Автор Тема: Има проблем  (Прочетена 82255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Има проблем
« Отговор #15 -: Януари 11, 2009, 23:53:07 pm »
Поставянето на цензура не е решение. Аз самият ползвам “нецензурни” думи понякога в статиите си, търсейки определен ефект. Всичко опира до намерението. На някои се е превърнало в стил и там вече започва да тежи.

За мен лично по-големият проблем е свързан с инфантилността, излишните постове и неадекватността на някои хора. Но си мисля че това няма как да бъде разрешено.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Има проблем
« Отговор #16 -: Януари 12, 2009, 10:24:55 am »
Ако направите един списък с 'нецензурни изрази' мога да го включа в опциите за автоматична корекция, и да излиза или с ***** или с БиБип :)
Смешно е, но е решение.

Не, няма нужда... Най-ефективен си е начина триене.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Има проблем
« Отговор #17 -: Януари 12, 2009, 17:19:34 pm »
Ами аз от известно време само трия и редактирам. Тъй че администраторите си вършат работата, постоянно, може би не се забелязва. Знам как може да се забележи – просто 1 седмица трябва да спрем да го правим и ще светне като коледна елха всичко – трябва да го направим това някой път, какво ще кажеш Еон-ка.
Ами аз отначало като прочетох това, и си казах "каква добра идея" Даже мислех да гласувам "за".
Но после като се замислих какви откровени обиди и ругаене имаше напоследък ...

Но съм бил винаги против модерирането на идеи,т.е. един вид като цензура. Независимо дали са добри или лоши, това са идеи, които от определена гледна точка могат да имат стойност.
Изобщо модерирането не е нито лесна, нито приятна работа. Един от най-силните начини да се самоотровиш, това е да съдиш, а модерирането е точно това. Така, че модераторството е един вид жертва за останалите, заради което, мерси!
 ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Има проблем
« Отговор #18 -: Януари 12, 2009, 19:27:30 pm »
Сигурен съм че много малко хора тук разбират това, което Танграта каза по-горе. И много малко хора го оценяват. Скоро ми писаха че твърде много се вживявам в ролята си на администратор. Знам че може би така изглежда отстрани. Не знам дали всеки разбира какво означава да изтриеш пост на някой осъзнавайки как той ще се почувства, когато види че мнението му не е оценено. Понякога се налага да бъдем по-студени отколкото сме в действителност. Всичко се прави в името на чистотата на това място. И въпреки това, макар нивото на форума да е добро в сравнение с остналото интернет пространство, качествеността доста спадна. Хората, които наистина имаха някаква представа от нещата си тръгнаха един по един и се напълни с такива, които нямат какво толкова да кажат, а по-скоро искат да се покажат.
Всичко това може да звучи като превземка и твърде много поетично преиграване, но е самата истина. Когато си влагал толкова години от себе си в едно нещо, разбира се че ще искаш то да продължава да БЪДЕ по най-добрия възможен начин. Призовавам към повече адекватност и мъдрост всички потребители. Това което е съградено, макар и да е много малко, значи нещо за някои хора тук. Да се разруши е много, много лесно. Да се съгради е много, много трудно. Имайте предвид това, когато пишете следващите си публикации. Те не са просто редове с букви. Те са демонстрация на отношение. А вие не искате да бъдете такива.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 19:28:40 pm от H. »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Има проблем
« Отговор #19 -: Януари 12, 2009, 19:36:06 pm »
Сигурен съм че много малко хора тук разбират това, което Танграта каза по-горе. И много малко хора го оценяват. Скоро ми писаха че твърде много се вживявам в ролята си на администратор. Знам че може би така изглежда отстрани. Не знам дали всеки разбира какво означава да изтриеш пост на някой осъзнавайки как той ще се почувства, когато види че мнението му не е оценено. Понякога се налага да бъдем по-студени отколкото сме в действителност. Всичко се прави в името на чистотата на това място. И въпреки това, макар нивото на форума да е добро в сравнение с остналото интернет пространство, качествеността доста спадна. Хората, които наистина имаха някаква представа от нещата си тръгнаха един по един и се напълни с такива, които нямат какво толкова да кажат, а по-скоро искат да се покажат.
Всичко това може да звучи като превземка и твърде много поетично преиграване, но е самата истина. Когато си влагал толкова години от себе си в едно нещо, разбира се че ще искаш то да продължава да БЪДЕ по най-добрия възможен начин. Призовавам към повече адекватност и мъдрост всички потребители. Това което е съградено, макар и да е много малко, значи нещо за някои хора тук. Да се разруши е много, много лесно. Да се съгради е много, много трудно. Имайте предвид това, когато пишете следващите си публикации. Те не са просто редове с букви. Те са демонстрация на отношение. А вие не искате да бъдете такива.

