Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252407 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #75 -: Април 04, 2010, 00:11:45 am »
Blue|_Star, къде видя аз да ОТРИЧАМ някъде секса? В почти всяко мнение се старая редовно да спомена, че аз НЕ ОТРИЧАМ секса. И че нямам нищо против него.
Питай asdfghjkl да ти каже в името на секса какви усилия и дори унижения съм търпял. Това да излизаш на улицата, да заговаряш непознати момичета, или пък групи хора, една, две, десет, трийсет и така нататък. Трябва много силно да го искаш, за да правиш такива откачени работи.

Но съм против ИЛЮЗИИТЕ, да се мисли, че това е някакъв мистичен и пряк път за духовно развитие.
От това по-ясно, не виждам накъде да го напиша, бе ма*а му стара.
Просто явно някои хубаво не искат да се отказват, и хубави им е гот. Ми ок, бе, и на мен ми е гот, и аз не се отказвам.
Да, ама не, те искат егото им да се задоволи докрай, и не могат да си позволят тая гузна съвест, че видиш ли не са докрай съвършени и искат нещо, което не е духовно полезно. Друго си е аз да си знам, че съм много духовен, и това, дето най-много го искам, най-много духовен ще ме направи (секса, де). Ама не е баш тъй.

За това, че ако казвам "не на наркотиците", всъщност несъзнателно ги искам ... ти изобщо вярваш ли си!? Щото това е пълна глупост.


Цитат
А и ЗАЩО сексът е голям разход на енергия и изтощаване на батериите?Всъщност колко хора се замислят за/върху това?А и за някой може сексът да е разход на енергия,а за друг черпене на енергия...Въпрос до хора и някои други неща.ВСЕКИ Е ИНДИВИДУАЛЕН И УНИКАЛЕН,ПО СВОЕМУ!Както и ВСЕКИ си има негова истина.
Абе аз още отначалото поисках да намекна, че при мъжете и жените е малко различно. Едните дават, другите черпят, ама не исках да го казвам съвсем директно, та да не изляза сексист някакъв.
Ми жените си черпят при секса мъжка енергия, да, не виждам това да е някакво супер ново откритие. То и аз затова казах, че тантрата главно на жени се харесва. Щото един мъж си знае - секса е хубаво нещо, ама само за чувството, иначе за енергия - йок.
Сега, за някои жени може това да е единствения досег с някоя по-добра енергия, като не могат да си култивират тяхна си. Но мъжа питаш ли го, става на парцал след секс.

А това, че пътищата за просветлението са най-различни е пълен вятър и мъгла. Някакви ню ейдж и стил Петър Дънов приказки.
Има си конкретни пътища за развитие и при ВСИЧКИ тях, лишенията, непривързаността, дисциплината, постоянството са основоположни принципи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #76 -: Април 04, 2010, 01:13:27 am »
Tangrata_,частичката "НЕ" се отрича от Вселената.Тоест казвайки,че НЕ ОТРИЧАШ секса,казваш,че ОТРИЧАШ СЕКСА!Защо според теб всички кампании против наркотици,глад и тем подобни са предварително обречени на провал.
Далеч съм от Ню Ейдж и тем подобни.(И тези учения/течения ги приемам,донякъде.Нямам право да отричам,а просто да приема нещо или да се абстрахирам от него в известна степен.)
За секса и тантрата-съгласна съм,че повечето жени смучат енергия,но напоследък има и доста такива мъже.Интересно защо си толкова против жените?  ;D Всъщност,щом търсиш някои неща би трябвало да си осъзнал,че няма значение дали си мъж или жена в сегашното си тяло,а как ще използваш това,което ти е дадено.Всичко е до човек.Някои хора се раждат с някои знания,а други ги търсят дълго време.Но това с постенето и изтезаването на тялото,за да постигнеш друг вид чистота и съзнание-работи,но в един момент спира да ти е нужно.Сега остава и да ми обърнеш думите наопаки,но наистина за всяко нещо си има някаква причина,но понякога ние,хората сме толкова вглъбени в себе си,че пропускаме очевидното.Твоя път си е лично твой и няма как друг да го извърви!Ясно ми е,че,ако вървиш по вече отъпкан от някого,преди теб път е по-лесно,но рано или късно ще се изправиш пред избор.А изборът винаги е свързан с чувството за отговорност!Ама,ако ми покажеш някъде написано и казано от някой-КАК се постига просветление-ок,ще го приема,ама искам точна рецепта!  ;)
Интересно е,че Исус Христос само 40 дни е стоял в Пустинята,а после почти целия си живот е прекарал сред хора.Чудно как ли е имал толкова енергия за отдаване?!
И сега се сещам за един човек,който отишъл при Мухаммед да го пита как да постигне божественото.Мухаммед го попитал дали някога е обичал някой-някой близък,роднина,дете,жена,просто познат,който и да е...Онзи се замислил и накрая казал,че никога не е обичал никого,и че това са светски неща,а той нямал нужда от тях,и иска да служи на Бог.Мухаммед го погледнал и усмихнат му казал,че той не е стъпил,дори на първото стъпало,а иска от него да му каже как да стъпи на последното.   :)
П.С.:Христос Воскресе!!!
« Последна редакция: Април 04, 2010, 01:17:52 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #77 -: Април 04, 2010, 08:49:29 am »
Воистина возкресе!
Тъкмо се връщам от църквата.

