Автор Тема: РОЗЕТАТА от Плиска  (Прочетена 35961 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #30 -: Ноември 15, 2012, 14:12:40 pm »
Хе хее де да знаех!Затова чета,дано науча нещо,но едва ли ?!?!Доста са ни поокастрили книжиците и едвали ще стигнем до истината в това поколение!Надявам се поне за следващото да се е разчистила мъглата!С нетърпение очаквам,да прочета нещо по въпроса,но ...........Имаш ли нещо давай да четем.Единственото,в което съм убеден е,че разковничето е в БУЛТРАКО-БългариТраки!!!Два народа от един род или два рода от един народ!?!?
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #31 -: Ноември 15, 2012, 15:23:59 pm »
Доста истина има и тук: http://sparotok.blog.bg/politika/2012/11/14/na-kogo-da-viarvame.1020212Чест и почитания на Павел,но все пак само предполагаме!Недостатъчно са запазените извори,а премного болните мозъци използващи ги в какви ли не изумителни новосъчинения!
« Последна редакция: Ноември 15, 2012, 15:30:36 pm от Терес »
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #32 -: Март 06, 2013, 11:51:41 am »
Интересни истории научавам от хора, носещи Розетата. На някой могат да се сторят странни, на други - невероятни, но ... знае ли човек вече на какво да има вяра. Все пак ще разкажа за някои от случаите.

Големи фенове на Розетата са рокерите. За тях тя все по-вече се превръща в задължителен атрибут към екипировката, та се сещам за един такъв български рокер, който от много години живее в Австрия. Миналата година са му подарили Розета, слага я той на врата, без да знае изобщо за нейната история. След 4 месеца споделил с приятелят си, който му я е подарил, че много странни неща са се случили. От години е имал болки в гърдите, нещо хронично било според докторите, заради рокерството. Имал и някакви петна по тялото си, също от много години. Една седмица, след като сложил Розетата, кожата му в областта на гърдите почервеняла, усещал съвсем леко парене, но не обърнал чак толкова голямо внимание, че да отиде на лекар. Така минал около един месец, а след това ... зачервяването изчезнало, но изчезнали и петната, които имал, но най-шокиращото за него било, че изчезнала онази почти постоянна болка в гърдите.
"Леле, рекъл на приятеля си, ти не знаеш как дишам сега! И като се замисля-единственото ново по мен е тази Розета....Какво направи тя и как го направи не знам, но няма да я сваля от врата си. "

За отбелязване е, че същият този рокер винаги е носил на врата си нещо сребърно, което си е нормално за техните среди и не е имал някакви странности, те започнали след като махнал всичко и оставил на врата си само Розетата.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #33 -: Март 06, 2013, 11:52:42 am »
Друг един случай, пак с мой познат-рокер, ще го напиша както той ми разказа.

"Карам си аз по един път с много завои и нали знаеш как е-от кефа по завоите съм навил масура на газта малко по-вечко от разумното и в един момент моторът поднася и тръгвам с приплъзване да излизам от пътя. Стигнах вече до края на асфалта, след него имаше някакво тясно банкетче чакълесто, а след него-пропаст дълбока. Край, викам си, до тук ти беше живота. За по-вече "умни" мисли нямаше време, защото вече се виждах размазан на стотина метра по-надолу.
В този момент усетих някакво много силно дърпане в обратна посока, все едно някой ме беше хванал през гърдите и ме издърпваше към пътя. Усетих се, та стиснах здраво с ръце кормилото, краката притиснах към мотора и ... не знам какво да ти кажа, но заедно с мотора се озовахме отново на асфалта, против всякакви закони на физика и динамика.
Спрях веднага след това, седнах на тревата и така в шок съм бил едно поне десет минути. Освестих се по някое време и какво мислиш-с дясната ръка съм стиснал Розетата, ама така я стискам, че още малко кръв ще си пусна. Нито помня кога съм разкопчал якето, кога съм хванал Розетата...това ми се губи. Но едно знам-ако не беше тя сега щяхте цветя да ми носите и да ме споменувате с добро. "
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #34 -: Март 10, 2013, 01:40:55 am »
Интересно! А има ли значение от какъв материал е направена? Месинг, стомана, желязо, дърво? На този твой познат, рокер, знае ли се от какъв материал е направена?
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #35 -: Март 10, 2013, 02:32:31 am »
Пиша не за друго, а защото съм заинтересован да си взема и аз. Отдавна съм обсебен от нея, от както съм регистриран във форума, винаги точно тя ми е била аватар, още от първия ми ден тук =)
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #36 -: Март 10, 2013, 07:38:47 am »
И в двата случая, които описвам, Розетите са били сребърни. Дали е щяло да се случи същото, ако са били от друг метал или дърво не знам.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #37 -: Март 19, 2013, 00:24:00 am »
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #38 -: Март 19, 2013, 09:36:07 am »
Ето и от мен една снимка на оригиналната Розета.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #39 -: Март 20, 2013, 22:45:36 pm »
Ето едно момче от Благоевград с татуировка. Направо е лудница! Страшна!

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/180887_103428773068855_6761021_n.jpg
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Knight of Shadows

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #40 -: Март 21, 2013, 10:07:26 am »
Да много добре изглежда татуировката. И разположението на лъчите е правилно. Аз където и да отида навсякъде е направена така както е написано в уикипедия и аз вече се чудя откъде да си взема.

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #41 -: Март 31, 2013, 20:15:29 pm »


Ето и нагледно как изглеждат приликите между БР- български руни и ЛП –линеарна писменост.
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен fakirastanly

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2015, 09:55:38 am »
Още една интересна статия:

http://sparotok.blogspot.nl/2013/11/blog-post_20.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27