Автор Тема: Коя политическа сила ще оправи положението в България?  (Прочетена 43810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
И 99% от хората да не гласуваме, то стига 1% да са гласували.
Пък дали е турско, американско, марсианско робство, все е робство, все зле.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Ето за това казвам,че не сме готови още да променим нещата.Всяка една система работи според изискванията които са им поставени,когато тези изисквания се променят и самата система се променя.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Искаш отговор на въпроса.Ето го
Никоя от изброените партии няма да оправи държавата. Те ни управляват от години.Ако са искали да ни оправят досега да са го сторили.

За 21 години псевдодемокрация, никога не е поставяно на дневен ред България да е добре.
Следователно никоя от изброените няма да свърши работа.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Rio

  • Гост
Факт е, че политическата клика, която управлява от 22г. е изхабена и крадлива. Само че ние си ги избираме/изпращаме на постовете в изпълнителната и законодателната власт. Това дължи на факта, че още пред 1991г. конституцията е направена, за да работи в полза на тези, които поръчват музиката, а не обратното. Въпросът тук е кой, колко е допринесъл със своето гласуване и гражданска дейност срещу този омагьосан кръг?  По последни данни близо 50% от имащите право на глас, казват, че няма да гласуват. Като сложим нискообразованите, които си продават гласа, излича че положението е  :bad: (нищо ново под слънцето).
Но някой последните 21г. участвал ли е в митинг, където има повече от 80 000 души?. Като изключим митингите от началото на демокрацията и учителската стачка през 2007г., други няма. Кога сме се обединявали всички заедно за нещо важно? Например подписката за свикване на референдум, за членството на Турция в ЕС. беше подкрепена от 300 000 души, като вземем действителните подписи. По такъв важен въпрос, при населението на България нормално беше да се подпишат над 600 000 души поне, 10% от населението.
Естествено ние сме на лежим на приказката, че "когато на Вуте му е зле, на мен ми е добре". Думата отбор липсва. Затова до голяма степен ние имаме заслуга, че позволяваме това да ни се случва. Не вина, а заслуга.
Както пише отец Паисий "О, неразумни и юроде, поради что се срамиш да се наречеш българин".

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Рио,  в  България  няма  политически  партии,  а  добре  организирани  мафиотски  структури :bomb:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
АЗ съм против гласуването. Самият аз не гласувам. Имайте напредвид, че всеки който се докопа до власта е меко казано маскара и използва влиянието си да върши престъпления и геноцид над народа. Аз лично със своя глас на изборите, автоматично се превръщам в негов съучастник. Ето за това отказвам да гласувам, защото не искам да ставам съучастник в бъдещи престъпления :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Rio

  • Гост
АРИИ, като не гласуваш, ще гласуват братята цигани срещу 50 кинта. После тези идиоти в парламента ще си правят, каквото искат и ще те гледат презрително. Автобусите от Турция и гласовете на циганите решават бъдещето на България. Със своето бездействие те решават вместо негласуващите.
Митко, в България има партии, които обслужват частни интереси и са се превърнали в клубове по интереси и фирми. Но във тези партии има и свестни хора, макар и на по-долните нива.
Може да звучи клиширано, но ако гласуват поне 80% от хората и ако се издигнат тези кадърни и нормални хора към по-високите нива ще имаме бъдеще.
За да стане това трябва да има, както всички се досещат гражданско общество, което да протестира и за най-малката неправда и небивалица. А за да има гражданско общество трябва да има средна класа, а в момента няма. За да има средна класа, хората трябва да се борят за правата си, защото макар да ги имат на хартия, не се възползват от тях.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Гласуваш, не гласуваш, те после си правят задкулисни коалицийки, а вие си мислете, че примерно дпс не участва в управлението. Наивен народ сме, заслужаваме си тази съдба. Докато не заиграе сопата, оправия няма да има!
Dreams are messages from the deep.

Rio

  • Гост
За да играе сопата трябва да бъде закарана пред някоя държавна институция, а затова трябват хора с много сопи. Граждански протести. Гърция и Франция са добри примери за гражданско общество.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
АРИИ, като не гласуваш, ще гласуват братята цигани срещу 50 кинта. После тези идиоти в парламента ще си правят, каквото искат и ще те гледат презрително. Автобусите от Турция и гласовете на циганите решават бъдещето на България. Със своето бездействие те решават вместо негласуващите.

Rio, дали ще гласувам, или не, няма никакво значение. Пак власта ще я поеме правилната за шефовете партия. Пак ще се вършат престъпления на гърба на нацията, пак мутрите ще контролират бизнеса в България и пр. С автобуси или без автобуси от турция, с мен или без мен, все тая. Като не гласувам, поне съвеста ми ще остане чиста. Разбери, че читава партия НЯМА.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Граждански протести. Гърция и Франция са добри примери за гражданско общество.

 :good: Това е разумният начин.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27