Автор Тема: Коптски Апокалипсис на Петър  (Прочетена 6409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Коптски Апокалипсис на Петър
« -: Април 25, 2008, 20:34:03 pm »
тест
« Последна редакция: Август 07, 2009, 14:06:03 pm от July »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #1 -: Април 25, 2008, 21:44:47 pm »
Това е много интересно!

Аз съм малко притеснена от твърденията, че има хора с безсмъртна душа (божествената есенция) и хора със смъртна. Нали се смята, че всички сме "деца на Бога"?

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #2 -: Април 25, 2008, 22:05:21 pm »
Аз го тълкувам така (може и да не е правилно.. :-[), че едновременно с нас, малките светлинки ( не знам защо се отъждествявам с тях :)) за периода докато трае грешката ще живеят и имитации на души. И ще си приличаме външно. И когато му дойде времето ще стане ясно, кои са имитациите, кои са истинските монади. Иначе всяка монада произхожда от Бог и затова всеки индивид е Бог и Бог е всичко. Бог е цялата Вселена, целия Космос.  Говоря за Абсолюта, не за религиозната фигура. Имам друг текст за това нещо, ма трябва първо да го пререведа. И там вече се сблъсквам с още по-големи противоречия... Трябва да тълкуваме тези текстове не буквално според мен. Все пак съществуват и зли сили някъде си, които може да се стремят да ни държат затворени ( т.е невежи), където сме сега. Трябва още да помисля върху текста. Нищо не е 100% ясно...   

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #3 -: Април 25, 2008, 22:17:50 pm »
Че ние тогава директно се приземяваме в темата на Alien и H. за оповете... ::)

http://xnetbg.com/new/blogs/alienhorus/?p=18

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #4 -: Април 25, 2008, 23:06:21 pm »
 Това не го бях виждала. На пръв прочит  това за оповете много напомня описанието в апокалипсиса. Но искам да прочета блога пак много внимателно. Става още по-сложно, ще трябва да попревеждам още някои материали явно. ::) ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #5 -: Април 25, 2008, 23:15:59 pm »
ОП-ове и любимци (животински инкарнации) - те нямат искра. Но ще имат, много напред във "времето". В този смисъл и те са някаква част от Всичкото. И те следват някакъв замисъл.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #6 -: Април 25, 2008, 23:20:46 pm »
Става още по-сложно, ще трябва да попревеждам още някои материали явно. ::) ;)

Моля!  :-*

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #7 -: Април 25, 2008, 23:37:25 pm »
Да, именно всичко е част от голямото цяло, но не всички сме еднакви. Не е ли гениален Архитехктът? Колко щеше да е скучно ако бяхме   :D Почвам да превеждам ...

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #8 -: Април 26, 2008, 12:58:16 pm »
Докато превеждам научната (?) гледна точка, помествам други два текста по-горе като нови теми.  ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #9 -: Май 09, 2008, 14:20:35 pm »
Откъде ги превеждаш? Би ли дал линк?
бтв в текста има две потвърждения на идеи, които отдавна съществуват- едното е, че Исус е бил осветлен от Христос и са били две същества ----- Спасителят ми каза:” Този, когото виждаш над кръста, доволен и смеещ се, е живият Иисус. Не онзи, в чиито ръце и крака те забиват пирони, който е подменен. Те заклеймяват това, което е тяхното подобие. Но погледни него и погледни мен”.

