Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 251955 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #60 -: Април 02, 2010, 20:41:45 pm »
Значи такааа, и за тези същества дето живеели по 1000 години нямаш доказателства, но понеже на теб така ти харесва, решаваш, че ги има и го заявяваш едва ли не като факт.

В същото време аз подхвърлям една идея, за която също няма доказателства но не е изключена, и ти бясно ми наскачаш с обвинения, че говоря глупости, противопоставяйки ми още по-фантасмагорична идея.
Само защото ти така си решил предварително в кое ще вярваш (макар и без доказателства) и в кое няма да вярваш пак по някакви си твои си причини.
Ето това се нарича предубеденост и необективност.

Сега ако вземеш да си направиш труда да се запиташ сам себи си защо така бясно защитаваш версията, че Исус не може да практикувал тантра с Мария Магдалена,ти буквално си обиден от подобна идея, може и да стигнеш до някои ценни неща за теб самия, които само ще са ти от полза.




Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #61 -: Април 02, 2010, 20:51:54 pm »
За тези същества говори и Мулдашев, които са в състояние на самадхи.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #62 -: Април 02, 2010, 21:05:35 pm »
Значи такааа, и за тези същества дето живеели по 1000 години нямаш доказателства, но понеже на теб така ти харесва, решаваш, че ги има и го заявяваш едва ли не като факт.

В същото време аз подхвърлям една идея, за която също няма доказателства но не е изключена, и ти бясно ми наскачаш с обвинения, че говоря глупости, противопоставяйки ми още по-фантасмагорична идея.
Само защото ти така си решил предварително в кое ще вярваш (макар и без доказателства) и в кое няма да вярваш пак по някакви си твои си причини.
Ето това се нарича предубеденост и необективност.

Сега ако вземеш да си направиш труда да се запиташ сам себи си защо така бясно защитаваш версията, че Исус не може да практикувал тантра с Мария Магдалена,ти буквално си обиден от подобна идея, може и да стигнеш до някои ценни неща за теб самия, които само ще са ти от полза.




Ох, баш пък бясно да защитавам, не знам.
Пиша си.

Абе те едно време хубаво са казали, че жените не стават за духовни работи, защото все за онова нещо си мислят. Имали са предивд явно някой като тебе.

Сега сигурно и аз ще го изям бана, макар това да не е лична нападка, а по-скоро логична констатация.


Как да ти обясня защо вярвам на едно, а не вярвам на друго.
Ами чел съм, видял съм едното какво приказва, другото какво приказва, и накрая правя анализ и съпоставям. Което прилича на истина, си прилича на истина, а което не е ,се усеща; виждат се слабите му места и тн.
Въпрос и на практика също. Занимавал съм се с някои практики.
Докато тези, развиващите те, са невероятно болезнени и изтощаващи, но повишаващи вибрацията ти, будността и адекватността ти;
Секса буквално те полива със студена вода и охлажда вибрациите, прави те бавен и неадекватен.
За сега не съм се отказал от него, но виждам как ме дърпа назад.

А какви са "принципте на тантра" и "духа на тантра" с радост ще изслушам в някоя друга тема, защото вече порядъчно много оспамихме тази.
След като ги знаеш, сподели ги, пък ще видим.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #63 -: Април 02, 2010, 23:34:03 pm »
Нека да допуснем, че тантра е духовна практика. Като такава, тя има определени цели свързани с творческата енергия и е подходяща за хора намиращи се на определен етап от духовното си развитие. Интересно обаче каква полза би имал от тантра човек който е увладял тази енергия на 100%, какъвто би трябвало да е Христос. Много най-обикновени йогини са преминали този етап в развитието си и е нормално да предположим, че и Христос го е преминал. Каква полза има Христос от тантра? Все едно аз да упражнявам мисленето си със задачи по математика за първи клас.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #64 -: Април 03, 2010, 08:44:11 am »
Нека да допуснем, че тантра е духовна практика. Като такава, тя има определени цели свързани с творческата енергия и е подходяща за хора намиращи се на определен етап от духовното си развитие. Интересно обаче каква полза би имал от тантра човек който е увладял тази енергия на 100%, какъвто би трябвало да е Христос. Много най-обикновени йогини са преминали този етап в развитието си и е нормално да предположим, че и Христос го е преминал. Каква полза има Христос от тантра? Все едно аз да упражнявам мисленето си със задачи по математика за първи клас.

