Автор Тема: Реинкарнация или разпадане  (Прочетена 13855 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #15 -: Декември 29, 2009, 21:33:00 pm »
 Има нещо гнило в идеята за реинкарнацията.Твърде утешително за някои.За други твърде заплашително - карма, наказания..
Сякаш не излиза извън обсега на религиите, а тях никога не успях да ги взема на сериозно.
Твърде малко трезвост.
Много надежди и илюзии...

Много съм мислил какво губя , ако вярвам в реинкарнацията, а тя не съществува и това е единствения ми живот и той се изплъзва...

Кой може да е измислил тая реанкарнация и какво ли печели от това, че ние изпускаме единствения си шанс?
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 20:33:34 pm от Raven »

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #16 -: Декември 29, 2009, 21:40:41 pm »
60 МИЛИАРДА МОНАДИ ОБИТАВАТ ЗЕМЯТА
[...]

от книжката на в-к "Стандарт" - "Светът на духовете"От книжката на в-к "Стандарт" - "Светът на духовете"
Много интересно. Има ли начин да се сдобие човек с тази книжка?

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #17 -: Декември 29, 2009, 22:05:07 pm »
......
И аз дълго време си задавах същите въпрос и така и не стигнах до отговора. Най-лесно е да се подложиш на регресия за да провериш. Аз не съм се подлагал обаче имам познат който е и той беше обеден в истинността на преживяването. Ако приемем че човек има душа и тя е съставена от някакъв вид енергия тя няма да се изгуби. Идеята за душата може да обясни преживяванията на прага на смъртта, някои вярват че и ОИТ(Опитности извън тялото) е доказателство за съществуването на душа. Освен това има много интересни книги по въпроса Майкъл Нютон - "Пътят на душите" и "Следите на душите". Ако има душа то и прераждането е напълно възможно.
Цитат
Много съм мислил какво губя , ако вярвам в реинкарнацията, а тя не съществува това е единствения ми живот и той се изплъзва...
Нищо не губиш ако вярваш живей си живота а ако случайно има можеш само да спечелиш. :)
Цитат
Кой може да е измислил тая реанкарнация и какво ли печели от това, че ние изпускаме единствения си шанс?
Сигурно не е един човек има много култури които вярват в прераждането.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #18 -: Декември 29, 2009, 23:42:57 pm »
Прераждането е на извънземните рептили и други те си спомнят миналите животи.Ние сме с едновременни инкарнации.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #19 -: Декември 30, 2009, 00:06:03 am »
...

Много съм мислил какво губя , ако вярвам в реинкарнацията, а тя не съществува това е единствения ми живот и той се изплъзва...

Кой може да е измислил тая реанкарнация и какво ли печели от това, че ние изпускаме единствения си шанс?
Слънцето само веднъж ли изгрява и залязва? Човешкото сърце само веднъж ли тупти през човешкия живот? Всичко във Вселената е съставено от редуването на приливи и отливи. Защо човешкия живот да е изключение от всеобщия кръговрат? А животът е един, но той е без начало и без край. Както деня се сменя с нощта, така и душата се облича в груба обвивка и я сваля, но животът е един и същ. Раждането и смъртта са просто преход, несъществуващи само по себе си. По същия начин човешкото сърце и бели дробове са си все същите без значение дали са в свито състояние или не. И слънцето си е все същото и сутрин, и през деня, и вечер, и през нощта, но ние го виждаме по различен начин от позицията си на Земята. Човешкият живот изглежда сякаш има начало и край, но само от позицията ни във въплъщение. За човешката душа животът е непрекъснат.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #20 -: Декември 30, 2009, 00:30:05 am »
  Само искам да спомена, че прераждането не е концерт пожелание.
Свалете летвата малко. Реинкарнация ми звучи накак...карначно. ;D

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #21 -: Декември 30, 2009, 00:59:06 am »
Тъй като в Природата нищо не се губи, разпадането служи и за възкресяване - е може и да не е възкресяване на тялото.  ;)
Умрялото тяло се разлага, за да натори почвата и по този начин природата да се възкреси, като се подпомогне живота на растенията, а чрез тях и на останалите живи същества.

И тъй като нищо не се губи, предполагам, че енергията, която е била в човека се отделя, когато той умре, за да се вгради в ново тяло. Но, енергията пази информация и затова и миналите опитности се помнят. Но, тази енергия е в ново тяло и всъщност не става въпрос за прераждане, а просто, че енергията си сменя материалният собственик.
Ех, има къде по-приятни начини да се натори почвата! (вместо това, да се умира)
Но в общи линии сте прави, такъв е живота - ще се мре един ден. Трябва да се приеме философски.

