Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Извънземни,духове ,все тая.И на мен се случва да сънувам духове,извънземни и секс,но не смятам ,че в това има нещо странно.Когато един човек има чувство за отговорност,не си позволява да предава своите страхове на другите. Защото съмнението и страха са най лесни за предизвикване и когато влязат в душата на човек става лошо, а вие просто така невинно споделяйки свойте страхове мигом забравяте за тях но в нечия друга душа вашия страх е намерил място.
А към SiriusAngel ,предполагам разбираш, че това тук не е тълковник на сънища, и това че някой ти се връзва на измишльотините далеч не означава ,че всички ще го направят.Но не мисля ,че това заслужава повече дискусии. Просто си давайте сметка какво вършите,когато просто се забавлявате. Защото когато аз започнах да се занимавам с ос се намериха такива, които искаха да ми обяснят колко може да е опасно и страшно. Добре че имаше и такива, които ме успокоиха,че това са глупости. Никой не може да вземе тялото ти под наем и никой не може да ти навреди по време на ос.И най вече ако допуснеш че това е възможно,ако допуснеш страха в себе си,ще си го направиш сам
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 13:16:17 pm от Mirotvorec »

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Eses,твоите твърдения са безотговорни. Тези, които са ти казали, че при ОС няма нищо опасно, са също безотговорни.

Никой тук на никого не опитва да всява страх.

Ако ТИ не си имала астрални нападения, ако ТИ не си се сблъсквала с нисши астрални същности (а и човешки такива),просто не коментирай. Факта, че такива преживявания не са в твоя инвентарен списък, не означава, че ги няма. 

Споделената информация в нета за подобни преживявания ми е помагала, а не плашила. Грандоманско е да ни поучаваш какво биха си мислили другите като четат споделеното от SiriusAngel...а именно, че ще се изплашат, че в душата им ще настане страх, че това са измишльотини. Всеки има глава на раменете си да преценява сам!

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
А какви са били твойте сблъсаци с тези същества?
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Всички практики от рода на излизане извън тялото, осъзнато сънуване и подобни са опасни за неподготвен човек, опасни колкото за психиката, толкова и за неподготвеното физическо тяло. Физическото тяло за да ни държи в трето измерение има определени ограниченя, можем д ги премахнем с различно техники, но това често води до така наречената граница между живота и смъртта.Не трябва да се експериментират подбни техники само от любопитство, лекомисленно от неподготвени хора и най-вече без учтел.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Всички практики от рода на излизане извън тялото, осъзнато сънуване и подобни са опасни за неподготвен човек, опасни колкото за психиката, толкова и за неподготвеното физическо тяло.
Аз не знам за излизане извън тялото но за ОС в нета не намерих нищо опасно до пише. Може би в книгите на Карлос Кастанеда пише някои опасности свързани с ОС но аз досега не бях чел някой да е преживял нещо подобно. И съвсем безотговорно си експериментирам с ОС  :). Ако някои е преживял случки с неорганични същества и др. подобни моля да сподели или ако има друго обезпокоително в ОС да пише по конкретно за да знаем какво да не правим.