Тантра не е свързвана с етап от развитието. Тантра е просто един от пътищата, един от начините. Смята се че е най-директният (прекият), но и най-трудният по простата причина, че сексът е мощна сила.
Образно казано все едно някой иска да се научи да язди. Може да започне с кротки и дресирани кончета, докато понадобрее и някой ден да е готов за буен жребец. Може и да се метне на необязден жребец, но от самосебе си се разбира, че трябва да е подготвил себе си, да е извървял самият той дълъг път на подготовка за да може да го направи.
Тантра не значи, че докато си правиш секс и тя трансформацията си става (както някои мислят, че е за разглезени). За да стигне един човек, особено пък мъж, до тантрична нагласа, то това е цяла революция в съществото му.В тово отношение жените имат вроден талант, те са по-интуитивни, не така обсебени от рационалното и за това в тантра жената води мъжа и му помага.Един вид разменят си ролите. Жената е мъжкият принцип, а мъжът - женският.
Защо предполагам, че Исус може и да е практикувал тантра - заради огромното му състрадание. Само човек, който е трансцедентирал секса (преодолял го е),преминавайки през него може да бъде толкова състрадателен. При всички останали духовни пътища и практики, които заобикалят секса....има една откъснатост от другите хора, най-малкото едно отношение на страх и отричане към жените.Пример - монасите в Атонския манастир - влезе ли вътре женско, та дори и животно го убиват. Извинявайте ама това пък ако е духовно развитие!! Това е такъв страх, че за никакво духовно развитие не може да става дума. Ошо обяснява точно причината за този страх на мъжете от жените, особено с претенции за духовно развитие.
Той казва, че при мъжа посоката на енергията надолу е изключително лесна, т.е. енетргията много лесно тръгва надолу, това е нещо като естествен природен канал, корито на река, издълбано от самата природа. За един мъж, както казва Ошо, е изключително трудно да стои пред жена с високи вибрации (т.е. с повдигната енергия, духовна жена)без енергията му да тръгне по най-естествения си път. Грубо казано на мъжете просто неустоимо им става пред една истиски одухотворена жена. Ошо с това обяснява и факта, че в историята няма много жени духовни учители, макар, че при тях е естествено и много по-лесно постигането на духовното.
За това и тантра е единственото духовно учение, където няма страх от жената, а точно обратното - има доверие и почитание.

« Последна редакция: Април 03, 2010, 13:01:08 pm от алибаба »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Исус Христос
« Отговор #65 -: Април 03, 2010, 15:14:25 pm »

За това искам да кажа моята версия...айде няма да се занимавам с отношението на Исус към Мария. Спирам, добре, щом толкоз дразни.
Но разпятието на Исус - не е никакво изкупване на греховете на хората, а един символ, един пример, един нагледен разказ ако щете на пътят, който ще доведе човекът да божественото му начало. Там, на кръста е разпъната ЛИЧНОСТТА (!), човешката личност (човешкото его)и в този миг се ражда божествената същност - Христос.Това е пътят, който трябва да извърви всеки човек ако иска да се роди божествената му същност, не да стоят хората с наведени глави, изпълнени с вина и готови за подчинение...а да са готови самите те да изминат същия път!!!

Разбира се, че разпятието е символ - на нещо толкова всемогъщо, че на мнозина(99% от хората) по онези времена е изглеждало свръхестествено. Такова изглежда за то масите и досега.
Само че, има един интересен детайл от думите на Христос, а именно: това, което е постигнато и осъществено от него, е достъпно за всеки друг, който го пожелае.. Тоест - това вътрешно знание е част от човешката същност, и Божият син - с живота си, и неговия така драматичен 'край' - просто доказва на дело готовността си да умре за Тази идея - защото тя е по-силна както от живота, така и от смъртта. И най-интересното е, че Тази идея е зададена изначално в Човека-Дух - сътворен по образ и подобие на Единната същност - извор на любов, светлина и себеотрицателно благородство...
musica universalis

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #66 -: Април 03, 2010, 15:19:30 pm »
Да. За едно и също говорим. :yes:

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #67 -: Април 03, 2010, 15:39:26 pm »
 :) А слизането на Исус в ада? Наистина ли за простите маси е толкова учудващо това Възкресение, а само просветените  виждат нещо толкова естествено, пък в крайна сметка никой от тях не е изпитал такова преживяване. Я ми обяснете това:

Десетината души, които бяха приковани с истински пирони към дървени кръстове в Сан Хуан и Сан Фернандо и останаха в тази поза няколко минути, после бяха откарани в разпънати наблизо палатки, където лекари им оказаха първа помощ.

Аз го гледах по чуждите медии и всичките бяха полуживи, докато им забиваха пироните.Защо само след 10 минути те се нуждаят от медицинска помощ?

