Автор Тема: Силен трус разлюля София  (Прочетена 17950 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Силен трус разлюля София
« -: Ноември 15, 2008, 22:41:02 pm »
Силен трус разлюля София

Силен трус разлюля София малко след 22 часа тази вечер.
Земетресението беше усетено само за няколко секунди, но високи жилищни блокове се разтресоха.
Трусът е бил сила около четвърта степен по скалата на Рихтер с епицентър София, съобщиха от Геофизичния институт на БАН, цитирани от БТА. Сеизмолозите уточниха, че е регистриран точно в 22,08 часа. Усетено е силно в южните квартали на града и по високите сгради.
Читатели на Дир.бг от "Дружба", Студентски град и Симеоново обаче съобщиха, че са почувствали земетресението дори по ниските етажи.

http://dnes.dir.bg/2008/11/15/news3606547.html#sepultura

Много хора казват че са чули тътен или гърмеж точно по време на "земетресението" :-\

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2008, 22:59:22 pm »
Аз бях в мола сити център и не усетих самото земетресение но определено имаше паника и някои говореха по телефона и често се чуваше репликата цитирам: чухте ли го това ???? чу ли се при вас???
Аз нищо не чух!?
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2008, 23:03:33 pm »
В един автомобилен форум,веднага се появи темата за земетресението. Цитирам "Защо първо гръмна и след това се появи труса ? "  :-\

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2008, 23:05:05 pm »
Силен трус разлюля София

Силен трус разлюля София малко след 22 часа тази вечер.
Земетресението беше усетено само за няколко секунди, но високи жилищни блокове се разтресоха.
Трусът е бил сила около четвърта степен по скалата на Рихтер с епицентър София, съобщиха от Геофизичния институт на БАН, цитирани от БТА. Сеизмолозите уточниха, че е регистриран точно в 22,08 часа. Усетено е силно в южните квартали на града и по високите сгради.
Читатели на Дир.бг от "Дружба", Студентски град и Симеоново обаче съобщиха, че са почувствали земетресението дори по ниските етажи.

http://dnes.dir.bg/2008/11/15/news3606547.html#sepultura

Много хора казват че са чули тътен или гърмеж точно по време на "земетресението" :-\
Да, поне на мен определено ми приличаше на труса от Челопечене лятото, а на всичкото отгоре тук-там чета, че епицентърът бил в южния парк?! :-\

Неактивен spider4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2008, 23:13:13 pm »
Аз съм в кв. Иван Вазов (до Южния парк) и да ви кажа - направо еи е7а мамата!!! Много силно. Живея на първия етаж на нисък блок, който е като бункер откъм железобтен (дори обхвата ми се губи в нас често)...обаче въпреки това под краката ми просто беше като вибриращ телефон. Не се бях чувствал толкова безпомощен. Но веднага след труса...части от секундата...се чу и доста силен грохот, все едно е била взривена бомба. Много странно, дори си помислих, че са опукали това заведение мутренското НЕРО на Витошка :D
По бТВ казват, че било само 4 по Рихтер. Не мога да си представя степен 6-7 какво би било. Все пак имам някакви съмнения за подземен взрив. А пък дано сега тия строящите метрото да не почнат само да се оправдават, че ще има ново забавяне на строежа поради труса :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2008, 23:16:30 pm »
В един автомобилен форум,веднага се появи темата за земетресението. Цитирам "Защо първо гръмна и след това се появи труса ? "  :-\

Аз пък четах коментар че  30 мин. преди труса е имало силни гърмежи но все пак има и доста дезинформация щото някъв бил постнал че Кремиковци вече го няма и се виждало огромна дупка което  явно е опашата лъжа  ;). Но много хора се питат за Челопечене 2. Така или иначе "официалните власти" опровергаха всякакви подобни предположения. Труса обаче е бил вертикален. Незнам дали това дали е съвсем нормално за земетресения но явно го има като явление.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 23:21:39 pm от Alien »

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2008, 23:17:42 pm »
Аз съм в кв. Иван Вазов (до Южния парк) и да ви кажа - направо еи е7а мамата!!! Много силно. Живея на първия етаж на нисък блок, който е като бункер откъм железобтен (дори обхвата ми се губи в нас често)...обаче въпреки това под краката ми просто беше като вибриращ телефон. Не се бях чувствал толкова безпомощен. Но веднага след труса...части от секундата...се чу и доста силен грохот, все едно е била взривена бомба. Много странно, дори си помислих, че са опукали това заведение мутренското НЕРО на Витошка :D
По бТВ казват, че било само 4 по Рихтер. Не мога да си представя степен 6-7 какво би било. Все пак имам някакви съмнения за подземен взрив. А пък дано сега тия строящите метрото да не почнат само да се оправдават, че ще има ново забавяне на строежа поради труса :D
Да, определено прилича на взрив, макар и не под Южния парк, а някъде на Витоша, според официалното инфо. :-\