Христос возкресе и на останалите!


Противно на очакванията ти няма да обръщам думите ти наопъки. С повечето съм съгласен. Но аз никога не съм говорил против тези неща.

Единствено първите изреченя нещо не ми допадат.
Аз се уча да "приемам", уча се и да се "абстрахирам". Но това са състояния, а не думи.
Аз мога да си пиша каквото си реша, и против глада, и против наркотиците, но това непременно не ме прави подвластен на някакви влияния "за" или "против". Не ме оценяй толкова прибързано ...
Нямам нищо и против жените. Напълно съм съгласен, че могат също да постигнат просветление, и че всеки се ражда с различен багаж.
Но средностатистически не е толкова често срещано.

А конкретни методи за просветление има, но нямам желание в момента да обяснявам за тях.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #78 -: Април 04, 2010, 10:53:57 am »
Tangrata_, някои неща просто с думи е трудно да се опишат,най-добре е човек да ги изживее.  ;) А за методите за просветление-има ги и ги приемам,но аз исках да кажа,че никъде няма описано точно как,стъпка по стъпка да изминеш пътя до просветлението и този път да е един и същ за всички.(Поне аз никъде не съм прочела.)Пък и дори да има описано стъпка по стъпка кое и как се постига,според мен различните хора малко или много ще го пречупят през собствената си индивидуалност.Хубаво е,че не си подвластен на нищо,но все пак думите и мислите ни,оказват някакво влияние на другите,дори ако ние сме се освободили от влиянието им върху нас.Просто всичко,което отричаме и срещу,което сме "против"-все едно заявяваме желание за още от това нещо.Малко е парадоксално.И далеч съм от мисълта да съдя,който и да е.Най-добрият съдник на човек е самият той преди всичко.Аз спирам да пиша,че стана флууд.  ;D :writer:
« Последна редакция: Април 05, 2010, 09:11:05 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #79 -: Април 04, 2010, 11:51:20 am »
Това, което сега ще напиша е мотивирано от едно лично писмо, което ми написа един от участниците във форума и към когото изпитвам най-дълбоки почетания  :hi:, който поиска да му кажа нещо във връзка с възкресението, след като заявих, че това е преживяване, което познавам.
Разбира се това е невъзможно да се разказва, но така или иначе ние с този съфорумник се разбрахме, защото взаимно си свидетелствахме за някои ориентири по които и на двамата ни стана ясно за какво говорим.
Този съфорумник ми задеде въпрос най-общо свързан с преди-след събитието. Въпросът извика в мен едно осъзнаване, което именно искам тук да напиша.
Осъзнаването, че възкресението на Исус не се случва на кръста.Нито след това.
То ВЕЧЕ се е случило. Когато Исус върви сред тълпата понесъл кръста и с трънения венец на главата, а тълпата храчи по него, други му се присмиват, трети плачат.....а Исус е недосегаем и само моли "Господи прости им те не знаят какво вършат"..Възкресението ВЕЧЕ е било факт, този който е вървял ВЕЧЕ е бил Христос.
Ако възкресението не се бе случило вече Исус нямаше да може да тръгне към кръста, нямаше да може да понесе всичко, което той ВЕЧЕ ЗНАЕ, че ще последва...Преживяването на кръста не е било нужно на Исус за да възкръсне, а е било нужно на хората, като едно свидетелство за да се събуди вярата в тях.
Кога се е било случило възкресението? Едва ли може дори да бъде зададен такъв въпрос защото това е процес. Все едно да попиташ кога детето става възрастен.
По някои прояви обаче може да се съди дали още не се е случило или вече се е случило.
Нещо повече - процесът е обратим...един вид нищо не е веднъж за винаги постигнато окончателно. И думите на Исус на кръста "господи, защо си ме оставил" свидетелстват имено за това. Тези думи показват, че Исус е човек като всеки друг. Човек, който независимо докъде е стигнал, какво е преживял и пр. никога не е напълно застрахован от съмнение.
Човекът е процес. Път.
И ако трябва да реша кога все пак....бих казала, че преломът, бариерата, която дели човекът Исус (преди въкресението) и Христос това е 40 дневния престой в пустинята, когато Дяволът го изкушава и Исус се отрича от всичко, което дяволът му предлага. С това отричане Исус свидетелства, че възкресението вече е факт, човешкото е превъзмогнато. Възкресението е факт.
Едва след това той би могъл да напарви това, което е направил. Да понесе това което е понесъл.


