Автор Тема: ТАНГРА  (Прочетена 49992 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: ТАНГРА
« Отговор #45 -: Април 13, 2008, 18:47:52 pm »
На нашата планета му казваме ирония...
 Цялата идея е че искам да обясниш къде и как  е създаден символа,ама с някакви исторически сведения,щото без тях можеш да си съчиняваш всякакви неща...И питам именно защото си имам представа за създаването и формирането на символите
 Много се дразня от твърдения от типа "Българите са най-най", щото обикновено идват напълно необосновани,без никакво позоваване, или в най-добрия слуай се позовават на  анонимния арменски географ или Именника...
 Ние сме си най-обикновен народ, и ние сме яли стабилно количество мариз по бойните полета и сме взаимствали тонове културни елементи от съседите си и имаме нужда от история, която се съобразява с източниците и изгражда достоверна картинка,а не национални хипер-митове...
  За това дайте доказателства за древността на символа, дайте и доказателства че Тенгрианството е било религията на българите, дайте доказателства че сме "най", иначе по нищичко не се различавате от македонистите дето твърдят,че Самуил е македонски цар и че македонския мамут е най-древния мамут...
 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ulgen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Относно: ТАНГРА
« Отговор #46 -: Април 13, 2008, 21:46:06 pm »
Галад, от години съм с впечатлението, че си интелигентен събеседник, макар и не веднъж да си ме очудвал(но моля те да ме извиниш), но този път премина всякакви граници :)

Още веднъж ще се опитам да ти обясня, че подобни исторически сведения по начина по който искаш да ти представя е невъзможно, защото огромна част от тях са заличени.И все пак исторически сведения има, достатъчно е да търсиш, но това е задължителен самопроцес, без който нищо няма да се получи.На всички ни е известно, че историята е общоприета измислица и заблуда, истината се съдържа в легендите и митологиите.А подхода към митологиите и легендите е друг, а именно тълкувателството:)Също така е редно да споменем и преданията от уста на уста, метод, който се използва и до ден днешен от много култури.

Имайки в предвид естеството на Тенгрианството се изисква подход, който няма нищо общо с общоприетите Ни(ти Галад)представи, през които се опитваш да преведеш разбиранията си с цел Достоверност:).Що се отнася до достоверността, пътя към нея не е само един.В случая се опитваш да извлечеш достоверност като се опитваш да подходиш по ограничен начин за нещо, което е Абсолютно неограничено, което означава само едно, а именно, че подхода ти в случая е погрешен:)

Тенгрианството е неограничена материя, там "методите" са други:)

Бъди жив и здрав

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #47 -: Април 14, 2008, 16:03:06 pm »
Галад е прав за някои неща - лично на мен не са ми известни никакви сведения и доказателства,че Тангра е бил бог или поне нещо такова.

Добрев набляга на това - името Тангра се споменава на един единствен(според него и неговите търсения!) надпис и то под формата "Тангран".Мнението на Добрев е,че старите ни възприятия са се числели към групата на "магите".

Отново Добрев дава тези сведения - че най-известните маги са били в посока Иран и Персия(въобще не говоря за това кой бил пръв и втори) и наблюдавайки тях,прави изводи за нас.



Ако трябва да се позова на Добрев,наистина фолклорът ни не помни никакъв Тангра и според мен това също е дезинформация - нека колегите ми от "Воини на Тангра" не се обиждат.
Защо според мен изниква това Тангра - защото Слънцето и Луната са били основните опорни точки на старите виждания,само че враговете ни веднага ще го нарекат шаманизъм - тяхното оръжие е дезинформация и подменяне.Затова е нужно да се намери едно име,което да удовлетвори простия човек,който с лекота би повярвал на врага,че сме шамани.
Още повече едно име е нужно,за да не ни атакуват враговете по линия на моно- и политеизъм.

Името "Тангра" е най-нежната козметична дезинформация,за да не дадем възможност на враговете ни да излъжат много по-смъртоносно.



Архаичен народ като нашия,който помни много от нещата както са в действителност,но ги е закодирал във фолклора си,едва ли би се спирал на имена.Няма начин да назовеш онова,което е всички неща,затова ти се обръщаш към него с имената на най-великите му,познати на теб,проявления.Тъкмо с тях архаичният човек асоциира неназовимото и се обръща към него.
Ясно е обаче,че човекът е толкова тъп и прост сега,че ако това бъде казано така,не само ще трябва много време да се прозре,а и това забавяне на осъзнаването веднага ще бъде обърнато на изопачаване от страна на враговете.В моментът в който се сблъскаш с истина,лепват й се две лъжи още преди да можеш да я осмислиш най-бегло.И народът ни умира.