Слизането на Иисуса Христа в ада

Състоянието, в което се намирал Иисус Христос след Своята смърт до възкресението Си, ни разкрива следната църковна песен:

    (Христе), Ти беше в гроба с тялото Си, в ада - с душата Си, в рая - с разбойника, и на престола - с Отца и Духа, изпълвайки всичко като неописуем.

Като пояснение на тази пасхална песен могат да служат думите на св. апостол Петър:

    "Христос, за да ни заведе при Бога, веднъж пострада за греховете ни, Праведник за неправедните, бидейки умъртвен по плът, но оживял по дух, с който Той, като слезе, проповядва и на духовете, които бяха в тъмница" (1Петр. 3:18-19).

Тук "тъмница" означава царството на мъртвите - ада. "Ад", образно казано, е място, лишено от светлина. В християнството под "ад" се разбира особеното състояние на грешните души, лишени от общение с Бога, т.е. лишени от светлина и блаженство.

Иисус Христос слязъл в ада, за да проповядва и там победата над смъртта и дявола и да изведе оттам за царството небесно душите, които с вяра очаквали Неговото идване.
« Последна редакция: Април 03, 2010, 15:40:50 pm от Invisible World »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #68 -: Април 03, 2010, 15:59:32 pm »
За да си позволя да пиша, за да си позволя да кажа и една дума на някого, аз съм го преживяла. Преживяла съм явлението Исус Христос. Знам какво е ад. Знам какво е разпятие. Знам и какво е възкресение. В противен случай не бих имала наглостта да приказвам.
Сега ще ме пратиш на психиатър нали?  ;D
Добре, че съм имала благоразумието да не си отварям устата пред хората около мен.
А тези дето се самонараняват и си забиват пирони за да преживеят страданията Исусови са направо за лудницата. Да се чудиш да се смееш ли да плачеш ли.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #69 -: Април 03, 2010, 16:10:36 pm »


Това отново не трябва да го разбирам буквално, нали? След като смяташ, че ти не си за психиатър, защо прати тия в лудницата? Иначе аз няма да подлагам на съмнение твоите преживявания, нито да ги оспорвам...


Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #70 -: Април 03, 2010, 16:24:18 pm »
Защото да се самонаравяш телесно за да стигнеш до Исус значи, че наистина не знаеш какво вършиш и си забил нанякъде, но не и във вярната посока.
Както ти каза - търсят външни начини да стигнат до истината, която е вътре в тях.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #71 -: Април 03, 2010, 18:57:14 pm »
Смята се че е най-директният (прекият), но и най-трудният по простата причина, че сексът е мощна сила.
Сексът не е мощна сила.
Сексът е мощен РАЗХОД на сила.
От тук нататък всичките ти презумпции са абсолютно погрешни и наопъки.

Представи си имаш един мобилен телефон с батерийка.
И той има някаква супер яка функция, например да се пуска видео, да се слуша музика.
Може да си викаш: "АУУУ, колко яко нещо е да се слуша музика, каква еуфория, какви вихри, каква енергия струи. И какъв приятен звук дава, какво ПРОЯВЛЕНИЕ на енергията!!"
Да, ама като послушаш 2 часа (ако ти е стар модел телефона) и батерията става на задник и трябва да се зарежда спешно.

Е, а представи си това не е обикновен телефон и задачата му е не да се слуша музика, и дори не да се говори по телефона ...
А да достигне божественото ...

Да, музиката може да те подлъже, особено ако е много приятна, и много божественна, че си на прав път със слушането на музика.
"Хубава музка, направо съм в Рая. Това ще да е пътя. А и ме прави щастлива. Какво друго му трябва на човек. Това ще да е смисълът на живота ... " 8) :flag_of_truce:


За да си позволя да пиша, за да си позволя да кажа и една дума на някого, аз съм го преживяла. Преживяла съм явлението Исус Христос. Знам какво е ад. Знам какво е разпятие. Знам и какво е възкресение. В противен случай не бих имала наглостта да приказвам.
Сега ще ме пратиш на психиатър нали?  ;D
Добре, че съм имала благоразумието да не си отварям устата пред хората около мен.
А тези дето се самонараняват и си забиват пирони за да преживеят страданията Исусови са направо за лудницата. Да се чудиш да се смееш ли да плачеш ли.

Сега, ти може да си преживяла някакво бледо подобие на страданията на Исус, от подобен шаблон.
Но само твоя егоцентризъм може да го преувеличи толкова, че да си помислиш, че си преживяла нещо със същия интензитет ...

