Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252296 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #750 -: Септември 20, 2012, 23:40:55 pm »
del, благодаря ти, че ме разбра и сподели това за Филип и евангелието на Мария-Магдалена.

Аз попрочетох доста неща, вкл. асоциации с филма "Шифърът на Леонардо"- как това на Филип дълго време не е било приемано, с някакво притеснение, да не се окаже поколение от подобна връзка. Но така или иначе няма конкретни доказателства, че тя (Мария-Магдалена) като негова жена-ученичка е имала поколение от Божия Син, което да застрашава притеснените от подобен Факт!

Изключвайки отново безчислеността на "егрегорите" в темата, що помоля поради нежелание и невъзможност вече да се модерира/редактира, като има съмнения и асоциации, да се пише в определената за това тема с ясно заглавие.

Тук, в тази тема е добре да се разбере, от всеки запознат с учениците на Исус (ако не е бил гей/обратен) как точно са разпространили Словото, Логоса и каквото е трябвало да се разпространява.
Църквата няма общо с мисията на Исус.
Можете ли като съвременни хора да заявите честно, че ако срещнете мисия бихте повярвали и как?Защо?


Цитат
...За Исус - не знам дали е бил свързан с егрегори докато е бил в инкарнация. Но, ако е имал жена...И е правил секс,... ;) и той е в кюпа.

Не само с егрегорите, но и с косъм от веждата на Бог е бил свързан- "в инкарнация" ми е като в мензис, но само той си знае, докато прави секс дали някой му е светил, за да е в "кюпа" на грешните, които, ако правят секс без да правят поколение или без презерватив, направо за Ада трябва да се подготвят. /няма такава простотия и тълкуване! Ей от тва Христос прави салта горе на небето или където е!/
« Последна редакция: Септември 20, 2012, 23:47:56 pm от cassio »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #751 -: Септември 21, 2012, 01:45:10 am »
“Той пожертва живота си не само, когато се яви,
но и когато светът бе създаден.” из Евангелие на Филип

    Не можем да гледаме на Духа с Човешки очи. В Духа се живее. Няма ги земните ПРЕДСТАВИ.
Цитат
Но, ако е имал жена...И е правил секс,... ;) и той е в кюпа.
- Висше единение, Свещен брак, как го разбирате?
   Изпитали ли сте това?
Отношението на интимност в Духа. Чувството за Цялост, преминаващо у "Другия", споделянето, без илюзиите на дуалното, при все в обитаване във Формата тук и сега - понятно ли е? Защото ако не е по-добре да замълчим за отношенията на Иисус и Магдалина.
Да видиш незримото в телесното е Дар, вследствие на Отдаденост извън предела на формата, без очакване- Това е Висша Любов, Света Горе е Творящ, а да успееш в Плът да си Творец, означава да си преодолял Земната дуалност -  Другия е в теб и ти си Него и осъзнато преживяваш  ставащото, запазвайки формата. Нищо не отнемаш, нищо не привнасяш, и все пак създаваш живот. А инак това, което говорите е друго.
“Ако сте роден човек, ще ви люби човек.Ако станете дух, ще ви люби дух...И дух ще почива върху вас.” „Децата на брачната камера имат едно име: покой.” „Никой не може да види жениха с  невестата ако сам не стане такъв”

