Автор Тема: Какво обичаме, какво мразим  (Прочетена 44159 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2009, 04:24:54 am »
...
Ами остави общите приказки, тогава и кажи при тебе конкретно как е. Какво обичаш и какво мразиш, и как по-точно ти помогна омразата напоследък?

А Ницше не е задължително за всичко да е прав. Като е решил да види какво е това секс, на 18 е отишъл на курва (извинете за думата), но се е оказала болна от (сифилис май беше) и му е окапал хуя от това.

После естествено, че цял живот ще е крив и злобен и пълен с омраза (философ).
Ай сиктир от такива философи!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #31 -: Февруари 12, 2009, 11:11:54 am »
Въобще не помня от кого четох интересната забележка, че омразата и любовта стоят в краищата на една и съща пръчка.Или ос...или меридиан,кой както ще.Ако омразата се обърне наопаки,няма да се получи спокойствие например,а любов.

Аз много обичам да мразя и това чувство ми носи задоволство и уединение.Любовта също.Може би защото представляват една и съща пръчка.Мразиш ли,значи обичаш и обичаш ли,значи мразиш.Нима любовта ти към нещо може да е истинска,ако едновременно с любовта към него не изпитваш и омраза към него? Според мен тъкмо това е нещото,което поетите наричат "сладки окови".И Ницше е много прав относно това.

Също така не съм сляп,за да видя,че е прав и когато казва,че без да е по-зъл,човекът не може да стане по-добър.Не съм сляп също така да видя,че Маркс също е прав за много неща,НО поради положителния полюс на неговата кампания,думите му се приемат едностранно и точно от това се възплозва той.Например "Количествените натрупвания водят до качествени изменения" е очевидно вярно,но е орязано.Трябва да се добави "...за добро или зло", защото измененията са колкото добри,толкова и лоши.

Кога ще почнат някои хора(да не кажа повечето) да общуват с разум,а не с тъпни само и само да си оправдаят оспорените с добро чувство поустове.


П.П.
А и...на абсолютно всички им е ясно,че това,което пишат,са глупости.Но...нали вече са го написали,сега трябва да нагласят позицията си според новата обстановка.

Ако всеки седне за поразмишлява над себе си искрено, ще открие каква голяма част от живота му представлява омразата - не по-малко и не повече от 50%.
Ако някой с ръка на сърцето твърди,че не може да мрази и не го прави, очевидно е,че има емоционални проблеми.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 11:14:22 am от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #32 -: Февруари 12, 2009, 13:14:55 pm »
По-важното е, не че живеем в полярен сегмент от космоса, а че САМИ сме избрали да се родим в тоя сегмент и да „играем” в пиесата на двете полярности. Това е начинът на вашия Висш Аз ( т.е. вие самите) люркайки се от едната към другата полярност и (в болшинството си) нямайки спомени за и връзка с другите си инкарнации, както и с В.А.,  да взимате решения, които в крайна сметка да ви припомнят, че това е само временна роля.

Рано или късно, напредналите инкарнирали се разбират, че колкото повече обслужват едната или другата полярност, толкова повече се отдалечават от истинската си същност.  Има един момент на просветление, когато почвате да търсите връзка с Висшия си Аз и тогава никоя от двете полярности не е в състояние да ви спре. Не, че няма отчаяно да опитват с всякакви методи, към които бай дъ уей тялото ви ( ДНК-то ви) е силно привлечено или дори пристрастено. Затова правете разлика, какво иска тялото и какво иска духът. 

Балансирането на двете полярности не е напълно възможно в човешка инкарнация, но поне може да  проумеете интригите на двете полярности, за оплитането ви в тяхната игра.  Несъмнено, за да разберете тези интриги, вие  ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сте играли (били оплетени в) тази игра на добро и зло. Като играч, вие сте минали по всичките й стъпала. Били сте „добър” били сте „лош”, били сте всичко по скáлата, защото иначе не бихте  осъзнали тяхното безмислие и лицемерност. Когато и само когато осъзнаете лицемерието и на двете, само тогава можете да (въз)кликнете с „Еврика! Сега разбирам...”