Присъединявам се към H. Каза го много точно. Аз съм на същото мнение.

Моля всички които постват в този форум за следното. Моля ви, преди да постнете някакъв пост с който участвате в някакъв разговор, помислете около минутка преди да го направите. Помислете какво ще кажете, оформете си мисълта и решете дали има нужда от този пост. Говоря за постове от 1 ред, които в 90% са безмислени. Това са постове в стил: "да не остана по-отдолу в спора", "да ме има там в темата,колкото да не е без хич", "постове усмивка", "постове точка/точки", "постове 30 емотикона на 1 ред", "постове с нечленоразделни звуци от сорта на "бааа", "ууу", "оффф", "ъ", "постове на заяждане и отправяне на обиди към останалите членове" и т.н.

Поне от повече от година се опитвам да спазвам това правило към мен самия. Даже напоследък започнах да трия безмислени мои постове още от преди 2-3 години. Лесно е. Просто си го наложете като стил на писане. Вярвам, че повечето от вас ще имат волята да направят това.

Обърнете внимание на правописа си. Това също сме го говорили. Не на пунктуацията, поне на правописа.

Има и много теми в разделите за съобщения за потребители, които ви дават насоки как да се държите във форума и какво не трябва да правите. Моля прочетете ги.

Хnet вече не е поредния форум в българското уеб пространство. Той е нещо повече. Всеки ден одобрявам по поне 10 нови потребителя. Редовно във форума има по около 10 потребителя и над 25 госта. Няма да ви е приятно със сигурност, когато споделите с някой за Хнет и той да ви отвърне нещо от сорта на "аа, ония тъпанари ли...". Запомнете, че вие с поведението си и постовете си оформяте всичко това и само от вас зависи какво ще е мнението на останалите за форума.

И пак повтавям последно. Моля ви, помислете 1 минута преди да постнете нещо.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 19:48:35 pm от Eon »

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Има проблем
« Отговор #20 -: Януари 13, 2009, 10:00:54 am »
Сигурен съм че много малко хора тук разбират това, което Танграта каза по-горе. И много малко хора го оценяват. Скоро ми писаха че твърде много се вживявам в ролята си на администратор. Знам че може би така изглежда отстрани. Не знам дали всеки разбира какво означава да изтриеш пост на някой осъзнавайки как той ще се почувства, когато види че мнението му не е оценено. Понякога се налага да бъдем по-студени отколкото сме в действителност. Всичко се прави в името на чистотата на това място. И въпреки това, макар нивото на форума да е добро в сравнение с остналото интернет пространство, качествеността доста спадна. Хората, които наистина имаха някаква представа от нещата си тръгнаха един по един и се напълни с такива, които нямат какво толкова да кажат, а по-скоро искат да се покажат.
Всичко това може да звучи като превземка и твърде много поетично преиграване, но е самата истина. Когато си влагал толкова години от себе си в едно нещо, разбира се че ще искаш то да продължава да БЪДЕ по най-добрия възможен начин. Призовавам към повече адекватност и мъдрост всички потребители. Това което е съградено, макар и да е много малко, значи нещо за някои хора тук. Да се разруши е много, много лесно. Да се съгради е много, много трудно. Имайте предвид това, когато пишете следващите си публикации. Те не са просто редове с букви. Те са демонстрация на отношение. А вие не искате да бъдете такива.
Да, тръгват си хората и си тръгват, защото за съжаление, ще го кажа, колкото и да ми е неприятно и да знам, че ще предизвикам упреци към себе си: В стремежа и в името на "чистотата на това място" (каквото и да означава това), може би прекалихте и се опитахте да си създадете СВОЕ място за СВОИТЕ разбирания, с което определено посякохте ентусиазма на хора, които може би ИМАШЕ какво да кажат...
НИКОЙ не разрушава МЯСТОТО ВИ. А и мисля, че това МЯСТО освен всичко друго се развива и че може и да сте го създали, но то не е само ВАШЕ, а и на всички други, които пишат тук, които СЪЩО са го създали, и на които СЪЩО  им пука...
Никой не подценява вложения труд тук, но същото се очаква и от администратора към останалите потребители, които ежедневно СЪЗДАВАТ...
А кой може да реши кое е ДОБРО, ПРАВИЛНО, ВЯРНО, ИСТИНА и т.н и обратното: кое е ЛЪЖА, ЛОШО, ФАЛШИВО и т.н. Нали затова сме тук, за да спорим, обсъждаме и търсим верните решения, споделяйки опита си? Или греша? Може би Администратора преценява всичко това и взема съответните мерки? Но в такъв случай всеки нормален човек си задава въпроса "Защо да пиша тогава. За да разбера дали мнението ми е в съответствие с това на Администратора Х или У?"....
Изказах мнение, може би на другата страна. Ако желаете, може да го имате предвид, ако не, по-добре наистина го изтрийте...


