Автор Тема: В мрежите на "Агни-Йога"  (Прочетена 38938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #105 -: Юни 01, 2007, 22:01:02 pm »
Са съжаление:) но как ще оценим добрите, ако няма лоши:) Иначе лично мое виждане е, че на всеки прогледнал се падат по пет заблудени. Според мен пречистването няма да стане безболезнено.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #106 -: Юли 23, 2007, 00:36:57 am »
Бих се радвал ако някой сред нас се е запознал теоретично с Агни Йога.
После да е проверил на практика учението.
Ако няма такъв то си правим изводи основани на мнението на трети и четвърти лица.
А те дали са практикували?
Можеш ли да оцениш захарта ако тя си остане затворена в стъкленица?
Би ли оценил зеленчукова супа ако си ял само мръвки?

Какво ли питам, голяма част от темите във форума са основани на "някой казал, друг написал, дайте да си почешем езиците и ний"
Дано практиците не се засегнат пък сега. ;)

Няма лошо в теорията, то от там се започва стига да не се спира преждевремено и страхливо наполовина.
А аз спрях........
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #107 -: Юли 23, 2007, 14:13:19 pm »
Ами то в Агни-йога практика няма. Чел съм повече от половината книги. Всичко е тип "чисти ума, изпълни сърцето с огън" и т.н. :P

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #108 -: Юли 23, 2007, 16:30:09 pm »
  Къде ли Истината е на 100% ?
    Ще перифразирам една реклама течаща по теле-каналите.
   Дано няма самозасегнали се.

"Не става само с четене, трябва и акъл." ;)

   Бих добавил, че продукта на акъла/ума често води до реализация/приложение. Но не винаги.

Какво имам предвид?
   Четенето е едната стъпка. После идва осмислянето последвано евентуално от избор за приложение или не на нещото си.
   Ако изчистиш ума си и изпълниш сърцето си с огън, това ще се отрази на отношението ти към околните и света. Това води до различни избори повлияни от вътрешните промени. Ако нищо не предприемеш, просто се разминаваш само с интелектуална гимнастика.
   Нищо лошо в това до момента когато човек си повярва, че помисленото е вече факт.
   Да, помисленото рано или късно става факт...рано или късно, а защо не навреме?
   Добре, че материята е инертна и не се повлиява моментално на мисловните ни импулси. В противен случай щяхме да се познаваме всички хора поименно.
   Такива практици имах предвид.

   Мория, Дракон (защо ли с главна буква?) езеро на Нагите (пак с главна?)....
   Ще подхвърля едно Землеморие ... или ЗемлеМория. ;)

   Съдържанието на определенията с вековете се мени.
   В сегашната конспиративна какафония, Дракон и Наги се причисляват към етикета рептилии. В нашия език всеки знае съдържанието на думата воня, но преди векове тя е имала точно обратното значение - приятен аромат.(поне така ми каза възрастна учителка по литература)

  И пак дойдохме до мнението, че не е коректно всичко да се слага под общ знаменател на принципа "Всички са маскари."
...Гледайки масата българи ми иде да се самоубия ритуално..но и ние сме от тая маса мисля :) ...
   Не бих се причислил под общ знаменател с масата. Бих посъветвал силата да се насочи другаде. Ако сами се причисляваме към масата, която видимо не харесваме ... вече сме сторили самоубийството. :( Закон за Привличането
   Причислявайки се към нещо нехаресвано от нас самите, ние правим Избор. После недоволството, нападките, критиките и постъпките срещу нехаресваното се обръщат срещу нас като бумеранг. Реално реагираме на нехаресваните свои черти. Много често срещана човешка реакция, дори в личния и интимен свят.
  Един вид харакири на степен(брой остриета) по желание.

