Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Спиране на реалното време в осъзнат сън

Това означава да направите осъзнатия си сън много по-дълъг отколкото времето минало във физическия свят. Например сън, който трае само няколко минути в реалния свят, докато в съня минават няколко дни. Като напраеите това може да се радвате много повече на осъзнатия сън, защото прекарвате в него няколко дни, докато всъщност са минали само минути. Робърт Монро веднъж даже е съобщил, че е изживял 100 години в ОИТ, продължило 2 часа. Но това може да е трудно за постигане, защото са правени много малко изследвания в областта. Тези които имат такива преживявания, не ги предизвикват нарочно. Все пак има някои техники, които може да опитате. Преди всичко насочете стремежа си към това, да спрете реалното време. Стремете се към това нещо, докато сънувате осъзнато. Представете си, че сте в съня няколко дни или дори седмици преди да се събудите. Може да опитате да кажете силно: "Сега времето спира!". Може да опитате да погледнете часовника си и да си представите как той се забавя и спира. Може да опитате да очаквате съня да продължи няколко дни. Това е нещо, което си заслужава да се опитвате да постигнете, защото ще направи осъзнатите ви сънища много по-интересни.
Четене на 1 милион думи в минута

За да постигнете такава висока скорост е нужна компютърна програма която да показва по 30 страници в секунда, всяка с по около 550 думи. Тази техника работи като използвате вашето подсъзнание. То има умението да обработи много голямо количество информация. Преди да е изработена компютърната програма, може да направите няколко различни неща. Например да използвате обикновена книга. Тъй като прелистването отнема известно време, скоростта спада до 25000-50000 думи в минута. Преди да изпратите информацията за обработка в подсъзнанието си, трябва да изпаднете в транс (препоръчително theta фазата). Прелистването прави малко трудно поддържането на това състояние, но с упражнения се получава. За да изпратите информацията от книгата до подсъзнанието си, не може да фокусирате в определена точка от нея. Ако четете книга трябва да фокусирате някъде зад нея. Преди да започнете да четете си дайте подходящите потвърждения. Когато спрете да четете, няма да имате никакъв спомен от прочетеното. Поне не в началото. Тук идва и мястото на осъзнатите сънища. Когато сте в ОС имате достъп до всичко от подсъзнанието ви. Но най-хубавото на ОС е, че можете да да оставите подсъзнанието си да обработи цялата информация за вас. Можете да си представите, че срещате автора на книгата и да му зададете въпросите на които търсите отговори в книгата. Подсъзнанието ви ще предостави правилните отговори и дори къде в книгата можете да ги намерите. Ако четете някакъв роман, може да си представите голям телевизор и оптимално удобен стол и след това да изгледате прочетеното на филм докато си хапвате пуканки. Но това трябва да бъде направено, когато можете да спите около 12 часа. Така последните 4 часа са продължителен REM период, който е много хубав за гледане на филми.
Споделен осъзнат сън (СОС)

След като натрупте опит в областта на ОС, имате добър контрол над сънищата си и можете да стоите осъзнати за дълго, е време да продължите нататък. Когато сте достатъчно опитен и искате да опитате нещо ново, Споделеният Осъзнат Сън е добър избор. Стремежът към постигането му е много важен, за да се получи. Когато си легнете на леглото да спите, трябва да настроите стремежа си да споделите сънищата си с тези, които желаете. След това в съня си трябва да се седтите за желанието си и да се опитате да го изпълните. Дайте си подходящите потвърждения, докато чакате да се появят виденията в полусънено състояние. Добър начин да намерите тези, които желаете, е да си ги представите и да оставите полусънените видения да попълнят детайлите. Когате сте в съня проверете дали сте напълно осъзнати. Проверете всичките си сетива и направете някакви логически тестове. Спомнете си целта си и опитайте някои други техники ако приятелите ви не са в съня. Можете да си представите, че те постепенно се появяват или да си представите врата и да кажете силно желанието си да видите тези хора и след това да отворите вратата. Също така можете да ги викате силно докато дойдат. Големият въпрос идва, когато ги откриете. Осъзнати ли са приятелите ви? Попитайте ги няколко лесни въпроса и бъдете приятелски настроени и търпеливи. Ако знаете какво харесват, създайте го. Опитайте се да ги накарате да разберат, че сънуват. Занимавайте се с нещо, което не правите често в реалния свят. След като разберат, че сънуват, подсигурете се, че те са напълно осъзнати и всичките им сетива работят. Когато свършите с всичко това, изберете си някакви детайли от съня, за проверката по-късно. Може да опитате и да доведете повече хора в съня. Когато се събудите, трябва да напишете ВСИЧКО, което си спомняте, особено детайлите, които сте избрали по време на съня. Телефонен разговор с някой от съня точно след пробуждането може да помогне на припомнянето.
Предсказващ осъзнат сън (ПОС)