Осъзнавайки ги,  вие ще можете да ги наблюдавате навсякъде в ежедневието си,  от дома, приятелския кръг, роднините, до работното си място и дори пренесено в световен мащаб, политика и всякви подобни лайна...( да видим коя полярност ще се  издразни от  тази думичка  ;) ) Ще можете да забелязвате манипулациите им и  да им се усмихвате снизходително, защото те няма да имат сила над вас, щом веднъж сте ги осъзнали. И така ще имате предимство пред тях.  ДНК-то ви несъмнено ще се бори с духа, но изходът е само един.  Духът е вечен , ДНК-то е временно, кой ще победи? Не е въпрос с повишена трудност, нали?  :D

Балансирането, доколкото може да го има в 3D, е естествено да се преустанови веднъж завинаги осъждането на други хора, по какъвто и да било повод (раса, религия, националност и т.н.) Морализирането, манипулирането, насилването на хората към комформизъм и еднакомислие. Да се приемат те такива, каквито са и да бъдат оставени да следват своя път, e знак за една много напреднала инкарнация.   Вие следвайте вашия път, а другото просто наблюдавайте безпристрастно.  Само до толкова е възможно балансирането на така нареченото добро и зло тук и сега. Все пак, това, че контролирате дадени емоции, не значи, че не ги изпитвате.  Щом ги изпитвате, значи ДНК-то все още има контрол над вас. Когато преминете и през тоя етап, значи сте израстнали духовно. ‘Божествено безразличен’, не е случаен израз.
 
Всяко едно сближаване с едната от крайностите, обслужва съответната страна чудесно.  Ако морализирате от високи пиедестали и призовавате останалите към добро и комформизъм, дори вярвайки, че им правите услуга, е всъщност несъзнателно обслужване на Светлата страна и един вид насилие спрямо совбодата на друг, да мисли както той сам избере. Всяко, пък, умишлено намесване в работите на другите и насилването им да мислят и правят като вас, е обслужване на Тъмната страна.  Ако се замислите къде сте в момента, с вашите разсъждения, всеки един от вас,  малко или много клони към едната или към другата страна.

 Ако можете да се само-наблюдавате и ако по някакъв начин сте в състояние да се свържете с вашия Висш Аз, а не с някоя  мислеща ви „доброто” астрална същност, вие ще откриете, каквото ви е необходимо. Но това няма да стане , даже и да медитирате от сутрин до вечер и до посиняване, ако Висшият Аз не е решил така.  Медитацията не е за слабо развити съзнания, защото са лесно манипулируеми. Ако се надявате, чрез медитация да постигнете просветление, а съзнанието ви е на ниво комформизъм и морализиране, просто забравете. Не сте готови.
 
Безпристрастно  наблюдавайте целия фарс, който се вихри около вас, как едни ви карат да сте добри и да не сте лоши.  Това е работа на неуморните светли работници. Отделно тъмните работници, с тъмните си намерения открито ви притежават и управляват,  отктито ви призовават да заемете страна в техните войни ( естествено) в името на бог и доброто ( как ли не!). 

Пазете се от автори, претендиращи да знаят вместо вас, кой ви мисли доброто и кой злото, обикновено това са нюейджъри, ченълинги от "Извисени Майстори” и подобни. Под маската на доброто, те ще ви люрнат към една от полярностите. Разберете, че няма значение, че светлата полярност играе на ‘добра’. ВИЕ сте вашия Бог, вашия съветник. Значи вие най-добре трябва да знаете кое е добро за вас.  Не търсете външни спасители.
 
И за сведение на Спорт-здравето Йерархията съществува във вида, в който ни се поднася, само в книгите. Истината за Йерархията е тази, че всеки висш Аз се развива по различно време. Това е като да се родиш след тоя, който се е родил преди теб. Ако той е роден 1967 а ти си роден 1968, той не те превъзхожда с една година, не е по-добър от теб с една година или по-умен от теб с една година, по-възвишен от теб с една година, а и не значи, че те управлява, защото е роден година преди теб. Затова йерархията е в главата, не в реалността. Ако приемеш, че съществува, това е  добре дошло за всички онези „възвисени майстори”, с които светлата страна ще те захранва посредством ченълинги и  книжки с инструкции.  И така ще участваш във въображаемата йерархия.  Ако прозреш отвъд нея, тя ще ти изглежда просто като нормално състояние на различни по степен на еволюция същества ( Висши Аз-ове).  От вас се иска да вярвате в Йерархията, защото според писмените материали за нея, вие сте на дъното й и над вас са по-извисените 'батковци'. А не сте даже и близо до дъното. Много по-развити сте от много от тази йерархия.  Имайте предивд, че спусканата през хилядолетията (лайняна)„тайна” информация, „подсказване”  е идвала винаги от играчи, обслужващи едната или другата полярност, уж за да ви се помогне да се извисите като тях. Ако вашият Висш Аз искаше да ги знаете тези неща, НЯМАШЕ ДА ВИ БЛОКИРА ПАМЕТТА, нали? Мислете, мислете сами!

