Автор Тема: Андрей Реутов - Хакери на Сънища  (Прочетена 48449 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2008, 12:47:10 pm »
SMSI-H ми прати първата част и я прочетох на един дъх. Книгата е много интересна и си залужава, макар и фантастика обаче мисля че може да се разглежда и като практическа такава.

П.с. Мерси на Joro Velev, а аз отивам да чета втората част :P
:)
   Втората още не съм я започнал.
   Исках само да кажа на практиците, че за мен фантастиката в тази книга е много малко (за да не кажа, чи липсва). Премълчаното е много повече.
   А може пък във следващата част да са преценили, че споделянето на повече подробности няма да е по опасно от едно .... бръснене. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2008, 19:17:13 pm »
   Исках само да кажа на практиците, че за мен фантастиката в тази книга е много малко (за да не кажа, чи липсва). Премълчаното е много повече.
   А може пък във следващата част да са преценили, че споделянето на повече подробности няма да е по опасно от едно .... бръснене. ;)

Точно. Фантастика в книгата въобще няма. Книгата е практика от езотеризма и то от най-висшата си форма. Жорката, за онова което е премълчано всеки може да си го изведе, ако има очи да види и въображение да си го представи.

А по отношение на споделянето мисля, че до преди стотина години, човекът написал и публикувал такава книга, бързо щеше да намери смъртта си. Не само, защото във втората част се описва начин на убийство на човек чрез/в съня, а въобще за цялостната информация предадена чрез книгата.

Лично аз мисля, че обикновен писател не може да напише такава книга. Авторът трябва да е практически запознат с технологиите на съновиденията. Реутов си е заложил главата в торбата...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2008, 19:24:47 pm »
По-скоро има дезинформация относно "истинските играчи" и враждуващи групировки и като цяло "световното положение", но иначе бива  ;)

cdms

  • Гост
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2008, 21:16:27 pm »
Направо супер. Сега трябва да си търся антивирусна за сънищата. Дано не ми се наложи да преинсталирам Уиндолса. Ако това е вярно е много притеснително да ти ровят в съня и да ти променят спомените и т.н.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2008, 21:21:38 pm »
В тази книга е разкодирана българската канатица. Или поне така си мисля.
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 23:35:03 pm от xnet_user »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2008, 23:48:48 pm »
Направо супер. Сега трябва да си търся антивирусна за сънищата. Дано не ми се наложи да преинсталирам Уиндолса. Ако това е вярно е много притеснително да ти ровят в съня и да ти променят спомените и т.н.

 ;Dпък ако ти се наложи мале мале


От 10 год.възраст се интересувам от сънища и после се убедих, че не са само "чистене от ненужна информация на мозъка". В момента чета книгата и съм в началото и знам,че сънищата са...абе много повече от това,което мислим. Знам, че човек може да сънува бъдещето, миналото, да контролира сънят си(личен опит), но за промяна на спомени не знам(ще прочета по-нататък и ще рабера) и вече това ще е наистина кофти. Знам, че ако влезеш в чужд сън на човек, които се занимава с езотерика ще ти стане лошо(има самозащита). Но явно любимата ми тема е още напълно непозната за мен(като възможности и потенциал), явно и аз ще си слагам антивирусна ;D , че явно нещата както винаги са по-дълбоки от колкото си мислим ;)
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 00:49:24 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2008, 19:33:51 pm »
...
 Знам, че ако влезеш в чужд сън на човек, които се занимава с езотерика ще ти стане лошо(има самозащита). ...
А какво ще рече "човек, който се занимава с езотерика"?

