. Работил няколко години в холандска компютърна фирма, върнал се заради самотата. Но вече е решил: ще съберат всички спечелени досега пари - неговите и на жена му, и ще напуснат България. Завинаги.
Казва ми: “оттук нататък до края на живота си искам да виждам усмихнати и красиви лица”.
Изумително е да чуеш такива думи от устата на един български таксиджия. Но както вече споменах, той е онзи, който връща ресто. Който не слуша чалга. И в колата му не мирише на пръч.
Текстът е от сборника “Седмата нишка”, който се подготвя за печат.

Владо ТРИФОНОВ
специално за вестник”България”

Неактивен l_estate

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
На зададения в темата въпрос коя сила ще оправи България ще отговоря, че една и съща сила я „оправя” последните години  и ще продължи все така.
Всички участващи в последните избори са рожба и производни на една и съща политическа сила и мимикрират  постоянно като се пъпкуват  като хидрата - генезисът им е един и същ.
Жалко но е така. Постоянно се появяват нови формирования, пръкващи се от старите, които са износени и дотегнали на обикновения избирател. Ново име , ново лого, по-различен цвят на знаменцето и някое ново лице, но като се загледаш – не е чак толкова ново. Пак си е старото лице, възпитано в старите методи и предлагащи старите неща, но с различни фрази.
Добре се погрижиха "оправячите" през последните 20 години да се разправят отвътре с истинската опозиция, доколкото я имаше. Помните ли какъв респект имаше властта от хора като Стефан Савов, Петър Дертлиев, Милан Дренчев. Къде е сега БЗНС – партия с традиции – надробена на не знам колко парчета . Къде е Демократическата Партия – някъде в някой ъгъл ако я има въобще. Посочете ми истинска опозиция – коректив на властта.
Няма...
Вместо това някаква етническа партия, създадена от същите, ликвидирали опозицията за използване като добавка на нестигащите мандати от всички кандидати за управление. Да но резервния играч набра сили и си играе своята игра...За 20 години от престъпник-терорист се превърна в най-ухажвания политик... Кой му даде индулгенции...Отговорете си сами... Тези, които ни „оправят” нямат нищо общо с партиите, защото са навсякъде, във всяка една от тях – те ги контролират.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
За математиката и хората – (математически анализ по Стайнбек)

  …От краткия анализ се установява, че България се нуждае от много по-добро УПРАВЛЕНИЕ, за да не се налага хората на тази страна да слушат в олигофреничен захлас обещания за по-добро бъдеще, докато бавно ги умъртвяват икономически, интелектуално и емоционално!…

http://www.europe.bg/htmls/page.php?category=329&id=22301

Неактивен Котаракъ

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Коя политическа сила ще оправи положение&#
« Отговор #19 -: Юли 16, 2009, 02:59:43 am »
Що се отнася до възпитанието ни;
Ами, така ни възпитаха "другарите" - "мойто си е мое чуждото е общо", съсипаха българското село, бг интелигенция, превърнаха ни в граждани, натикаха ни в бетонни клетки, превънаха ни в дърво без корен,забравихме традициите си, културата си, отрекохме се от вярата си,онази вяра, за която са умирали нашите прадеди  и благодарение на която запазихме националната си самоидентичност.
Някъде там, по пътя, докато строяхме соца - по-късно наречен "недоносче" на последния конгрес на БКП от ген. сек. на БКП Т.Живков - "Тато") - загубхме морала и нравственоста сн и пренаписахме историята си (колцина от нас я знаят(?),тази  нередактираната),от патриоти и радолюбци се превърнахме в "интернационалисти". Тон за песен даде Г.Димитров,принуждавайки българите от западните покрайнини насила да се самоопределят като македонци.
След `89год. една не малка част от нас емигрираха и за съжаление този процес продължава.
"Другарите" от висшата партийна върхушка и от ДС(не всички разбира се)за да запазят привилегиите и власта си, предадоха, а някои,продадоха и себе си и родината си.
Днес отчаяно се опитваме да намерим себе си, корените си, осъзнавайки, че в това е нашето спасение и ,че бъдещето на България зависи само от нас(не е клише!).
Що се отнася до западна и северозападна Европа, да възпитани са, но по умни? -Тц. ;-)
« Последна редакция: Юли 16, 2009, 09:34:59 am от Mirotvorec »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
FT: Новият български премиер обеща да засили борбата с корупцията

Новият български премиер Бойко Борисов обеща да увеличи прозрачността и да се бори с корупцията, когато полагаше клетва на церемонията за неговото правителство на малцинството, съобщава "Файненшъл таймс", цитиран от kafene.net.