П.П.
Ако има избран народ - той е избран от небог.Ако има народ,за който някой се застъпва - този някой е небог.Крайно време е да свикнем с мисълта,че Бог не обича никой от нас - той обича цялото,от което ние сме част дори и мъртви с прът в гъза.
Бог няма нито да ни дава възмездие,нито ще ни защитава,само защото се мислим за някакви проводници на незнам си какво.Факт е - до сега мислехме така и все сме преебани с кол в гъза.

Тангра не е никаква справедливост.Тангра е единствено име и нищо друго.

Справедливостта нито ни облагодетелства,нито се застъпва за нас! Ние,Българите,сами избираме да сме справедливи и с това ни асоциират всички народи.Затова асоциират нашите виждания като стълб на справедливостта,а самите ни виждания обожествяват като Бог на справедливостта.Ние сме каквито сме и нашите виждания са каквито сме ние! Това че другите народи си правят шамански и религиозни изводи от нашата мощ на Духа,означава само,че са кухи лейки.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 16:04:33 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: ТАНГРА
« Отговор #48 -: Април 18, 2008, 11:16:00 am »
Тук:
http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?topic=5094.0
за знакът IYI има тема, в която бях пуснал няколко сканирани страници от книгата "Колобар" на Спас Мавров. Ще добавя още няколко неща, по които се разсъждава в сегашната тема:
1. За метода. В книгата си Спас Мавров представя как може да търсим доказателства вътре в себе си. С натрупване на опит в тая посока човек разбира, че "това работи", такова познание е реално. Книгата ще е полезна за хора с нагласа, като на Gil-Galadh.
2. За Истината. Друг човек чрез своето вътрешно зрение би могъл да стигне до изводи по-различни от тези на Спас Мавров. В този случай един страничен наблюдател, който не владее метода, ще каже, че щом това е така, значи имаме противоречиви твърдения, а не доказателства. А вместо това може да бъде прието, че двамата са открили отделни части на Истината, която в нейната безкрайност е непостижима. Заслужава си да се осмислят двете идейни конструкции:
    - "Да се търсят доказателства". Така работи науката, която казва, че всички ТРЯБВА да споделяме едната истина, ИСТИНАТА Е ЕДНА ЗА ВСИЧКИ, процесът не търсене на истината е краен (макар и много отдалечен във времето).
    - "Да се търсят отделните елементи на истината". Така работи езотеризма, който също казва, че ИСТИНАТА Е ЕДНА ЗА ВСИЧКИ, но само ЧАСТИ от истината са във всеки от нас. Истината е многослойна и безкрайна, затова никой не я познава в пълнота.
3. Аксиоми. Пак за априорното знание и доказателствата. Аксиома е нещо очевидно, което няма изключения. Помислете колко от твърденията, приети за аксиоми във фундаменталните науки, са наистина очевидни и нямат изключения. Ще се учудите колко "велики" открития всъщност са огромни заблуди, защото започват от твърдения, една част от които не са очевидни, а друга - имат изключения. Така, че научният метод днес не е защитен.

Много се отклоних от темата за IYI, но приключвам с линк към любимия ми нагледен материал по въпроса за фундамента на фундаменталните ни науки - "ЛЕКЦИИ АКСИОМЫ  ЕДИНСТВА" от Ф.М. КАНАРЁВ:
Цъкате на "Article 44" или "Article 47". На руски са:
http://guns.connect.fi/innoplaza/energy/story/Kanarev/index.html


Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: ТАНГРА
« Отговор #49 -: Май 20, 2008, 21:11:50 pm »
Аз искам да попитам за Космическата костенурка, която Спас мавров, казва, че е българска. Една от частите и всъщност е известна и като "Тибетски възел" и е срещана и употребявана в Тибет и Китай. Става въпрос за това: http://en.wikipedia.org/wiki/Endless_knot
Искам да питам доколко "Космическата костенурка е с български произход както твърди Мавров и има ли вариант да е заимствал тибетския елемент, обявявайки го за български? Откъде е почерпил информация и как да сме сигурни, че е вярна?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ТАНГРА
« Отговор #50 -: Май 20, 2008, 21:22:44 pm »
Никога не можем колективно да бъдем сигурни в една информация. Най-доброто което можеш да постигнеш е да бъдеш сигурен за себе си, според личното си усещане. Затова изработвай своя собствена система, която да действа за теб.