Човек, който чете секция "езотерика" в х-нетбг? ;)

езотериката не е "занимание", въпреки, че не теория също. Практика, но в бъденето.
 :)

А книгата е добра, наближавам края на 1-та част. Само не знам като са такива ясновидци, и черпят директно от Акаша, защо споменават ИДзин като китайска, можеха да вмъкнат "така и така, книга за която е общоизвестно, че е китайска, но всъщност е донесена от българите от еди ква си стара цивилизация"
Вярно, че всичко е много истинско в книгата, нагласа и тн. Но ако някой е чел повечко ЛаоДзе, Кастанеда, и Урсула Ле Гуин (Магьосникът от Землемория) ще успее да ги спретне всичките тези истории.
Не казвам, че е така, но казвам, че не се знае как е. Когато имаш някакви скромни умения в нещо е много по-лесно да опишеш в книга свръхумения в същата област. Т.е. ако си средно ниво майстор в някое БИ, ще можеш да напишеш книга, където вътре ще има направо титани биещи по 1000 човека, и всичко ще изглежда много реално и логично, защото си запознат с концепциите и принципите на боя, удари, и тн. Сещате ли се накъде бия? Ако автора е някакво средно или начално ниво във съновидението, ако е чел ЛаоДзе, някои теории за взаимосвъраността на всичко, ще му е много лесно да състави история, съвсем реалистична, която включва пътувания във времето, телепортации, и прочее "магии".

Не отричам, обаче, че е добре написано, и с усет към тия учения. Може и да е реално и вярно. Поживем, повидем, както казват руснаците.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2008, 19:58:08 pm »
...
 Знам, че ако влезеш в чужд сън на човек, които се занимава с езотерика ще ти стане лошо(има самозащита). ...
А какво ще рече "човек, който се занимава с езотерика"?

Човек, който чете секция "езотерика" в х-нетбг? ;)

езотериката не е "занимание", въпреки, че не теория също. Практика, но в бъденето.
 :)


Дам малко странно съм се изразила :D

Имах предвид хора,които развиват потенциалът си в повечето случаи развиват самозащита от вмешателства (като и по време на сън)

Но книгата и на мен ми е странна,но определено има неща,които са реални.
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2008, 23:37:44 pm »
Аз смятам, че нямам чак толкова развит потенциал, а ми е в постоянен процес на развитие, но имам много силна защита, която я усещам постоянно. Може би ми е от посвещаването ми при раждането ми от майка ми или пък си е дало отражението, че тя е сънувала в никакъв случай да не ме маха, и то съня се повтарял няколко пъти и се решила да ме остави.
Много рядко имам лоши сънища.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2008, 03:12:56 am »
защитата и липсата на лоши сънища не е идентично нещо.

също както и жилетка против куршуми не е едно и също с това, че никой не те е прострелвал.

Изобщо защитите са пълна мъгла.(поне за непосветените) Някои казват, че трябва винаги външен опитен човек да те защитава, други че няма нищо страшно. Според някои ангелите хранители пазят. Не знам и в какво точно се иразява християнското "кръщаване". Дали е точно прикрепяне на ангел хранител.
Помня едно време сънувах натрапчиво загиналия брат на баща ми, загинал млад, доста преди аз да се родя. Та той ми се явяваше сигурно 10 пъти подред и настояваше да се кръстя в църква.
Тогава много настоях пред нашите, но не знам защо по една или друга причина още не съм кръстен, а минаха 10ина години от тоя случай.

Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2008, 20:50:25 pm »
Не знам дали посветени или непосветени усещат закрила, но при мен още преди раждането ми майка ми ме посвещава на Първоизточника. И защитата, която имам се разпространи и към най-близкия ми човек. Освен това, винаги когато усещам голямото желание на някой да напакости на мен или близкия ми човек, то този някой винаги сам "се шамаросва", целия негатив се насочва към него със сякаш удесеторена сила, че после се чуди откъде му е дошло. А и аз наистина нямам представа откъде точно идва това нещо, но при мен е факт.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2008, 21:12:36 pm »
Аз не съм запознат много с материята, но това мисля е наследствено. Както в рода ти го има, така и ти може би си го имал в предишни животи (ако съществуват такива).
Не знам дали е точно защита. Може би е цялостен "комплект". Например тия, които имат натурални способности (макар и малки) имат повечко късмет, ей така, за произволни неща в живота. Когато в книгата се обясни това със едновременността - със сегашно намерение може да се променя миналото, и понятието време на практика изобщо не е пречка - всяка частица в света е свързана едновременно със всички други близки и далечни частици, включително и тия в миналото. Та тогава всичко някак си дойде на мястото. Ако си достатъчно "свързан", може и ти съзнателно да участваш в творението. Така буквално може да огъваш пространството и времето. Ти си тук и сега и всеки един миг (да спазваш правилата) важи.

