Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252336 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #765 -: Септември 21, 2012, 21:23:08 pm »
Вземете отворете тема за тоя брак, че тука вече смисъла взе да се променя. Темата не е за Магдалена...Хм интересно име обаче.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #766 -: Септември 21, 2012, 21:27:06 pm »
Аз искам да попитам колко от тия дето сте ориентирани към така да се каже източни религии, са чели Библията,особено искам да питам Митко, да я е чел.
А Митко искам да го питам като отвориш вратата, само хубави сили ли влизат, и изобщо зад вратата дали обичайно  не са от другите. Понеже с такъв ентусиазъм и ерудиция ни съветва да се отваряме, а на мен ми се струва, че трябва да пазим душите си и да не кълвем на евтини обещания, доколкото е възможно.
   
         Може  ли  да  питаш  по-конкретно  за  коя  врата  става  въпрос!
         Библията  съм  я  чел  и  то  бавно!
         Не  съм  привърженик  на  никаква  религия!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #767 -: Септември 22, 2012, 08:47:33 am »
На тези, които искат да прочетат за един честен поглед върху мотивите на двата пола за встъпване в брак, препоръчвам един бестселър: "Брака е неморален" написана от Естер Вилар. Понеже я няма почти никъде, имам я в електронен вид, който я иска - да пише на лични, ще му я пратя.
http://dox.abv.bg/files/listtree;jsessionid=20F9F0953229C1B098D232D8132F86C6.dox01
С любезното съдействие на Kalan:-* :-* :-*
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #768 -: Септември 22, 2012, 14:55:20 pm »
...само хубави сили ли влизат, и изобщо зад вратата дали обичайно  не са от другите. Понеже с такъв ентусиазъм и ерудиция ни съветва да се отваряме, а на мен ми се струва, че трябва да пазим душите си и да не кълвем на евтини обещания, доколкото е възможно.
   Слагам Цитат от православен сайт:
"Онзи, който вярва в Бога, Когото не вижда, трябва да вярва и в невидимия свят, дето има и ангели и демони, защото те, макар и невидими, съществуват.
...
Вярата, този дивен Божествен апарат, вложен в нас по непонятен за нас начин, ги долавя така както радиоапаратът долавя неуловимите без негова помощ електромагнитни вълни, за които преди изнамирането на радиото се е считало, че не съществуват. Но ето че “несъществуващото” се оказа съществуващо! Сега всеки знае, че такива вълни кръжат невидимо около нас и кръстосват цялата земя.

Така е и с вярата. Тя улавя вълните от отвъдния свят и опитно се убеждава в съществуването на ангели и демони. Св. ап. Павел дава класическо определение на вярата: Вяра е разкриване на невидимото (срв. Евр.11:1)."

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Исус Христос
« Отговор #769 -: Септември 22, 2012, 15:13:02 pm »

“Ако сте роден човек, ще ви люби човек.Ако станете дух, ще ви люби дух...И дух ще почива върху вас.” „Децата на брачната камера имат едно име: покой.” „Никой не може да види жениха с  невестата ако сам не стане такъв”

del, я обясни за каква "брачна камера" говориш?

Да нямаш предвид южната шахта във Великата пирамида, където се намира "Камерата на кралицата" от Орион...  и нейните деца (мумицифираните Фараони, лежащи в покой....).............. :unknown:

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #770 -: Септември 22, 2012, 15:36:36 pm »
Много готин "разговор" е това, нашето... :D Всеки си говори за неговата си тема... :D Забавление истинско!  :D
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #771 -: Септември 22, 2012, 15:59:14 pm »
Бракът е едно от тайнствата в християнството. Мисля в една от темите за коя е най-праведната религия а може би защо? Беше споменато нещо за тайнствата в християнството. Никой не ги разтълкува достатъчно и защо няма подобни в останалите религии.
Но не ми е съвсем ясно това `свързване`, дали изборът зависи от самите партньори или е предопределен? :writer:

(сега схванах закачката със Сириус и Орион)

Принцесо прочети този анализ  до край и изгледай клипа... :)

http://www.parallelreality-bg.com/index.php/analizi/kratkianalizi/323-2011-05-08-18-55-07.html

Прочетох ... материала, даже разказа "Човекът, който колекционираше ...", но за клипа ми даде, че човекът, който го е качил е изтрил акаунта си в ютуб.
Мисля, че текстът, който прочетох не е анализ.
Това са някакви "налепени" като от колаж историйки, хипотези и разни други информации от представи, разбирания и въображение. Но ясна логическа връзка както и доказателства аз не установих.

Няма да обяснявам или да давам пример какво е анализ, но поне моето разбиране за аналитичен текст е доста различна.
Като основно събитие се взима сватбата на двама популярни, което чрез нумерологични и други връзки с дати на раждане, сватби на други популярни, но не крал и кралица все пак, се свързва по някакъв много странен начин с Дева Мария и Христос. Като в случката на последните нито има сватба, нито имат власт те двамата, нито по един или друг начин събитие от съвремеността се връзва с проявлението на един Бог.