http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=detail&id=110492


Цитат
Софиянци питат дали трусът не е Челопечене 2
15 ноември 2008 | 23:03 | Агенция "Фокус"
София. В цяла София софиянци коментират силният трус, усетен тази вечер, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Общото мнение е, че първо се е чул много силен тътен и после е последвал трус. Той е продължил едва няколко секунди и по време на него също е имало тътен. Мнозина направиха аналогия с взривовете в Челопечене през лятото на тази година. Засега обаче всички информации насочват към това, че става дума за земетресение като все още не може да се каже епицентърът и неговата сила.
В НДК трусът е бил усетен от група киномани, които са гледали филм. На други места в центъра хора са излезли от ресторанти и заведения, които се намират в подземия, също с коментара, че са усетили земетресението.
В квартал „Хиподрума” трусът е бил усетен силно, съобщиха жители.
Софиянци описват, че са се клатили столове, дрънчали са прозорци, падали са снимки от стени и предмети, поставени по високи секции.
Особено уплашени са тези, които са по високите етажи на блоковете – 12-и, 13-и, и нагоре. Сигнали за усетен силен трус има много от Студентски град, където по принцип са будни по това време.
Много силно е било усетено в Младост.
Много сигнали дойдоха и от западните квартали на столицата, Белите брези, района на Южния парк, Света троица, Борово, Павлово и много други.
Читатели съобщиха за"Фокус", че земетресението е усетено и в пернишкия кв.Ралица. По непотвърдена информация трусът е бил вертикален.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 23:19:26 pm от Martin »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2008, 23:19:41 pm »
В един автомобилен форум,веднага се появи темата за земетресението. Цитирам "Защо първо гръмна и след това се появи труса ? "  :-\

Аз пък четах коментар че  30 мин. преди труса е имало силни гърмежи но все пак има и доста дезинформация щото някъв бил постнал че Кремиковци вече го няма и се виждало огромна дупка което  явно е опашата лъжа  ;). Но много хора се питат за Челопечене 2. Така или иначе "официалните власти" опровергаха всякакви подобни предположения. Труса обаче е бил вертикален. Незнам дали това дали е съвсен нормално за земетресения но явно го има като явление.

Гарантирам за достоверноста на написаното.Хората там при подобни ситуации /Челопечене/ се шегуват доста по късно.В първите минути когато ти се разтресе под краката,няма да тръгнеш да пишеш простотии,поне не и човека който съм цитирал.Иначе и аз видях за Кремиковци и т.н. Даже по някаква телевизия са го казали.Нормално медиите да бълват всякакви простотии.
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 23:20:26 pm от UpsideDown »

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2008, 23:23:46 pm »
Това за кремиковци доколкото чух било смс, пратен на Сашо Диков.
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 08:56:49 am от Mirotvorec »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2008, 23:26:04 pm »
ПО Канал 3 обясниха че когато труса е близо се усещал вертикално, но много хора се обаждат да кажат за много силен гръм освен това други се обадиха че са  били изхвърлени от "вълната" а на една жена 4 годишното й дете паднало от леглото. Така или иначе ако  взрива е бил подземен ще успеят да го замажат.

Неактивен PCKILLER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2008, 23:32:57 pm »
4.0 с епицентър бистрица


http://hisz.rsoe.hu/alertmap/seism_read.php?rid=136201&lang=eng

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2008, 23:34:34 pm »
Фокус пък си настояват на версията за Южния парк:
Цитат
Четвърта степен по Рихтер е било земетресението в столицата

15 ноември 2008 | 23:29 | Агенция "Фокус"



София. Четвърта степен по Рихтер е земетресението в столицата, съобщиха от Сеизмологичния институт към БАН, предаде репортер на Агенция „Фокус”.
Епицентърът на труса е бил в Южния парк. Земетресението е било вертикално. Продължило е около 2,5 секунди. Има два тътена и два труса. Земетресението е усетено в цяла София. В резултат на земетресението за кратко всички комуникации са излезли от строя.
:-\

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2008, 23:35:28 pm »
В дира е пълна лудница - за 1 час 1500 коментара - включително някакви религиозни писания  :P :P :P

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2008, 23:37:39 pm »
И в днес.бг има доста, някои от които също интересни ;)
http://www.dnes.bg/article.php?id=60926
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 08:57:34 am от Mirotvorec »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2008, 23:48:14 pm »
Труса от деня на взривовете в челопеч пак беше с епицентър на юг от София......нещо не ми харесва тази работа.взрив после трус два пъти с един и същи епицентър може ли да е случайно,  не мирише ли на мърша? подземни гафове? нещо става долу, и човек го прави май не е природа :-[
« Последна редакция: Ноември 15, 2008, 23:54:01 pm от salah70bg »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27