Автор Тема: Протести в Гърция  (Прочетена 14861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Протести в Гърция
« -: Декември 09, 2008, 07:38:17 am »
http://www.euronews.net/en/article/08/12/2008/lnew-clashes-in-greece-amid-anti-government-furore/

http://www.euronews.net/en/article/08/12/2008/policeman-injured-in-thessalonika-riots/

Ето ви пример за обединение. Тука ако стане нещо подобно, ще се забрави за 3 дни, камо ли някой да излезе да протестира.

Взимайте малко пример от хората.
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 07:41:59 am от Eon »

cdms

  • Гост
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #1 -: Декември 09, 2008, 21:23:40 pm »
Тука, ако се случи това само ще бъде споменато в черната хроника, а на гробищата ще има още един клиент.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #2 -: Декември 09, 2008, 21:59:25 pm »
Колегата ми вика, ти като си отворен що не излезе ве...

Баси... АЗ да изляза?!!?!? Ами нали като изляза с едно плакатче ще ме приберат набързо куките, а и остави това, шефа ще ми подпише молбичката за напускане.

Проблема е защо СТУДЕНТИТЕ не излизат! Тях поне няма кой да ги изгони от работа, така и така само пафкат, пият и се плющят, поне някакво съзнание да имат баси, мен на това ме е яд...

Ако бяхме като тях сега цяла България щеше да е бойна зона и ония дето са убили детето досега да са ги линчували публично на площада...

Нямам думи просто.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #3 -: Декември 09, 2008, 23:23:44 pm »
Доста крайно, бих казал !  :P

Не е в това въпросът - прострелването се е случило в квартал, известен с анархистките си традиции, и има сериозни основания да се смята, че акцията на униформените си е била показна - нещо като опит за сплашване на развилнелите се ( в съзнанието си ) граждани. ;) Така е - анархизмът никъде не е удобен, и държавите се опитват да се борят с него с най-разнообразни средства. . .



Проблемът е, че в България хората с анархистко съзнание са прекалено малко. В това отношение, комунистическият период на "мозъчно шлайфане" си е свършил много добре работата..
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 23:26:41 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #4 -: Декември 09, 2008, 23:35:22 pm »
Аз не разбирам много, но горе-долу попрочетох още в началото за конфликта.
Според теб, драги Eon, как следва да реагира една истинска полиция, ако банда лумпени е запалила 5 полицейски коли и се готви за запали и потроши 6-тата, 7-мата и прочее?
Да ги почерпи рахат локум и да им даде още 2-3 туби газ и празни шишета, за да могат да метнат още няколко коктейла "Молотов'?
И за да пренесем от общия, към частния случай, признай си тук в темата, че никога и по никакъв повод не си изтривал мнение и не си банвал потребител.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #5 -: Декември 10, 2008, 08:51:09 am »
Аз не разбирам много, но горе-долу попрочетох още в началото за конфликта.
Според теб, драги Eon, как следва да реагира една истинска полиция, ако банда лумпени е запалила 5 полицейски коли и се готви за запали и потроши 6-тата, 7-мата и прочее?
Да ги почерпи рахат локум и да им даде още 2-3 туби газ и празни шишета, за да могат да метнат още няколко коктейла "Молотов'?
И за да пренесем от общия, към частния случай, признай си тук в темата, че никога и по никакъв повод не си изтривал мнение и не си банвал потребител.

Ами има си начини да ги спрат, без да ги убиват.То така ако беше всеки създаващ безредици да бъде убиван, хора нямаше да останат.

Не виждам връзката с банването и изтриването на мнение с убийството?

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #6 -: Декември 10, 2008, 12:02:52 pm »
Дамм... Гърците наистина очевидно са по единни от нас, тук ако стане нещо подобно, ще се говори по новините няколко дена и ще се забрави и както винаги всички ще си кажат..."Горкото момче/дете... Добре, че не се случи на мен" и с това второто приключва всичко  :-X

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #7 -: Декември 10, 2008, 18:31:04 pm »
Ами има си начини да ги спрат, без да ги убиват.То така ако беше всеки създаващ безредици да бъде убиван, хора нямаше да останат.