С две думи написаният текст нито ме убеди, че с нещо тази сватба е била важна, нито че е нещо лошо и ужасно за човечеството. От друга страна цялата драма с принцесите на Орион и принцовете от Сириус някак безвъзвратно погубиха всяка надежда в мен, че човечеството ще оцелее. Как ще стане така, след като излиза, че няма "добри"/светли (но не илюминати по възможност), които да преборят тия тъмни гадове с рептилски гени, масонска техника, илюминатски ритуали, варпугиеви оръжия и в човешки тела.
Принцеса от Орион се слива оргИонически-сатанински с някакъв рогат (Бог или принц от Сириус последно?) вид.

Може би въпреки и генетично наследници на такова ДНК в услуга на темата е добре да разберем или предположим, как Мария и от кого е заченала Христос?
Исус какъв се явява? Подчинен на Кралица от Орион или на принцеса?
Проблемът при Исус е бил, че не е имал реална Власт. Той е имал способностите, може би Духът, но не и власт. Така не е можело да се разпространи Словото. Но ако е имал жена, и физически и духовно като последовател или която да създаде такива ще е добре. С какво е била по-различна Мария Магдалена от останалите жени? Защо Исус нея избира, а не девствена, чиста жена?

В наши дни кой реално ни управлява- и в добрия и в лошия смисъл? Как решаваме кой да последваме, от кого да се учим с кого да бъдем или да сме едно во веки?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Исус Христос
« Отговор #772 -: Септември 22, 2012, 16:44:03 pm »
Цитат
Прочетох ... материала, даже разказа "Човекът, който колекционираше ...", но за клипа ми даде, че човекът, който го е качил е изтрил акаунта си в ютуб.
Мисля, че текстът, който прочетох не е анализ.
Това са някакви "налепени" като от колаж историйки, хипотези и разни други информации от представи, разбирания и въображение. Но ясна логическа връзка както и доказателства аз не установих.

Това говори, че липсата ти  на информация / лична с подкрепени доказателства/  е и пречка  да направиш връзката.

 Безсмислено е да продължаваме разговора!   :)

В момента  който получиш това знание, ако ти е дадено да го приемеш  разбира се ще захвърлиш  " дървеното философстване " и ще преминеш към действие и творчество, без да си задаваш въпроси.

Цитат
Как решаваме кой да последваме, от кого да се учим с кого да бъдем или да сме едно во веки?

Слушаш интуицията си! 

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #773 -: Септември 22, 2012, 17:08:07 pm »
Твоя воля, относно нежеланието да продължаваме разговора.

Малко е невъзпитано, аз да отделя време, за да прочета нещо. Да изкажа собствено мнение, въпреки хаотичното изложение и липсата на каквито и да е източници за предположенията, а някой друг да се направи на обиден, че очакваната реакция за някакви суперлативи относно предоставения текст не са в желаната посока. "Принцеса Даяна (била) родила със секцио"- разбира се нарочно, но аз не знам да има такива конкретни данни. От това следва, че всички родили жени със секцио, руси и синеоки по възможност, няма начин да нямат поне една вещица на бабината им племенница или на сестра на свакото- предстои или:1. Да бъдат убити ритуално 2. Да са на Земята, за да създадат поколение за кралицата си и да завладеят Земята. А, да. И не разбрах защо ще се смилят над Кейт Мидълтън и тя евентуално няма да бъде трупясана ритуално? Даяна била казала "те не са хора" (според нейна приятелка, която не е лична приятелка на автора, но все пак казала го) и това се тълкува като разкриване рептилската същност на Уиндзорите. След като разкриваме тази същност, приемаме, че Кейт като потомка на ... стринката на племенницата на Ан Болейн, която била вещица (тук вече не е ясно кой е "разкрил" пък Ан? Хенри или чичо му)- но като една уважаваща себе си наследничка е добре да си трае, за да не бъде убита ритуално. Няма смисъл да продължавам с интерпретациите по текста. Крайно несериозни данни като събрани изрезки от тук от там.

То няма лошо във фантастичните каши, но нали трябва поне някакви изводи да се изведат от всичко това. Дори в приказките за малки деца имаме поука. А в този текст, естествено, защото аз съм непросветената, няма и намек защо е написан.

Аз всъщност не желая да получавам много знания. Нямам нужда чак толкова да получавам до безкрай. Защото в един момент на човек му става ... безразлично... и разбира, че голяма част от информацията не е Знание, а желанието на повечето е само да се изказват и да поучават, а не да разбират това, което ти знаеш.

