Автор Тема: Масовото отравяне на човечеството!  (Прочетена 105406 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 396

Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #150 -: Април 11, 2011, 23:49:54 pm »
Тая цялата идея е простотия.

Когато някоя майка си изведе досадното бездарно бебе с количката по тротоара, то за половин час вдишва повече олово, отколкото се съдържа в една така ва храна.

Когато детето облизва приборите (измити с радиоактивни препарати междудругото), поглъща достатъчно никел от покритието, за да може да колабира, само че някой се е разтревожил за кадмия от почвата в храната.



И на всичкото отгоре, от едно вещество в природата може да се преобразува всяко друго. това щеше да се счита за факт, ако алхимията не беше забравена.




Това е същото като случая с един мой колега. Той е адски дебел, с две глави и половина по-нисък от мене, но тежи почти двойно килограмите ми.

Понеже аз не ям по принцип... освен чайовете и меда... той си яде сам като сме на работа, а аз го гледам, щото нямам какво друго да правя.

Веднъж си купи две татарски кюфтета и малка купичка картофена салата. Изяде едното кяфте и половината салата и каза, че му станало тежко, щял да се пръсне и затова си оставял останалото за после!



Просто някакъв абсурд! Казах му, че ако аз сега седна да ям, ще изям пет татарски кюфтета, а тая салата ще си я натъпча в пломбите, а той - гнусната свиня - не може да изяде две проклети кюфтета!

Казах му, че хем е дебел като шибан тюфлек, хем не може да изяде едно кюфте и е най-резилния провал във всяко отношение, който съм виждал! А той щеше да се разреве...




Искам да кажа... как е възможно такава тъпня, че някой да го е грижа за малките отрови, които поема, а да не го е грижа за големите отрови и за вековните лайна, дето му висят над колана??

Просто цялото тва течение за отровите в отровата е някъв абсурд!
« Последна редакция: Април 11, 2011, 23:53:39 pm от 396 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #151 -: Април 12, 2011, 00:03:58 am »
Тая цялата идея е простотия.

Когато някоя майка си изведе досадното бездарно бебе с количката по тротоара, то за половин час вдишва повече олово, отколкото се съдържа в една така ва храна.
........................................................................
Просто цялото тва течение за отровите в отровата е някъв абсурд!


И защо според теб, бебетата са досадни и бездарни? Нещо нервен и неадекватен ми се струваш. Това, че се тровят бебетата, според теб е в реда на нещата!!?? Така ли да те разбирам?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #152 -: Април 12, 2011, 10:20:16 am »
Цитат
И защо според теб, бебетата са досадни и бездарни? Нещо нервен и неадекватен ми се струваш. Това, че се тровят бебетата, според теб е в реда на нещата!!?? Така ли да те разбирам?
Защото бебетата се РАЖДАТ  досадни, факт...
ти гледал ли си бебе, че да знаеш? Или само си се радвал от страни? Щото има разлика. И ако за известно време - кратко време го гледаш, може и да ти хареса, обаче после наистина става ДОСАДНО, по простата причина че БЕБЕТАТА ИМАТ НУЖДА ОТ ПОМОЩ за да оцелеят , това е досадното...
« Последна редакция: Април 12, 2011, 11:51:52 am от Witch »
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #153 -: Април 12, 2011, 11:00:50 am »
Да гледаш човешко бебе не би трябвало да е бреме, особено, ако е твоето. Все някога тази досада приключва като порасне. Но я гледайте котка 12 години, да видите колко досадни стават накрая като остареят. Бебето ще ви се стори рай.


Неактивен 396

Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #154 -: Април 12, 2011, 11:30:48 am »
Еми това са реалностите.

Първо, да се грижиш за оцеляването на друг винаги е досадно, както каза Witch. А това дали е твое бебе или не е, е просто една от рационализациите, защото хората се чувстват виновни, че изпитват досада.
От страни е просто смешно да гледаш как маса народ те атакува за такова изказване (не говоря за форума) не защото не е вярно, а защото ги е страх, че говоренето на истината може да събори стената на сигурността им, понеже те се чувстват сигурни само като живеят според рекламирания живот, в който бебето е нещо...

