Автор Тема: Как духът се реинкарнира в близнаци?  (Прочетена 9515 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Как духът се реинкарнира в близнаци?
« -: Април 08, 2008, 11:45:43 am »
Попитаха ме това и като се замислих, установих, че нищо не знам по този въпрос? Естествено, не можах да отговоря нито утвърдително, нито отрицателно. Последваха подвъпроси, като: Един дух/съзнание ли влиза в двете тела? Два различни ли влизат? Познават ли се тези духове? Ами то има и тризнаци.. и т.н. Ако приемем теорията за  реинкарнацията за вярна,някакви мисли да ви идват на ум?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #1 -: Април 08, 2008, 15:06:38 pm »
Попитаха ме това и като се замислих, установих, че нищо не знам по този въпрос? Естествено, не можах да отговоря нито утвърдително, нито отрицателно. Последваха подвъпроси, като: Един дух/съзнание ли влиза в двете тела? Два различни ли влизат? Познават ли се тези духове? Ами то има и тризнаци.. и т.н. Ако приемем теорията за  реинкарнацията за вярна,някакви мисли да ви идват на ум?

Ще излъжа ако кажа, че със сигурност разбирам какво точно питаш ;D

Мисля си че няма смисъл (не начин), да е 1 дух в две тела. Просто са две души, избрали подобен тип преживявания. И поради твърде голямото сходство в техните вибрации, ДНК и подредба на планети - имат особен тип връзка. Това е според мен цялата загадка :P

stiver

  • Гост
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #2 -: Април 08, 2008, 16:15:35 pm »
Може би July пита за паралелните инкарнации на Висшето Аз?

Извинявай, при първото прочитане не разбрах, че питаш за близнаци
« Последна редакция: Април 08, 2008, 16:17:08 pm от stiver »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #3 -: Април 08, 2008, 16:24:13 pm »
И двамата сте разбрали за какво питам. Дали е възможно паралелно раждане на 1 дух в двете тела, както сме чули, че става или  са два напълно непознати духа, които по едно и също време решават да влязат в две тела. Може и двете да са възможни, за това питам, дали някои е чул нещо по специфично. То разговора беше тръгнал от субатомни частици, вибрации и понеже нищо не е твърдо, как става преминаването през стени и от вибрациите се стигна до там, че ( аз не знам, но така казват)близнаците вибрират на някакво си тяхно ниво и за това имат телепатични усещания един към друг...  Май стана голяма каша  ;D :o

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #4 -: Април 08, 2008, 17:21:21 pm »
Възможно е 2 инкарнации на един и същ Висш Аз да съществуват в една и съща времева линия (например в момента) - да. Но няма особен смисъл това да става в тела на близнаци, защото целта е разнообразие от преживявания, което не се вписва много в идеята за близнаците, които имат доста сходен живот.
С две думи - теоретично възможно, но безсмислено и едва ли съществува като вариант.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #5 -: Април 08, 2008, 18:28:04 pm »
Дааааах, има логика, в това, което казваш. Ако аз, като дух, искам да се уча защо ше си хабя времето да  се развивам при  еднотипни условия. Т.е. защо да бъда едновременно близначките Жечка и Станка от Младост 3-та част, като мога да съм Жечка от Младост и Коатцел от Плеяди...   ;D

............. Горко й на Станка тогава....

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #6 -: Април 09, 2008, 00:27:25 am »
Настрана майтапа, но и аз мисля, че са си два духа в близнаците - само дето трябва да са в постоянна телепатична (или вибрационна връзка ако искате), за да постигнат задачите си в това прераждане...