Да се върнем на темата за Исус.
Дали е било нужно Исус да има собствено биологично дете или потомство, за да се онаследи неговият Дух-Съзнание? При "сливането"/свързване с една жена, дали не може част от това да остане в нея?
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 17:18:53 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Исус Христос
« Отговор #774 -: Септември 22, 2012, 18:38:37 pm »
Да се върнем на темата за Исус.
Дали е било нужно Исус да има собствено биологично дете или потомство, за да се онаследи неговият Дух-Съзнание? При "сливането"/свързване с една жена, дали не може част от това да остане в нея?

А според теб Исус бил ли свързан  с кръвните линии?

Въпросът ми е и към del ?

Цитат
При "сливането"/свързване с една жена, дали не може част от това да остане в нея?

Леле..... :lol:....я ми преведи това?..... :lol:

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #775 -: Септември 22, 2012, 18:40:30 pm »

“Ако сте роден човек, ще ви люби човек.Ако станете дух, ще ви люби дух...И дух ще почива върху вас.” „Децата на брачната камера имат едно име: покой.” „Никой не може да види жениха с  невестата ако сам не стане такъв”

del, я обясни за каква "брачна камера" говориш?

Да нямаш предвид южната шахта във Великата пирамида, където се намира "Камерата на кралицата" от Орион...  и нейните деца (мумицифираните Фараони, лежащи в покой....).............. :unknown:
   Ти знаеш добре за какво говоря. Само след Посвещение се разбира що е Свещен Брак. Това, което илюминати се опитват да сторят е обречено на провал, без подкрепата на Човеците!
Затова има война от както свят светува между "тъмни" и "светли", всъщност човек има свободна воля да избере ще е слуга или свободен.
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 19:33:01 pm от del »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #776 -: Септември 22, 2012, 18:44:14 pm »
Затова има война от както свят светува между "тъмни" и "светли", всъщност човек има свободна воля да избере ще е слуга или свободен.

 :hi:

Тук си малко в грешка  ;), духа ще избере а не човека  ;)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #777 -: Септември 22, 2012, 18:44:49 pm »
http://www.sacred-texts.com/chr/agjc/index.htm - The Aquarian Gospel of Jesus the Christ
By Levi H. Dowling
Introduction by Eva S. Dowling
[1920]
Ето още нещо  посветено на Иисус. Между другото, търсех го на български, след като четейки инфото в сайт на Лео Загами/ един от т.н наследници на илюминати/, намерих препратка към това произведение.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #778 -: Септември 22, 2012, 18:46:32 pm »
Затова има война от както свят светува между "тъмни" и "светли", всъщност човек има свободна воля да избере ще е слуга или свободен.

 :hi:

Тук си малко в грешка  ;), духа ще избере а не човека  ;)!
Човек има Свободна Воля именно да допусне или не, инак няма как. И да похлопа на вратата Госта ако не му отвориш няма как да влезе.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #779 -: Септември 22, 2012, 19:16:34 pm »
Много готин "разговор" е това, нашето... :D Всеки си говори за неговата си тема... :D Забавление истинско!  :D
m2f,
Не знам на лични ли да пиша, но предвид откритостта на темата, ще кажа,че наистина обичам Откровенността ти.
Хубаво е всеки да си даде своята гледна точка, каквато и да изглежда.
Днес ходих до Черквата "Св. Седмочисленици". исках да усетя покоя. И да поговоря със свещенника. Изповядах му, че не вярвам в Църковната институция. Каза ми, че Църквата е тялото, а Христос Одухотворява това тяло, така че съмнението в някой свещенници и тяхната проповед е изкушение, доколкото, Бог е казал, че ни един косъм няма да падне от главите на неговите чеда. Попитах го за "виденията". Той каза това:"От всички неща, които човек вижда в сънно състояние и подобни, едва 0,01 % са истински пророчески. И каза, че някой  хора по волята на Бог действително имат такива, когато са посветени на духовното.. Не отбеляза, че са от демонични сили, защото по негово мнение, всеки може да се придържа към чувството си за истинност, чрез вярата си в Бог да не бъде повлиян.
Ето подобно мнение из сайта на православен храм Св. Николай Мирликийски - чудотворец, гр. Русе:
"Ние вярваме, че Бог е Вседържител още и затова, че без Неговата свята воля или без Неговото премъдро допущение нищо не става на света. Спасителят изказал тая истина в думите, че нито едно врабче не пада на земята без волята на Небесния Отец (Мат.10:29). А на друго място Христос казва на Своите ученици: "И косъм от главата ви няма да загине" (Лук. 21:18). Бог Вседържмтел държи в Своят крепка десница дори и злите сили. Само по Негово допущение те действуват. Но всичките им действия против Неговия закон и Неговите верни Бог обръща в добро по Своята непостижима премъдрост и сила. Тъй Той осъществява следователно Своите високи планове дори и чрез злото в света."
 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27