Автор Тема: Андрей Реутов - Хакери на Сънища  (Прочетена 48439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен new_wave

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #60 -: Януари 12, 2011, 00:12:01 am »
Здравейте,

Някой има ли втората част на "Хакери на Сънища" на български език ?

trader

  • Гост
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #61 -: Януари 12, 2011, 00:51:02 am »
Научи руския!!
стимул с жокер: http://dreamhackers.eu/   8) ;) :writer:

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #62 -: Ноември 06, 2011, 19:21:22 pm »
Може да ви стори странно, че пускам предупреждението, написано в долната книга, в тази тема, но връзката е пределно очевидна. Т.е. преди да започнем някаква практика би било добре да разберем за техниките за безопасност. А те никак не са малко и трябва да се спазват, защото ако нямаме разбиране за енергетичните капани в практиките, нещата стават много-много лоши.

На посочения линк ще намерите един отличен труд на руски психолог, дълго занимавал се с проблемите на съновиденията, с проблемите в йога, тантра и т.н. Ще разберете надълго и нашироко за опасностите, които дебнат ЦЯЛОСТНОТО ВИ СЪЩЕСТВО, ако тръгнете по пътя на различни практики, без да сте проучили ИЗЦЯЛО СЪЩНОСТТА ИМ! Трудът основно касае съновиденията и затова пускам връзките тук, но става дума и за много други източни духовни практики. Личното ми мнение е, че всеки, който упражнява някакъв тип медитация, трябва да се запознае с нещата написани в тази книга.

http://svitk.ru/004_book_book/3b/756_strannik-rifi.php

А на долния линк можете да изтеглите тази книга с останалите по-важни неща на автора.

http://www.e-puzzle.ru/page.php?id=1924


Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #63 -: Ноември 06, 2011, 20:18:55 pm »
Нищо странно няма в предупреждението ти, приятелю! Напротив, много е хубаво, че се намират хора като теб, които да предупреждават хората, за опастностите, които дебнат всеки, който се захваща с духовни практики от любопитство, за забавление или просто така.... Само ще си позволя да добавя, че и тази книга да прочетат (макар и да не знам за какво ства въпрос в нея все още...) това НЕ предпазва никой от нищо!!! Истинските медитавин практики се изучават и практикуват в началото САМО ОТ И ПОД КОНТРОЛА НА АВТЕНТИЧНИ УЧИТЕЛИ!!!!
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 09:18:25 am от Mirotvorec »

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #64 -: Ноември 06, 2011, 20:33:14 pm »
В предния си пост в тази тема забравих да спомена, че наистина съществуват техники, които водят до осъзнато сънуване и използването му в ежедневните духовни практики. Дори на български има книга по въпроса, казва се "Тибетска йога на съновиденията и съня" от Тензин Уангиял Ринпоче. Книгата е много хубава и е написана на достъпен език, а авторът е автентичен учител и носител на живи приемствености в традицията Бон.
Въпросът обаче е другаде. Тези техники се преподават на хора, които са напреднали МНОГО В ДРУГИ, ДОСТА ПО-ЕЛЕМЕНТАРНИ МЕДИДАТИВНИ ПРАКТИКИ и чак когато учителите им преценят, че са достигнали до съответното минимално ниво на развитие, тогава започват да им преподават тези техники за осъзнато сънуване, но обикновено това се случва след ГОДИНИ усърдна практика и то далеч не на всеки ученик... Ако някой се опита да практикува тези неща, четейки разни книжки, то в най-добрият случай за него, може да си докара здравословни проблеми на физическо ниво, а какво може да стане с психиката му, това направо не искам да си го представям!
Книгата "Хакери на сънищата" на мен лично, много ми хареса! Склонен съм да вярвам в описаните събития, но това не значи, че всеки който почувства желание да се занимава с тези неща и реши да ги практикува, ще постигне нещо!!! Пак ще повтора с риск да стана досаден -  НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ С НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕТЕ ПРАКТИЧАСКИ НИЩО, или си мислете, че знаете, защото сте прочели няколко книжки!!! Ако искате да се занимавате с медидативни техники, най-мъдрото е да се опитате да се свържете с автентимен учител. Друг е въпросът, че в наше време доста хорица се представят за "учители", но на практика са безскрупулни печалбари.... :P

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #65 -: Ноември 06, 2011, 20:55:12 pm »
И друг линк, на който можете да намерите книги на споменатия психолог.

http://www.koob.ru/strannik/

Също така, още една книга за подводните камъни в биоенергетиката, но от друг автор.

http://www.e-puzzle.ru/page.php?al=alias2592

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #66 -: Ноември 08, 2011, 23:57:29 pm »
Не мога да разбера, защо плашите хора
Въпросът обаче е другаде. Тези техники се преподават на хора, които са напреднали МНОГО В ДРУГИ, ДОСТА ПО-ЕЛЕМЕНТАРНИ МЕДИДАТИВНИ ПРАКТИКИ и чак когато учителите им преценят, че са достигнали до съответното минимално ниво на развитие, тогава започват да им преподават тези техники за осъзнато сънуване, но обикновено това се случва след ГОДИНИ усърдна практика и то далеч не на всеки ученик... Ако някой се опита да практикува тези неща, четейки разни книжки, то в най-добрият случай за него, може да си докара здравословни проблеми на физическо ниво, а какво може да стане с психиката му, това направо не искам да си го представям!
Интересно ми е как ще обясниш, че започнах да сънувам осъзнато без да съм учила при никой учител и без да съм практикувала с години. Не си докарах здравословни проблеми, психиката ми също е наред.

