Автор Тема: Има проблем  (Прочетена 82253 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Има проблем
« Отговор #30 -: Януари 14, 2009, 13:11:23 pm »
Просто доказвате че форума няма бъдеще :)

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Относно: Има проблем
« Отговор #31 -: Януари 14, 2009, 15:12:00 pm »
Нищо очудващо. Такива проблеми ги има в повечето форуми, да не кажа във всички.


Напротив, Учудващо е и още как.
И хнет не е "повечето форуми", хнет е може би единственният на този етап такъв форум. Хората тук би трябвало да бъдат привлечени от едни и същи идеи и вярвания. Да се поддържат, макар и да имат различни мнения по някои въпроси.
Я се огледайте какво всъщност става тук - спам, нападки и обиди. За правописа изобщо не искам да говоря.


THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Има проблем
« Отговор #32 -: Януари 14, 2009, 15:54:24 pm »
Да, така е и ти не ме опровергаваш с това което казваш, а ме подкрепяш, за което ти благодаря. ;)

Какво мислиш за другата част от мнението миq от което си взела горния цитат? :)
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 19:10:12 pm от Mirotvorec »
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

cdms

  • Гост
Относно: Има проблем
« Отговор #33 -: Януари 14, 2009, 19:00:43 pm »
За фашизма и антисемитизма само ще вметна, че има такива теми. Като темата за плана срещу България или списъка за масоните.
Наистина трябва автоцензура. Слагам и себе си в това число.
Форумът има бъдеще.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Има проблем
« Отговор #34 -: Януари 14, 2009, 20:28:37 pm »
July,

Както винаги мъдри слова!!! :)

Само ще вметна, че голям пожар не се гаси и с вода, когато е над 800 градуса, защото водата над тези градуса също започва да гори. Тактиката вече е гасенето с пяна.

Дори една маймуна не можеш я направи човек, колкото щеш вивисекция да й прилагаш, и с каквито и прекрасни психолози да я обучаваш, защото й липсва изминатият път на духовната еволюция. За да стане човек, маймуната/животното/сандвича с марулята ТРЯБВА ДА ИЗМИНЕ пътя на себеосъзнаването си. Част от този път е прочитането и на мнения като твоето в този форум. Ако искаме да имаме да имаме във форума само перфектно оформени мнения като правопис, пунктуация, които нямат наклонности към расистки дръзновения и обиждащи другомислещите, форумът трябва да стане затворен, както в древността са били затворени езотеричните общества. Но нали целта на цялото човечество е да се възвиси! Според мен това не може да стане по пътя на самозатварянето и самоизолацията. Според мен това може да стане по метода, който, въпреки затвореността си, езотеричните общества са прилагали и сигурно и сега прилагат. А именно: внасяли са в обществото част по част съкровеното си знание, за да го извисят, за да го направят по-цивилизовано и така да преодолеят саморазрухата на обществото и аморалността, която е съпъствала всички форми на цивилизация още от създаването на някаква цивилизация. Твоят призив към самоотговорност, самонаблюдение, самоконтрол и самоцензуриране е наистина тъкмо на място. Но и не мисля, че една изолация на форума като един затворен кръг би решила проблема. И "ние" се учим, как да преодоляваме техните аморални и анархистични стремежи, и "те" се учат от нас на моралност и цивилизованост.  Лошото е, че трудно може да бъде открита абсолютна рецепта за прекратяване на анормалните човешки прояви на ниско съзнание във форума. Не само е трудно, но и като че ли е и ненужно. Пък и нали в едно стадо винаги трябва да има най-малко по една черна овца, за да се открояват бели и да знаят, че са бели... Иначе ще забравят, какво е да имаш бял цвят...

Ако всичките в този форум бяха като теб, ехе-е-е-е-е...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Има проблем
« Отговор #35 -: Януари 15, 2009, 05:24:01 am »
офф, големи четки голямо чудо. То не беше за форума, за форумниците ...
нашето гардже е най-рошавУ.

И това са хора с претенция, че са на пътя.
И с какво сте по различни от марулите със сандвич?
С това, че ползват обидни думи? Да, май само с това.
Иначе го има съвсем същото изтъкване "аз знам", "вие не знаете", "ние сме по-умни", "по-духовни", и по-незнам какви, "по-развити" (ама като развити болчета)  ;D >:(

Суетата клати много здраво интелигентните хора по-принцип. И много често се случва точно любознателните, дето почват да си задават въпроси, и да търсят пътища, най-много да ги разтриса суетата. Дали е щото могат повече, дали е щото знаят повече, дали е щото са научили правопис, или пък са ИнтЕлеГентни, не знам.
Ама знам, че суетата е признак на Недуховност, пък била тя и "душевна суета".