Припомняйки биографията на Борисов, изданието коментира, че пред него стои трудната задача да разруши връзката между босовете на престъпния свят и публичната администрация.

Наблюдатели смятат, че назначаването за минислед консултации с Брюкселстър на правосъдието на Маргарита Попова  ;) показва, че новото правителство има истински намерения да се бори с корупцията и организираната престъпността, коментира „Файненшъл Таймс".

Новият министър на финансите Симеон Дянков каза, че България, която е най-бедната членка на ЕС, ще обмисли замразяването на подкрепян от Русия проект на стойност 4 млрд. евро за изграждане на АЕЦ в Белене. Ще бъде преразгледан също така руско-българско-гръцкия проект за 1 млрд. евро за петролопровод Бургас - Александруполис.

Прогнозите са, че българската икономика ще се свие с около 3.5% през тази година след резкия спад в износа за засегнатите от рецесия европейски партньори и рухването на пазара на имотите.
http://www.europe.bg/htmls/page.php?category=223&id=23232

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Не мислите ли, че тази система като цяло вече е изтъркана и се нуждаем от коренно различен подход на развитие на цивилизацията.Политичестака система като цяло се основава на разделението ( елит и простолюдие ) и винаги докато някой разполага със средствата на останалите нещата ще са долу горе същите. С технологиите и знанията които се крият от обществото хората ще са способни да махнат бремето което тегне сега над нас, а то е робството.
Разбира се нещата няма да се оправят за няколкото години. В момента с ГЕРБ затънахме още повече. Поне за мен бъдещите правителства трябва да работят за премахването на политическата институция в България като се премине към самоуправление. Като казвам самоуправление имам предвид развитието на българската идентичност да зависи от всеки индивид. Разбира се това ще стане в далечното бъдеще, когато ние като хора започнем да работим и за съседа си, когато на хората които искат да се занимават с технологии се даде възможност да свалят бремето на работата от хората.
Малко се отплеснах :).
За мен лично никоя партия не ще оправи положението докато зависи от външни влияния.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Просто съм изненадан колко много са антибългарските изказвания тук. Всички тук знаят че България не се ръководи от България, а от чужбина и  това са Брюксел и Вашингтон. При това на върховите места се налагат основно не българи. симеончо , доганчо, сергейчо, пирински, софиянски и много други. Те не милеят за държавата и държавноста. Тях ги интересува основно бизнеса от политиката-техния джоб. Аз съм сигурен че т.н. от буш "чисти ръце" относящо се за серГейчо, вече е милионер и то не от дребните.
  Така или иначе с нас си правят сериозен експеримент и грубо ни вкарват в системата на НСР. Цялата наша политическа върхушка са пионки на Брюксел и Вашингтон.
« Последна редакция: Юли 30, 2009, 16:31:37 pm от daskala »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Глени: Борисов трябва да започне с корупцията в министерствата
Новото българско правителство дойде на власт с обещанието да прочисти страната от корупцията и да пребори организираната престъпност. Но може ли с това да се справи премиер, който е произлязъл от охранителния бизнес?
 

...Според мен проблемът на Бойко Борисов е в това, че неговата партия, също като тази на Симеон, няма дълбочина и съдържание...

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4530579,00.html



Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #24 -: Септември 15, 2009, 00:14:59 am »
Ииии, браво ве, никой не е гласувал за Дпс...
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #25 -: Септември 15, 2009, 01:10:46 am »
Гласувах за най-чистата партия. :)
http://bulgariangreens.blogspot.com/
http://www.bulgariangreens.org/
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #26 -: Септември 15, 2009, 14:29:00 pm »
Борисов в Брюксел: Рапорт - даден, рапорт - приет!

Господине Борисов - Вие вероятно плащате своите си сметки, за тези на българите едва ли се бъркате в джоба!

Хайде да смятаме!


http://lubamanolova.info/140909-com.html

Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #27 -: Септември 15, 2009, 14:47:12 pm »
Аз нз какъв трябва да си, за да гласуваш за ДПС, ама определено не трябва да си за тук!
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Коя политическа сила ще оправи положението в България?
« Отговор #29 -: Септември 16, 2009, 01:21:45 am »
Отворено писмо на Юрген Рот: Г-н Борисов, разчистете криминалната структура ТИМ!
http://www.zelenite.bg/1753
ББ, нямаше ли общ бизнес с някой от хората в ТИМ?
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27