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
В нета може и да не се намери всичко, за такива неща не винаги изнасят цялата истина. Зависи кой и какво експериментира.Опасното е когато се използват допълнителни техники като тези на шаманите с различни растения или на йогите с други практки.Ако човек няма да себе си учител, може и да си замине така без да иска. Какво се получава в тези случаи, човек е с пълно съзнание за тук и сега, но в същото време съзнаието му се разширява и навлиза и в други измерения, значи е едновременно на много места , но тези места някак си са едно в друго. Всичко е в контрола на човека включително и времето, не то просто изглежда, че не съществува или по точно не е линейно анякак си на едно място като блокчета от домино. И сега в тази ситуация ако човек не е подготвен и се стресне или изплаши, може да наруши трайно психическото си равновесе. Да не говорим за това, че физическото тяло е под много голямо напрежение малко по-вече стрес и то може да не издържи. За това трябва да се внимава с тези неща. Книгите пишат и дават много методи, но трябва да се внимава винаги.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
А не е ли вярно и това, че ако човек не е подготвен, то каквито и техники да използва няма да постигне ОС или ОИТ? Питам, защото преди доста години ми беше влезнала мухата за такива експерименти и по-точно за ОС, но така и нищо не стана. Тогава сметнах, че това просто не ми е в програмата, поради което нямам потенциала и се отказах бързо-бързо. 
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Човек трябва да е много добре подготвен психически да се е преборил с повечето си страхове,и физически да е здрав, никакви заболявания, да е слен и издръжлив.
За това йогите първо тренират тялото си. За някои техники ако човк не е подготвен нищо няма да постигне само ще си въобразява разни неща уж, че постига някави състояния, но ще се заблуждава само. Но ако случайно попадне нанякоя по-сериозна техника и пробва без да знае последиците, техниката ще проработи и тогава неподготвеният човек ще се озове лице в лице със нещо непознато, може би и страшно. Например индианските шамани използват отвара от различни треви за да докарат такова състояние, а йогите спират дъха с по специален начин.Ако неподготвен човек използва например метода на шаманите ще бъде изстрелян в такава ситуация, че свят ще му се завие.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Човек трябва да е много добре подготвен психически да се е преборил с повечето си страхове,и физически да е здрав, никакви заболявания, да е слен и издръжлив.

Кратко, точно и ясно.И трябва да бъде удебелено, така че да се вижда.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
А не е ли вярно и това, че ако човек не е подготвен, то каквито и техники да използва няма да постигне ОС или ОИТ? Питам, защото преди доста години ми беше влезнала мухата за такива експерименти и по-точно за ОС, но така и нищо не стана. Тогава сметнах, че това просто не ми е в програмата, поради което нямам потенциала и се отказах бързо-бързо.  
Абсоютно си прав.
Това което аз се опитах да кажа е че, ако човек вярва че ще му се случи нещо лошо,че може да срещне някой си, то той сам ще си го предизвика и е по вероятно да си го внуши отколкото да има найстина такава среща.Ще дам и малък пример от моя живот.Имам приятелка която ми е споделяла че нощно време получава надрасквания по тялото.Не знае от какво са,не е имала нито оит нито ос,но ги получава.Тогава тя имаше проблеми с една жена и си беше втълпила че на енергиино ниво тя я напада. И съответно получаваше одраскванията.Колкото и да и говорих да не вярва в това,резултат нямаше.Един ден реших да създам това усещане което има тя ,в себе си.Легнах си и си мислех за това.Задремах и в същия момент нещо зверски ме одраска/упари по ръката и аз се събудих.Да уточня че тя не усеща одраскванията, а само ги вижда на сутринта.Естествено повече не си го причиних това.
Човек не може да преживее нещо за което не е готов.Спомням си, че в първия ми ос личния ми водач беше постоянно до мен.Не го виждах, но го усещах,а накрая на съня ми той се появи.
Да плашим хората с това че по време на ос може някой да ти влезе в тялото или пък никога да не се завърнеш от него е абсолютно безотговорно.Ще ви попитам колко от вас не сте успяли да се върнете в тялото си? Ако продължавате да вкарвате хората в своите собствени убеждения по въпроса, по вероятно е да ги лишите от една страхотна опитност в живота им ,околкото да ги предпазите, а вие в същия момент да го практикувате с презумцията че сте по напреднали,развити и подготвени. Ако на някой не му е по силите той просто няма да го изживее. В други теми говорите за 4-5 измерение и колко би било прекрасно да сме там и подобни, а тук обяснявате колко всъщност вие сте подготвени а другите най вероятно не. Понякога невежеството е найстина блаженство,особенно ако имате знание предимно от фентъзита и налудничиви писатели.Аз не знам как така има цял институт по ос в франция и никъде  не се говори за невъзможност да се върнеш в тялото си или някаква подобна глупост, а вие даже имате инвентар с такива събития. Много е важно в какво вярва човек.Аз вярвам в една единна система в която лошото присъства тук в нашите умове.Не вярвам нито в низши астрали които искат да ми вземат тялото нито в подобни хорор/психо/драми.А щом вие вярвате,успех в борбата със злите чудовища.
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 10:56:14 am от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Човек трябва да е много добре подготвен психически да се е преборил с повечето си страхове,и физически да е здрав, никакви заболявания, да е слен и издръжлив.
аз пък смятам това отново за опит да покажем ние какви сме.без страхове,без комплекси,здрави,тренирали тялото си и всъщност направо съвършенни.
Аз не съм такава,имам страхове,имам си и комплекси в добро здраве съм но може още да се иска а тялото си хич не съм тренирала.И имам много ос,поне за мен са много.И в тях съм се срещала с страховете си и съм ги овладявала и трансформирала.И според мен няма никакво значение подготвеноста ти ,а осъзнатостта ти през деня.Колкото по осъзнат,толкова повече ос.Защото съня и изживяването там е огледало на изживяването ти тук.И възможността да ръководиш ос идва от това ,че всъщност ти ръководиш и живота си, но когато си осъзнат за това което правиш с него.Аз ос ги приемам като тренинг зала,отивам и тренирам,да промням,ръководя,творя живота си.