Неактивен Puzzle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Исус Христос
« Отговор #752 -: Септември 21, 2012, 05:22:34 am »
Разказахте Му Играта.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #753 -: Септември 21, 2012, 08:00:26 am »
Висше единение, Свещен брак, как го разбирате?
   Изпитали ли сте това?
Отношението на интимност в Духа.
Да. /отговарям ти на въпроса/. Което не значи, че физическата проява не е част от сексуалния егрегор. Едното не изключва другото.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #754 -: Септември 21, 2012, 11:25:14 am »
Висше единение, Свещен брак, как го разбирате?
   Изпитали ли сте това?
Отношението на интимност в Духа. Чувството за Цялост, преминаващо у "Другия", споделянето, без илюзиите на дуалното, при все в обитаване във Формата тук и сега - понятно ли е? Защото ако не е по-добре да замълчим за отношенията на Иисус и Магдалина.
       Дел,  за  какъв  свещен  брак  говориш  бе  момиче?  Сега  думата  свещен  е  синоним  на  отживелица!  Да  признаеш  нещо  за  свещено  значи  да  сведеш  глава  в  почит  и  преклонение,  но  тогава  възниква  и  много  неудобния  въпрос  -  А  аз  къде  съм??? 
      Кой  е  Исус  -  Бедняк  който  има  ученици,  а  колко  по-престижно  е  да  е  имал  слуги!  Скитник  учил  хората  -  Що  като  е  умен  не  си  е  вдигнал  един  палат  с  лична  баня  и  златни  бидета,   вместо  да  се  вози  в  каляска,  той  будалата  яздел  магаре,  вместо  да  има  жени  -  той  само  с  Магдалина,  и  сигурно  не  й  е  изневерявал.  Жертвал  се,    е  и  Левски  и  Ботев  и  ония  идиоти  на  Шипка,  а  и  много  други,  абе  да  не  го  е  карал  някой,   Е  питам,  тия  хора  за  пример  ли  са?  Не,  не  е  защото  ТЕ  СА  всичко  това  което  ние  не  сме!!  Защото  ако  те  са  мерилото,  ние  какви  сме?
      Когато  говорим  за  хора  способни  да  отдадат  живота  си  за  род,  родина,  човечеството  не  е  лошо  да  сведем  глава  и  ако  не  друго  поне  да  замълчим  в  знак  на  уважение  пред  саможертвата  им!!!!
      За  Христос  е  важното  е  да  знаем,  не  на  колко  егрегори  е  робувал,  а  че  когато  е  дошъл  момента  се  е  извисил  над  тях,  загръбил  ги  е  и  е  поел  кръста  си!!!!
      За  домашно  -  Всеки  да  си  отговори  тихичко  какво  смята  за  СВЕЩЕНО,   може  и  писмено  тук  във  форума!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #755 -: Септември 21, 2012, 11:29:49 am »
Висше единение, Свещен брак, как го разбирате?
   Изпитали ли сте това?
Отношението на интимност в Духа. Чувството за Цялост, преминаващо у "Другия", споделянето, без илюзиите на дуалното, при все в обитаване във Формата тук и сега - понятно ли е? Защото ако не е по-добре да замълчим за отношенията на Иисус и Магдалина.
       Дел,  за  какъв  свещен  брак  говориш  бе  момиче?  Сега  думата  свещен  е  синоним  на  отживелица!  Да  признаеш  нещо  за  свещено  значи  да  сведеш  глава  в  почит  и  преклонение,  но  тогава  възниква  и  много  неудобния  въпрос  -  А  аз  къде  съм??? 
      Кой  е  Исус  -  Бедняк  който  има  ученици,  а  колко  по-престижно  е  да  е  имал  слуги!  Скитник  учил  хората  -  Що  като  е  умен  не  си  е  вдигнал  един  палат  с  лична  баня  и  златни  бидета,   вместо  да  се  вози  в  каляска,  той  будалата  яздел  магаре,  вместо  да  има  жени  -  той  само  с  Магдалина,  и  сигурно  не  й  е  изневерявал.  Жертвал  се,    е  и  Левски  и  Ботев  и  ония  идиоти  на  Шипка,  а  и  много  други,  абе  да  не  го  е  карал  някой,   Е  питам,  тия  хора  за  пример  ли  са?  Не,  не  е  защото  ТЕ  СА  всичко  това  което  ние  не  сме!!  Защото  ако  те  са  мерилото,  ние  какви  сме?
      Когато  говорим  за  хора  способни  да  отдадат  живота  си  за  род,  родина,  човечеството  не  е  лошо  да  сведем  глава  и  ако  не  друго  поне  да  замълчим  в  знак  на  уважение  пред  саможертвата  им!!!!
      За  Христос  е  важното  е  да  знаем,  не  на  колко  егрегори  е  робувал,  а  че  когато  е  дошъл  момента  се  е  извисил  над  тях,  загръбил  ги  е  и  е  поел  кръста  си!!!!
      За  домашно  -  Всеки  да  си  отговори  тихичко  какво  смята  за  СВЕЩЕНО,   може  и  писмено  тук  във  форума!