Що се отнася до това, което наричаме обич и омраза, тук в човешки тела, това е непременно, както казва Спортния,  омесен на осморка козунак от двете.  Много лесно, този, който обича може да намрази обекта на любовта си. Това е знак за фалшивостта на тези чувства! Универсалната любов, няма нищо общо с полярните усещания на ДНК-то ни. Тя е вездесъща, независеща от нищо и неизключваща нищо. Не може да се обясни, ако не си осъзната част от нея. Далече от това, което човекът нарича лобов и омраза, много далече. Засега ДНК-то си играе тук на любов и омраза, но това му е работата.  Вие се дръжте за духа и хранете духа.   Ако храните ДНК-то пак няма да сбъркате, само ще се позабавите.

От позицията на участник в живота и наблюдавайки двата полюса, вие имате предимството да сте  в  пиесата, но заедно с това и да сте зрител в залата.  Това, което е важно за вас е, да си вземете поуките и когато дойде момента - дим да ви няма.  И тогава и светлите и тъмните ще ви дишат прахта.  Успех по пътя.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #33 -: Февруари 12, 2009, 19:03:13 pm »
...
Ами остави общите приказки, тогава и кажи при тебе конкретно как е. Какво обичаш и какво мразиш, и как по-точно ти помогна омразата напоследък?

А Ницше не е задължително за всичко да е прав. Като е решил да види какво е това секс, на 18 е отишъл на курва (извинете за думата), но се е оказала болна от (сифилис май беше) и му е окапал хуя от това.

После естествено, че цял живот ще е крив и злобен и пълен с омраза (философ).
Ай сиктир от такива философи!
Ще се повторя ...
остави общите приказки (отново)
и кажи при тебе какво толкова ти помогна омразата.

При мен определено не е 50 на 50. По-скоро 90 на 10, но кой знае, може да е щото имам емоционални проблеми.

А изобщо не смятам, че са на една и съща пръчка, също и че ако спреш да мразиш, ще започнеш силно да обичаш.

Обикновено омразните хора, колкото повече мразят, толкова повече мразят. Като изчезне причината за това, което мразят, намират си ново нещо, което да мразят и така нататък цял живот.

Сега се сещам, че Денис Родман говореше, че за него омразата била двигател, и тя му помагала да се мотивира.
Явно има и такива хора, но те са по-скоро изключение, а не правило.

п.с. пак те приканвам, кажи нещо много трудно и значимо, което си постигнал в живота си, и омразата ти е помогнала.

В редките периоди от живота си, когато съм мразил, не съм могъл да свърша почти нищо полезно. Просто силата ми се стопява, и волята се губи.
За да имаш силна вола, трябва да си извън чувства.
Ако си я калявал, би трябвало да го знаеш ...
защото това е естествен процес, който следва тренировките.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #34 -: Февруари 12, 2009, 19:56:11 pm »
Мда...ако имаш метафорично казано 90 към 10 омраза и любов като отношения към нещата в себе си, вероятно си с емоционални проблеми :P

Или...предпочиташ да си даваш сметка за моментите на любов и нещата,свързани с нея.Рано или късно обаче,ще трябва да си дадеш сметка и за останалите части от себе си.И да не ги вземаш предвид,и да ги игнорираш, те пак са си там.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #35 -: Февруари 12, 2009, 19:59:10 pm »
бла-бла общи приказки.

Няма омраза в мене, колкото и да я търся.
Мразех една жена по едно време, а после една друга, и така. Като минат 1-2 години обаче и омразата минава, и после нищо не мразя. Явно съм емоционален инвалид.

А, да, и не живея в бг (мисля това също има отношение по въпроса )
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2009, 00:22:56 am »
Доста плоско гледаш на нещата...Чудя се дори как си открил нещо в себе си, ако всичко,което си мразил, е било жена.Ако всичко, което обичаш, е също толкова като бройка и като дълбочина, значи светът през твоите очи ще да е доста скучен.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2009, 01:15:03 am »
Аз може да гледам плоско, но поне гледам себе си.

Посоката е важна преди всичко, а нивото - кой докъдето е. Нямам претенции да съм скопен мъдрец.

А ти се чудя какво гледаш, и как си пълниш живота?
Или гледаш само треските в чуждите очи?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2009, 03:01:45 am »
Аз много обичам ПАРИТЕ, обичам да имам много пари и да давам много пари, , обичам да ги въртя, като перка на двигател, да се разхождат по джобовете на хората.....и пак да се върнат при мен и да разказват  :).
Всъщност думата "мразя" не я обичам, предпочитам думата "не обичам" и така,Не обичам в себе си, че толкова много обичам парите, не обичам в себе си навика да раздавам парите си все едно ми пречат по джобовете и всеки път като закъсам , си спомням, колко съм имал и колко можех да имам сега ако не бях щедър, всъщност аз не прахосвам, но не мога да не давам ако имам и пък толкова много нуждаещи има около мен, че все настъпва момент с липса на пари при мен :(
Това не съм го казвал на никой, защото ме е срам от факта, че не изглеждам добре в очите на някои хора, други пък много хвалят, ама обикновено са от взимащите и се усеща в очите им( всъщност зад учите с около 5-7 см назад и на долу), че си казват :"гледай го този балък мисли се за великодушен".
И аз нямам нищо против това.
Как добре ще ми дойдат сега 25000$ (примерно) веднага има къде да се вложат за по-малко от 3 дни.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 03:04:10 am от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2009, 03:09:12 am »
Аз може да гледам плоско, но поне гледам себе си.