И следващото е, че Симон Петър ще се върне отново на земята (което вече стана, че дори и си тръгна).
« Последна редакция: Май 10, 2008, 08:43:24 am от Mirotvorec »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #10 -: Май 09, 2008, 18:29:02 pm »
Превеждам ги от книги, но не са от нета, така, че не мога да дам линк. Определено, във всички гностически текстове, идеята, че  Христос и Иисус са една личност е смехотворна и изобщо твърдението, че Христос е човек, който е възкръснал. Те (гностиците)твърдят, че Христос е висше създание ( не от нашия еон) и е влязъл в Иисус  приблизително към 30-та му годишнина и излязъл преди смъртта му.  Специално това евангелие на Петър е от " Изчезналите писания - книгите, които не влязоха в Новия завет" от Барт Ерхман. Евангелието е част от  документите, намерени в Наг Хамади. За автора на сборника съм дала сведения в " За произхода на света". Публикувала съм още два материала " За произхода на света" и " Първата мисъл в три форми", последното, за мое най-голямо учудване не предизвика никакъв интерес, а имено там е описано (според гностиците) как и от къде се е родил Хрисос. Днес или утре ще публикувам Евангелие от Филип и после Евангелие от Тома. За евангелие от Тома се смята, че , ако правилно разчетеш закодираните в него послания, това ще е билета ти към вечен живот.  ;) :)  Имам и Евангелие на Петър, освен Апокалипсът, но още не съм го превела.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #11 -: Май 10, 2008, 04:23:03 am »
Аха мерси, ще ги потърся из нет-книжарниците, усещам, че си заслужава... а вечният живот е неизменно наш, както Тома всъщност казва (не че има нужда някой да го каже, за да е истина, това е разликата между реалността и идеите, за реалността няма нужда да се тормозим и напрягаме, за идеите - има нужда да бъдат повтаряни, защитавани и приемани, за да бъдат валидни в личната реалност, например идеята, че съзнанието не е вечно :) )
Адмирации за споделеното  ;)
« Последна редакция: Май 10, 2008, 08:44:25 am от Mirotvorec »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #12 -: Май 10, 2008, 13:20:18 pm »
За нищо, радвам се, че някой се интересува, защото наистна си струва да се помисли.  :) До скоро

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #13 -: Май 26, 2008, 00:01:15 am »
Това са тези, които пдтискат (гнетят) техните братя, казват им: “Чрез това(имитацията), нашият Бог има милост, тъй като спасението, както се знае, идва до нас чрез това. Те не съзнават наказанието за онези, които ликуват от злото сторено на малките, които те обсебиха и затвориха. И ще има още други от тези които са вън от нашия брой, които ще наричат себе си епископи, дякони, учители, сякаш са получили техните знания и авторитет от Бог. Те отстъпват пред решението на лидерите. Тези хора са пресъхнали канали.

Но аз казах: “ Аз се страхувам, заради това, което ми каза – че малките са всъщност фалшиви (имитация). Всъщност те са множество, което ще подведе друго множество от живи и те ще бъдат разрушени всред тях. И когато те фалшивите казват твоето име, ще им се вярва.”

Спасителят каза: “За преиод от време, пропорционално на тяхната грешка, те ще управляват (ще имат влияние) над малките. Но след  завършване на грешката, неостаряващият (един) от безсмъртното разбиране ще бъде продължен и тогава малките ще господстват над техните управници. Коренът на тяхната грешка ще бъде изтръгнат и той ще бъде разкрит в цялата му безочливост и наглост, която си е въобразил. И такива хора ще останат непроменени, О Петре.

Интересно как това се връзва абсолютно точно с психологическия характер на насилник и жертва. В психологията насилника винаги ОБВИНЯВА жертвата и ВИНАГИ ТВЪРДИ, ЧЕ САМО ТОЙ Е ПЪТЯ И СПАСЕНИЕТО на жертвата. Насажда чувство за малоценност в жертвата, както и комплекси и я съсипва по неописуем и жесток начин - да не описвам гадни случаи от живота, за да не замърсявам темата...

Сега е времето, когато на лъжата се казва истина и когато черното се нарича бяло, но сега всъщност е времето за каляване на душите. Далеч съм от мисълта да пиша за "последните дни", защото те са за изгубените души и винаги са били, но на мен ми е е изключително интересна идеята за контрола над другите и докъде стигат границите на "отдаване" - не мога да се изразя по-точно, но имам впредвид - границите при които душата отсича нишките с насилниците и казва "Стига вече!"

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Коптски Апокалипсис на Петър
« Отговор #14 -: Май 26, 2008, 15:31:42 pm »
Колко удобно звучи само... не приемеш еди си какво, ще стане еди си какво ...
Е неможе ПЪТЯТ да е само 1 !

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27