След като имате няколко успешни СОС, може да опитате и предсказващ осъзнат сън. И при тези сънища желанието ви за тях е от ключово значение. Като легнете да спите, трябва да настроите стремежа си към сънуване на такъв сън и след това в съня трябва да си спомните за вашата цел. Дайте си подходящите потвърждения, докато чакате да се появят виденията в полусънено състояние. Когато сънят започне, проверете степента си на осъзнатост. Направете всички нужни тестове и се подсигурете, че логическото ви мислене работи. Следващото нещо, което трябва да направите, е да се концентрирате напълно върху целта си. Направете го крайно ясно: затворете си очите, спрете всякакви сигнали от съня и се отпуснете. Отидете на полето, като оставите инруицията си да ви води с желанието ви да отидете там. Отпуснете се и почувствайте как се движите към желаният источник. Забравете за времето и пространството, просто продължете към целта си. Може да почувствате, че се стапяте за момент, секунди преди да отидете там. Където и да се намирате във времето и пространството, то ще се случи след време във физическия свят. Просто наблюдавайте какво се случва и му се радвайте. Като се събудите запишете всичко, за проверка след време.
Споделен предсказващ осъзнат сън (СПОС)

Когато почувствате, че имате добър контрол върху споделените и предсказващите сънища, можете да опитате и споделен предсказващ осъзнат сън. Това, което трябва да направите, е да намерите човека с които искате да споделите съня. След това да направите обичайните тестове, за да се уверите, че сте напълно осъзнати. Разберете се да се стремите към едно и също нещо. Изберете си еднакво време и място и направете каквото правите, когато се опитвате да имате ПОС. Ако се държите за ръце, може да ви е по-лесно да останете заедно. Тъй като сте двама или повече, най-вероятно ще имате по-голям успех да повлияете на физическия свят, защото е концентрирана повече енергия. Както винаги трябва да запишете сънуваното, за да го проверите по-късно.

ps. Не мисля че пипането на предмети продължава осъзнатостта

Неактивен elenabg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
дали не може да се организира някакъв семинар относно сънуването, защото и аз имам много въпроси по темата, но се притеснявам, че не звучат сериозно и бих искала да ги обсъдя с някого на"живо"?

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Няма несериозни въпроси, от какво се притесняваш?

Всеки, който има опит в ОС ще ти отговори съобразно неговите изживявания.
Аз съм изчела сигурно цялата издадена в България литература за сънищата преди да пристъпя към практика и мога да твърдя, че нищо не успя да ме подготви достатъчно добре за тези преживявания.

При разговори с други хора, практикуващи ОС съм стигнала до заключението, че изживяването е субективно и няма общовалидни правила, например едни успяват да полетят, други не.

Добре е тук да се разговаря за реализирани методи, чрез които се е достигнало ОС, а не да се насаждат ограничения в самото ОС.

Какво можеш да правиш в своето ОС и какво не можеш, е твоето лично изследователско поле.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 09:11:30 am от Mirotvorec »

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.