 Вярно!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #756 -: Септември 21, 2012, 12:59:18 pm »
ТЕ  СА  всичко  това  което  ние  не  сме!! 
Митко, не обобщавай, говори само от свое име, кажи: "Аз не съм", а не: "Ние не сме", защото не си ходил с обувките на другия човек до теб и не знаеш той какво носи вътре в себе си, какво е жертвал, какво е извървял, какви избори е направил. Не съди и не обобщавай!  Защото ще сбъркаш...
Аз не обръщам внимание на думата "брак", а на "единение", когато отговарям в случая на Дел. Брака е...няма да зачесвам и тази тема, щото ще стане ...хептен кърваво... :D, но за душевната близост знам много.
За  Христос  е  важното  е  да  знаем,  не  на  колко  егрегори  е  робувал,  а  че  когато  е  дошъл  момента  се  е  извисил  над  тях,  загръбил  ги  е  и  е  поел  кръста  си!!!!
Донякъде съм съгласна с това.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #757 -: Септември 21, 2012, 14:41:00 pm »

Аз не обръщам внимание на думата "брак", а на "единение", когато отговарям в случая на Дел. Брака е...няма да зачесвам и тази тема, щото ще стане ...хептен кърваво... :D, но за душевната близост знам много.

"Което Бог е съчетал, човек да не разлъчва" (Мат. 19:6). - Иисус
Брака, сам по себе си е единение. Неразлъчна е духовната близост. Няма пак да слагам предходните цитати, няма смисъл. Явно за хиляди години, понятието се е Обезцветило, което за мен означава, че колкото и да си говорим за Дух, то не е ясно за какво говорим, щом плътското е тъй далечно на духовното в тези времена. Но ако Човек се води от духовното то оцветява плътското, тогава и само тогава и то е неразривно. Бялото е символ на Висшия брак- този смисъл е изгубен за Съвремието. Бог боядисва, а за Иисус е казано "Взе цветовете хвърли ги в едно общо и получи се бял цвят" /перефразирам/- Цялост, бялото съдържа Всички цветове, символа е чистотата на взаимоотношенията, Целостта, неразривността- Здравината. Такава връзка пребъдва.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #758 -: Септември 21, 2012, 16:08:13 pm »
При Създаването на човека по Образ и подобие на Небесния Отец, първата "проява" е т.н Адам Кадмон ( едновременно имащ и женското и мъжкото начало), в цялост.  Разделен на две и това не е станало от раз, а е следвало епохално. Свещанния брак е осъществената енергийна връзка на двете начала у човека, съчетани отново в цялост, посредством общуването между мъжа и жената. Двамата в едно са призвани  да осъществят Богоподобното Единство, в съюз на дуалността, не в обезличаване. И тъй като прелюбодеянието в съвременния свят е факт, то идва поради непознаване на духовната природа, човек изневерява тогава, когато избира да прави неща, които не са в съответствие с природата му, от това следват проблеми, изпитания, болести и др. Неразривен е брака, не като егрегор, а в смисъла на партньорството, осигуряващо израстване в Духа, за двамата като скачени съдове, издигащи се нагоре, а не непременно в задоволяване на исканията им, страстите им. Тъй като всеки като самостоятелна единица, индивидуално изгражда тялото си, то при взаимодействие с партньора е нужна енергийна чистота. Този е смисъла на Свещенния брак - Живот в Дух. Отговорност и чисто отношение, при всякакви обстоятелства, без притворство и осъждение. Инак няма взаимовръзка и израстване, а сделка, което вече се превръща в егрегор, а това вече няма общо със Свещенния Брак.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #759 -: Септември 21, 2012, 18:25:34 pm »
"Което Бог е съчетал, човек да не разлъчва" (Мат. 19:6). - Иисус
Брака, сам по себе си е единение. Неразлъчна е духовната близост.
Както казах: по-добре изобщо да не си отварям устата на тая тема... /за брака/ :D
Брака и духовната близост не са едно и също нещо, а Исус е имал предвид нея, близостта, а не брака.  Аз съм изпитала духовната близост и това е за което говоря, че го познавам. Това "единение".

