Автор Тема: Реинкарнация или разпадане  (Прочетена 13762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Реинкарнация или разпадане
« -: Октомври 18, 2008, 16:26:23 pm »
А ако това е единственият ни шанс?
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 07:01:02 am от Max »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Реинкарнация / Разпадане
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2008, 19:42:18 pm »
Колко изчерпателно , не разбрах какво искаше да кажеш с тази тема

Max

  • Гост
Re: Реинкарнация / Разпадане
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2008, 20:21:12 pm »
Не мога да се търпя, когато съм многословен. ;)

Някои твърдят, че след смъртта настъпва разпад и на по-фините елементи до безлична енергия.

Нито отричам реинкарнацията, нито я приемам безусловно. Нямам опит на който мога да се опра или поне съм го забравил. ;)
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 21:42:38 pm от Max »

Breath

  • Гост
Re: Реинкарнация / Разпадане
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2008, 21:24:01 pm »

Някои твърдят, че след смъртта настъпва разпад и на по-фините елементи до безлична енергия.


Не за всички предполагам. H. имаше много интересни мисли по тоя въпрос преди известно време, но сега не се сещам в коя тема точно беше писал.

Ти, кои "някои" имаш предвид?

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Реинкарнация или разпадане
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2008, 01:59:50 am »
Слушала съм теориите за остатъчно ДНК, която дава внушение за предишен живот и познавам хора, които са изпадали в клинична смърт и не са усещали нищо(не са съществували),но тези хора са били хора, които смятат, че живота е един и трябва да се изживее на макс.

И дали те са усещали това, което трябва да усещат в настоящият си живот, понеже трябва да осъзнаят нещо определено и да мислят по определен начин(предвид развитието им).

И дали наистина тези хора са прави няма значение и остава съзнанието как и  какво възприемаме и как искаме да живеем.

И в крайна сметка, ако си искал да си добър и да няма реинкарнация, поне си дал нещо на хората около себе си(надежда, усмивка, мисли, които са ги карали да са по-добри и тнт. и това дава, въпреки всичко, отпечатък в историята, понеже си повлиял на хората, т.е на действията им).

А ако няма прераждане значи ще умреш и няма за какво да съжаляваш(понеже няма да има съзнание, за да изпиташ каквото и да е било чувство).
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 20:21:26 pm от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: Реинкарнация или разпадане
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2008, 12:21:44 pm »
А дори и нищо до сега да не е вярно, едно е сигурно - тук си, за да се развихриш и всъщност няма голямо значение какво правиш. Тук си заради това, което правиш в момента, каквото и да е то, така че действай..или не действай, каквото ти хрумне :))
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 20:23:34 pm от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Реинкарнация или разпадане
« Отговор #6 -: Октомври 23, 2008, 01:59:07 am »
Имала съм много странни случки свързани с прераждане(може и да си въобразявам предвид съзнанието ми), но тези случки са свързани с усещане на даден човек за познаване на душата му и тнт. и сънища, в които съм друга(различна от сега).

В един момент подхождам логически(например за сънищата)и ги отричам и тогава става нещо, което променя съзнанието ми и се държа като жената от сънищата(в която съм друга) и дава обяснение за определени мои постъпки от преди това и обяснява разбирането ми към такива хора.

Тогава питам хора, които са като мен в съня дали наистина е това чувството и такива неща мислиш и те отговарят:"-постоянно". :o

И едновременно се сблъсквам и с хора, които мислят, че има само 1 живот и дават доказателство.

За това е и малко объркан по-горният ми пост.

