Автор Тема: Войната Палестина - Израел  (Прочетена 171198 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #180 -: Август 07, 2006, 09:23:20 am »
Краят на човечеството и последната история

2006-08-03
 
Това са няколко сценария за евентуална ескалация на конфликтите в съвременния свят. Ако до преди няколко години те биха звучали като фикционални филмови сюжети за края на човечеството, днес те са по-реалистични от всякога. Историята започва с масирана сухопътна офанзива на Израел на ливанска територия и тестове на една севернокорейска ракета с обсег от 5 000 километра…

Израел започва масирана сухопътна офанзива срещу Ливан. Бейрут става арена на невиждано клане, което концентрира в себе си цялата омраза между евреи и араби, която се наслоява през годините. В същото време в Тел Авив избухват десетки самоубийствени атентати, които слагат край на мълчанието на палестинците, чийто задълбочаващи се проблеми, родени от изолацията останаха в сянката на ливанската криза в последния месец. Израел реагира остро, като навлиза дълбоко в палестинските територии; десетки селища са заличени от картата; стотици невинни са избити. Сирия обявява пълна мобилизация на войските си. Проамериканските режими в Саудитски арабия и Йордания запазват умерените си позиции, което настройва масите срещу тях. Ислямистки терористи атакуват Риад и Аман, докато хиляди демонстранти протестират срещу марионетните си управляващи. За първи път бомби избухват в шест звездните хотели на богатия Дубай.

Арабският свят се разцепва на два лагера – верните на палестинската кауза антиамерикански държави с бедно и неграмотно население срещу богатите на петрол страни с висок стандарт на живот. „Хизбула” изстрелва ракета с висок обсег до Тел Авив. В Израел настъпва масова психоза, разузнаването твърди, че ракетата е иранска.

Джордж Буш прави изявление, че има несъмнени доказателства, че Техеран е на крачка от технология за производство на ядрено оръжие и открито призовава света за „общи усилия срещу опасността”. Създава се коалиция между САЩ, Израел и Великобритания. НАТО е призовано да се намеси. Администрацията на Буш за пореден път блокира резолюция в ООН, осъждаща еврейската агресия. Представителите на Франция и Германия напускат демонстративно Съвета за сигурност в знак на протест. Русия запазва мълчание, защото вижда в евентуалната война възможност да засили още повече икономиката си.

Северна Корея обявява, че разработката на дългоочакваната ракета с хилядакилограмов заряд „Таепо Донг 2” е приключила. САЩ предупреждават режима, защото това означава, че в обсега на „Таепо Донг 2”, който е над 5000 километра попадат Аляска и части от Хавайте. В отговор Северна Корея прави ракетни изпитания. Заблудена ракета пада в центъра на Сеул, убивайки между 10 и 30 хиляди души. Светът е в шок. На сцената на дипломацията настъпва истински хаос, всички се страхуват от евентуална агресия от страна на Северна Корея, която се самопровъзгласява за новия регионален лидер.

Започва погранична война между двете страни на Корейския полуостров. Китай и Япония обединяват усилията си, за да защитят границите си. На другия край, отвъд Азия кюрдите в Турция провъзгласяват република Кюрдистан, съединявайки се с кюрдите в северен Ирак. Турското правителство използва сила, в резултат на което избухва гражданска война. На власт отново идват ислямистите. ООН вече не съществува, тъй като формално Съвета за сигурност, съставен главно от победителите във Втората световна война е неспособен да постигне консенсус, по който и да е въпрос. Започва Третата световна война…

От цялата сложност на международните конфликти днес, дами и господа, става ясно нещо много страшно. Най-висшата ценност – животът – очевидно вече няма никакво значение, което трябва да ни подскаже колко нещастно е човечеството в наши дни. Ако изпепеляващият огън на двете големи световни войни лумва от малка искра в Сараево, която преди почти един век взривява сгъстения въздух в Европа, то в момента горят десетки малки и големи пламъци, които подхванати от вятъра могат да разпалят световен пожар, който този път със сигурност ще бъде много по-фатален и унищожителен от Първата и Втората световни войни.



Светослав Иванов
www.darik.net
« Последна редакция: Август 07, 2006, 09:25:02 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 885
  • Атила - бич божи
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #181 -: Август 07, 2006, 11:25:36 am »
 ... аз бих допълни - нашите турчаля се надигат и искат да се присъединят към Турция. За съжеление баташкото клане се повтаря ама тоя път са изклани не българи а турци. Мангустите изнасилват българака и в резултат на това  се свиват всички махали и всички мангали се пръсват из европа и турция. В България остават само 1 милион и то само кретени и фашисти. Всичко е на ред иначе ..