Не мога да си обясня откъде знаеш, че е толкова страшно? Преживял си го?
Запитай се, кой ти каза, че е опасно и защо той искаше да мислиш така? Страха никога не е бил добър съветник, защо този път да го слушаме?

Аз казвам на търсещите, нека търсят, така се откриват нови хоризонти. А този, който не е готов той просто не може да мине през врата, която невижда.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2011, 09:46:34 am »
Интересно ми е как ще обясниш, че започнах да сънувам осъзнато без да съм учила при никой учител и без да съм практикувала с години. Не си докарах здравословни проблеми, психиката ми също е наред.



Аз казвам на търсещите, нека търсят, така се откриват нови хоризонти. А този, който не е готов той просто не може да мине през врата, която невижда.

Напълно съм съгласна с теб!

Ако човек е готов, то не виждам причина да не скача в непознатото и да се радва на новите светове. Реално ако сега започнеш да практикуваш, ще са ти необходими поне 10 живота за да се научиш, да свикнеш, да игнорираш страха... От гледна точка на едновременните инкарнации, Монадата подкрепя онзи, който върви уверено по собственият си Път, а уроците на останалите му се дават като готови знания.

Аз също сънувам осъзнато и без да ме е учил някой. Страха е стража на портата, която не трябва да преминаваш ако не си готов. Факт е, че в астрала каквото си помислиш и се случва веднага и точно затова съзнанието ти трябва да е чисто и необременено със страхове и негативни очаквания. Ако умът е спокоен, то ти си просто наблюдател на случващото се и се намесваш само тогава, когато е нужно в даден сън...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #68 -: Ноември 09, 2011, 10:51:23 am »
Не мога да разбера, защо плашите хора
Въпросът обаче е другаде. Тези техники се преподават на хора, които са напреднали МНОГО В ДРУГИ, ДОСТА ПО-ЕЛЕМЕНТАРНИ МЕДИДАТИВНИ ПРАКТИКИ и чак когато учителите им преценят, че са достигнали до съответното минимално ниво на развитие, тогава започват да им преподават тези техники за осъзнато сънуване, но обикновено това се случва след ГОДИНИ усърдна практика и то далеч не на всеки ученик... Ако някой се опита да практикува тези неща, четейки разни книжки, то в най-добрият случай за него, може да си докара здравословни проблеми на физическо ниво, а какво може да стане с психиката му, това направо не искам да си го представям!
Интересно ми е как ще обясниш, че започнах да сънувам осъзнато без да съм учила при никой учител и без да съм практикувала с години. Не си докарах здравословни проблеми, психиката ми също е наред.

Не мога да си обясня откъде знаеш, че е толкова страшно? Преживял си го?
Запитай се, кой ти каза, че е опасно и защо той искаше да мислиш така? Страха никога не е бил добър съветник, защо този път да го слушаме?

Аз казвам на търсещите, нека търсят, така се откриват нови хоризонти. А този, който не е готов той просто не може да мине през врата, която невижда.

Първо - Това, че си мислиш, че сънуваш осъзнато, може и да е така, но по скоро не е! Аз лично 100% съм сигурен, че не казваш истината, пък и колкото да ми твърдиш, е умееш да го правиш, няма как да ми го докажеш!
Второ - Аз не съм ти ментор или някой близък, че да ти търся сметка за твоите духовни стремежи и търсения!
Трето - Това, че не усещаш, че нещо лошо се случва с теб, това не значи че не така! А и, да ти кажа, на мен лично едва ли нещо ще ми навреди, ако нещо се случи на теб, нали така?!
Четвърто - От написаното от теб, ми стана ясно, че ти АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ РАЗБИРАШ ОТ ТАЗИ МАТЕРИЯ, защото просто преповтаряш клишета от сорта на "Кой ти каза...", "...търсещите, нека търсят...." и т.н.т... Вместо да преповтаряш отдавна написани и то, по много пъти в този форум фрази, се опитай да кажеш нещо ново!
В крайна сметка, аз не карам никой да ми вярва, написах тези неща, защото АЗ ги виждам и чувствам по този начин, защото тези неща са установени от преди ХИЛЯДИ години и аз нямам причина да не им вярвам, но това не ме ангажира с личните ви преживявания по никакъв начин! ПРодължавайте да търсите, но бъдете внимателни!
П.П. Ще помоля, да не влизаме в излишна полемика, кащото и без това форума е претъпкан с излишни писаници, които само затрудняват обмена на информация тук! И без това ,нямам нито време, нито желания да убеждавам някого си в неща, за които той нито е готов, нито по какъвто и да било начин има някакви допирни точки с мен! Благодаря за разбирането!