И знам едно, за което няма да съжаляваш при никой случай:"ПРАВИ ТОВА,КОЕТО ЧУВСТВАШ".
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 08:16:15 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #7 -: Май 26, 2009, 21:12:31 pm »
Ушите помнят минали животи


В тялото ни е закодирана информация за нашите прераждания



Всеки е изпитвал усещането дежа вю - "този човек съм го виждал някъде", "попадал съм в такава ситуация", "казвал съм същите думи някъде". Кармиците са склонни да обясняват тази обсесия с минали животи, в които вероятно сме преживявали сходни ситуации. Хора, които са се подлагали на реинкарнация (връщане назад в миналото) споделят, че са отивали в Египет и са виждали уникални неща, без никога да са стъпвали там. След това правили екскурзия и статуите, къщите или тайните входове и улички, видени по време на сеанса, наистина съществували.

"Ако имате белег на рамото по рождение и се чудите откъде ви е, може в минал живот да сте били ранен от индианец. Имах и такъв случай", разказва Елена Бакърджиева, биоенерготерапевт.

Освен от стигмите по тялото си човек може да разбере колко пъти се е прераждал само ако се погледне в огледалото. Според теорията на Пако Рабан най-много пъти на тази Земя са идвали хората, които имат силно развита и удължена долна част на ушите. Колкото повече се преражда човек, толкова по-силен, по-умен и по-вглъбен е в себе си. Хората с малки, прилепнали или клепоухи като на магаре уши са млади духове. На тях им предстои още много пъти да се прераждат, за да изпълнят мисията си, твърди ексцентричният моделиер, който е голям почитател на учителя Петър Дънов.

Дръпнатите очи на китайци, японци, монголци и други също говорят за най-малък брой прераждания. Обратно, зад очи, които гледат уморено и описват залез слънце, стоят мъдри души. Посветени в тайните на битието споделят, че продължителността на миналия живот може да се изчисли според крайниците. Онези, които имат малки и нежни ръце, са починали рано.
Тези, които имат големи, груби длани, са живели вече няколко живота и са усвоили голяма част от житейските си уроци. Никак не е случайно, че бог Шива е останал на древни рисунки с шест малки и къси ръце. Това ще рече, че той е бил един много мъдър човек, че се е прераждал най-много пъти и е знаел цялата истина за живота.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-05-26&article=279239
« Последна редакция: Май 27, 2009, 00:42:40 am от ultrafutur »

Неактивен targy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #8 -: Май 27, 2009, 22:50:40 pm »
Много пъти съм си задавал този въпрос "Има ли нещо след живота или е само безкрайната ледена тъма?".. не знам отговора, но след много лутане, четене, лични предположения, получих смирение, и вяра, че не сме случайност. Това ме крепи. Няма случайности.  8)
where is the truth

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #9 -: Май 27, 2009, 23:50:57 pm »
Как ще е "безкрайна ледена тъга" ако няма нищо след него? Дори в смисъла, животът да си продължава, а само теб да те няма, като няма "никой", кой ще усети, че е ледена тъга?
:)
И моля ви, поправете се по-горе, не личността, а душата се преражда.

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #10 -: Май 28, 2009, 00:10:07 am »
Тъй като в Природата нищо не се губи, разпадането служи и за възкресяване - е може и да не е възкресяване на тялото.  ;)
Умрялото тяло се разлага, за да натори почвата и по този начин природата да се възкреси, като се подпомогне живота на растенията, а чрез тях и на останалите живи същества.

И тъй като нищо не се губи, предполагам, че енергията, която е била в човека се отделя, когато той умре, за да се вгради в ново тяло. Но, енергията пази информация и затова и миналите опитности се помнят. Но, тази енергия е в ново тяло и всъщност не става въпрос за прераждане, а просто, че енергията си сменя материалният собственик.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #11 -: Май 28, 2009, 03:03:58 am »
Тъй като в Природата нищо не се губи, разпадането служи и за възкресяване - е може и да не е възкресяване на тялото.  ;)
Умрялото тяло се разлага, за да натори почвата и по този начин природата да се възкреси, като се подпомогне живота на растенията, а чрез тях и на останалите живи същества.