Не виждам връзката с банването и изтриването на мнение с убийството?
Нали не мислиш, че порицайте най-демонстративно и целенасочено са извадили автоматите и от упор са разстреляли младежа в главата?
Станало  е по нещастна случайност.

А връзката с банването я направих на основа на това, че скоро осъдиха американка за това, че след нейна реплика в една от социалните мрежи, 14 годишно момиче се е самоубило.
Е, ако някой с по-лабилна психика се гръмне, щото са му сложили бан какво правим тогава?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #8 -: Декември 10, 2008, 19:51:15 pm »

Е, ако някой с по-лабилна психика се гръмне, щото са му сложили бан какво правим тогава?

Това е самоубийство, не е убийство. Но както и да е, да не влизаме в безмислени спорове.

http://www.euronews.net/en/article/10/12/2008/fresh-clashes-as-general-strike-paralyses-greece496/

http://www.euronews.net/en/article/10/12/2008/up-to-one-billion-euros-of-damage-feared-in-athens/
« Последна редакция: Декември 10, 2008, 19:57:48 pm от Eon »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #9 -: Декември 10, 2008, 21:02:25 pm »
Ами има си начини да ги спрат, без да ги убиват.То така ако беше всеки създаващ безредици да бъде убиван, хора нямаше да останат.
Нали не мислиш, че порицайте най-демонстративно и целенасочено са извадили автоматите и от упор са разстреляли младежа в главата?
Станало  е по нещастна случайност.

Не бъди толкова сигурен. Разстрела е бил показен - повтарям, случката е станала в 'столицата' на гръцкия анархизъм...
А думата "порицайте" ми хареса особено много - не мисля, че има несъзнателна правописна грешка тук...  :P  Интересно е, кога хората ще се усетят относно цялата безсмисленост в институцията на тези "публични порицатели"...

musica universalis

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #10 -: Декември 10, 2008, 22:24:51 pm »
Цитат на: ultrafutur link=topic=9360.msg165133#msg165133
Не бъди толкова сигурен. Разстрела е бил показен - повтарям, случката е станала в 'столицата' на гръцкия анархизъм...



Не разбирам толкова бе хора, не съм надарен със свръхсензорни възприятия като вас, аз просто вярвам на каквото ми поднесат новините. А те ми поднесоха днес това:
в-к Новинар
Цитат
Междувременно първите резултати от аутопсията на 15-годишното момче показаха, че Григоропулос е бил убит от рикоширал куршум. Той е бил леко деформиран, което доказва, че се е ударил в твърда повърхност, преди да засегне тялото на момчето, уточниха съдебните лекари и експерти.
« Последна редакция: Декември 10, 2008, 22:27:28 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #11 -: Декември 11, 2008, 06:58:37 am »
И в Китай също: http://www.youtube.com/watch?v=ZU8DXZI9_8Y&eurl= :-\



Цитат на: ultrafutur link=topic=9360.msg165133#msg165133
Не бъди толкова сигурен. Разстрела е бил показен - повтарям, случката е станала в 'столицата' на гръцкия анархизъм...



Не разбирам толкова бе хора, не съм надарен със свръхсензорни възприятия като вас, аз просто вярвам на каквото ми поднесат новините. А те ми поднесоха днес това:
в-к Новинар
Цитат
Междувременно първите резултати от аутопсията на 15-годишното момче показаха, че Григоропулос е бил убит от рикоширал куршум. Той е бил леко деформиран, което доказва, че се е ударил в твърда повърхност, преди да засегне тялото на момчето, уточниха съдебните лекари и експерти.
Едва ли може особено да се вярва на официалната информация, особено когато изглежда толкова удобна (И особено в такъв важен момент, когато биха направили/измислили всичко, че да укротят народа). Пак добре, че не го изкараха, че сам се е гръмнал. :D
Ами има си начини да ги спрат, без да ги убиват.То така ако беше всеки създаващ безредици да бъде убиван, хора нямаше да останат.
Нали не мислиш, че порицайте най-демонстративно и целенасочено са извадили автоматите и от упор са разстреляли младежа в главата?
Станало  е по нещастна случайност.