Как го чувстваш - българска ли е :D И какво произтича от това? И какво променя ;)
« Последна редакция: Май 20, 2008, 21:28:42 pm от H. »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: ТАНГРА
« Отговор #51 -: Май 20, 2008, 21:32:34 pm »
Никога не можем колективно да бъдем сигурни в една информация. Най-доброто което можеш да постигнеш е да бъдеш сигурен за себе си, според личното си усещане. Затова изработвай своя собствена система, която да действа за теб.

Как го чувстваш - българска ли е :D И какво произтича от това? И какво променя ;)

Така обаче най - лесно се получават и самозаблужденията. Ако нямаш някаква по - силна връзка с висшия Аз или някакви способности (като мен) лесно може да се самозалъжеш. И по целият свят знаят тази фигура, като Тибетски възел или Безкраен възел, никой нищо не казва за костенурки и българи.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ТАНГРА
« Отговор #52 -: Май 21, 2008, 01:36:54 am »
Никога не можем колективно да бъдем сигурни в една информация. Най-доброто което можеш да постигнеш е да бъдеш сигурен за себе си, според личното си усещане. Затова изработвай своя собствена система, която да действа за теб.

Как го чувстваш - българска ли е :D И какво произтича от това? И какво променя ;)

Така обаче най - лесно се получават и самозаблужденията. Ако нямаш някаква по - силна връзка с висшия Аз или някакви способности (като мен) лесно може да се самозалъжеш. И по целият свят знаят тази фигура, като Тибетски възел или Безкраен възел, никой нищо не казва за костенурки и българи.

Аз пак питам - какво ако е българска - какво променя това :P

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #53 -: Май 21, 2008, 15:37:04 pm »
Не променя нищо,или променя съвсем малко,но доказва много.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ТАНГРА
« Отговор #54 -: Май 21, 2008, 17:06:33 pm »
Доказва на кого? :P

На теб, който вече си го знаеш, или на скептиците, които няма да приемат доказателства от какъвто и да е тип, за нещо толкова абсурдно като идея 8)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #55 -: Май 21, 2008, 17:31:06 pm »
Тъкмо на скептиците,нали нямаше да откриват абсурд в идеята,ако тя не ги бъркаше по някакъв начин? И нали тъкмо те нарекоха това "идея",за да не е нещо друго ;)
На мен не доказва нищо,но дава рамо на онези,които залитат по чуждестранното знание и доказателство от този тип им дава смелост да продължат да се питат,въпреки думите на силните имена в езотериката.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Bell

  • Гост
Относно: ТАНГРА
« Отговор #56 -: Май 24, 2008, 15:14:02 pm »
Не променя нищо или променя всичко?!
Ако вярваш в положението, че само твоя усет е достатъчен и доказателствата не променят нищо, то тогава би следвало да не търсиш такива спрямо твърде много неща, като конспирации, извънземни и тн. ...
 Информацията променя, особено съзнанието. Доказателството не е по-малко силна информация от усета. Няма да меря кое е по-важно, но със сигурност и едното и другото влияе достатъчно силно, че да има значение и да променя положението, гледната ти точка, въобще теб самия! То само една дума е в състояние да повлияе на пространството така силно, че да "промени", какво остава за цяла една концепция!  :) 

« Последна редакция: Май 24, 2008, 15:23:11 pm от Bell »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Относно: ТАНГРА
« Отговор #57 -: Май 31, 2008, 15:03:27 pm »
Тангра не е Бог и не се поддава на описание или категоризиране. Единствено достъпни за нас са някои неговите проявления, които чрез значението си за света който е достъпен за нас придобиват смисъл. Тези проявления се обожествяват. И нещо друго болг-ар или другите му синонимни не е име на народ, а постижение. Самият "тангризъм" е познавателно постижение на шаманизма, който не е патент на даден народ. Прабългарите са използвали това познание и са били изключителен народ, докато някой не решил, че трябва да сме християни и всичкото това познание е захвърлено(Максимилиан хубаво е изтребвал християни, осъзнавайки какво разложение носят, но нейсе). От тези познания са се възползвали  китайци(Даоизма-директен наследник на шаманизма), индуси(браманите) и т.н. все народи с ярки култури. Чета по-горе и се чудя защо хората обичат да се гордеят и да се изказват в стил "ние сме най-най..." на базата на постиженията на предците си вместо да се интересуват какво ги е направило такива. Това, че си българин не означава, че си болг-ар.
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 21:40:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: ТАНГРА
« Отговор #58 -: Юни 01, 2008, 15:14:14 pm »
Много ми хареса това, което казваш, veselqk-U. Поздравления за трезвите думи  :)