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #80 -: Април 04, 2010, 16:27:48 pm »
алибаба, прочетох горното ти писание и имам един въпрос .Ти наясно ли си с основната доктрина за Светата Троица ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #81 -: Април 04, 2010, 17:06:40 pm »
Old4 , не претендирам да разбирам от доктрини, дори тази дума ми е малко неясна. Аз съм обикновен човек. И Исус беше сред обикновените хора и неговото дело беше ЗА обикновените хора. Не за доктринистите. За това аз смятам, че всеки един нормален обикновен средно статистически човек МОЖЕ да осъзнае (и преживее)Исус и негово послание. Аз казвам неща, до които съм стигнала като обикновен човек. Ако ще се изпитваме за доктрини, и ще се дуелираме с концепции просто няма да стане. Ако някой въпрос произлиза от вас като обикновен човек с истниски човешки интерес винаги съм готова да отговоря, но не съм длъжна да държа изпит пред вас и да обяснявам доктрини. Пет пари не давам за никакви доктрини.
Мен ме интерсува Исус, човекът Исус и неговото послание към мен като от човек към човек.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #82 -: Април 04, 2010, 18:01:34 pm »
След като написах за това, че трансформацията на Христос вече се е била случила, следващото нещо, което изникна като въпрос (вътре в мен) бе "а дали е това е важно?". След като твърдим, че няма линейно време, че "преди" и "след" не може да има....всъщност важно ли е КОГА?! И ето тук...ме порази нещо грандиозно по мащабите си!
Порази ме, че...за хората, които ВСЕ още са в началото на пътя, които предстои да тръгнат по него (защото това е тяхно решение)...е от ОГРОМНО значение въпроса кога се случва трасформацията. И тук се е случила грандиозна манипулация. Вниманието на хората е било насочено към "какво става след кръста", а не какво е станало ПРЕДИ кръста. Аз винеги съм се чудела защо на хората им е толкова важно да разберат какво аджиба точно е станало СЛЕД като са го свалили. Лично за мен това никога не е било кой знае колко интересно. Сега разбрах. Важно им е било, защото са объркали процеса на физическа смърт с процеса на трасформация (Възкресението). Едва ли са го объркали случайно обаче. Когато акцентът на въпроса се измества от трансформацията и се насочва към смъртта започват спекулации на тема "какво става като умреш" и внушения, че "възкресението се случва СЛЕД КАТО умреш. Само дето има една малка подробност...трябва да умреш за да го разбереш нали?
Еми какво да ви кажа, всеки знае как се нарича човек, който знаейки, че ще умре избира смъртта. Нарича се САМОУБИЕЦ. Или ЛУД. Самоубийците ги третират за луди.