... викам и аз малко фантастика да *публикувам*

хехехе
Атила

п.с. 3 седмици Израел не може да завземе 20-30 км от южен Ливан и да направи зона за защита от ракетните нападения на Хизбола. Или не може или бих казал не иска - прдпочитат да бомбандират нагло цялата страна и да дразнят всички араби. Искат да запалят целият близък Изток.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #182 -: Август 07, 2006, 17:55:18 pm »

*
* *
* * *
Можете ли да четете всичко това с мир в сърцето си,
без страст,
която да разпалва написаното?
Можете ли да чувствате над себе си присъствие -
присъствието на големия небесен купол
и всичките светли същества,
които отчаяно търсят вниманието ви,
за да ви кажат,
че Вашата повиквателна за милитаристична мобилизация
е недействителна?
Можете ли да потушите усещането за гняв,
да забавите диханието си
и пулса си,
и да опитате да изпратите на света спокойствие,
добровамереност?
Можете ли, на прага на цялото Зло, да бъдете
ангели
и херувими?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #183 -: Август 07, 2006, 17:57:24 pm »
Не можем, но се налага....

dinena kora

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #184 -: Август 07, 2006, 22:33:28 pm »
... аз бих допълни - нашите турчаля се надигат и искат да се присъединят към Турция. За съжеление баташкото клане се повтаря ама тоя път са изклани не българи а турци. Мангустите изнасилват българака и в резултат на това  се свиват всички махали и всички мангали се пръсват из европа и турция. В България остават само 1 милион и то само кретени и фашисти. Всичко е на ред иначе ..

... викам и аз малко фантастика да *публикувам*

хехехе
Атила

хахахах Атила така ме разсмя...с твоята фантастика. :D 8)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #185 -: Август 07, 2006, 23:20:16 pm »
7 Август 2006


Вчера “Хизбулла” нанесе най-тежкия си удар срещу Израел, убивайки 12 резервисти в Кфар Гилади и 3 цивилни в Хайфа


Сирийският външен министър Уалид Муалем е войнствено настроен.

     Сирия е готова за регионална война и ще отговори на всяка агресия от страна на Израел, съобщава France Presse, цитирайки изказването на сирийския външен министър Уалид Муалем (Walid Muallem) в навечерието на извънредната среща на външните министри на държавите-членки на Арабската лига, която се открива в Бейрут днес. “Необходимо е незабавно и безусловно прекратяване на огъня, изтегляне на израелските войски зад “синята линия” на границата и връщането на ливанските бежанци по домовете им”, допълни Муалем след срещата си с председателя на ливанския парламент Набих Бери, който е близък до политическите кръгове на “Хизбулла”.

     Отговаряйки на въпрос за отношението на Дамаск към американско-френската проекторезолюция относно Ливанската криза, който продължава да се доуточнява в рамките на Съвета за сигурност на ООН, първият дипломат на Сирия отбеляза, че “не трябва да се допуска спечеленото от Ливан на бойното поле, да бъде загубено в полето на дипломацията”. Властите в Бейрут и Дамаск се обединяват около позицията, че предложената от ВМашингтон и Париж резолюция за прекратяването на насилието е произраелска и не отговаря на интересите на атакувания Ливан.

     Израел няма никакво намерение да атакува Сирия, обяви в интервю днес израелският вицепремиер Шимон Перес. Коментирайки изказването на сирийския външен министър Муалем, че сирийските въоръжени сили се намират в повишена бойна готовност и са получили заповед да отговорят незабавно на каквато и да е агресия от страна на Израел, Перес посочи: “Нямаме никакви планове да нападаме Сирия”. По думите на доайена на израелската политика, той е готов да се срещне без никакви предварителни условия и да обсъди с президента на Сирия Башар Асад ситуацията в в търсене на съвместен път за изход от нея, но не е в състояние да посочи конкретна дата за подобни разговори.

     Що се касае до обсъжданата в ООН проекторезолюция, Перес посочи, че няма смисъл да се бърза с оценките, преди официалното й приемане от Съвета за сигурност след няколко дни. Според Перес, значението на документа се заключава в това, че отваря пътя за втора резолюция, която ще касе непосредствено въпроса за формирането и разполагането на международни военни сили в Южен Ливан. Припомняме, че проекта на Франция и САЩ настоява за незабавно прекратяване на огъня, но не поставя никакви условия за необходимоста от изтегляне на израелските сили от ливанска територия.