ПС.Мисля че всички тук са наясно че човек изживява и вижда това на което обръща внимание.Във повечето книги които съм чела за психозащита се казва че най сигурната такава е да не вярваме в нападение,да не обръщаме внимание. Човек се страхува ежедневно от хиляди неща.Страх от срам,от падение,от високо,от..... и когато вие си търсите допълнителни неща от които да се страхувате и предпазвате,всъщност бягате от себе си.Бягате от душата си.И си причинявате това което никой друг не може да ви причини.Каквото посеете в умовете си това ще и отгледате и оберете като реколта накрая. Замислете се в тези думи и доказателства в собствения си живот ще намерите колкото искате.Щом ви харесва едно изживяване да е изпълнено с окултизъм,нека бъде волята ви. И понеже в xnet се говори за програмиране на съзнанието и подобни неща,бих ви посъветвала да програмирате съзнанието си с по малко страх,защото истинския програматор сте вие,истинския конспиратор сте си вие,истинския нападател и издевател над себе си сте вие,а не някой друг.
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 11:22:15 am от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Цитат
Ако ТИ не си имала астрални нападения, ако ТИ не си се сблъсквала с нисши астрални същности (а и човешки такива),просто не коментирай. Факта, че такива преживявания не са в твоя инвентарен списък, не означава, че ги няма.
Няма и да имам такъв инвентарен списък, защото внимавам с какво храня ума си,повече от това с какво храня тялото си.И да има ги тези неща за които говорите.Има всичко което си мислим.Ние го създаваме и ние го подхранваме с енергия.
Когато бях малка много харесвах да гледам филми на ужасите и сега се обвинявам за това.Защото, ООО колко би бил по лесен и красив живота ми ако не ги бях гледала.Страхувах се от духове и колкото повече се страхувах толкова повече гледах.И до ден днешен се страхувам от духове,а не вярвам че има такива духове,каквито сме гледали по филмите.Които след като са умряли си стоят в къщите и малтретират живите.невярвам но толкова съм хранила ум си с тях,че те все още са мои страх.
Не знам дали знаете ,но страха и вълнението са чувства с едно и също физическо усещане.На едното сме придали положителни а на другото негативни качества. Ума обаче не прави разлика между двете.То ги засилва,според нашето желание.Тези които се занаимават с екстремни спортове са типичен пример,пристрастяват се.Същото се случва с нас,когато се страхуваме или вълнуваме,пристрастяваме се и търсим още,но психиката ни е празно поле и чака да бъде засято и с каквото го засееш това е.Аз нямам нужда да се страхувам от допълнителни неща,от астрални нападения,от невъзможност да се върна в тялото си.Аз имам нужда само да изживявам красиви и щастливи моменти.И мисля че всички това търсят, затова ви казах не посявайте страх в другите, а не защото имам претенции към вас или защото още повече имам претенции към вашите изживявания с низши астрали,те за мен просто не съществуват в моя живот.
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 11:38:21 am от eses »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
    Привет,
    Публикувана от: Mirotvorec 
    "А не е ли вярно и това, че ако човек не е подготвен, то каквито и техники да използва няма да постигне ОС или ОИТ?"
    Аз също реших да отитам ОИТ, но при мен се получи! Опитът ми в тази насока потвърждава мнението на Миротвореца на пълно! Но първите няколко отделяния си бяха доста страшни. Виждах тялото си спокойно отпуснато само на около метър под астрала и първата ми мисъл бе: Ами сега, ако не мога да се върна! Едновременно с мисълта се озовах в тялото си. При второто вече по-спокоен видях сребриста нишка излизаща от основата на главата и сварзваща астрала на същото място. Така и не се освободих от необходимоста да виждам тялото си!   