И тъй като нищо не се губи, предполагам, че енергията, която е била в човека се отделя, когато той умре, за да се вгради в ново тяло. Но, енергията пази информация и затова и миналите опитности се помнят. Но, тази енергия е в ново тяло и всъщност не става въпрос за прераждане, а просто, че енергията си сменя материалният собственик.
Ех, има къде по-приятни начини да се натори почвата! (вместо това, да се умира)
Но в общи линии сте прави, такъв е живота - ще се мре един ден. Трябва да се приеме философски.

За енергията, не знам. Нямам конкретна информация енергията пренася ли информация и опитности или не. Може и да не.
Освен това не знам дали човек е само енергия и тяло, или има нещо 3то. Може би има разлика между енергия и душа.
Например ако някой духовен гуру тъкмо се е изпразнил; или пък (ако не ви харесва примера), да кажем е изпаднал в депресия; (или пък се е разболял от грип), или пък го е изцоцал някой енергиен вампир, то нивото на енергията му ще е понижено. Но пък душата му би останала същата. Тя едва ли търпи толкова резки промени.

А дали в природата нищо не се губи също не знам.
Ако изгориш една връзка дърва за да си стоплиш задника (ако е зима), накрая след време задника ти пак ще е студен (евентуално), но и дървата ще са на дим.
Ако счупиш някоя ел. батерия (не ме питайте как, но има начин) тока вътре го е имало, а после го е нямало. Е как да няма загуба на енергия?! Енергията (ел.) не е отишла във въздуха или земята, а просто е престанала да съществува.
Понякога за да съществува нещо, то иска определен контейнер. Каква е гаранцията, че човешката енергия продължава да съществува ако няма такъв контейнер?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #12 -: Май 28, 2009, 12:25:30 pm »
До сега няма точен отговор за това какво става само теории а факти няма.
Всеки иска да е по неговата теория да бъде чута и за какво тя трябва да бъде вярна ?
А като се замислите по този въпрос доста излиза че всеки който има някаква теория и иска да манипулира другите за негова изгода.

stiver

  • Гост
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #13 -: Май 28, 2009, 14:37:19 pm »
Аз винаги свързвам реинкарнацията с линеарното време и затова не мисля, че нещата са точно така - една поредица от последователни животи. Нали времето е само илюзия. Мисля, че ние по-скоро преживяваме различни инкарнации на "аз сега". И разпадането ми се струва е по-скоро завръщане в цялостност, а не изчезване в абсолютно нищо.
« Последна редакция: Май 28, 2009, 14:42:48 pm от stiver »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #14 -: Август 21, 2009, 21:20:58 pm »
60 МИЛИАРДА МОНАДИ ОБИТАВАТ ЗЕМЯТА


Метафизичната теория на монадата обяснява много добре природата на отриц. сили. Образно казано, монадата представлява светлинен източник, в който се съдържа божественият протоатом. От една божествена частица се раждат общо 12 варианта на душата. Когато един е прероден в нашия свят, не е задължително и другите й лица да са тук. Те могат да се намират в други, много по-тънки или фини планове на измеренията. Посветени твърдят, че в земната планетарна система действат 60 млрд. монади. От друга страна, това товори, че всеки човек има т.нар. Духовно семейство, т.е. той е свързан чрез една Душа с още 11 личности, които могат да бъдат въплътени както на Земята, така и на други планети във Вселената. когато връзката между щампата, духа и оригинала - монадата, се изгуби, ликът започва бавно да се лута и да се разлага като тялото. Но много пъти по-бавно. Нисшата душа не знае нищо повече от това, което е било личността на съответния човек.

Подобни непреминали бариерата проекции на личността се срещат при внезапна смърт, при смърт, съпроводена с жестокост, при самоубийство или при съзнателна съпротива и неприемане на смъртта. Тези души се превръщат в бродещи призраци.


от книжката на в-к "Стандарт" - "Светът на духовете"От книжката на в-к "Стандарт" - "Светът на духовете"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27