Но Исус не е бил самоубиец. Така, че това дето ни набиват в мозъците, че Е ЖЕРТВАЛ живота си за нас е чисто и просто долна измама, с която дори децата от детските ясли свикват и приемат на готово. ЖЕРТВА?! Ако приемем, че Исус се е жертвал, значи казваме, че той е знаел, че ще умре, но го е направил въпреки това. Жертва ли ще бъде ако знаеш, че не губиш нещо да се откажеш от него? Исус е знаел, че не губи живота си и за това е могъл да го направи. Така, че той нищо не е жертвал, защото е знаел, че ако си постигнал трансформацията то тогава загубата на физическото тяло не означава смърт, а продължение. Единствено човек с това знание може да предприеме това, което е предприел Исус. Никой друг. И Исус го е направил именно за да разберем това, за да разберем, че за да отидеш и доброволно да понесеш това, което си понесъл НАИСТИНА ТРЯБВА ДА СИ СИГУРЕН в него. Другото би било чисто самоубийство. При един подобен поглед над нещата същественото вече не е какво точно става след разпадането на физическото ти тяло (макар, че будистите знаят и това), а въпросът е какво да правим, как да живеем, кое е важното за да постигнем състоянието на трасформация при което ще имаме същата вяра, която е имал и Исус.
Едно леко изместване на акцента  е забило хората, готови да следват пътя на Исус в трета глуха....едни са си казали "Ааа не, без мен, след като това ме чака,а и без това като умра нали то ще си стане ..за какво да се назорям. Я да си поживея сега, пък кат му дойде времето да мра, тогава ще разбера...."
Обаче ако приемем, че трансформацията се случва приживе, то това означава съвсем друго. Че ти в своето живо тяло ще имаш знанието което е имал и Исус, защото ТОЙ ГО Е ИМАЛ ПРИЖИВЕ !, тоест не е нужно да умираш за да го разбираш. Първо го осъзнаваш (имаш знанието)пък после имаш свободата да използваш живота си както прецениш. Можеш да използваш живота си конструктивно и следвайки указанията които е дал Исус да постигнеш същото осъзнаване което е имал и той -че загубата на физическото тяло не е смърт. Исус е давал напътствия, говорил е на хората как да живеят, показал е как да реагират и да се отнасят към изкушенията на Дявола..той им е очертал пътя, показал им е етапите и накрая за доказателство сам го е направил. Един будист постига същото. Будизмът обаче е пряк път за малцина, докато Исус е дал рецептата така да се каже за всеки един човек. С изключение на тези, които по своя воля решат да приемат изкушенията на Дявола - бирници, и всякакъв друг вид консуматорска паплач, само за тях Исус ясно е казал, че няма как да стане работата. Трябва да се откажеш първо от всичко, което Дяволът ти предлага и тогава имаш шанс. Иначе не.
 