     Ливан настоява крайният вариант на документа да съдържа текстове за бързото изтегляне на израелските войски от ливанска територия. Китай и Русия също са на мнение, че проекторезолюцията трябва да отговаря повече на вижданията на Бейрут, което наложи преразглеждането на проекта на извънредна среща на 5-те постоянни държавни-членки на Съвета за сигурност на ООН по-късно днес, вместо незабавното му гласуване в Съвета.

     Междувременно, и “Хизбулла”, и Израел, усилиха бойните действия, желаейки да постигнат максимално надмощие в конфликта, преди приемането на резолюцията на ООН за примирие до няколко дни. В най-смъртоносния ракетен обстрел срещу Северен Израел вчера загинаха най-малко 15 души, а израелската авиация отне живота на 14 души при бомбардировките срещу Ливан, съобщава Associated Press. Днес израелските въздушни удари отнеха живота на още 10 ливанци, а отрядите на “Хизбулла” продължават да са непреодолима бариера за ЦАХАЛ на фронтовата линия в Южен Ливан.

     Днес призори израелски изтребители нанесоха 8 удара срещу предградията на Южен Ливан, сочени за една от твърдините на “Хизбулла”, посочва Reuters. 7-членно семейство загина при бомбардировка на южното ливанско селище Газание (Ghazzaniyeh), а 2 други мирни жители станаха жертва на идентично нападение срещу южното селище Кфар Тибнеет (Kfar Tibneet). Израелската авиация засипа с бомби и източната част на долината Бекаа, в района на Баалбек, друг основен център на съпротивата на “Хизбулла”. Най-малко 4 силни експлозии са разтърсили Баалбек, като при атаката срещу Бекаа е загинал най-малко 1 цивилен.

     В официално изявление на ръководството на шиитската групировка се посочва, че 4 израелски войници, сред които и един офицер, са били ликвидирани в ожесточените сражения в покрайнините на Хула (Houla), където позиции е заело подразделение на ЦАХАЛ. Говорителка на израелската армия отвърна, че в боевете са ранени 5 израелски войници, но няма убити.

     В последната вълна от въздушни удари, най-малко 5 рейда са осъществени срещу южния търговски център Набатие (Nabatiyeh). При 2 от тях, 7 ракети са ударили 7-етажна празна сграда на местните власти, а трети удар е разрушил офисите на шиитския Върховен аятолах Мохамед Хюсеин Фадлала (Mohammed Hussein Fadlallah). Останалите цели са били публични и жилищни постройки.

     Интензивните въздушни удари на Израел са отговора на най-смъртоносната атака, осъществена от “Хизбулла” вчера. В хода на най-малко 15-минутна интензивна канонада срещу сборния пункт на резервисти край входа на северния еврейски кибуц Кфар Гилад, бяха убити 12 войници от запаса, подготвящи се за операция на ливанска територия, а други 5 бяха ранени. 3 цивилни израелски граждани пък станаха жертва на поредната атака срещу третия по големина град в Израел, Хайфа. Най-малко 22 ракети паднаха в гъстонаселените квартали на пристанищния град, разрушавайки 2 жилищни сгради и ранявайки 40 души.

     Бойните действия между враждуващите страни са отнели живота на 769 души в Ливан и 94 души в Израел, от които 46 редовни войници, 12 резервисти и 36 цивилни израелци.
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 780
  • Невъзможно е нищо
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #186 -: Август 08, 2006, 05:50:49 am »
Явно това е плана на нашите приятели на върха на пирамидата. Разпалване на всичките тези конфликти, евентуална война и след това идва големия брат с предложение за световна полиция, банка, държава... и на края НСР като ежедневие. Аз подкрепям флайдрагон и вярвам, че това няма да стане, хората и всички останали няма да го допуснат, сори ако съм обидил някой Илюминат във форума.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #187 -: Август 08, 2006, 11:02:02 am »
Още малко кървящи фотоси...

( Предупреждение: Не е за хора с изтънени нерви... )
musica universalis

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 742
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #188 -: Август 08, 2006, 14:45:56 pm »
Кучетата на войната бяха пуснати. Ескалиращата атака на Израел срещу Ливан бе прелюдия към голяма война с целия Близък Изток. Следващите цели са Сирия и Иран.

Не е изключено световната олигархия да играе най-опасната си игра - да жертва Израел и да извърши огромна провокация с ядрена бомбардировка срещу Хайфа или Тел Авив, за което ще бъде обвинен Иран и ще последва неговото ядрено унищожение. Израел, със серия от операции на "фалшивия флаг", изгражда основата за атаката срещу Сирия и Иран (б.р. - анализът е приключен на 24 юли).

