Автор Тема: Какво четеш в момента?  (Прочетена 68447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #90 -: Август 11, 2008, 01:13:27 am »
Какво представляват? Четох един коментар, че книгата за один била много зле преведена?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен genq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #91 -: Август 11, 2008, 12:48:54 pm »
Ако има желаещи нека попрехвърлят -Разговори с Бога -Нийл Доналд Уолш
Има я в три тома и за мен тя дава отговори на мног въпроси за нас и случващото се сега

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #92 -: Август 14, 2008, 20:56:58 pm »
Приключенията на добрия войник Швейк - Ярослав Хашек

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #93 -: Август 17, 2008, 21:46:37 pm »
Космическата фантастика на Дейвид Брин, подред на томовете.
И още 4-5 книги, успоредно с тази. Обичам да чета по няколко книги, защото така си отдъхвам от една или друга, като са с различни сюжети ми е винаги интересно. Хубавото е, че не ми се губят историите, или ако книгите са сериозни, си зная откъде трябва да ги продължа.

Андрей Шалыгин - "Сотворение мира - наука и религия"

Стрельникова и Секлитова- "Человек в эпохи Водолея"

"Сто великих богов"

"Сто великих тайн древнего мира"

"Сто велики загадки на природата"

Зекария Сичин -"Завръщане към Битие"

и за "отмора" от повече от 1,5 г. чета бавно "Книга Урантии", вече успешно се боря с 3-та част.
« Последна редакция: Август 17, 2008, 23:58:57 pm от хадзапи »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #94 -: Ноември 11, 2008, 22:53:20 pm »
Страхотен форум! Нахранихте ми душата!
Аз чета в момента Аленото цвете и бялото!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #95 -: Ноември 12, 2008, 00:36:29 am »
Аз съм нов във форума, въпреки че знам доста отдавна за Xnet.bg

И сега по темата. В момента чета книгата на Ернст Мулдашев - От кого сме произлезли :)

Поздрави  :P

Неактивен Kida

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
  • The hardest thing in the world is to be alive...
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #96 -: Февруари 14, 2009, 23:58:27 pm »
Зарибих се по Стив Бери. Сега съм на "Александрийската връзка". Както винаги - изключителна книга. Както сам Бери казва - историята е измислена, но фактите които изтъква са реални.
Been smashed to the ground Arose from devotion To take a look and see what is inside Sight of the cr

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #97 -: Февруари 15, 2009, 02:12:32 am »
Сега чета Ян Ван Хелсинг "властта", ама много трудно върви, първата му която четох "не пипай тази книга", много ме впечатли и за това ми е трудно сега с тази като знам че всъщност му е първата книга, която беше изтеглена от пазара в Швейцария и Германия 1994г.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #98 -: Февруари 15, 2009, 23:19:33 pm »
“От принадлежност към идентичност”
 
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:
Политики на образа – есета от Ивайло Дичев, излъчени по Дойче веле
 

    “Откъде идва вцепенението на епохата ни пред нарцистичното огледало, наречено идентичност? В тази книга разграничавам два различни модуса на самопреживяване: принаделжност и идентичност” – пише авторът. Една задълбочена и изключително свежо написана книга за прехода на българското общество не само от тоталитаризъм към демокрация, но и от предмодерност към модерност.

Издатели ЛИК и Дойче веле, София, 2002

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Какво четеш в момента?
« Отговор #99 -: Февруари 19, 2009, 10:00:17 am »
Аз преди месец прочетох - Джордж Оруел - 1984

сега разпускам с Клифърд Саймък - "Те вървяха като хора"  :P

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво четеш в момента?
« Отговор #100 -: Март 03, 2009, 23:13:16 pm »
MY FUNNY VALENTINE-----CHRIS BOTTI

Elvis Presley - Fever

ELVIS - FeVeR ( best quality )



ИСКАМ ТЕ

Написано от Candy & Vigo, на 14-02-2009 03:09

Тъмният бар и дрезгавият глас на мадамата, която пееше „My Funny Valentine” обърнаха още една чашка. Полупразното заведение тънеше в бледи сенки. Нощта спеше. Той извади поредната цигара. С пламъка на запалката му нахлу и вятърът, който я угаси. Последва го нежният аромат на жена. Тя седна върху шапката му. Кръстоса крака, оголвайки бедро, за което и поп би плюл на разпятието.
– Бърбън, моля!
Усмивката й можеше да стопли и най–мразовития лондонски ден.
Щракна отново, пламъчето трепна и се загуби отразено в очите й. Две лъскави черни вирчета. Чашата потъна в ръката й и жадно се впи в устните. Музиката спря.
– Тъкмо мислех да го изтанцуваме...