За енергията, не знам. Нямам конкретна информация енергията пренася ли информация и опитности или не. Може и да не.
Освен това не знам дали човек е само енергия и тяло, или има нещо 3то. Може би има разлика между енергия и душа.
Например ако някой духовен гуру тъкмо се е изпразнил; или пък (ако не ви харесва примера), да кажем е изпаднал в депресия; (или пък се е разболял от грип), или пък го е изцоцал някой енергиен вампир, то нивото на енергията му ще е понижено. Но пък душата му би останала същата. Тя едва ли търпи толкова резки промени.

А дали в природата нищо не се губи също не знам.
Ако изгориш една връзка дърва за да си стоплиш задника (ако е зима), накрая след време задника ти пак ще е студен (евентуално), но и дървата ще са на дим.
Ако счупиш някоя ел. батерия (не ме питайте как, но има начин) тока вътре го е имало, а после го е нямало. Е как да няма загуба на енергия?! Енергията (ел.) не е отишла във въздуха или земята, а просто е престанала да съществува.
Понякога за да съществува нещо, то иска определен контейнер. Каква е гаранцията, че човешката енергия продължава да съществува ако няма такъв контейнер?
Всичко е енергия.E=mc²  ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Max

  • Гост
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #22 -: Декември 30, 2009, 20:54:46 pm »
има много култури които вярват в прераждането.
Майкъл Кремо има богата колекция от документирани случаи на реинкарнация, но ми прави впечатление, че във всеки от тях въплъщаването в ново тяло е ставало почти веднага след смъртта, а не така, както е прието да се вярва.
Минават ми мисли, че това са по-скоро изключения, случайности, грешки в процеса на смъртта…Че на общата маса реинкарнацията и се разминава и тя бива обезличена в един процес на рециклиране. Нещо като да претопиш стари книги, за да направиш нови. Да, материалът може да се претопява вечно, но следващите книги никога не са същите. Може да ми възразите, че книгите са книги, човекът е човек, ами докажете ми тогава, че при хората става по друг начин. Мен всичко прочетено до сега не ме удовлетворява като обяснение, а и личен опит нямам … или и да имам не го помня…

Max

  • Гост
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #23 -: Декември 30, 2009, 21:01:08 pm »
Прераждането е на извънземните рептили и други те си спомнят миналите животи.Ние сме с едновременни инкарнации.

Това от „Матрицата V” ли беше?
А не си ли сесещал да се усъмниш в умственото състояние на автора?

Ще ни мине ли някога през ум да поставим на изследване глупостите с които ни заливат ?
Да питаме , да се съмняваме, вместо да цитираме като единствена истина поредната прочетена тъпня???

« Последна редакция: Декември 30, 2009, 21:06:07 pm от Raven »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #24 -: Декември 30, 2009, 21:37:26 pm »
Не го цитирам него, аз самият го знам това,че е така.
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 08:34:28 am от Mirotvorec »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Max

  • Гост
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #25 -: Декември 30, 2009, 22:01:38 pm »
От личен опит?

И относно рептилиите, какви са източниците ти на знания за тях?
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 08:34:54 am от Mirotvorec »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #26 -: Декември 30, 2009, 22:05:10 pm »
Да, чрез ОИТ и чрез сънища.Аз не цитирам и не коментирам неща, които не съм разбрал аз самият,че са така.Разбира се всеки си има мнение.
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 08:35:22 am от Mirotvorec »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Max

  • Гост
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #27 -: Декември 30, 2009, 22:09:13 pm »
Ако го нямаше господин Айк и светът не беше чул от него за рептилиите, дали щеше да го има твоят ОИТ с рептилии?

Интересен феномен.
Напомня ми за Кастанеда, когото разобличиха като измамник, а нароилите се хиляди нагуали по цял свят не щат и да знаят, че той си е вихрил фантазията. )))
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 22:12:27 pm от Raven »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #28 -: Декември 31, 2009, 17:20:01 pm »
Ако го нямаше господин Айк и светът не беше чул от него за рептилиите, дали щеше да го има твоят ОИТ с рептилии?

Интересен феномен.
Напомня ми за Кастанеда, когото разобличиха като измамник, а нароилите се хиляди нагуали по цял свят не щат и да знаят, че той си е вихрил фантазията. )))
Raven,това,че се съмняваш е едно нещо е много хубаво.Няма значение дали вярваш или не в инкарнациите-в крайна сметка живееш тук и сега,макар че това "сега" е доста обширно понятие.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Реинкарнация или разпадане
« Отговор #29 -: Януари 01, 2010, 21:13:36 pm »
Ако го нямаше господин Айк и светът не беше чул от него за рептилиите, дали щеше да го има твоят ОИТ с рептилии?

Има много данни за физически и нефизически срещи с рептилии, много преди Айк да се превърне във фактор или той самия да разбере за рептилии (което става сравнително късно).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27