Сценарият започна в Газа с "отвличането" на един израелски войник. Това беше първата крачка от новата война на Израел срещу Палестина - Хамас да изчезне от политическата карта на Близкия Изток и правителството на Палестинската автономия да престане да съществува.

Красимир Иванджийски...  ;D
« Последна редакция: Август 08, 2006, 14:46:52 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #189 -: Август 10, 2006, 20:21:22 pm »
Израелците измислят по-тъпи оправдания за започване на война дори от американците. А дано Хизбула срине ген-щаба на израелците заедно с всичките им тъпи генерали.

Eon

  • Гост
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #190 -: Август 10, 2006, 20:28:02 pm »
Я Хитлер с "провокацията" от Полша. Я Израел с "отвлечените" (дори и да е истина пак е прекалено) войници.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #191 -: Август 11, 2006, 01:15:04 am »
...за населението явно това е достатъчно.
Какво става - всички мълчат парализирани
от консервантите, микровълните и банковите си
заложби... (!)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #192 -: Август 11, 2006, 12:34:07 pm »
Хахаха, умно казано !!!

Болниците в Южен Ливан пред криза

news.bg

Болниците в Южен Ливан са изправени пред недостиг на храна, гориво и други средства, а хуманитарни организации обявиха, че боевете и забраната за движение възпрепятстват доставките за близо 100 000 души, блокирани в района.

Хуманитарната организация на ООН призова двете страни да прекратят сраженията за осигуряване на достъп на камионите с хуманитарна помощ, предаде Ройтерс.

В същото време Международният комитет на Червения кръст определи ситуацията в Южен Ливан като най-сериозната криза в света селд тази в Дарфур, Судан.

Не съм доволен от предоставения ни достъп за хуманитарните помощи, каза президентът на комитета Якоб Келенбергер.
Спешно трябва да получим по-добър достъп. Ние призоваваме също за уважение към международното хуманитарно законодателство, допълни той.

По думите му организацията трябва да евакуира ранените цивилни граждани и да прибере телата на загиналите от развалините.


Ливан гладува в очакване на мир, адът от небето продължава

- 9 Август 2006

 
     Днес кабинетът на Ехуд Олмерт ще реши, дали израелските войски ще напреднат по-дълбоко на ливанска територия, до южния бряг на р. Литани и отвъд, в опит да нанесат смъртоносен удар на “Хизбулла”, докато дипломатите в ООН продължават да спорят около условията за мир, съобщава Associated Press.

     Гласуването на резолюцията на ООН, която да спре войната, започната след отвличането на 2 израелски войници на 12 юли от “Хизбулла” при акция на израелска територия, се очаква не по-рано от четвъртък, заради продължаващите търкания около текста на документа. Основните спорни моменти са свързани със сроковете и усломвията за изтегляне на израелските войски от Ливан. Бейрут и Арабската лига иската това да стане веднага след обявяването на примирието, като мястото им в Южен Ливан ще се заеме от 15 000 ливански войници, които да се противопоставят на дейността на “Хизбулла”. Израел и САЩ се отнасят с предпазлив оптимизъм към идеята, като изразяват съмненията си, че ливанската армия ще може дамостоятелно да поддържа сигурността в южните райони на страната.

     “Очевидно е, че ливанските военни ще имат нужда от помощ от международната общност. В момента се опитваме да определим как и в какъв обем ще бъде предоставена тя”, заяви говорителят на Белия дом Тони Сноу (Tony Snow). Според Сноу, в Южен Ливан може да бъде разположен специален международен миротворчески контингент.


Очаква се Израел да задълбочи сухопътната офанзива до брега на р. Литани и отвъд нея.


     Делегацията на Арабската лига предупреди, че в Ливан може да избухне гражданска война, ако исканията на Бейрут не бъдат взети под внимание и скоро не бъде сключено примирие. “Ако приемем резолюция без да се съобразим напълно с реалностите в Ливан, се изправяме срещу опасността от гражданска война в страната. Ако не побързаме, вместо да помогнем на Ливан, ние ще го разрушим”, коментира външният министър на Катар шейх Хамед бин Ясим бин Джабер Ал Тани (Hamad bin Jassim bin Jabr al-Thani), посочва Reuters. Катар е единствената арабска държава, представена в момента в Съвета за сигурност на ООН, където трябва да бъде гласувана резолюцията.