Посоката е важна преди всичко, а нивото - кой докъдето е. Нямам претенции да съм скопен мъдрец.

А ти се чудя какво гледаш, и как си пълниш живота?
Или гледаш само треските в чуждите очи?

Ето едно нещо, което може би мразиш повече от жена от миналото - това,че не можеш да си напълниш живота и хвърляш в торбата тъпни като горните.Или мразиш това,заради което е така.Така че мрази още повече, и го ненавиждай още повече...и токувиж си осъзнал защо се получава така.

Една африканска поговорка гласи:
Всеки път, когато ляга да спи, сърната знае, че на сутринта трябва да е по-бърза от най-бързия лъв.Всеки път, когато лъвът ляга да спи, той знае, че на сутринта трябва да е по-бърз от най-бавната сърна.Без значение дали си лъв или сърна, най-добре е, когато се събудиш, да бягаш.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2009, 08:38:26 am »
бла-бла общи приказки.

Няма омраза в мене, колкото и да я търся.
.................
А, да, и не живея в бг (мисля това също има отношение по въпроса )
Тангра, прочетох внимателно диспута ти със Спорта, ти ако си положителен човек, то тогава аз съм свръх положителен. :D :D :D :D А аз не съм такъв.

Ето, според мен подсъзнателно, като всеки истински българин, мразиш България и себеподобните си. Доари се чувстваш щастлив, че си някъде далеч от това място, където си се родил, но сянката на произхода ти те преследва.
Диша във врата ти. ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2009, 11:05:32 am »
Доста плоско гледаш на нещата...Чудя се дори как си открил нещо в себе си, ако всичко,което си мразил, е било жена.Ако всичко, което обичаш, е също толкова като бройка и като дълбочина, значи светът през твоите очи ще да е доста скучен.
Защо съдиш за другите по себе си? Твоя си опит е валиден за тебе си, не го отнасяй и към останалите. Това, че ти не можеш да обичаш без да мразиш, не означава, че при всички е така. За мене омразата е от тези чувства, които се налагат на човека отвън, а той само си мисли, че са негови. Човек докато мрази не разсъждава. Това може и да е от полза за някого, но не и за самия човек. При грубата, стихийна любов може да се получи същото. Емоциите в никакъв случай не трябва да заглушават разума, иначе човекът се превръща в марионетка. Грубите чувства замъгляват съзнанието. За щастие те не са единствените.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2009, 12:23:44 pm »
Я по-добре си поустни наръчника с готовите изводи, че не мога вече да ги чета един по един. Натоварва ме и предпочитам да е наведнъж, за да приключи въпроса.
И почни да мислиш, всички сме виждали докъде стига човек, който се опира на Поговорко-шаблонната система.
« Последна редакция: Февруари 14, 2009, 07:33:38 am от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2009, 16:30:20 pm »
   :)
   Обичам всичко и всички но не харесвам всичко и всички.
   Не мразя нищо и никого, защото като патило знам, че омразата е саморазрушение.
   След като взех да посхващам нещата, по-често разбирам околните.
   Допускане правото на всеки във всичко да действа както намери за най-добре ми дава свободата и аз да следвам свой си път.

   Trandev,
   според моето разбиране, истинските българи имат само спомен за омраза. При истинските българи омразата е отстъпила на разбирането.
   Представи си, че познавам и други българи като мен...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #44 -: Февруари 13, 2009, 17:46:12 pm »
Респект! - мога само да кажа, Жоро!
Аз също познавам хора, които обичат Бг, останали са тук и се опитват да направят нещо. Аз също не харесвам всички и всичко, но се чувствам нормален човек на планетата Земя, без комплекси и без излишна гордост, че съм бил такъв или онакъв. :) :) :)

Може би не харесвам националистите и шовинистите, които в мозъка им е сбълркана дефиницията за патриотизъм и фашизам.Здравец  говоря за рогачите, които изразяват основно обичта си с думите - Смърт на ......./чифути, турци и т.н./

Може би светът щеше да е по-добро място ако тези извори на омраза не съществуваха. :-\ :-\
« Последна редакция: Февруари 14, 2009, 07:34:53 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27