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2011, 23:08:26 pm »
Драги ми Смехурко,

Прав си нека не навлизаме в излишна полемика...
Аз всъщност много отдавна не пиша във форума, само чета от време на време. Но когато прочетох това, което си написал, почувствах, че трябва да напиша и моето мнение. Не го написах за тебе да те убеждавам, че не си прав или да предизвиквам спор. Написах го за онези, които ще прочетат твоето "компетентно" мнение по въпроса. Нека видят и знаят, че има и други гледни точки. Всеки сам за себе си си преценява и отсъжда кое е вярно и кое не, кой лъже и кой казва истината.

А ти си остани със здраве и продължавай да се страхуваш щом така ти е удобно. Но ти пожелавам един ден да се научиш да сънуваш осъзнато, хубаво е.

Позрав най- сърдечен, твой приятел вечен.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #70 -: Ноември 13, 2011, 10:03:31 am »
Драги ми Смехурко,

Прав си нека не навлизаме в излишна полемика...
Аз всъщност много отдавна не пиша във форума, само чета от време на време. Но когато прочетох това, което си написал, почувствах, че трябва да напиша и моето мнение. Не го написах за тебе да те убеждавам, че не си прав или да предизвиквам спор. Написах го за онези, които ще прочетат твоето "компетентно" мнение по въпроса. Нека видят и знаят, че има и други гледни точки. Всеки сам за себе си си преценява и отсъжда кое е вярно и кое не, кой лъже и кой казва истината.

А ти си остани със здраве и продължавай да се страхуваш щом така ти е удобно. Но ти пожелавам един ден да се научиш да сънуваш осъзнато, хубаво е.

Позрав най- сърдечен, твой приятел вечен.

Да съм си позволявал да те наричам с някакви обидни епитети? Не, нали...
По този начин единственото, което правиш е, че потвърждаваш това, което си мисля за теб!
И, не знам от къде си извади извода, че се страхувам от нещо?!

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #71 -: Януари 04, 2012, 14:36:22 pm »
Новината не е нова, но все пак ето продължението на "Хакери на сънища"
http://www.nsm-media.com/index.php?cat=editions&series_id=1&id=123

Поредицата на Сергей Лякуненко също е в този дух:
 Лабиринтът на отраженията и Фалшивите огледала
http://www.starlighter.info/br_2_2006/sf2.html

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #72 -: Януари 04, 2012, 22:04:13 pm »
Да сте чули нещо за трета книга? :)

Това май им е сайта на хакерите - http://dreamhackers.eu/ 
Хората, които разбират руски могат да се забавляват :)

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #73 -: Декември 03, 2012, 00:37:25 am »
Излезнали са още 4 книги по темата, които са от същата поредица и са на руски... Авторът обаче не е Реутов :) Чудно ми е дали ще ги преведат и тях?


Тези, които имат интерес - http://www.dreamhackers.org/. Влизате в сайта, после цъкате на read only и ще ви излезнат.

Неактивен на коне спиратор

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #74 -: Декември 17, 2012, 20:54:32 pm »
Може да ви стори странно, че пускам предупреждението, написано в долната книга, в тази тема, но връзката е пределно очевидна. Т.е. преди да започнем някаква практика би било добре да разберем за техниките за безопасност. А те никак не са малко и трябва да се спазват, защото ако нямаме разбиране за енергетичните капани в практиките, нещата стават много-много лоши.

На посочения линк ще намерите един отличен труд на руски психолог, дълго занимавал се с проблемите на съновиденията, с проблемите в йога, тантра и т.н. Ще разберете надълго и нашироко за опасностите, които дебнат ЦЯЛОСТНОТО ВИ СЪЩЕСТВО, ако тръгнете по пътя на различни практики, без да сте проучили ИЗЦЯЛО СЪЩНОСТТА ИМ! Трудът основно касае съновиденията и затова пускам връзките тук, но става дума и за много други източни духовни практики. Личното ми мнение е, че всеки, който упражнява някакъв тип медитация, трябва да се запознае с нещата написани в тази книга.

http://svitk.ru/004_book_book/3b/756_strannik-rifi.php

А на долния линк можете да изтеглите тази книга с останалите по-важни неща на автора.

http://www.e-puzzle.ru/page.php?id=1924
Почнах да чета книгата и там са написани доста верни неща, като например, че сънят има много защитни и възстановяващи функции. Обаче не очаквах, че съновиденията са чак вредни и те предразполагат към вредното влияние на тъмни същности. (особено ако насилствено се осъзнаваш насън например чрез търсенето на ръцете си)
В книгата на едно място накратко е споменато, че чрез внимателна подготовка може да се постигнат и безвредни, даже полезни съновидения. Някой има ли още информация по този въпрос?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27