...Знаеш ли, де да знам какво е. Бебето е символ на грижа, досада, проблеми, загуба на личния живот, ограничение и бреме с една дума.

Когато попиташ човек какво вижда в едно бебе, отговорът му е много беден откъм определения, понеже не знае какво да каже. Понеже нищо не вижда. Казва или някакво духовно клише, което е гледал по телевизията, или просто "сладко е", "красиво е", които епитети всъщност са натоварени с нулева информация.


Докато го виждаш в очите - виждаш цялото бреме в очите на родителите. Виждаш го в езика на тялото им. Виждаш го в отношението им. И на всичкото отгоре чувстваш какво чувстват - понеже така наречената "емоционална телепатия" става много силна при силни чувства.


Но... хората, както навън, така и във форума... не могат лесно да приемат настоящите реалности. Често живеят с твърде стари възпирятия за заобикалящото ги, което многократно се е променило до сега, за разлика от мнението им за него, или пък постоянно се разхождат наоколо с някаква бъдеща визия за нещата, която дори няма надежда за реализиране в един човешки живот.

И като цяло е трудно да се говори за настоящето.




А защо е бездарно. Бездарно може би не е най-точанта дума, а по-скоро е нещото, в което ще се превърне като порасне.

Цялата инвестиция на време и ресурси (емоционални, умствени и материални, както и под формата на компромиси със самия себе си) ще реализира едно голямо НИЩО.


Понеже 99% от бебетата по тротоарите ще станат едни посредствени, бездарни и нормативни индивиди, служещи просто за пълнеж на листите на населението - поредния стандартен конвенционален безличен жител, пълнещ с тялото си най-долната широка част на пирамидата.

Възпитавани в малоумие и учени на болест от началото до края на живота си.


И това е факт. Неизбежен факт, не заради друго, а защото онези, които бутат количката, са точно такива.

Това е очевидно и е настояща реалност.



Но това не беше въпорса.



Въпросът беше дали това, че бебетата се тровят, е в реда на нещата.




Толоква провилно казано! Това е съвсем в реда на нещата!

Имаш причина - имаш резултат, ето това е в реда на нещата. Думата "родител" не означава, че вече не си конвенционална, средно-статистическа, безсмислена овца без собствена воля. Ти продължаваш да си същата овца, само че с едно агне да ти върви по гъза, нищо повече.

Така че е напълно в реда на нещата, с оглед на това какви са родителите, бебетата да са натъпкани с боклуци. Ненормално е някой да очаква нещо друго - например при малоумни родители да очаква здрави деца, ето това не е в реда на нещата.


В реда на нещата е и от друга гледна точка.

Тези бебета са част от обществото. Обществото си има лице и ние вече го изяснихме. И след като са последователи на това общество, съвсем нормално е да вървят към смъртта още от раждането си, защото цялото общество е такова, те са просто клетките-изпълнители на всеобщата воля.



Така че не разбирам какво ви смущава. Винаги хората се смущават от реалността. И най-вече от настоящето.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 11:35:30 am от 396 »

Неактивен 396

Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #155 -: Април 12, 2011, 11:41:14 am »
Няма никакво достайнство.

Няма достойнство НИКЪДЕ.




Хората се самоубиват. ФАКТ.

Само че не знаят, че го искат, а си мислят, че не го искат.



И цял живот живеят по един унизителен начин - Ще се отровя, ама не много, само малко. И ще се тровя така по малко. Умира ми се, искам да умра и да ме няма, ама не ми стиска, затова ей така помъничко ще живея, помъничко ще крада, помъничко ще се отравям... и после тихичко ще умра на половина.

Даже ще умра преди края, на половина, ще умра по средата... щото сигурно няма да мога и да умра, както не мога и да живея и то затова не ми се живее.



