Автор Тема: Силен трус разлюля София  (Прочетена 18050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #30 -: Ноември 16, 2008, 01:00:23 am »
Да отбележим и друг интересен момент - много хора твърдят че домашните им животни не са реагирали по никакъв начин преди "земетресението" както обикновено правят. Това в допълнение с "гърма" дава основание за съмнения.


Това с животните отдавна не е критерий...

Котките са чувствителни вскеки го знае и да не е критерий аз имам 2 котки,които са невероятно чувствителни и го показват.(наистина са....даже стряскат на моменти)и си спаха най-спокойно.
Баща ми също е странен понякога,а сега най-силната му реакция беще"-пак ли има взрив?"

И аз се замислям.
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #31 -: Ноември 16, 2008, 07:07:32 am »
Току що усетих още един трус, тамън бях забравил :-[
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2008, 08:00:45 am »
Може би все пак няма конспирация, щом има вторични трусове, а и изглежда има активност на целите Балкани: http://www.emsc-csem.org/index.php?page=current&sub=list
Пък и сензитив едва ли би предрекъл земетресение, ако не е естествено (Е, освен разбира се ако не е сензитив, а има вътрешно инфо :P) ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2008, 09:10:44 am »
Спомням си силното земетресение с епицентър Велинград през 1979г., то също беше с вертикални трусове и още ми е в ушите страхотният тътен, който го предшестваше. Наистина прилича като на подземен взрив, уж се чува приглушено, но в същото време много силно...странно съчетание някакво.
Тогава също имаше запитвания и беше обяснено, че такъв тътен е характерен именно за земетресения с вертикални трусове, та не смятам, че в случая има някаква конспирация.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2008, 10:59:58 am »
Миро е прав.
Нормално е да има тътен.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #35 -: Ноември 16, 2008, 11:22:06 am »
И аз го усетих. Трая около 5-10 сек. беше около 22.15 часа.

Копирам ви едно мнение от dnes.bg, където един човек обяснява някои доста интересни неща:

Цитирам:
Преди известно време ми попадна един презентационен файл и се надявах да не потрябва, но уви! Ето преведена съществената част от съдържанието му, като смятам, че най-важна е частта относно това къде да застане човек по време на земетресение, а това НЕ Е ПОД!!! рамка на врата, маса, легло и прочие!!! Също са други и съветите по отношение на това какво да правим, ако в такъв момент сме в кола. Да стълбищата - същото е както и по-горе. Авторът на долните редове има достатъчно впечатляващ опит и мисля, че би трябвало да се вслушаме. Ето и текста:
"Здравейте, аз съм Doug Copp. Вие не ме познавате, но съм бил в 875 рухнали сгради и съм работил в спасителни групи в повече от 60 страни; основал съм спасителни отряди в много други и съм член на спасителни групи към ООН, Организацията на американските държави, УНИЦЕФ и много други организации.

Бях член на Обединените нации, многогодишен експерт в Сектора за справяне с бедствията (UN-UNIENET). Работил съм при всички и при всяко едно от големите бедствия по света от 1985 г.