Забелязах една тема във форума за сънищата. До сега не и обръщах сериозно внимание, но след книгата се зачетох и ми стана доста интересна. Там даже някой беше споделил за парализа след сън. Нещо, което наскоро обсъждахме.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2008, 23:46:47 pm »
При мен си е строго индивидуално това нещо, в рода ми няма подобен случай. Просто такъв си е факта. А иначе направих си кръщене по мое собствено решение и то след навършване на 18 г.

Всяка душа си идва индивидуално на този свят със своите си натрупвания от предишните си животи, после вече се семейните, родовите, племенните, националните и земните натрупвания, които се отработват и се придобиват нови опитности.

Никога не ми се е случвала парализа по време насън, нито пък да усещам притискане на гърдите от нещо, докато лежа.
Просто ми е мисълта, че тази моя защита я имам и по време на сън. В повечето случаи почти не сънувам, рядко имам запомнящи се сънища. По начало чета докато ми се приспи и после само си гася лампата и се отнасям. Но вътрешният ми будилник винаги ме буди, когато се налага да стана в определен час и то около поне 10 мин. по-рано, въпреки, че ми е навит часовника.

Най-обичам да сънувам как летя, но не е често. И ми е неприятен момента на събуждането и то най-вече ясното осъзнаване при пропадането надолу към тялото и влизането в него.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2008, 01:24:14 am »
По принцип, ако се говори за защитата по време на сън от поста ми първоначално нямах предвид кошмари(въпреки, че и те може да са предизвикани, ако нямаш защита и е решил някой да предизвика кошмар).

В книгата се говори за сънищата, много хора могат да имат осъзнат сън, но в книгата едва ли не можеш да се появяваш ей така в сънят на друг(не става така). Определени хора, които се занимават с развиване на потенциал и се занимават с такива неща не развиват защита, за да спят спокойно, а за да не им въздейства някой(за тази защита говорих).

Т.е., ако някой от сайта се занимава с такива неща(всичко, свързано с езотеризма и има достатъчно развита енергия),ако аз имам осъзнат сън и се опитам да вляза в съня на даденият човек от сайта в момента на действието ще се събудя най-малкото с главоболие и тнт. заради самозащитата му).

Не е толкова лесно, иначе учението също щеше да е прекалено лесно и нямаше да се изисква усърдност и много практика и всички шяха да са спецове.


За това говорих, а иначе защита всеки има малко или много, но и тя зависи от развитието и нуждата на човек.
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 20:32:39 pm от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Андрей Реутов - Хакери на Сънища
« Отговор #29 -: Октомври 23, 2008, 22:47:29 pm »
По принцип не оставям една книга недочетена,но тази книга нямам търпение да я прочета и да мина на друга.

Напомня ми на един познат,който учи богословие и физика и говореше само за бог и аз го питам"-защо толкова се интересуваш и вярваш в него",а той започва да ми говори за физика и разни неща от физиката за да ми покаже колко много е интелигентен и начетен(интересувам се от квантова физика и знам,че това,което ми говори не е отговорът на въпросът ми)и казаното е за да се докара като интелигентен.(в книгата има много такива обяснения)

От началото книгата ми се срува манипулативна и са използвани неща,които аз самата ползвам или съм разбирала,че групи хора ползват и на моменти се усмихвам по много странен начин докато чета(със цинизъм ли,де да знам)

жалко за Кастанеда така да го използват!
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27