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Има проблем
« Отговор #21 -: Януари 13, 2009, 10:59:53 am »
Очевидно не можем да се разберем. Не знам дали някой наистина вниква в написаното от нас.

Никой не говори за триене на мнения само защото те не съвпадат с мнението на администратора.

По-горе посочих кои мнения се трият. Не мисля, че тези мнения са мнения на хора, които имат нещо да кажат. И не мисля, че такива мнения допринасят с нещо положително към Хнет.

Тука изобщо не говорим за ДОБРО, ПРАВИЛНО, ВЯРНО, ИСТИНА, говорим за елементарна култура на писане и елементарно отношение. Много моля тези неща веднъж за винаги да се разберат. Писали сме го хиляди пъти.

Цитат
Нали затова сме тук, за да спорим, обсъждаме и търсим верните решения, споделяйки опита си? Или греша?

Така е. Но това не бива да става като се обижда останалата аудитория. Споровете не трябва да нарастват към обиди и лични нападки. И това сме го говорили хиляди пъти.

Пак ви казвам прочетете правилата на форума.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Има проблем
« Отговор #22 -: Януари 13, 2009, 11:23:54 am »
Назрява поредната форумна криза, за съжаление.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Има проблем
« Отговор #23 -: Януари 13, 2009, 14:48:16 pm »
Форумите са огледало на обществото ни.  Не ни харесва състоянието на форума?  Значи не харесваме себе си. А и какво да си харесваме.  Толкова агресия има напоследък в някои теми, че можеш да си поддържаш електричеството, ако я канализираш правиилно. Апели към обесване, разстрел, и какви ли още не смешни и жалки подмятания.  Откровено се апелира към избиването на една или друга етнос, най-често евреи или мюсулмани. Забравихте ли, че самият ви идол Исус Христос е евреин?  Агресия, неприязън... омраза. Защо? Защото друг не мисли като теб... Какво друго може да роди инфантилността във  взривоопасната комбинация с комплексарството?

Проблемът въобще не е административен, по-скоро е криза на съзнанието и от там и на поведението на самите участници.

Форумът в момента е повече политически, отколкото за конспирации, уфология, да не говорим за езотерика въобще.  Което ме навежда на мисълта, дали изобщо имаме нужда от политика в такъв форум?

Всяка подета тема бива спохождана от дежурните комплексари и грубияни, които смятат, че като им е скучно, може да се подърлят малко във форума или  че грубостта, лошите обноски и агресията са чар някакъв неустоим. Има и хора, които смятат себе си за задължени да се изказват във всяка тема с  „компетентни” негативни мнения, да размахват пръст на инакомислещите и яростно да се пенят, без, разбира се, да предлагат алтернатива на това, което критикуват.  Развяват въображаемите си байраци на „истината”, а не виждат по-далече от носа си.
 
Постъпването във форума на повече и повече учстници няма да расте непременно пропорционално с качеството на форума. Напротив, ще го разводнява. Но, не може и да го направиш затворено общество. Нали за това е форум. ( Въпреки, че в древността, езотеричните школи и училища за мистерии, където се е философствало по алтернативни теми, са били винаги затворени общества)

Явно трябва да се набляга повече на правилата във форума: толерантност, уважение, никакви обидни подмятания, никаква агресия.  Казваш си гледната точка и това е, няма нужда да се пениш и обиждаш хората, за да им я натрапиш.
 