През 1996 г. направихме филм, който доказва, че моят метод за оцеляване в случай на земетресение е правилен! При което и да е рухване има 100%-ово оцеляване за хората, които са засегнати от него и които използват това, което се нарича "Триъгълникът на живота". Опитът беше направен с 20 манекена: 10 от тях бяха поставени на местата, които досега бяха използвани като възможни сигурни места. Другите 10 бяха поставени в "Триъгълника на живота". Сградата беше взривена и когато влязохме, видяхме, че първите 10 манекена бяха разрушени, а другите, поставените в "Триъгълника на живота" бяха в отлично състояние. Верен разказ: в първата сграда, в която влязох по време на мексиканското земетресение беше едно училище в Мексико през 1985 год. и децата, както и следваше да се очаква, бяха под чиновете, всички те загинали и смазани. Можеше и да оцелеят, ако вместо да застанат под чиновете, бяха легнали или бяха застанали във зародишна поза до тях или отстрани на тях... За да го кажа по-просто и разбираемо: Когато една сграда рухва, тежестта на покрива (тавана) пада върху предметите или мебелите, като ги смазва, обаче точно до тях остава празно място. Ето това пространство аз наричам "Триъгълника на живота". Колкото е по-голям предметът, колкото по-тежък и устойчив е той, толкова по-малко е възможно да бъде смазан. Колкото по-малко се смазва от тежестта предметът, толкова е по-голямо празното място или пространство до същия, толкова по-голяма е възможността човекът, който използва това празно място да не бъде никак наранен или засегнат. Всеки, който се опита да се скрие или да застане под нещо, когато сградата рухне, бива смазан. Всеки път, когато хората застават под предмети като бюра, коли, винаги са смазвани. Не го правете, а следвайте някои от инструкциите, които следват. Котките, кучетата и бебетата естествено заемат поза. И Вие би трябвало да направите същото при земетресение.

Това е естествен инстинкт за оцеляване. Всеки може да оцелее в малка дупка, образувала се в близост до който е да е голям предмет, който бъде смазан, но при всички случаи ще остане празно пространство от двете страни на същия. Сградите, направени от дърво, са най-сигурните конструкции по време на земетресение. И това е по една проста причина: дървото е гъвкаво и се движи под силата на земетресението. В случай, че рухне сградата, се оформят големи празни пространства. Също така, една дървена конструкция има с по-малка тежест при рухване, отколкото тухлена такава. Ако вие сте в леглото си през нощта и стане земетресение, просто се претърколете на пода. Вече около леглото Ви има едно празно пространство. Ако например започне земетресение, докато гледате ТВ и не можете да излезете лесно от сградата през врата или прозорец, тогава легнете във фетална (зародишна) поза до: диван, голям стол, фотьойл или голям мебел (като например – бюфет или шкаф). Всеки, който застане под рамката на вратата, когато сградата рухне, може да загине. Защо?... Защото, ако Вие застанете под рамката на вратата, и рамката на вратата не устои и се заклати напред или назад, Вие може да загинете, притиснат от тавана. А ако рамката на вратата падне настрани, ще ви разкъса с тежестта си. В който и да е от двата случая ще загинете; следователно, не заставайте под рамката на вратата!
По възможност, опитайте се да не излизате по стълбищата. Те имат различни "честотни моменти" и се движат по различен начин от останалата част на сградата.

Застанете близо до външните стени на сградите или по-добре – извън тях, ако е възможно. Много по-добре е да сте извън сградата, отколкото вътре в нея. Колкото по-навътре в периметъра на сградата се намирате, толкова по-сигурно е, че изходът ще е блокиран и ще е по-трудно и сложно да се излезе... Ако сте в кола, излезте от нея и седнете или легнете до нея. Каквото и да падне върху колата, при всички случаи ще остане празно пространство отстрани на същата. Ние сме навикнали да слушаме, че онова, което са мислили по-рано, е най-доброто. Обаче нещата са се променили!"
Ако някой желае, мога да му изпратя целия PPS файл - в него има и илюстрации, само трябва да се свърже с мен на: [email protected]
Край на Цитата
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 11:23:23 am от Eon »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #36 -: Ноември 16, 2008, 13:08:58 pm »

Пък и сензитив едва ли би предрекъл земетресение, ако не е естествено (Е, освен разбира се ако не е сензитив, а има вътрешно инфо :P) ;)

Точно и аз затова си мислех, защото когато се правят каквито и да предсказания за бъдещето е добре да се има едно наум особено когато става дума за предричане на катаклизми ( в това число и "природни")За пример съм давал Библията и как това което пише в нея може много лесно да се използва за създаване на изкуствени катаклизми които да се представят като природни и да се оправдаят накрая с "божия гняв" - разбира се за това са нужни сериозни технологии. В случая съвсем не казвам че е станало това  ;) а само да се има едно наум. И тази екстрасенска не е съвсем случаен човек какато личи от родословното й дърво:

Цитат
Мая Попова е дъщеря на бившия шеф на отдел “Кадри” във Външно министерство Живко Попов. Тя използва тялото си като сензор и чрез вибрациите му усеща задаването на земни трусове. Предрече точно и снощния трус преди два дни. Може да прогнозира предстоящи трусове, но само до 12 дни напред. /БЛИЦ
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 13:10:06 pm от Alien »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #37 -: Ноември 16, 2008, 13:39:10 pm »
28 юли в тема "За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото" на 6-та страница

..., но сънувах земетресение съвсем наскоро (преди два дена). Не беше фатално земетресение, но достатъчно силно, за да събори книги от етажерката или да разклати полилея. Така че предполагам, че това е което ни очаква, освен това мисля че ще е през лятото, защото помня че ми беше топло...


И да, толпло беше заради отоплението хахахаха

« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 13:40:05 pm от Hannibal »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #38 -: Ноември 16, 2008, 14:50:58 pm »
Живея близо до "Павлово", покрай къщата ни минава трамвай и когато беше труса помислихме, че пак някой трамвай минава с превишена скорост, защото всяко минаване го усещаме по-слабо или по-силно, но сега на обяд разбрах, че всъщност си е било земетресение. Сутрешния трус пак го помислих за преминаващ трамвай.
Обсъжда се дали всъщност не е било взрив нещо, като при Челопечене.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #39 -: Ноември 16, 2008, 15:04:47 pm »
Обсъжда се дали всъщност не е било взрив нещо, като при Челопечене.

Едва ли. Нормално земетресение. Ако беше взрив, щеше да има изпочупени стъкла. А и навсякъде беше регистрирано като типично земетресение. Взривът трябва да е сигурно атомен за да може да предизвика 3,5 по Рихтер. Не може взрив като в Челопечене да накара блоковете да се люлеят.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #40 -: Ноември 16, 2008, 15:43:32 pm »
За мен София вече не е безопасно място, и без това винаги съм искал да живея на село. Та епицентъра е точно под краката ми :-[ ужас, какво ще правиме бе хора, страх ме е от трусове , и то панически страх ме владее.
Объркан съм, някой да има представа дали събитията от 2012 почват с такива (милувки).
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #41 -: Ноември 16, 2008, 16:29:36 pm »
За мев София е сигурно място. Имали сме, а и още имаме предложения да живеем в чужбина, но в София и Б-я като цяло усещам защита. Каквото и да трябва да се случва, територията на нашата страна е по-сигурна отколкото по други места. По-опасните места са край морето и в близост до големи реки и язовири.
Коя държава може да се похвали със столица, носеща името на светица! Каквито и проблеми да си има София от битово естество (за това носиме отговорност самите живеещи тук), то на енергийно ниво сме защитени (така го чувствам).
Все пак, моля не се паникьосвайте, промени винаги е имало на планетата. А има народи на Земята, които изпитват всеки ден я земетресения, я наводнения, я урагани (населяват такива местности), те какво да кажат.


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2008, 10:19:12 am »
Опа... Сега е 10.18, в 10.16 пак друсна за около 4 секунди.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2008, 20:13:19 pm »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Силен трус разлюля София
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2008, 20:50:18 pm »
Не знам този човек от къде черпи информация, че последното голямо земетресение в София и района около нея било преди около 150 год. Явно нищо не е чувал за земетресението през 1906 г. е било, ако не ме лъже паметта и е сравнило Бояна със земята и доста сгради в София. Така, че сме си напълно в лимита и имаме големи шансове да не е изчерпан. Стига толкова са пророкували само беди. Минали са точно 102 г.
Все още има хора, които помнят разказите за това земетресение в Бояна от своите баби и дядовци и които са си местни шопи.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27