Тази тема ми допада невероятно.
Аз имам също въпроси относно сънища, видениа, и какво ли още не.
Аз лично имам опит извън тялото. Да ви кажа готино е но да знаеш как да се върнеш обратно. ;D

Не съм специалист но ви казвам че има толкова различни сънища че ние незнам почти нищо. Според мен това е наука която може да се иследва хиледолетиа наред. Както всички ние знам че това са други измерениа в които реално ние навлизаме. Дали  в минало или бъдеще ние си летиме.Аз мислиа че най уязвими сме точно тогава и ако незнам как да ръководим и защитим себе си какви ли не същества ще се промъкнат в телата ни. И чрез нас ще влезнат тук и сега в тази реалност.

1.
Казвам това защото преди ниаколко дни сънувах за първи път духове които бяха наистина много. ::)Всеки един си протягаше ръката да  ме докосне за да ме обладае. Казвам ви чувството беше отвратително. Аз започнах да се моля толкова силно и истински, че се събудих крещейки казвайки  молитвата на глас. А в стаята все още усещах присъствието на някой или нещо. Беше точно 4ам сутрината.(Мислиа че е настъпил ниакакъв(времеви портал) за тях което им позволява да преследват нашите духове за да могат да дойдат в нашето измерение.Казвам ви те бяха направо огладнели и бяха готови да направят всичко само за да ме хванат в капана си. Интересното е че това се случва на всеки втори човек около мен напослеък.
Приателят ми разказваше че при него всяка нощ идва някакъво същество което започва да го души ако не може да го обладае.Времето когато идва е винаги мажду 2ам и 4ам. Проблемат е че гласът му незнайно изчезва,тялото му се паралиазира очите са му затворени и никой не може да разбере или да види това съзнание.Единствено когато започне да се моли Това го оставя но не напуска стаиата, и чака да заспи отново. Каза ми че Това притежава много голяма сила и никой не е в състояние да  да му помогне дори и аз да съм до него То го напада.
Интересно е че когато майка му почина Това изчезна също И никога не се появи отново.
Моята приателка ми разказа същата едентична историа като неговата. Едно към едно.

2. Моля ви не се смейте на това което ще ви разкажа сега:
Една вечер сънувам че правя секс,Всичко беше толкова истинско толкова реално, сякаш не беше сън.
Реланост която аз бях способна да преживея всеки един момент.На сутринта се събудих толкова свежа и убодрена както никога преди.
След като отидох на работа прятелят ми ме попита как се чувсвам когато се субудих същата тази сутрин? Отговорих му супер но не му казах относно чувството ми за секс , а той ме попита дали не се чувствам сиакаш съм правила секс снощи? Попитах го откъде знае, а той одговори че същят този дух ме бил обладал през ноща а той неможел да направи нищичко, освен да ме слуша и усеща до себеси какво става.
Очите са му затворени, глас няма и е парализиран.Това го претискало до леглото и не както винаги не му давало възможност да се освободи.

Казвам ви, толкова неприатно, че направо се ужасих от тази истина. Страшничко си е казвам ви.  Аз мисля че тези неща наистина използват нашето подсъзнание и знаят много добре какво да направят за да повярваме в това което виждаме, а ние си мислим че виждаме реалноста. Искуство е да можеш да правиш разлика между сън и реалност.

Аз наистина ви предлагам да разгледаме тази тема с повече внимание и който каквото знае нека сподели. Моли да говорим само с факти и да се оптаме да търсим реално обяснение за това което се случва.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Добре има ли сигурен начин да се предезвика ОС?
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
SiriusAngel 
 Предлагам да не плашиш хората.И тези истории са за 6-7 годишни деца,те се впечатляват.
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 14:10:26 pm от Mirotvorec »

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Добре има ли сигурен начин да се предезвика ОС?
Те всичките работят трябва да разбереш кои е най-удачен за теб. Аз имам само няколко съзнателно предизвикани ОС и те са с техниката (NILD).
Цитат
Предизвикване на осъзнат сън чрез дрямка (NILD)