Не виждам, как модераторите могат да помогнат в случая. Всеки има право да се изказва до посиняване и да говори абсолютни простотии. Това се нарича свобода.  Въпросът е, че има  на практика нулево самоцензуриране.  Ако някой има съзнание на сандвич с маруля, а друг има доста по-високо съзнание, не виждам , как би могло да се води нормална дискусия между тях. Сандвичът с маруля никога няма да се самоцензурира.
 
Освен това, за мен винаги е индикация, на какво ниво на развитие е обществото, по това, кои теми поддържат огъня и кои умират в зародиш.  Винаги геополитическите и тези за националността са предпочитани.  Все едно не сме в конспиративен форум, все едно не е повтаряно до припадък, че войните и политическите проблеми са нарочно създавани и поддържани от хилядолетия, именно, за да подклаждат още повече агресията, расовата и религиозна омраза и нетърпимост между хората. Щом това не се вижда тук, в тоя форум,  то не знам, къде очакваме да се види.

Има само една война, тази на човека срещу самия себе си. Има само една власт - задкулисната. Всичко друго е пълна простотия. Но, сандвича с маруля нама как да го разбере това.

Какво да направим? За съжаление или за радост, нищо на никого. Само себе си можем да променим или с нашето поведение да служим за пример на другите.  Тук, може би има какво да се направи  от създателите и радетелите на тоя форум, не като администратори, а като маяци на различното и нестандартното мислене и поведение. Като администратори, нямам никакви забележки към тях, вършат си работата хората. Е, преместили или бастисали някой и друг пост, голям праз.  Друго липсва във форума. Активното участие на създателите му.  Личната демонстрация на позитивно и прогресивно мислене, като жизненоважна артерия, чрез която ще се влива свежа кръв във форума. Това е, което ще вдъхновява хората да еволюират. Когато виждат интелигетни и прогресивни хора с позитивни участия. Такова поведение е, в добрия смисъл, заразно.   Ако вие участвате по-активно във форума, смятам, че дискусиите ще вървят по-смислено. Ще има стойностни теми, стойностни разговори в приятелска и приятна обстановка, а не само  хиенско лаене и детински дърляния.

Разбира се, дори и тогава няма гаранции за нищо. В крайна сметка винаги съзнанието е водещо. Каквото ти е съзнанието, такива ще са ти идеите, мисленето и поведението.

И приятели, съфорумци, апелирам към вас. Създателите и модераторите нищо не могат да направят за хигиената на форума, ако съставляващите го  не участваме в него съзнателно и отговорно, а не като роботи.
 
Всеки има собствено съзнание, което го тласка да постъпва по един или друг начин. Това не означва да участваш на всяка цена във всяка тема, щото умираш от скука или щото имаш мнение по въпроса.  Да имаш мнение понякога не е достатъчно. Мнение не е = на истина.
 
Разберете, че свободата на изразяване винаги върви ръка за ръка с отговорността. Но, 99,9% от хората обичат свободата си да говорят и винаги са си забравили в къщи отговорността, която трябва да поемат за думите си.  Проумейте, че това, което мислите, Е това което сте. Мисълта е кретаивна. Мисълта е родила целия Космос.  Мислете преди да пишете. Действието мислене е препоръчително преди поместване на поста, не след това. Преди да се изкажеш с тъпа изцепка  от сорта: „ Разстрел за антибългарина Гил,” примерно, помисли, колко хора вдъхновяваш с поста си, служиш ли за пример на другите, каква е ползата от изказването ти, няма ли да обидиш някого, какъв пример си за един 18 годишен съфорумец,  няма ли да внесеш дух на агресия в място като тоя форум, който е създаден с друг замисъл, да събужда хората, да им показва различното,  да бъде фар в тъмнината.  Пожара не се гаси с нафта, гаси се с вода. Не отвъщайте на агресията с агресия. Мислете за тези неща, не чакайте само на админидстраторите. Триенето няма да накара снадвича с маруля да се замисли, той просто ще си напише това, което е решил в друга форма. Трябва с личното си поведение да вдъхновяваме хората да искат да се променят. Как да вдъхновим сандвича с маруля да еволюира, да види, че агресията не е решение на проблемите?