Ако ще се тровиш - трови се шумно и гордо, защото ВИНАГИ има причина за гордост, когато си взел самостоятелно решение и имаш силите да го изпълниш!

Ако щеш се самоубивай, ако щеш убивай други, прави каквото искаш! Но го прави искрено, пълноценно и всеотдайно!


Бъди добър! Бъди зъл! Какъвто си искаш - но го прави с достойнство, за да кажеш после "Аз бях на тази планета и аз бях ето такъв".



А онези, дето хем гледат така малко по-здравословно ако може да се живее, но продължават да се тровят, после няма да могат да кажат нито на коя планета са били, нито какви са били, защото са били едни НИКАКВИ хора.


И бебетата им и те...




Ето за това мисля, че целия въпрос е абсурден.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 11:43:51 am от 396 »

Неактивен 396

Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #156 -: Април 12, 2011, 11:55:08 am »
И всъщност хората наистина не могат и да умират.


Като им дойде до гъза и като легнат на легло, опищяват всиииииичко живо. Край! Ще се мре! И сега мало и голямо трябва да ти дойде около леглото, да ти гледа гнусните лиги и гадната смрад...

...кой знае защо.


И после, когато хората умират в писъци и вайкания и охкания и рев и сълзи, не могат и да си тръгнат.



Почват се едни погребения, едно даване на пари от живите, едни катафалки, пък едни жита и едни свещи, и то си еба майката, то тоя по-добре да не беше умирал, аз остарях докато умре.

Точно както едно ошамарено дете го водят за ухото към вкъщи, щото не ще да се прибира.



Каква жалка картинка.


Едно животно като тръгне да мре, търси къде да се скрие и да се махне по-бързо от света.
Животното взима решение да умре и го прави, и това е достойнството в цялата тая работа, да посрещнеш неизбежното с достойнство.



А хората умират по-шибано от животни. Едва не става телевизионна драма, че някакъв си никаквец умрял видиш ли.


А да, забравих некролозите! Които те преследват с ГОДИНИ! Понеже се преиздават отново и отново!




А всъщност, един човек, който е по-духовен и по-интелигентен от животно, който се смята за по-високо в йерархията, трябав да умре ПРЕДИ ДА ЛЕГНЕ НА ЛЕГЛОТО!


Да реши да мре, да УМРЕ ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ и да го направи, когато реши. И да умре поне прав, ако не може да умре велико (щото в днешно време великите неща са дефицит).



И междудругото има такова схващане на изток, че някакви монаси умират, когато решат, и когато го решат, се самозапалват така, че нищо да не остане от тях, което да напомня на живите за тях, и не издават нито гък докато горят, защото искат това да е последното им достойно дело в живота и първото проявено мъжество в смъртта.



Но белия човек на запад... какво да се каже за него. И за живота му. И за смъртта му. И за децата му.



Едно нищо. Просто няма какво да се каже. То няма никой, сред толкова маса, няма никой.




П.П.
Има ли смисъл да пиша още еди нпоуст за дъртаците и пенсионерите, дето се влачат и се спъват в разместените плочки по алеите.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 11:59:11 am от 396 »

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #157 -: Април 12, 2011, 12:18:39 pm »
Цитат
И всъщност хората наистина не могат и да умират.


Като им дойде до гъза и като легнат на легло, опищяват всиииииичко живо. Край! Ще се мре! И сега мало и голямо трябва да ти дойде около леглото, да ти гледа гнусните лиги и гадната смрад...

...кой знае защо.....
-
Да, това е самата истина, колкото и грубо да звучи е факт! - Имам предвид целия пост
Още повече могат да го потвърдат хората, които се грижат за болните, колко ужасно се чувстват те, но НЯМАТ Право да го кажат. :D
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #158 -: Април 12, 2011, 12:24:37 pm »
Мда... защо направо не отидете още една крачка по- нататък и не си кажете направо, че хората ИСКАТ да бъдат болни и недъгави (няма нужда да е съзнателно), за да се грижи някой за тях и да ги глези, за да могат да си проявят на воля егоизма и твърдоглавието, понеже не им стиска иначе да поемат отговорност за изборите си и направо за начина си на живот като цяло и ги е страх да бъдат себе си, за да не ги съдят "хората".
...water can flow, and water can crash...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #159 -: Април 12, 2011, 12:26:15 pm »
Ще ви питам как ще се чувствате и каква песен ще пеете, когато на вас ви се наложи да гледате умиращата си майка или баща. Ще ги оставите да се вмиришат ли?