     Напрежението в Ливан расте и заради задълбочаващата се хуманитарна криза, свързана с хроничния недостиг на горива, медикаменти и хранителни продукти в страната. Оцелелитке пътища и магистрали са опустели, заради опасността от израелски въздушни удари. Най-тежко е положението в Южен Ливан, където в условията на комендатски час, не смеят да пътуват дори хуманитарните конвои на ООН и другите международни организации, които имат позволение от израелското командване, но не искат да рискуват. “Хуманитарното положение в страната може да се опише само с две думи и те са “не достатъчно”. Доставките на горива не са достатъчни, болниците карат на “животоподържащи системи”, доставките на продукти и консумативи, достигащи и разпределяни в страната също са недостатъчни”, описва ситуацията Вивина Белмонте (Wivina Belmonte) от Детската програма на ООН.

     Въпреки всичко, днес Тел Авив вероятно ще реши да задълбочи сухопътната офанзива на територията на Южен Ливан. По-дълбокото проникване на израелската армия на ливанска територия ще увеличи натиска върху международната общност за налагането на условията, удовлетворяващи Израел и съюзниците им от Вашингтон в резолюцията за примирие. Планът за разширяване на бойните действия се подкрепя от военното командване и министъра на отбраната Амир Перец, които се надяват да нанесат непоправими щети на “Хизбулла” преди обявяването на каквото и да е примирие.


47 ливанци загинаха при израелските бомбардировки вчера, 41 от които в района на средиземноморското пристанище Сидон.

     Израелският посланик в ООН Дани Гилерман посочи, че критично за Съвета за сигурност на ООН ще ене приемането на резолюцията, а вземането на решение, което “ще сложи край на заплахата от “Хизбулла” и спонсорите й за Израел и Ливан”. “Разковничето за кризата е не спор за територия, а терорът”, подчерта израелският дипломат.

     Продължаващите точно 4 седмици военни действия са отнели живота на 993 души в Ливан, повечето от които цивилни. Местните власти посочват, че още няколко десетки вероятно са погребани под развалините на Южен Ливан. 4 израелски войници бяха убити в ожесточените сражения в пограничния район вчера, 3 от които край “костеливия орех” на съпротивата на “Хизбулла”, Бинт Джибейл (Библос). По този начин, броят на жертвите от израелска страна достигна 101 души, 65 от които войници. Интензивните сражения в Южен Ливан продължават и днес.

     Вчера екипи на ливанските спасителни служби измъкнаха от развалините на понеделнишките израелски въздушни атаки на територията на страната още 28 души, което превърна понеделник в най-смъртоносния ден от войната със 77 жертви само в Ливан. 14 от труповете бяха извадени изпод развалините на 2-те жилищни сгради в южното бейрутско предградие Шиях, увеличавайки общия брой на жертвите на това израелско нападение до 30 души. При вчерашните въздушни удари в Ливан загинаха 47 ливанци, като 41 от тях загинаха в бомбардировки в района на средиземноморския пристанищен град Сидон. 4 удара срещу град Газие, разположен на около 5 км. южно от Сидон, убиха 14 души, част от които са били част от траурна церемония на погребението на жертвите от миналия ден. За 2 дни, рейдовете на израелската авиация отнеха живота на 28 души в градчето.


Над 1/3 от жертвите на израелските атаки са деца.

     “Хизбулла” отвърна с най-малко 160 ракети срещу Северен Израел, които паднаха в градовете Нахария, Кирят Шимона, Маалот и Сафед, но нападенията минаха без жертви, леко ранени бяха само 4 души.

     Днес бяха подновени авиоударите срещу Южен Ливан и цели в долината Бекаа на изток. Бомби са паднали в най-големият палестински бежански лагер в Ливан, разположен в околностите на Сидон. Жертва на нападението е станал най-малко 1 бежанец, ранени са още 3. Ливански и палестински официални лица посочват, че лагерът Ейн Ел Хилве (Ein el-Hilweh) е бил обстрелван директно и от израелски кораби, но командването на ЦАХАЛ посочва, че е бил извършен само един въздушен удар срещу къща, използвана от бойците на “Хизбулла”. Според телевизията на шиитската групировка, Al-Manar, при атаката са загинали 2 палестинци и 8 са ранени.

     Близо дузина удари разтърсиха позициите на “Хизбулла” в долината Бекаа, където са били ранени и 2 ливански войници. Ракета срутила частично 4-етажна жилищна сграда, в която има затрупани цивилни. 4 други удара бяха насочени срещу мост и пътни артерии в относително спокойния досега Северен Ливан.
musica universalis

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Относно: Войната Палестина - Израел
« Отговор #193 -: Август 11, 2006, 13:06:14 pm »
За 1 убит еврейн, израелтяните убиват по 10+ ливанци главно деца. Кой в случая е терорист?

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27