Самонаблюдение е нужно , самоконтрол и самоцензуриране. И лично, позитивно, толерантно участие, без агресия. Е, ако това не помага и банът върши работа.  :D

96% от ДНК-то на шимпанзето е като това на човека.  Нека тачим тези 4% и ги развиваме.  Нека не бъдем примати.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Относно: Има проблем
« Отговор #24 -: Януари 13, 2009, 15:42:47 pm »
 
Не виждам, как модераторите могат да помогнат в случая. Всеки има право да се изказва до посиняване и да говори абсолютни простотии. Това се нарича свобода.  Въпросът е, че има  на практика нулево самоцензуриране.  Ако някой има съзнание на сандвич с маруля, а друг има доста по-високо съзнание, не виждам , как би могло да се води нормална дискусия между тях. Сандвичът с маруля никога няма да се самоцензурира.
 


Това е добро July  ;D

Както и целия ти пост всъщност, съгласна съм с всичко казано.

THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Има проблем
« Отговор #25 -: Януари 13, 2009, 18:08:45 pm »
Нищо очудващо. Такива проблеми ги има в повечето форуми, да не кажа във всички.
На един му харесва едно, на друг друго.
Един Мод. или админ преценява, че дадено мнение си струва да остане, друг смята, че непременно трябва да се изтрие. Всички сме различни и ще е ненормално да мислим по един същ начин. Всеки е на различно ниво в развитието си и по различен начин вижда нещатата. На някой вече не му са интересни манипулациите в геополитиката, защото е наясно с темата и предпочита вече да се развива в друга насока. Интересни му са теми само с езотерична или мистична насоченост. Хора всякакви. Нормално е.
Някой потребители въпреки, че са от доста време тук и би трябвало да са се поотскубнали от пропагандата с лъжи по определени теми, не са. Това е нормално. Както казах по-горе различни сме. По различен начин се развиваме и с различен темп...
Ето например, лъжливото пропагандиране, че Йешуа е евреин има резултат и Джули все още си мисли, че е, ама не е. До това заключение съм достигнал аз, в резултат на четене на различни материали за него.
Мога да продължа и с други примери, но няма смисъл.
"Проблема" ще продължава да се появява въпреки всичко.
Това е форум... :)
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Има проблем
« Отговор #26 -: Януари 13, 2009, 23:33:46 pm »
Основно имах предвид при писането на постовете да не се използват нецензурни и думи, които обиждат другите и нападки едни спрямо други, както и проявата на агресия спрямо един или друг член на форума, който не е съгласен с една или друга гледна точка. Също нека да не се проявява определена агресия и спрямо определени народи и етноси. Все пак всички сме жители на една и съща планета.
Както и когато пишеме да си преглеждаме постовете и да си поправяме грешките, които допускаме при писане.
 :)

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Има проблем
« Отговор #27 -: Януари 14, 2009, 11:36:07 am »
Необходим ли е дивия антисемитизъм във форума? :-\

Какво ще допренесе това за неговото развитие, при този явен фашизъм.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 15:30:32 pm от Eon »

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Има проблем
« Отговор #28 -: Януари 14, 2009, 12:16:49 pm »
Странно!
Крадеца вика, дръжте крадеца!
Изказва мнения против семитите палестинци и казва, че другите са антисемити!
Същият участник, иска да наказват другите, но не и него!
Доста странно държание! :-\

« Последна редакция: Януари 14, 2009, 15:31:16 pm от Eon »
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Има проблем
« Отговор #29 -: Януари 14, 2009, 12:30:56 pm »
Даже съм доста мек към вас ;)

За мен е по-важно да прочета нещо смислено и умно, написано от човек макар и с друга националност, отколкото от теб, доктора, или който и да е с фашистко мислене.

Такива с лопата да ги ринеш в родната ни страна и за съжаление стават само да ги ринеш. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

П.П. Нямам писание "Смърт на всички ....." Просто отразявах другата гледна точка, но това едва ли е достигнало до мрака на вашите глави.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 15:32:21 pm от Eon »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27