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #160 -: Април 12, 2011, 12:28:46 pm »
Ще ви питам как ще се чувствате и каква песен ще пеете, когато на вас ви се наложи да гледате умиращата си майка или баща. Ще ги оставите да се вмиришат ли?
:diablo: АЗ ГЛЕДАХ БОЛНАТА СИ МАЙКА ОТ РАК!! И МОГА ДА ТИ КАЖА ЧЕ не ми беше никак приятно, защото това е наистина избор . Да не говорим колко време ми отне да се възстановя АЗ след това!! Емоционално и физически! Темата е дълга. И не е за тук.

merulious - за мен е така. Не искат да поемат отгоровност за действията си, или за бездействията си. всъщност много добре си го казал, може и да не одобряваш тази логика - защото не ти разбирам емоцията и тона в момента  :unknown:, но човек преминал през такъв АД наистина най добре може да каже  
« Последна редакция: Април 12, 2011, 12:35:52 pm от Witch »
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #161 -: Април 12, 2011, 12:42:21 pm »
Ясно, от постовете на 396 , разбрах, че човек около 50-55г. трябва доброволно да си сложи край на живота, защото след тази възраст се разболява и става тежко бреме за роднините си. Същото важи и за по-младите, но болни хора. И защо да се раждат бебета? Ми те са бреме за родителите си. Направо да се забрани!
Мдаа, много добра логика :-X.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен 396

Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #162 -: Април 12, 2011, 12:55:46 pm »
Ясно, от постовете на 396 , разбрах, че човек около 50-55г. трябва доброволно да си сложи край на живота, защото след тази възраст се разболява и става тежко бреме за роднините си. Същото важи и за по-младите, но болни хора. И защо да се раждат бебета? Ми те са бреме за родителите си. Направо да се забрани!
Мдаа, много добра логика :-X.

Логиката е желязна. Твоята куца ето тук:


- човек трябва да си сложи край на живота, ако иска да умре, а не когато е на 55г, бъркаш условията.

- след тази възраст се разболяват глупаците. Умните хора никога не виждат болест през живота си. Поинетреусвай се какво означава есетствена смърт и смърт от болест. Направи разлика между естестеван смърт на стар човек, и смърт по болест на стар човек.

- тежко бреме за роднините си може да е всеки, бебето също. Тежко бреме може да си позволи да бъде този, който може да отстоява себе си срещу онези, за които е тежко бреме. Другите... ще ги премахнат по един или друг начин.

- бебета трябва да се раждат с план за бъдещето. Какво ще е, защо ще е и кога ще е и как ще ти послужи това на теб.


Но това вече е за тема за даване на акъл под средното ниво на хора, които не знаят как се живее -.-
« Последна редакция: Април 12, 2011, 12:57:16 pm от 396 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #163 -: Април 12, 2011, 13:05:23 pm »
Но това вече е за тема за даване на акъл под средното ниво на хора, които не знаят как се живее -.-

Хората не знаят как се живее, защото това никъде не е залегнало в учебната програма на съвременната образователна система. Не казвам, че човек трябва да се учи само от нея. Но докато истинското знание за живота се поднася само апокрифно, така ще е.

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Масовото отравяне на човечеството!
« Отговор #164 -: Април 12, 2011, 13:10:59 pm »
Хората не ЧУВСТВАТ, а не че не знаят, по принцип знаят неща, за които дори не подозират че знаят...... още повече за това как да живеят. Въпроса е във вглеждането- и то е само началато.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 20:27:16 pm от Mirotvorec »
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27