Автор Тема: Андрей Реутов - Хакери на Сънища  (Прочетена 48454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #45 -: Ноември 22, 2008, 23:00:54 pm »
Цитат
– Много просто. Например, ти можеш да поискаш край тебе да прелети птица. Сформирай в съзнанието си картина на това събитии – представи си, как тази птица прелита край тебе. Колкото по-ясно видиш тази картина на вътрешния си взор, толкова по-добре. После спокойно чакай резултата. При това отнасяй се към това упражнение спокойно: получи ли се – добре, ако ли не – майната му. Подобно безразличие се явява един от ключовете за успеха. Защото, когато ти активно желаеш нещо, твоето желание предизвиква противодействие от страна на реала. А когато си безразличен, всичко се получава. Тук има една тънкост – бидейки безразличен към резултата, ти освен това, трябва да знаеш, че той ще го бъде(ще се случи). Това е едно безусловно знание за това, че твоята поръчка ще се изпълни.


Ох, колко поръчки съм си заръчала, потънала в безразличие...

Има доза истина в текста, но полвинчата. Да не се самоомайваме, защото поръчителите са много...изпълнителите некадърни.
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #46 -: Ноември 22, 2008, 23:37:58 pm »
Не на всеки му е дадено.  :P
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #47 -: Ноември 22, 2008, 23:42:15 pm »
Жоро да му мисли. ;D
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #48 -: Ноември 23, 2008, 03:28:15 am »
Цитат
– Много просто. Например, ти можеш да поискаш край тебе да прелети птица. Сформирай в съзнанието си картина на това събитии – представи си, как тази птица прелита край тебе. Колкото по-ясно видиш тази картина на вътрешния си взор, толкова по-добре. После спокойно чакай резултата. При това отнасяй се към това упражнение спокойно: получи ли се – добре, ако ли не – майната му. Подобно безразличие се явява един от ключовете за успеха. Защото, когато ти активно желаеш нещо, твоето желание предизвиква противодействие от страна на реала. А когато си безразличен, всичко се получава. Тук има една тънкост – бидейки безразличен към резултата, ти освен това, трябва да знаеш, че той ще го бъде(ще се случи). Това е едно безусловно знание за това, че твоята поръчка ще се изпълни.


Тук става въпрос за баланс и противодействието от страна на реала(ако се предизвикват събития) и това кое и как трябва да стане за придизвикване на събития се влияе от нещо друго.(по-силно)(различно е от влиянието м/у хората макар и почти същото,но пак различно)Едно е да контролираш събитията и съвсем друго човек.(различни закони)макар и близки :) ;)

Но наистина ако искаме съзнателно действие се сблъскваме със съпротива(включвам и несъзнателното действие като мисли и тнт.)И най-важното е да нямаме самоцел за каквото и да е.( и в тази книга се казва и в друга и в житота ;))


Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2008, 03:52:39 am »
Много добре не само разбирам, но и знам как действат равновесните сили. Слабост ми е да си експериментирам :)
Просто се пошегувах с някого. Той си знае кой е... ;)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #50 -: Ноември 23, 2008, 05:37:30 am »
еее тогава това е една друууга тема ;) :D,но следвайки тази аз си вадя своите изводи ;)
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #51 -: Декември 01, 2008, 15:29:42 pm »
   Fiery, на шегата се крепи света.... или на шега се е появил?  ;)
   
Цитат
безразличие се явява един от ключовете за успеха.
   Това е само един от ключовете.
   
Цитат
Тук има една тънкост – бидейки безразличен към резултата, ти освен това, трябва да знаеш, че той ще го бъде(ще се случи). Това е едно безусловно знание за това, че твоята поръчка ще се изпълни.
   Втория ключ е безусловно знание. Нещо като спрян вътрешен диалог.
   
Жоро да му мисли. ;D
   Ха сега де!?
   Да му мисля или да не му мисля! Туй е въпроса.
   Вие какво мислите? Спряхте и заспахте! ;)
   Ами колкото по-малко мисля толкова по-лесно се реализират мислите.
   Което ме кара да се замисля.....и така с начале.
   Интересно ми е че описаните случки са преди да попадна на книгата, която сега ме насочва към разбирането им. Но пък никога не съм ползвал визуализации. Нещата тръгнаха просто на шега. Първия път на шега (защото бях безразличен). Втория път на шега (защото бях безразличен). Третия път стана сложно, защото пак на шега бях безразличен. Но спрях да мисля и да говоря наблюдавайки света. Тогава усетих силата на безусловното знание. Нямам умението да го опиша, на нищо не прилича....външно само лека усмивка а вътре безметежна безгрижност. (само това ми идва на ума)

   Майтапа сега е следния. В момента изпитвам същото безразличие. Затова ще изляза, че да не сторя некоя поразия.  ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #52 -: Декември 01, 2008, 16:44:46 pm »
Именно оттук идва и следната асоциация:

Представете си, че целия наш свят, до най-малката молекула е магически. Напред, назад, нагоре -надолу, както и в миналото и бъдещето, всеки един човек, всяко животно или камък.