Та в тая връзка защо си мислите, че форума е най-голямата работа сред форумите наоколо?
Или пък някои форумни потребители?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Има проблем
« Отговор #36 -: Януари 15, 2009, 12:27:36 pm »
Дали е щото могат повече, дали е щото знаят повече, дали е щото са научили правопис, или пък са ИнтЕлеГентни, не знам.


Та в тая връзка защо си мислите, че форума е най-голямата работа сред форумите наоколо?
Или пък някои форумни потребители?
Tangra, правописа е важен. Дай по тази логика да пишем както си искаме. Iska6 li da ti iz4atkam Faylovete Omega na Brantan na shlyokavica. Ili da otpadnat pravilata na kirilitsa. Ili vzeki vtori post, koito 4ete6 v foruma da e: "Майкати шееба скапаняк долен, педераст гнусен, да ти го турят анално". (Не, няма да се цензурирам!). Съмнявам се, че ще ти е приятно да четеш такива постове. Това за мен е неуважение към българския език (писането с грешки, пропуснато начално образование), а псувните липса на елементарна култура и въздържане. Как някой българин иска да го уважават като той самия няма уважение към езика си. Аз не говоря за интелигентност, а за елементарни правила при писане дето се учат в началното училище.

Форума е голяма работа, особено нашия. Не знам дали е "най" или "по", както казваш, но определено е голяма работа.

За сравнение отиди в дир.бг, алл.бг или където и да е другаде. Престой там няколко месеца и ако мислиш, че ние по нищо не се различаваме от тях, то няма значение в кой форум ще пишеш. Можеш да останеш и при тях даже.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Има проблем
« Отговор #37 -: Януари 15, 2009, 13:41:13 pm »
Форума наистина е голяма работа. Уникален е по рода си. Поне аз не знам за други форуми на подобна тематика, а тя е доста интересна за мен във всичките и разновидности. Аз тук повече чета от колкото пиша, но ви казвам, че форума наистина "рулира" и някой път като не мога да го отворя, започвам да се притеснявам,че може да се затрият всичките ценни (за мен, предполагам и за вас) метериали. Относно обидите и нецензурния език, има го навсякъде, не само в българските форуми. Мен специално не ми прави особено впечатление. Свикнал с хорската простотия в ежедневието и я игнорирам. А относно правописа, кой колкото го може. Вижте колкото страници ще намерите в гугъл с "особено" и  след това пробвайте с "особенно"  :P
И накрая един въпрос. Какво ще стане ако един ден xnet просто изчезне. Имате ли някакъв резервен вариант ? Среща на друго място в web пространството ? Аз примерно нямам никакви  координати на хората тук и няма как да разбера какво (евентуално) се е случило със страницата. И мога да кажа, че имам по голямо доверие на хора пишещи тук, отколкото на тези които всяка вечер ми застават пред телевизора и цяла България ги гледа като зомбирани. Познавам хора, които ако не гледат "НОВИНИТЕ" изпадат в нервна криза. За мен вие тук с вашите мнения сте истинските новини . BIG FAT RESPECT към целия екип на xnet и всички редовно пишещи. Тук наистина има много интелигентни участници.
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 13:57:19 pm от lubarski »
It' oil stupid.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Има проблем
« Отговор #38 -: Януари 15, 2009, 16:40:21 pm »
   July, колкото и да е странно за пореден път някой е записал моите мисли. ;)

   Чудя се какво толкова неясно има в следното:

1. Всички мнения и публикации във форумите да са написани на кирилица.
2. Абсолютно никакви призиви към насилие.
3. Коректно отношение към останалите посетители.
4. Изразявайте мнения само по обсъжданата тема, ако искате да кажете нещо различно, направете го в нова тема.
5. Старайте се личните неща да ги разрешавате в лични съобщения.
6. Когато пускате материали на друг език, най- добре направете или кратко резюме на български последвано от линк към материала или просто линк към материала на чуждия език. ново
7. Поръчки за материали във форума се правят на лични съобщения към човекът пуснал материала. ново
8. При публикуване на новина или не-авторска тема, моля всеки да посочва източника на информацията. ново

Този форум е за Конспирации, НЛО и Езотерика (и геополитика). Този форум подхожда към тематиката, че най-малкото имаме основания да приемем съществуването на тези идеи.

Това означава, че онези потенциални потребители, които изначално отхвърлят идеята за НЛО, или Конспирациите или Езотериката, нямат какво да търсят тук. С други думи, критика, която отрича изцяло една от тези идеи или всички заедно е неуместна в този форум и ще бъде трита.

Това също така означава, че критика, която касае не идеята, а отделни нейни съставни части, ще бъде толерирана.


ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ХНЕТБГ

Въпреки, че са четени над 4700 пъти от 1703-ма потребители, явно е недостатъчно.
 Аз бих добавил и "Без личностни квалификации и епитети". За някои може да е трудно но е добро упражнение за развитие на слово-говора. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Има проблем
« Отговор #39 -: Януари 15, 2009, 17:12:39 pm »
...
Еон-е,
имах друго предвид. Разбира се е важно да се пише на кирилица и правилно. Важно е и нивото да е добро. А може би и наистина е по-добро от повечето форуми. Просто човек не бива да се мисли за важен, че е нещо повече. Или пък да си мисли, че някой друг, който и да е той е важен или е нещо повече. Разбира се всеки човек е ценен, и човек трябва да цени себе си, а също и другите. Но не трябва да слага някой по-долу или по-горе от себе си, защото това е суета. Има разлика между това да си ценен и това да си важен. Ценни са всички, а важен е никой.
Може би това е поредното доказателство, че думите изкривяват. И истината се познава, и се преживява, а не се чете. В тази връзка не бива да забравяме, че един форум може да покаже път (а може и да не покаже), но човек сам трябва да тръгне да върви по него. И това става извън форума, с правене.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

cdms

  • Гост
Относно: Има проблем
« Отговор #40 -: Януари 15, 2009, 19:40:49 pm »
Смятам, че предложението на Жоро Велев са правилно и има място в правилата. От екипа зависи дали ще го въведат. Езикът не веднъж загрубява.
Предлагам да се създадат екипи за превод от по 2-3 човека, които на съответния език да превеждат и редактират. Ако има новости да се запознава и българската страна с тези новости.
 


 Аз бих добавил и "Без личностни квалификации и епитети". За някои може да е трудно но е добро упражнение за развитие на слово-говора. ;)

« Последна редакция: Януари 15, 2009, 20:44:41 pm от Geta »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Има проблем
« Отговор #41 -: Януари 15, 2009, 19:55:20 pm »
Цитат
Смятам, че предложенията на Жоро Велев са правилни и имат място в правилата. От екипа зависи дали ще ги въведат. Езикът не веднъж загрубява.

Geta, предложенията на Жоро са точен цитат на правилата на форума даже е дал линк към към тях  ;)

Неактивен chopomir

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Относно: Има проблем
« Отговор #42 -: Януари 15, 2009, 21:56:38 pm »
Форума наистина е голяма работа. Уникален е по рода си. Поне аз не знам за други форуми на подобна тематика, а тя е доста интересна за мен във всичките и разновидности. Аз тук повече чета от колкото пиша, но ви казвам, че форума наистина "рулира" и някой път като не мога да го отворя, започвам да се притеснявам,че може да се затрият всичките ценни (за мен, предполагам и за вас) метериали. Относно обидите и нецензурния език, има го навсякъде, не само в българските форуми. Мен специално не ми прави особено впечатление. Свикнал с хорската простотия в ежедневието и я игнорирам. А относно правописа, кой колкото го може. Вижте колкото страници ще намерите в гугъл с "особено" и  след това пробвайте с "особенно"  :P
И накрая един въпрос. Какво ще стане ако един ден xnet просто изчезне. Имате ли някакъв резервен вариант ? Среща на друго място в web пространството ? Аз примерно нямам никакви  координати на хората тук и няма как да разбера какво (евентуално) се е случило със страницата. И мога да кажа, че имам по голямо доверие на хора пишещи тук, отколкото на тези които всяка вечер ми застават пред телевизора и цяла България ги гледа като зомбирани. Познавам хора, които ако не гледат "НОВИНИТЕ" изпадат в нервна криза. За мен вие тук с вашите мнения сте истинските новини . BIG FAT RESPECT към целия екип на xnet и всички редовно пишещи. Тук наистина има много интелигентни участници.

Никак не обичам да пиша, но моето положение е точно като на lubarski.

Невероятно много харесвам форума и при най-малкото свободно време чета тук.

Поздравления за форума!!!!  :-*

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Има проблем
« Отговор #43 -: Януари 16, 2009, 15:02:57 pm »
Лично аз съм стигнал до извода (Както и друг път съм казвал), че наподобяването на дир.бг при съдържанието/постовете/потребителите на хнет в немалка степен е понеже и модерирането също наподобява това в дир.бг в една или друга степен. Все пак не е тайна за никого (Понеже обикновено и сами си го казваха), че немалко от потребителите се изнесоха именно защото бяха засегнати от модерирането и се почувстваха като в детска градина под строгия надзор на бавачката. Разбира се далеч съм от мисълта, че всички по-инфантилни потребители или хаховци, както ги нарекоха по-нагоре, са привлечени от модерирането - без такива при всички положения не може да се мине.