(отнесох се по вълновода пак)
Като финал се замислих за заглавието на темата.
   В мрежите на "Агни-Йога"
   Доста програмистко.
   Ако си риба - бягай от мрежите.
   Ако си рибар - нямаш работа в мрежите.
   Накратко така поднесено заглавието предполага определен извод (или се опитва да го предопредели).
   Ако аз, търсейки истината за Агни Йюга, бих поставял заглавие на тема в която обективно да се разглежда интересуващото ме, без да налагам лично виждане (било то и верно) би било само Агни Йога, без кавички. ;)
   Ех, това го мисля едва сега. Преди не ми достигаше нещо...
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 16:31:17 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен loengrin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #109 -: Юли 25, 2007, 16:12:16 pm »
Така e Joro!!! Мирише ми на много страх тук! Защо толкова  се страхуват тия хора бе??? Предполагам е заради софтуера който постоянно си инсталират в главите... Има лека параноя според мен, не че нещата за които пишат не са верни  но... какво правят в крайна сметка освен да констатират очевидното??!
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 12:25:49 pm от H. »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #110 -: Юли 26, 2007, 21:34:33 pm »
Така e Joro!!! Мирише ми на много страх тук! Защо толкова  се страхуват тия хора бе??? Предполагам е заради софтуера който постоянно си инсталират в главите... Има лека параноя според мен, не че нещата за които пишат не са верни  но... какво правят в крайна сметка освен да констатират очевидното??!

Наистина е добре по някое в живота си време човек да вижда очевидното.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #111 -: Юли 31, 2007, 16:38:36 pm »
... какво правят в крайна сметка освен да констатират очевидното??!
   Констатират очевидното докато не стане очеИзвадно.
   После, сещай се сам, дали могат направи нещо освен да пищят и мрънкат.... :(

   Въпреки очевидните неща колцина са се осмелили да излязат от системата, лишавайки я от своето донорство?
   Оправданието е, че били работели за освестяването на другите. Глупости на таркалета. Не им стиска, в познатото им е по-добре.
   А и отвъд състемата кой ще им закичва лаврите и ще ах-ка и ох-ка по тях?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен mvm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Относно: Re: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #112 -: Май 25, 2008, 10:46:48 am »
Ами то в Агни-йога практика няма. Чел съм повече от половината книги. Всичко е тип "чисти ума, изпълни сърцето с огън" и т.н. :P

Изтеглих книгата на Агни Йога "Озарение", понеже преди това четох доста противоречиви мнения за това учение на Елена Рьорих. Започвам да чета, и още в първите изречения какво пише:

Цитат
Листа от градината на Мория   - Озарение

 
Ще попитат: „Кой ви даде Учението?" Отговорете: “Махатма от Изтока". Ще попитат: „Къде живее Той?"
Кажете: „Местоживеенето на Учителя не може да бъде раз­крито, дори не бива да бъде произнасяно. Въпросът ви е неуместен и показва колко сте далеч от смисъла на Уче­нието".

Та значи, те ни казват :, не питайте за нищо, не мислете, четете това учение и сляпо му се доверявайте, защото то е истинското. Ха. И кои са те? Някакви тибетски учители.от Най-бялото братство. Това, което било по-бяло от другите Бели.
Въобще всяко учение нарича себе си Бяло, по-бяло, най-бялото,  ....а другите учения подлага на съмнения и критики понякога. Освен това всяко учение ни приканва да му вярваме и ни убеждава, че само то  ни казва истината и само истината.
По-нататък в книгата има точно такива мисли, както е казал и Н. ,  които ми звучат лично на мене като крилати фрази, като афоризми, и които изглеждат много умни на пръв поглед, обаче на мене нищо не ми казват.
Ето, за да добиете представа ще ви копна още малко от началото на книгата:

Ще попитат: „Кога ще бъда нужен?" Кажете: “От този момент и завинаги". „Кога да се приготвя за работа?" „Не губете нито миг". „А зов кога да чакам?" „Дори спете леко". „Как да работя дотогава?" „Повишавайки качеството на своя труд".
Проявете дисциплина на духа. Без нея няма свобода. Тъм­ница за роба, за свободния тя е прекрасна, целебна градина.
Докато дисциплината на духа е вериги, вратите ще оста­нат затворени и оковани не ще изкачите стъпалата.
Дисциплината на духа е криле. Осъзналите я като озаре­ние на бъдещите светове са вече готови.
Прозрелият еволюцията ще стигне до нея внимателно, свет­ло отстранявайки прашинките от пътя, и най-важното - без­страшно. Отхвърлил ненужното, той ше придобие простота.
Осъзнаването на еволюцията е прекрасно.
Защо в началото на пътя се дават множество приятни неща и се прощава много?
Защото тогава се раздухват всички огньове и призованият върви като факел. От него зависи да избере качеството на своя огън.
Осмислилият дисциплината на духа ще съзре огнената по­соката и ще достигне до кооперацията на Общото Благо.
Хиляди огньове на Общото Благо осветяват края на пътя и запалват дъгата на аурата.
Дисциплината на духа е криле!