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Исус Христос
« Отговор #83 -: Април 04, 2010, 18:46:49 pm »
Буда е едно продължение на Христос, дори в някои източници се казва, че са една и съща космическа същност.
Всъщност това, което е постигнал тогава Синът на Бога - Т.е. Космическият човек, с неговите космически разбирания за света, живот за пример, и т.н... - е постижимо и постигано много често - в историята, а и напоследък. Затова наблегнах на този аспект от думите му - че всичко, постигнато от него е достъпно като опит, само трябва да 'се опита' - една крачка, която малцина правят - кой от страх, кой от гузна съвест, кой от съмнение или разкъсващо разпиление на душата..
Смисълът на идеята за промяна на съзнанието, е да поведе мисленето и чувствата към една еволюция на човешките същества от дуализъм към монизъм. Това пресяващо обединение на душите в момент на тотално космическо провидение, е известно в езотеричните науки като "Пришествие на Земята на Етерния Христос".
Новото, което предстои, ще промени изцяло представите за религия и вяра - защото ще е по-дълбоко, по-интересно и по-обширно от всичко преживяно и преживявано тук, на Земята.

Мащабно Осъзнаване на смисъла в обединението (на хора и народи), мира (вътрешен и външен), силното и смело създаване с любов, и още много подобни неща...

 
« Последна редакция: Април 04, 2010, 18:48:40 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #84 -: Април 04, 2010, 19:12:40 pm »
Буда е едно продължение на Христос, дори в някои източници се казва, че са една и съща космическа същност.
...

ultrafutur,откъде черпиш информацията си?Наистина звучи доста оптимистично твойта прогноза за бъдещето.Но дали това бъдеще ше е за всички хора?
« Последна редакция: Април 04, 2010, 19:25:21 pm от Invisible World »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #85 -: Април 04, 2010, 19:20:21 pm »
Old4 , не претендирам да разбирам от доктрини, дори тази дума ми е малко неясна. Аз съм обикновен човек.
...
Просто виж  ТУК какво пише и после подскачай !Аз също съм обикновен човек а не теолог.
Цитат
Иисус Христос, въплътил се като Иисус от Назарет
Това исках да разбереш , а не да пишеш според теб кога Иисус е станал Христос !
« Последна редакция: Април 04, 2010, 19:34:25 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #86 -: Април 04, 2010, 19:48:39 pm »
old4,как можеш да станеш нещо,което си?
И на мен винаги ми е била интересна теорията за Светата Троица,и това,че живеем в триизмерен свят.Доста интересен факт ми се струва това. :)
« Последна редакция: Април 05, 2010, 09:18:21 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #87 -: Април 04, 2010, 19:51:46 pm »
Често съм си мислеле "Щом аз осъзнавам (осъзнах) това и онова, то значи е достъпно и за най-тъпия от тая планета" с което искам да кажа, че сама, на собствени сили ми се вижда абсурдно..трябва нещо да се е случило, трябва нещо да ме е облъчило...нещо помага здраво...като зародиша в яйцето...кокошката яко пробива отвън.
Идеята, че етерният Исус е вече тук...ми се струва направо очевадна.
Old4 ще прочета, но основната ми идея е кога е станала трасформацията, струва ми се доста важен акцент

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #88 -: Април 04, 2010, 19:56:15 pm »
Добре де,но ние откъде знаем,че тази трансформация не са я претърпявали много хора преди и след Исус,но просто да си мълчат.И ако етерният Исус Христос е вече тук-защо всички не го виждат,а само някои?
« Последна редакция: Април 05, 2010, 09:19:13 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Исус Христос
« Отговор #89 -: Април 04, 2010, 20:00:53 pm »

ultrafutur,откъде черпиш информацията си?Наистина звучи доста оптимистично твойта прогноза за бъдещето.Но дали това бъдеще ше е за всички хора?

Ще е бъдеще за всички хора, които осъзнаят тази центрираща същност в себе си, която е отвъд дуализма, отвъд егото, и отвъд цялата програмирана илюзия. Онези, които ги е страх от промяна, или се самозалъгват с обясненията на рационализма, ще преживеят тотален катарзис, изискващ от тях цялостно преосмисляне на ценностите и отношенията. Това ще е моментът на избора, в който всеки ще трябва да реши за себе си, своя път и каквото е избрал, това ще му се случи.
За някои това ще е отдавна направен избор. За други - изненадващо откровение, което ще подейства като импулс и спомен за истинския Живот на човека, който заслужава да бъде живян много повече, в много по-голяма степен, отколкото тази самозадоволителна залъгалка за ума, която непрекъснато разделя, обработва и сортира информация...  
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27