– Не си ме поканил.
– Ако канех всяко дълго бедро, което виждах след полунощ, досега да съм си направил собствен клуб с един единствен почетен член!
Ръката й хлътна в джоба на сакото му. Напипа пакетче ванилия. Очите му не трепнаха.
– Щях да правя крем карамел!
– За малкия ли?
В този миг телефонът й звънна.
Гласът й потъна в слушалката, музиката гръмна и той не чу нищо. Видя само как ноктите й се плъзнаха по капачето на телефона.
Усмихна й се. Не откъсваше поглед от ръцете и дългите й пръсти. Почти извика в ухото й:
– Бяха толкова близо и оцелях. Щастлив съм че ме пощадиха!
След секунда вече танцуваха. Чак тогава забеляза обиците й – две вплетени котки. Като се върнаха, на стола му седеше друга жена.
Той се пресегна, взе небрежно смачканата си шапка от другия стол. Метна пари на бара и без да пуска ръката й я попита:
– Какво ще кажеш да се махнем от тази дупка?
– Добре, но Лиза идва с нас – запознайте се. Това е приятелката ми. Днес сме само двете. Дано имаш хубава кола.
Кимна, ръкува се със дамата.
– Джеймс.
Очите му се смееха.
– Хубава е относително понятие по това време на нощта. А ти се казваш...?
– Ким.
– Като китаеца?
Зъбите й изглеждаха наистина остри.
– Не, Ким като подправката.
С Лиза си размениха погледи на диви зверчета.
– Рррр. Пикантно. Хайде, дами!
Колата му бе повече от тясна. И двете седнаха отзад. Той се почувства странно самотен.
След малко в огледалото видя как ръката на Лиза се намърда между краката на Ким. Колата изведнъж поднесе.
Те извикаха леко.
– Извинете. Проклети насрещни фарове!
Пусна радиото. Елвис се вписа идеално в обстановката с мекия си глас. Ритъма на „Fever” погали телата им.
– Хей, Джеймс, спри, искаме да се поразтъпчем. Ще ни изчакаш, нали? Няма да се бавим. Тъкмо да се поразхладим, денят беше много горещ.
– Разбира се.
Усмивката не слизаше от лицето му.
Колата меко намали и отби встрани от пустото шосе. Угаси фаровете. Само леката светлина от таблото се бореше с мрака навън.
Лиза и Ким тръгнаха. Джеймс се подпря на предния капак и се зачуди дали да поеме след тях, двете вече крачеха по една пътечка навътре в парка.
Пушеше бавно. В главата му се заредиха купища картини. Паркът бе толкова спокоен. А те бяха прекрасни. Лиза и Ким. Ким и Лиза. И ритъма идващ от колата. Упойващият аромат на тежка нощ, мирисът на тютюн и вкусът на мекото уиски... Всичко това пареше в гърлото му.
Стъпките им бяха леки, като на диви лисици, гората жадно ги поглъщаше. Настигна ги, но не искаше да го видят, скри се зад една беседка и угаси цигарата. Ким вече сваляше блузата си. Лиза целуваше хубаво. Усещаше устните й, представяше си как вместо гърдите на Ким целуват гърба му. Застана така, че да вижда по–добре, но внимаваше да не се издаде.
Чу тихото пъшкане на Ким. Бяха толкова красиви. Вплетени една в друга. Телата им леко проблясваха като монети осветени от сноп светлина. Устните на Лиза вече бяха между дългите бедра на Ким. Пристъпи бавно към тях. Видя тялото на Ким да се извива като змия назад. Чу лекия й вик. Вик на наслада... Спря. А с него и дъха му. Вече вървеше. Не тихо и неуверено като преди. Крачеше с широки крачки. Почти беше стигнал. Бръкна в джоба си и вместо цигарите напипа едно пакетче ванилия.
Ким се облегна на един дънер. Лиза приседна в тревата до нея и отпусна глава в скута й, дрехите им бяха раздърпани, в косите им имаше борови иглички, изглеждаха толкова невинно. Стреснаха се от шума, но все още не го виждаха и не бяха сигурни, че това са човешки крачки. Джеймс пак се спотаи. В този момент Ким вдигна глава и подуши въздуха.
Във възбудата си Джеймс не беше усетил как е разкъсал нервно пакетчето ванилия и сега въздухът около него ухаеше в очакване. В този момент Ким го видя. Лиза стана,събу високите си черни ботуши и седна на дънера. Беше мекичък и целият потънал в мъх. Подгъна крака и върза косата си високо. Обиците й бяха малки, голи ангелчета. Ким се изправи и тръгна към Джеймс.
Видя я как идва към него полугола. Усмихваше му се. Този път не смяташе да спира. С две крачки устните му спряха върху нейните. Ръцете и хванаха косата му. Неговите галеха топлата и кожа. Целувките му се спуснаха по– надолу. Не изучаваше тялото й. Консумираше. Жаден за плътта й. Устните му погалиха врата й, езикът му се спря чак на зърната на стегнатата гръд. Само за миг, миг който се стопи в една безкрайна ласка. От гърлото й се отрони стон. Дишаше на пресекулки. Цялото й тяло трепереше. Устните му бяха вече съвсем другаде. Там където тя най–обичаше. Там където не съществуваше нищо друго освен наслада. Позата се преля неусетно в друга. Беше в нея. Усещаше дъха му във врата си, смесен с мокри целувки. Устните и бяха пресъхнали, неговите толкова влажни. Миризмата на ванилия бе по цялото й тяло. Страстта взела връх, прехапа устните им. Тънката струйка кръв от неговите приземи разбъркания свят обратно.
След миг се отпуснаха на земята, Ким придърпа сакото му и се гушна в него. Цялото беше изпомачкано и миришеше на билки. Джеймс се облегна на един дънер и в този момент видя Лиза. Косата й се разпиля отново, тялото й потръпна. Приплъзна ръцете си покрай голите си бедра и потъна в мъха изтощена. Гледката й беше харесала.
Джеймс се изправи подавайки ръка на Ким. Наметна я със сакото и леко я целуна. Беше станало хладно.
– Умирам за цигара. На някой да му се намират?
Последва дружен отговор:
– В колата са.
– Да си вървим.
Сгуши Ким до себе си, а Лиза закрачи до тях.
Сухото пукане на клонки ги върна на шосето. Таблото все още светеше. Този път Ким седна до него.
– Накъде – попита Джеймс пушейки доволно.
Лиза каза, че е уморена, обясни къде да я оставят. Не бе далеч. Докато изпушат цигарите си вече бяха сами.