 Публикувана от: eses 
Ако ТИ не си имала астрални нападения, ако ТИ не си се сблъсквала с нисши астрални същности (а и човешки такива),просто не коментирай. Факта, че такива преживявания не са в твоя инвентарен списък, не означава, че ги няма. "Няма и да имам такъв инвентарен списък, защото внимавам с какво храня ума си,повече от това с какво храня тялото си.И да има ги тези неща за които говорите.Има всичко което си мислим.Ние го създаваме и ние го подхранваме с енергия."
     Не си права, има негативни същности които не са плод на собствения ни мозък!  Не си патила - не знаеш! Посещавали са ме по време на ОС; в медитивно състояние и т.н. Интересното е, че не можеш да се бориш, безсилен си пред тях. Именно това безсилие е страшно, а не самите негативни същности, с тях се свиква като с лоша миризма!!! Така се случи и с мен - просто ги приех и един ден ми се стори, че те са просто нещастници (нещастието облечено в някаква гротеска, плашеща форма) И тогава попитах гледайки го в очите: С какво мога да ти помогна?  Оттогава нямам проблеми, просто не се страхувайте вашият страх ги привлича! 
    С уважение!   
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Именно, най вероятно някъде някога си чул че може и да не можеш да се върнеш в тялото си и затова и ти е минала тази мисъл. Защото ако не знаеш че има такава опция,няма да ти мине такава мисъл.Когато отиваме на работа,не си мислим-а сега как ще се върна,защото е естествено за нас.
Дали има някакви лоши същности не знам,може и да има,предполагам че или ние или някой друг(цялото човешко съзнание) ги е създало.А ако не е така а те просто съществуват
Цитат
просто не се страхувайте вашият страх ги привлича!
това дава решение за тях. Няма по лошо нещо от страха.Затова пак ще призова,с риска да стана досадна,не плашете хората със собствените си страхове.
Преди няколко дни си говорих по тел. с една колежка, за това с какво смятаме да се отопляваме в къщи.Аз и казах че в момента в спалнята сме с духалка ,но ще си купим конвектор.И тя ми каза- оооо недей да оставаш духалката да работи ако не си там,защото онзи ден едно дете се задушило от духалка която се разтопила. Нали се сещате че вероятността да се случи отново това нещо и то на мен е минимална, но от тогава не спирам да мисля за това,когато сина ми спи в стаята и съм я пуснала,а тя само искаше да ме предпази.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Съгласна съм с Митко, че не всички същности са плод на нашите страхове.
eses,според мен никой не иска да плаши другите. Но такива преживявания са факт и е по - добре да сме информирани, отколкото да ги отричаме или да казваме на мен няма да се случи. Да знаеш, не значи да се страхуваш. Можеш да прочетеш темата за сънната парализа, там има много описани случаи на посещения от такива същности на хора, които никога не са са занимвали с ОС или друга ОИТ техника. Лично на мен ми се е случвало 3 пъти да изживея подобно нещо и съм сигурна, че не аз или моя страх го е предизвикал. Помогна ми това, че се информирах много добре изчетох всякакви версии научни и езотерични за сънна парализа и когато ми се случи посления път, въпреки ужасното чувство да усещам, че нещо ми седи на гърба и не мога да се движа, си казах - "Това е само сънна парализа сега ще се събудя." Ако не бяха хилядите разкази на хора, с подобни преживявания, които ти наричаш всяване на страх, ако не бяха техните обяснения как са се преборили с това, може би и аз нямаше да успея да мисля спокойно в подобни ситуации.
Аз също поддържам тезата, че човек не трябва да се насилва да има подобни преживявания. И понякога техниките са повече вредни отколкото полезни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27