На тези, които искат да прочетат за един честен поглед върху мотивите на двата пола за встъпване в брак, препоръчвам един бестселър: "Брака е неморален" написана от Естер Вилар. Понеже я няма почти никъде, имам я в електронен вид, който я иска - да пише на лични, ще му я пратя.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Исус Христос
« Отговор #760 -: Септември 21, 2012, 18:52:29 pm »
Толкова време да дращите из този форум и никой от вас да не знае какво се разбира под "Свещен брак"  :o

Да сте чували за "хиерогамия" ? Свещен съюз между Сириус и Орион, където от "утробата на Сотис"  или Изида се ражда звездния бог.
Преведено на чист български в древността (и днес) в определени дни на годината , когато Сириус се виждал на южния меридиан и съвпадал с оста на Великата пирамида се е извършвал могъщ свещен ритуал "оплождането на утробата на Изида със зародиша на бъдещия бог/ хор=христос..../....умиращ и прераждащ се.
 Траките също са се размножавали с хирогамия, затова и се казва, че са с рептилски гени.
Тоест да поясня за неразбралите и объркани "души" в егрегори, че имаме  алианс/ сексуален акт/.. между ***мъж + жена и "богинята майка"**** в тракийските мистерии, т.н. свещен съюз брак.
 В църковните се нарича "Светия Дух", конспираторите им казват рептили.
Самият Исус е бил посветен в Египет в мистериите на Озирис

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #761 -: Септември 21, 2012, 20:31:30 pm »
Бракът е едно от тайнствата в християнството. Мисля в една от темите за коя е най-праведната религия а може би защо? Беше споменато нещо за тайнствата в християнството. Никой не ги разтълкува достатъчно и защо няма подобни в останалите религии.
Но не ми е съвсем ясно това `свързване`, дали изборът зависи от самите партньори или е предопределен? :writer:

(сега схванах закачката със Сириус и Орион)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Исус Христос
« Отговор #762 -: Септември 21, 2012, 20:49:27 pm »
 
          За  артефактите  -  Защо е  необходимо  да  се  крият?  Нека  ги  съхранява,  нека  се  грижи  за  тях,  но  в  същото  време  да  са  достъпни!   Ето  аз  искам  да  се  запозная  със  съдържанието  на  сандъците  предадени  на  Ватикана  от  предателя  Борис  може  ли?  Не,  не  може!!!!   Защо  приятелю  Фишбоне!   Искам  да  се  запозная  с  житието  на  Христос,   с  онова  досие  във  Ватикана  -  Може  ли?    Колко  деца  е  имал?
         Ватикана  има  ли  банка?
          Ти  коя  църква  защитаваш  конкретно?
        И  накрая  кои  смяташ  за  свине?   
         

Eдна от великите тайни е че предавайки сандъците предава и "хиерогамията " на Ватикана свързана с кръвните линии... , но между другото да те осведомя това знание не се предава в "сандъци", а генетично и наследствено .

Ако го пуснеш на свинете ще случи това, което се случи с Александрийската библиотека.

Църквата е била създадена против "хиерогамията". Днес има друга функция.


Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Исус Христос
« Отговор #763 -: Септември 21, 2012, 20:56:39 pm »
Бракът е едно от тайнствата в християнството. Мисля в една от темите за коя е най-праведната религия а може би защо? Беше споменато нещо за тайнствата в християнството. Никой не ги разтълкува достатъчно и защо няма подобни в останалите религии.
Но не ми е съвсем ясно това `свързване`, дали изборът зависи от самите партньори или е предопределен? :writer:

(сега схванах закачката със Сириус и Орион)

Принцесо прочети този анализ  до край и изгледай клипа... :)

http://www.parallelreality-bg.com/index.php/analizi/kratkianalizi/323-2011-05-08-18-55-07.html

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #764 -: Септември 21, 2012, 20:59:24 pm »
Леко съмнително е с тия новопоявили се евангелия. То по принцип преди да обявят повечето за ерес са си били просто религиозни трактати. Особено  пък това последното, което след като седяло 10 години с сейф го пуснал анонимник, а пък то се състои в два реда и то по такава щекотлива тема.
Аз искам да попитам колко от тия дето сте ориентирани към така да се каже източни религии, са чели Библията,особено искам да питам Митко, да я е чел.
Понеже аз съм чел немалко Блаватска и сие , преди Библията(и по-специално говоря за НЗ) и въпреки съмненията ми, Библията се усеща някак си по-чиста. Има и един показателен случай с един германец, който е изнасилен, като дете.Заради тази дълбока травма прекарва половината си живот в търсене на успокоение за душата си. Минава през много различни религии и учения и само в източното православие намира покой.
А Митко искам да го питам като отвориш вратата, само хубави сили ли влизат, и изобщо зад вратата дали обичайно  не са от другите. Понеже с такъв ентусиазъм и ерудиция ни съветва да се отваряме, а на мен ми се струва, че трябва да пазим душите си и да не кълвем на евтини обещания, доколкото е възможно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27