ЧАСТ ПЪРВА
1.     Някога сто войника били смятани за сила, хиляда пра­вели войска, сто хиляди побеждавали света.
В по-ново време и милиони не промениха орбитата на духа.
Под знамението на духа 1 000 000 000 ще събера. Това ще бъде знакът на Моето войнство.
Мислете кога ще се изпълни това знамение и ще се развеят седемте знамена!
2.     Съвършен е духът, осъзнал Космоса.
Често общуваме с Истината, но не осмисляме това общуване.
Мухи летят - така хората обясняват прекрасните до­косвания на незримите криле, от които небето изглеж­да като живо.
Пустотата е хранилище на Началото. Вие чувствате пътя на Началото.
3. Всеки ден мислете как да изпълните Моето дело. Отворете очите на последователите за красотата. Защо са ни години, щом можем да постигнем за сед­мици?
Предпочитаме вражия вой пред плесенясалите мисли. Да вървим. Ще Увелича силите ви.
4. Аз ще изпратя - тази Моя воля претворявайте. Предпазливо докосвайте земното. На пътника не тряб­ват трапези.
5. За вътрешната работа продайте щита на лъжата.
6. За чистата и грижливо премината карма. Внимателно докосвайте насмолените възли на съдбата. Допирът до вече отминалите и вкоравени, но пълзящи подире вн събития, е твърде опасен.
Предупреждавам: неизпълнението на заповедите и лип­сата на уважение към Началата вредят повече, откол­кото изглежда.
Покрийте течението на кармата с леда на разбиране­то и не рушете това покритие с неразумност или свирепост, забранени върху Нашия щит. Повтарям: следвайте дадения път.
7. На кого да кажем? Мулето може да тегли каруцата -нима духът човешки не ще накара тялото да изпита радост от труда?
В бурята мулето носи ездача си към подслон - нима кармичният поток тревожи човешкия дух?
8. Помнете явяването на Учителя. Дръжте щита чисто. Ще Изпратя цялата закрила, ще Изпратя всички въз­можности, но не губете връзката. Тълпата безумства - заслонете огъня на духа. Четете Моята книга и не се ужасявайте от ехото на бедствията. Слепецът не вижда показаното вам. За ваша полза Каз­вам: споменавайте по-често Моето име. Нима мъртвите страни са приятна гледка? Съзирайте падението на лъжовния свят. Лъжа, лъжа, лъжа, - умри!
9. По-добре разбирайте и находчиво прилагайте Учение­то. Усмихвайте се на малките камъчета.




 И така нататък продължава по този начин в тоя дух..............

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: В мрежите на "Агни-Йога"
« Отговор #113 -: Май 25, 2008, 21:54:38 pm »
Всяко учение се дава с определена цел. Целта на Агни Йога не е разкриването на окултни знания. В това отношение мога да препоръчам "Учение на Храма" от Франча ла Дю и "Писма на Махатмите" до Синет (и двете ги няма на български, но ги има на руски из нета). Все пак четейки тези две книги има опасност човек да не успее да разбере почти нищо. Ако пък някой търси лесноразбираеми окултни знания, мога да го посъветвам единствено да внимава с тези които му ги предлагат.

"Окултната наука не е такава наука, в която тайните могат да се предават изведнъж, посредством писмено или устно съобщение. Ако беше така, то всичко, което трябваше да направят Братята, беше да издадат "Ръководство" по тази наука, за да я преподават в училищата както граматиката. Това е обикновената заблуда на хората - че ние доброволно оградаме себе си и своите сили с тайна, че искаме да съхраним своето знание за себе си и по собствена воля "без всякаква причина и преднамерено" отказваме да го предадем. Истината обаче е в това, че докато неофитът не достигне състоянието, необходимо за тази степен на озанерие, на която той е способен и има право, повечето, ако не и всички Тайни, са несъобщаеми. Възприемчивостта не трябва да отстъпва на желанието да поучаваш. Озарението трябва да дойде отвътре. А дотогава - никакви фокуси, заклинания или ритуализирани действия, никакви метафизични лекции и словесни прения, нито налагането на епитимия [църковно наказание за греховете, приемано от покаялия се]върху себе си не могат да дадат същото. (писмо до Синет - 05.08.1881 г.)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6622 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37715 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12120 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27