Но според мен това постижение не е "от ден за пладне". Веднъж постигнато, нещо винаги остава и се разписва завинаги в този народ. Неслучайно носим нарицателното име, за постижението болг-ар - "българин". Нима за теб това е стара лавра, за да ни помни света с това име? Нали затова е име - за да е вечен монумент на това постижение именно, защото постигне ли се веднъж, това означава отговорнаст и мисия.
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 21:42:00 pm от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Тенгрианство в Северна Америка
« Отговор #59 -: Юни 02, 2008, 23:44:23 pm »
Сега - след като всички големи религии бяха проповядвани и разтълкувани, обяснени от блестящи учени и записани в чудесни книги, доукрасени чрез поетичен език и прикрити зад главозамайващи фрази - човекът пак стои очи в очи с Великата Тайна".

"Сърцето е светилище, чийто център е мястото, в което обитава Великата Тайна. Това е и окото, с което Великата Тайна вижда всичко и с което ние виждаме Великата Тайна. Ако сърцето не е чисто, Великата Тайна не може да бъде видяна. ... Чистият човек побира в сърцето си цялата Вселена".

"Земята не ни принадлежи - ние принадлежим на Земята".

"Всяка стъпка върху Земята трябва да бъде молитва. Ако осъзнаете това, ще вървите по свещен начин".

"Трябва да следваш примера на вълка. Дори когато е изненадан и е принуден да спасява живота си с бягство, той ще намери време да спре и да хвърли още един поглед, преди да побегне отново. Така и ти трябва винаги да хвърляш по един втори поглед върху всичко, което виждаш".

"Свещената Майка-Земя, дърветата и всички останали същества са свидетели на твоите мисли и действия".

"Една единствена съчка се чупи, но снопът от съчки е силен".

"Тези хора създадоха множество закони, които богатите могат да нарушават, но бедните - не. Те вземат имуществото на бедните и слабите, за да го дадат на богатите и на правителството. Сега те искат и нашата Майка – Земята... Не можем да живеем с такива хора.”

“Ние никога не се караме относно религията – тя е нещо лично между отделния човек и Великия Дух”.

“Един народ не може да бъде сломен, докато сърцата на жените му не са паднали на земята. Но, ако това стане, няма значение колко са силни воините и колко здрави са техните копия”.

“Няма смърт – има само смяна на световете”.

“Хората се различават помежду си само по едно – как и доколко ползват даденото им от Създателя”.

“Каквото и решение да вземем, ние не забравяме, че то ще повлияе на следващите седем поколения”.

“Няма да си възвърнем силата, докато не си възвърнем вярата на дедите си. Никой не може да ти каже как да се молиш и как да живееш. Трябва сам да достигнеш до дървото в центъра на Свещения кръг. Трябва да се подготвиш за това, трябва да откриеш себе си. Трябва сам да намериш думите, с които ще се обърнеш към Силите”.

“Животът не е развлечение – животът е свещенодействие”.

“Хуморът е животоспасяващо лекарство... Благодарение на него, нас индианците, все още ни има”.

“Ако хората живеят дълго време прекалено добре, те стават слаби и безпомощни”.

“Когато се изправя на хълма в първите лъчи на Слънцето, аз виждам как то огрява целия свят. Лъчите му възвръщат цветовете и формите и ги изпълват със свещена сила. Аз поемам тази сила и тя ме огрява отвън и отвътре, прави ме роднина на всичко съществуващо. Така аз посрещам раждащия се ден по добър начин”.


________________________________________________________

Това е от книгата "Ти и Земята сте едно" - автентични мисли на северноамерикански индианци. Май са се оказали едни от най-добрите пазители на тайните на вътрешното Тенгрианство, които вероятно, са получили от нас като сме се срещали някъде из Азия.
Сигурно има общо и ситуацията, в която те са били преди 100-150 г. и ние Българите тук и сега. И на нас се опитват да ни отнемат Свещената Земя, вярно чрез не толкова брутални средства (засега). Не е случайно, че нашествие на разни бандити от Европа, беше придружено с геноцид над коренните жители - юдо-масонерките доста са бързали да си разчистят пътя. Обаче, както е казал поета - "Не се гаси туй, що не гасне"...



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27