Представете си още, че всеки има някаква определена магическа сила. При един е повече, при друг по-малко, но винаги я има, и тя винаги влияе (на него и останалите)

Представете си, че на някои им е дадено да са по-спокойни, по-безгрижни, да вярват повече, и да са сигурни повече, и някак неусетно без да знаят как, без и да се замислят, и без да знаят че го правят, те влияят на съдбата си, подреждат си пъзела на живота.

Да благословиш някой, да прокълнеш някой, да помислиш зло, да помислиш добро.
Съобразно силата ти, може да влияеш на тея работи.
Телепатията е също част от това. Чувството, дали някой те лъже, или ти мисли злото.

Представете си каква "какафония" и "хаос" е това, каква красота (да, де някои казват, че е съвършен ред  ;D)

Интересен свят, нали?
Древните са знаели и са внимавали в тея работи.
Българските ритуали и празници също са били инструмент, да се настроят хората, към тоя магически свят.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #53 -: Декември 02, 2008, 15:54:50 pm »
Книгата е впечетлителна.Но според мен Андрей Реутов е псевдоним. Който и да е, мисля, че той има нещо общо със сибирския шаман. Така наричат А.Коробейщиков, написал "Иту-Тай". Неговата книга е излязла през 2002г. Но има много общи неща - обучението в съновидения,имената на главния герой- Максим, изобщо много сюжетни сходства. За самия А.Коробейщиков нищо не знам. Към него ме насочиха мои приятели, след като споделих впечатленията си от книгата на Андрей Реутов. Ако някой знае нещо повече - нека да сподели...
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #54 -: Декември 07, 2008, 22:10:03 pm »
Книгата представлява резултата от изследванията на д-р Стивън Лаберже от Центъра на Съня при Станфордският университет.

Открих я случайно..., въпреки, че случайни неща няма.

Пожелавам ви приятно четене! А аз ще я прочета кой знае кога!!! Просто нямам време! >:(

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #55 -: Март 14, 2009, 18:01:05 pm »
Една добра колекция от книги за съновиденията.

"Боснак Роберт - В мире сновидений
Владимир Титов - Владеющий миром (Мои опыты со вторым телом и практика сновидения)
Егорова М.В., Любитов И.Е. - О некоторых закономерностях трансформации образов в осознаваемых сновидениях
Иосиф Хейфец - Сновидения
Карлос Кастанеда - Книга 9. Искусство сновидения
Котов, Малахов - Магия сновидений - путь знания и дейсвия
Патриция Гарфилд - Сновидения
Стивен Лаберж - Осознанное сновидение
Флоринда Доннер - Жизнь в сновидении
Терентий Смирнов (Странник) - Подводные рифы. Практики Осознанного Сновидения
Чарльз Ледбитер - Сны - что это такое и как они вызываются
Чогьял Намхай Норбу Ринпоче - Йога сновидений и практика естественного света
Странник - Врата сновидений
Роберт Мосс - Врата сновидений (сокращенный перевод лекций)
Ал.Панов - Школа сновидений
Андрей Реутов - Хакеры сновидений
В.И.Громов - Осознанные сновидения
Вадим Ротенберг - Сновидения, гипноз и деятельность мозга
Зигмунд Фрейд - О сновидении
Вадим Зеланд - Сновидения наяву
Первые врата: практические исследования сновидений
Тендзин Вангьял Ринпоче - Тибетская йога сна и сновидений
Сергей Изриги и К - Сайт Дримхакеров
Группа "Неман" - Проект "Синхро Скан"
Елена Блаватская - Пустые ли видения сны
Кейт Хэрери, Памела Вейнтрауб - Ясные сны
Вадим Садовой - Смертельные сны о силе
Кейт Хэрери, Памела Вэйнтрауб - Жизнь-всего лишь сон "

Източник: http://www.e-puzzle.ru/ . Всички могат да бъдат намерени там.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #56 -: Юни 22, 2009, 22:22:04 pm »
И още малко книги за сънищата:

http://www.koob.ru/dreams/

И трансърфинга:

http://www.koob.ru/simoron/
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 08:30:59 am от SMSI-H »

Неактивен hriza

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #57 -: Август 14, 2009, 23:41:11 pm »
Здравейте,чета в момента книгата на руски,не ми е проблем, но ако я има на български от къде мога да си я намеря? Благодаря предварително! :)
« Последна редакция: Август 15, 2009, 00:00:29 am от Mirotvorec »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #58 -: Август 15, 2009, 00:31:54 am »
Здравейте,чета в момента книгата на руски,не ми е проблем, но ако я има на български от къде мога да си я намеря? Благодаря предварително! :)
Случайно да си гледал, какви файлове са прикачени на първата страница в тази тема?

Ако не можеш да ги отвориш, дай мейл на лични и имаш първата част на български.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #59 -: Ноември 02, 2009, 11:18:54 am »
Някой тук наясно ли е с пасианса на Медичи?Запалих се много,но доста неща ми убягват и ще съм благодарен на малко помощ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27