А за психиатъра не знам. След като самата ти си задаваш тоя въпрос, защо не вземеш наистина да идеш.  :-* ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #72 -: Април 03, 2010, 19:41:54 pm »
Нямам думи Тангра, ти направо ме остави без думи...така, че освен да ти кажа едно голяяяямооо БРАВО!  :-*

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #73 -: Април 03, 2010, 23:24:39 pm »
Смята се че е най-директният (прекият), но и най-трудният по простата причина, че сексът е мощна сила.
Сексът не е мощна сила.
Сексът е мощен РАЗХОД на сила.
От тук нататък всичките ти презумпции са абсолютно погрешни и наопъки.

Представи си имаш един мобилен телефон с батерийка.
И той има някаква супер яка функция, например да се пуска видео, да се слуша музика.
Може да си викаш: "АУУУ, колко яко нещо е да се слуша музика, каква еуфория, какви вихри, каква енергия струи. И какъв приятен звук дава, какво ПРОЯВЛЕНИЕ на енергията!!"
Да, ама като послушаш 2 часа (ако ти е стар модел телефона) и батерията става на задник и трябва да се зарежда спешно.

Е, а представи си това не е обикновен телефон и задачата му е не да се слуша музика, и дори не да се говори по телефона ...
А да достигне божественото ...

Да, музиката може да те подлъже, особено ако е много приятна, и много божественна, че си на прав път със слушането на музика.
"Хубава музка, направо съм в Рая. Това ще да е пътя. А и ме прави щастлива. Какво друго му трябва на човек. Това ще да е смисълът на живота ... " 8) :flag_of_truce:


За да си позволя да пиша, за да си позволя да кажа и една дума на някого, аз съм го преживяла. Преживяла съм явлението Исус Христос. Знам какво е ад. Знам какво е разпятие. Знам и какво е възкресение. В противен случай не бих имала наглостта да приказвам.
Сега ще ме пратиш на психиатър нали?  ;D
Добре, че съм имала благоразумието да не си отварям устата пред хората около мен.
А тези дето се самонараняват и си забиват пирони за да преживеят страданията Исусови са направо за лудницата. Да се чудиш да се смееш ли да плачеш ли.

Сега, ти може да си преживяла някакво бледо подобие на страданията на Исус, от подобен шаблон.
Но само твоя егоцентризъм може да го преувеличи толкова, че да си помислиш, че си преживяла нещо със същия интензитет ...

А за психиатъра не знам. След като самата ти си задаваш тоя въпрос, защо не вземеш наистина да идеш.  :-* ;)
Tangrata_ имам въпрос към теб,ако нямаш нищо против.Защо Исус Христос тогава никъде не отрича секса?И по логиката,че всяко нещо,което отричаме и притежава частичката "не" всъщност Вселената приема като "Да",тогава излиза,че казвайки някой "Не" на секса,наркотиците и прочие-всъщност ще хаби всичката си енергия да се бори с нещо,което така или иначе ще го победи,понеже е заявил желание за това нещо,но неосъзнато?А и ЗАЩО сексът е голям разход на енергия и изтощаване на батериите?Всъщност колко хора се замислят за/върху това?А и за някой може сексът да е разход на енергия,а за друг черпене на енергия...Въпрос до хора и някои други неща.ВСЕКИ Е ИНДИВИДУАЛЕН И УНИКАЛЕН,ПО СВОЕМУ!Както и ВСЕКИ си има негова истина.Тъй че,хубаво е човек да избягва някои неща,но,ако той самия е готов за това и го пожелае,както и с някои изключение,но всеки си знае най-добре,нали така?!За музиката и всичко,което прави човекът щастлив-съм "за".В крайна сметка няма два еднакви човека,както и няма универсална рецепта за щастие или постигане на божественото,пък и кой е казал,че всеки трябва задължително да постигне божественото?Всеки би могъл,но то си е право на избор.Както и начинът за всеки си е лично негов.А за пироните и разпятието-ако всеки,който си забиеше пирони и беше разпнат достигаше Христовото съзнание-отивам да си забия и аз няколко пирона,но да си припомним,че освен Исус Христос са разпнати още двама души с него,но май са пропуснали да стигнат неговото ниво и да Възкръснат след 3 дена?Интересно защо ли?!
« Последна редакция: Април 03, 2010, 23:26:13 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Исус Христос
« Отговор #74 -: Април 03, 2010, 23:48:39 pm »
По този повод изгледайте филма с Уилям Дефо - "Последното изкушение на Христос" : http://www.imdb.com/title/tt0095497/
 Представя алтернативен вариант на неговият живот, как той вижда целият процес през който преминава, отделянето му в пустинята и какво би станало ако избегне кръста.
 Филма дава много голямо поле за размисъл.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27