Ким се усмихна. Чак сега видя колко топли очи има Джеймс, имаше нещо пухкаво в тях. Прииска й се да я гушне. Да я гушка всяка вечер, да заспива върху ръката му. Искаше й се този път да повярва. Поне за малко. Затвори очи, потри нослето си и го попита
– Ти, всяка вечер ли прекарваш в този бар?
Джеймс остави цигарата и я гушна
– Може ли да те излъжа?
Ким се разсмя. Беше готова пак да влезе в ролята си, знаеше правилата, но никак не й се искаше. Не и този път.
– Всяка вечер съм там, просто пия по едно, за разпускане. Знам какво си мислиш. И знам, че не ми вярваш. Но...искам утре да те видя пак. Искам да ти разкажа толкова много неща.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Какво четеш в момента?
« Отговор #101 -: Март 05, 2009, 12:16:57 pm »
Чета "Естественият икономически ред" от Силвио Гезел, защото ако преди това прочетеш "Лихвата-рак на обществото" някак си просто нещо те кара да се запознаеш със Силвио Гезел и в общи линий и аз споделям мнението, че всичко което е успял да създаде е в пъти в нива над Карл Маркс
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен panthea

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Какво четеш в момента?
« Отговор #102 -: Март 21, 2009, 14:37:54 pm »
Хмм.. кълвем :D от поредицата Световните Конспирации - "Архитектите на Луцифер: Тамплиери, Масони, Илюминати"  :-\


http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=21295
Първата вода, която тече в сухото легло на реката, никога не достига до морето, тя потъва в почва

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Какво четеш в момента?
« Отговор #103 -: Октомври 21, 2009, 16:18:49 pm »
XnetBG  ;D ;D ;D ;D
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Какво четеш в момента?
« Отговор #104 -: Октомври 21, 2009, 19:23:55 pm »
Почнах "Хакери на сънища" и не мога да се спра :)
Някой има ли идея, колко от тази книга е истина?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27