Атмосферата стана прекалено стерилна - пълно е с теми с по n на брой страници, в които се местят какви ли не постове и ако някой си позволи да пусне нещо като отделна тема и се възпротиви напреместването, случва се някой да му се нахвърли, все едно наистина е започнал да ръси нецензурни изрази.

И като стана дума за нецензурни изрази, тук е другият аспект в стерилността. И по този въпрос също съм се изказвал - ами не може една конспиративна общност, която претендира да живее в реалния, а не в измислен конспиративен свят, да си заравя главата в пясъка и да не оставя хората да изразяват това, което наистина чувстват. Уж тук почти всички са срещу Новия световен ред, а в същото време призовават към създаването на един мини-НСР тук, където хората да бъдат стриктно следени, да не би да кажат нещо малко по-така и някой случайно да се засегне.

И UNA също го е казала много добре. Да, спор няма, че мнения не се трият на несъгласни, но и не им се обръща внимание - модераторът/администраторът винаги е прав и точка, не се хвърлят никога усилия (Поне не личи) да се потърсят проблеми и другаде, а не само у потребители. Наскоро беше тотално съсипан и един нов многообещаващ чуждестранен форум (Става дума за Проект Авалон, дъщерен проект на Проект Камелот) с комбинация от надменност (И на модератори, и на обикновени юзъри) спрямо определени участници, стерилност и строгост. И сега форумът е много по-безинтересен, отколкото в началото (А това начало беше доста скоро - ако не ме лъже паметта септември месец), но някои хора си мислеха, че техен дълг е да го "прочистят", да го направят по-извисен и т.н. Ами, Тук се сещам за подписа ми - в някаква степен пасва и при тези случаи, макар и с малко по-друг контекст.

Разбира се, както и Здравец каза, всеки си вижда нещата по различен начин, някои ще се съгласят с мен, други с вижданията на подкрепящите по-затегнатия контрол, независимо потребители или обикновени администратори.

Важното, към което аз винаги съм призовавал, е когато човек вижда проблем, да се замисли и дали той с нещо не допринася, което важи за всички, разбира се - и за модератори/администратори, и за пускащите безсмислени/нецензурни мнения. Ако те сами не си дадат сметка в какво те бъркат, тогава колкото и да говорим и каквото и да правим, никога няма да постигнем никакво подобрение.
Необходим ли е дивия антисемитизъм във форума? :-\

Какво ще допренесе това за неговото развитие, при този явен фашизъм.
Ами когато някой пусне антисемитистко мнение, нека друг пусне в отговор аргументирано мнение защо антисемитизмът не е правилен - по този начин наистина би могъл да допринесе с нещо ако не за самия форум, то поне за определени хора, които да се позамислят. ;)В крайна сметка точно това е една от основните идеи на форумите (Особено от този тип) по начало.

Всъщност, това с аргументираното мнение важи и за по-горните примери с нецензурните изрази. Ако просто такова мнение се изтрие, тогава какво е по-възвишеното на един такъв форум, ако си действа по обичайния метод с теслата? Тук все още има хора, които претендират да са напреднали с езотериката, а и с философията - ако ги дразнят подобни постове, нищо не им пречи да се аргументират какво им е нередното и да убедят човека, че така не би трябвало да се прави. Триенето не е убеждение. А ако не успеят и се смятат за наистина толкова възвишени, тогава подобни постове няма да им пречат по никакъв начин, дори може да си направят личен филтър, както аз правя в повечето форуми, и да гледат първо никовете, така че когато някое мнение е на дразнещ ги потребител, просто да го прескачат. Всичко останало според мен е именно инфантилно и не е признак за особен духовен напредък.

Лично мнение безпретенции за непогрешимост, разбира се. Ако някой случайно се засегне, то нека наистина сериозно да се замисли докъде е стигнал в своя духовен път.

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Относно: Има проблем
« Отговор #44 -: Януари 16, 2009, 18:02:07 pm »
По мое скромно мнение по въпросите на модерирането, не ми се нрави понятието модераторска политика, определящо е течението на дискусиите задавано и подържано от администраторският екип. Всичко зависи в това отношение от философията и методите на модериране на екипа от модератори и разбира се макар и в по-малка степен от поведението на потребителите. И няма как да е иначе при положение че това е частен ресурс. Аналогията е с къща която посещаваш. След като си гост трябва да съблюдаваш правилата на приличие в този дом, разбира се когато са в рамките на закона и да уважаваш домакините.
Ако си в голяма степен несъгласен си свободен да напуснеш. В крайна сметка каквото и да си говорим това е основното.
 


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27