Не бъди толкова сигурен. Разстрела е бил показен - повтарям, случката е станала в 'столицата' на гръцкия анархизъм...
А думата "порицайте" ми хареса особено много - не мисля, че има несъзнателна правописна грешка тук...  :P  Интересно е, кога хората ще се усетят относно цялата безсмисленост в институцията на тези "публични порицатели"...


Е поне анархистите са се усетили, но за съжаление са прекалено малко и обикновено хората са тренирани да гледат на тях като на заплаха за сигурността, докато разбира се заплахата идва най-много точно от тези, които трябва да осъгуряват сигурността. ;)
Повече "ред" и поРицейщина - по-малко сигурност. :)


« Последна редакция: Декември 11, 2008, 07:04:21 am от Martin »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #12 -: Декември 11, 2008, 12:16:20 pm »
   Много странно преживяване.
   В тази тема писаха почти всички от елита на форума, но така умело се избягва от отговора. Разбира се допускам и пропуски в знанието. Но за конспиратори или антиконспиратори очаквах да има хора, които са по-наясно със случая, т.е причините.
   Аз съответно също няма да дам стойностно мнение или информация.
   Но съм изкушен да посоча къде е отговора на питането "Защо?"
 
  ЧАО!!!
« Последна редакция: Декември 11, 2008, 16:10:55 pm от Eon »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #13 -: Декември 11, 2008, 13:10:57 pm »
Арести и ранени полицаи и в Испания заради убийството на гръцкия младеж


Най-сериозни са сблъсъците в Мадрид, където са арестувани девет души, а няколко полицаи са ранени


11.12.2008
www.netinfo.bg

Безредици обхванаха и Испания след протести срещу смъртта на 15-годишния гръцки младеж Алексис Григоропулос, убит от полицай в Атина.

Този инцидент подпали размирици в редица гръцки градове, които продължават вече няколко дни.

Протестите в Мадрид и Барселона завършиха с раняването на няколко полицаи и задържането на 11 младежи.

Най-сериозни са били сблъсъците на демонстранти с полиция в Мадрид, където са арестувани девет души, след като протестиращите нападнали полицейски участък на една от централните улици, пише испанският в. "Ел мундо".

Разярените демонстранти са чупили витрини, палили контейнери за боклук, хвърляли камъни по банков клон и са ранили няколко полицаи, пише вестникът, без да уточнява броя на ранените.

Арестуваните са обвинени в нарушаване на обществения ред и нанасяне на материални щети, съобщиха полицейските власти.

Протестите там започнали към 20.30 ч. местно време, когато около 200 души се събрали в центъра на града с плакати и викове "полиция убиец".

По същото време в Барселона близо 800 протестиращи, повечето от които гръцки студенти, са се опитали на няколко пъти да пробият полицейския кордон в центъра на града. Те са преобръщали контейнери за смет и са разбили клон на местната банка La Caixa. Протестът завършил с двама арестувани и двама ранени агенти на гражданската полиция.

Протестиращите носили плакати, на които пишело "Солидарност с размириците в Гърция" и че "хладнокръвното убийство на Алексис" е "капката, преляла чашата" за гръцките младежи, които пострадали тежко от икономическата криза.

musica universalis

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Протести в Гърция
« Отговор #14 -: Декември 11, 2008, 23:14:26 pm »
Тея пък за какво са тръгнали да протестират?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27