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #7 -: Април 09, 2008, 10:41:03 am »
Да, От тук вече следват интересни предположения в една или в друга посока. Дали вибрират наистина на една честота, с всички ли близнаци е така? Еднояйчите са от една клетка и с тях ли е така? А двуяйчните? Ами ако не вибрират на една и съща честота? И всички ли близнаци непременно имат телепатични способности помежду си? Можем само да гадаем. Но, че са повече от 1 дух, да, съгласих се с всички ви... И, къде изведнъж изчезнаха ония готини усмивки на Стивер след моя пост? (касаещи сестра ми Станка)  :-\ :)

stiver

  • Гост
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #8 -: Април 09, 2008, 14:10:33 pm »
Усмивките са си винаги тук.  :) :) Просто модераторите предпочитат по-конструктивните постове.
Сестра ми има не-еднояйчни близнаци и не бих казала, че имат телепатична връзка. От друга страна майките имат такава с децата си.

Замислих се - защо ли би му било необходимо на един висш аз да се прероди в близнаци. Мисля, че една от причините може да е, за да изследва какво става когато един човек при едни и същи генетични данни и външни предпоставки, взима различни решения в живота си. Нещо като паралелна съпоставка?

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #9 -: Април 09, 2008, 19:27:04 pm »
Бе, аз усмивките си ги търса като наследвство. :) Що да не се смеем и да не се шегуваме. Сигурна съм, че модераторите  имат чувство за хумор.Ще ни трябва все повече и повече в живота, смятам.

Близнаците, които аз познавам са:

 Две нееднояйчни близначки, съученички до 6 клас, супер различни на външен вид. Сега си давам сметка, че позираха бая с еднаквите дрехи и всичко друго, но не мисля, че вибрираха на една и съща честота, май не вибрираха изобщо, честно казано.

Друг чифт близнаци - две еднояйчни близначки, които срещнах  в гимназиялния период. Много сходни във всичко. Интелигентни, но само до ниво да бъдат изключително ерудирани и образовани момичета, класическа гимназия, древни езици и култури, това се владееше още на 16 години. Тези определно вибрираха на една и съща честота.

И третият чифт близнаци, бяха 2-ма мои съученици от гимназията.Момчета. Разнояйчни: нисък с черна коса и сини очи, леко пълен и точната му противоположност, светъл, рус, с кафяви очи, слаб и висок. Понеже на бяха от моя клас, чак след 5 години в едно и също училище(когато се запознах с тях) разбрах, че са блзинаци. Тези, определено нямаха нищо общо във  вибрациите си. Харесваха, различни неща и имаха различни вкусове.

А за майките и децата, май не съм много съгласна... Мисля, че в 90% от случаите, майките просто се изживяват като една много специална порода хора, забравяйки, че още само половин свят са като тях. И затова имат навика да преувеличават телепатичната и духовната си връзка с детето или децата си.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #10 -: Април 09, 2008, 19:47:58 pm »
А за майките и децата, май не съм много съгласна... Мисля, че в 90% от случаите, майките просто се изживяват като една много специална порода хора, забравяйки, че още само половин свят са като тях. И затова имат навика да преувеличават телепатичната и духовната си връзка с детето или децата си.

Аз пък не съм съгласна с това, защото имам обратните преживявания - на силна телепатична връзка между майка и деца, че даже и между баща и деца. Което подсказва, че е в гена!

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #11 -: Април 09, 2008, 20:05:12 pm »
Ок, Тина, аз съм съгласна, да не си съгласна. Нали за това е форума.  :)То си е само мое наблюдение. Аз съм майка и дъщеря и наблюдател на други такива. Не искам да обиждам майките, нали и аз съм  от тая специална порода. За телепатия, въобще не мога да говоря. Не е имало такова нещо нито между мен и моята дъщеря, нито между мен и моята майка.Мойта духовна връзка с моята майка,която сега е на по-доброто място, беше уникална.( с което веднага си противореча, но аз не гоеорех за частни случаи). Като това не значи, че сме били в перманентно добри отношения, даже повече клони в обратното. Но въпреки това духовно бяхме по-скоро като духовни близнаци. Не знам , дали това, което говоря, придобива изобщо някакъв смисъл. Не е точно така с дъщеря ми. На различни вибрации сме там. Май е специфично. Не казвам това, за да нападам майките, опазил ме, който пази. Но по мои наблюдения, има хора, които просто се превземат и преувеличават тези неща. При мен, като се изключи майка ми, духовните ми връзки, телепатии са по-скоро с приятели, с такива с които сме духовни братя. А много от тесния роднински кръг, даже не мисля, че ме познават или че ще ме опознаят. Има нещо по-силно отвъд гена.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #12 -: Април 09, 2008, 23:49:00 pm »
Има нещо по-силно отвъд гена.