За да използвате тази техника трябва да останете будни един, два часа след като се събудите преди отново да заспите. Тази техника се е доказала като много ефективна, може би дори най-ефективната. Спете 5-6 часа, след това останете буди за около 1-2 часа и отново си легнете. Малко MILD преди да заспите би било от ползва. Може също да се опитате да останете в съзнание (WILD), докато сънят не започне. Това, в повечето случаи, ще допринесе да имате осъзнат сън. Добър начин да имате сънища с ярка картина и образи или поне да можете да си спомните съня след като сте спали. Пауза от 90 минути изглежда работи по-добре от 60 минути, въпреки че в повечето случаи и 60 минутна пауза върши работа. Също така първоначален сън от 6 часа се смята за по-добро време от 5 часа, въпреки че може да е по-трудно да се заспи след това. Времето, което прекарвате будни трябва да запълните със занимания като мислене или четене за сънищата и сънуването. Например да четете за осъзнатото сънуване.

Във всички мои опити е бил на 100 ефективен. Аз имам само 4 опита :) и не знам можели да правя статистика с толкова малко опити. Но не е много удобен особено през делничните дни . Всичко става с опити човек трябва сам да намери най-ефективния начин за него eses е описал доста начини .

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
SiriusAngel 
 Предлагам да не плашиш хората.И тези истории са за 6-7 годишни деца,те се впечатляват.

Хора защо не ми вярвате?Аз не се майтапа.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
SiriusAngel,
не се коси. Аз напълно ти вярвам!Просто другите нямат този опит, преживяване, през който ти преминаваш в момента. Ако четеш на руски език, ми изпрати на лични бележки е-мейла си, да ти пратя две книги. В тях се описват способи за защита в астрала. Явно, ти и приятеля ти попадате в низшия астрал. Ако мога и аз ще ти помогна с идеи, предложения.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Много ще ти благодаряа. Това за нисшят астрал съм го чувала. Но не съм запозната с този вид тема затова бих искала да я по изуча.
Личен емаил :[email protected] но аз ниама да мога да го отворя в цлужбата, можеш ли да ми го испратиш тук във форума? :mad:
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Есес, жената го е преживяла лично. Не се изказвай негативно върху неща, които не са ти познати.

Има тема за инкубуси и сукубуси, прочетете я, ще ви дадат отговори на някои въпроси, с търсачката ще я намерите.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Не знам колко лично го е прежияла а и не всеки секс на сън е с извънземни.А тя даже не знае дали е с извънземно,така са и казали. Според мен е много важно човек когато говори такива неща да си дава сметка ,че може да го четат и хора които не са много запознати и да поема отговорността за нанасяне вреди на другите.Защото това е най лесното,да нанесеш вреда.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цитат
  Не знам колко лично го е прежияла а и не всеки секс на сън е с извънземни.А тя даже не знае дали е с извънземно,така са и казали.

SiriusAngel не споменава и дума за извънземни!

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Не знам колко лично го е прежияла а и не всеки секс на сън е с извънземни.А тя даже не знае дали е с извънземно,така са и казали. Според мен е много важно човек когато говори такива неща да си дава сметка ,че може да го четат и хора които не са много запознати и да поема отговорността за нанасяне вреди на другите.Защото това е най лесното,да нанесеш вреда.

"инкубуси и сукубуси" това което турсех като одговор го намерих и хората които са наясно с тази тема ме разбраха за какво говоря. А ти за какви извънземни ми говориш незнам? :lol: Аз никога не съм споменавала такова нещо. А побликуването е описание за което се нуждаех от информациа за да разбера какво точно се е сучило.
Благодарности на хадзапи,lightworker,Hannibal i Спорт-Здраве4.  :P
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :)eses страхотно писание  :hi:
 
 :bomb: КОлко съфорумци си признават , че са прочели всяка дума от посланието на eses :-X?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27