Има, но трябва да се развива, докато гена ти го дава наготово. Аз доста години правих такива (само-)учения и имах най-силна връзка с роднини. Първо си я имах естествено разбира се, но когато почнах по книжките...пак си беше най-силна!

Помня един руски автор, който подробно беше описал мъката, борбата и смъртта на баща си в експедиция на северния полюс...6 месеца преди да се завърнат оцелели и да потвърдят, че е било точно така. Пиша го защото аз преживях нещо подобно - една седмица изживявах кошмарите и борбата за живот на баща си който пада от покрив...докато моите загрижени роднини не ми съобщиха, че са ме лъгали да не ме притесняват, но наистина е било така и те не са знаели откъде знам.

Аз дълги години тренирах с едни еднояйчни близначки и (вярвай) - НЕПОБЕДИМИ СА! - Не знам дори и как да ти опиша тяхната телепатия за да го разбереш... :-\ Например аз играя десен гард срещу десен на близначките и я излъжа, в момент в който отбора е разхвърлян и никой не знае кой накъде е...другата знаеше, че ще пробия..и беше на точното място! Когато играех с тях ми беше достатъчно да погледна едната, а другата идваше да поеме топката...Ако не си спортист, няма да го рабереш, но е ИЗУМИТЕЛНО!


Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #13 -: Април 10, 2008, 14:15:52 pm »
Разбирам те прекрасно, била съм гимнастичка 10години преди 143 години  ;D и активно съм спортувала. Но гена си е ген а другото си е друго. Както казваш, гена не го развиваш. По това, каквото сме писали до тук, излиза , че само  (или по-често) тази връзка, телепатия е срещана при еднояйчните. ПОне двучйчните, които аз познавам нямаха такова нещо. А еднояйчните мислеха еднакво, реакциите им към дадена ситуация, отношения, вкусове, чак ти идва множко...Не кзвам, че не може да има силна връзка между деца и родители,  само казвам, че тя е доста преувеличена във фолклора. Аз имам случаи, виждам непознат и се заглеждам в очите му и той се заглежда в моите и се гледаме  тъака към 5 минути и го познавам по-добре от всеки мой роднина. А той ме гледа така, сякаш и той ме познава. Ама не сме нито близнаци, нито роднини.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Как духът се реинкарнира в близнаци?
« Отговор #14 -: Април 10, 2008, 18:10:12 pm »
Аз имам случаи, виждам непознат и се заглеждам в очите му и той се заглежда в моите и се гледаме  тъака към 5 минути и го познавам по-добре от всеки мой роднина. А той ме гледа така, сякаш и той ме познава. Ама не сме нито близнаци, нито роднини.

July, мисловно-емоционалната енергия на аурата (аз предпочитам сборната дума психическа) се състои от един букет от вибрации (някои от тях представени като аура над главата). Външните слоеве са различни от вътрешните. При вървия досег с човек вие разменята енергии на външно ниво. Ако честотите са подобни, това позволява сътветните аурни полета да анвлязат в по-вътрешните слоеве, но ако не са това предизвиква инстинктивно затваряне и отдръпване. В твоите случаи си попаднала на хора с много сходни вибрации което е позволило аурите ви да се слеят и достигнат много дълбоки нива. При тези нива подсъзнателно се разменят и мисли и чувства и настроения...

Малко трудно намерих едно свое съобщение, но го намерих най-после. Интересно и там споменавам за близнаците. Прочети малко за вибрациите, за гена и за влиянието тука:

http://www.xnetbg.com/new/forum2/index.php/topic,1627.msg31389.html#msg31389

Това ми е по бележки от един курс по енергийно лечение. Липсва самата картинка и затова я прилагам тук.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 18:11:51 pm от Tina »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27