Автор Тема: Течноморец = Уиндиго???  (Прочетена 4450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Miller

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Течноморец = Уиндиго???
« -: Февруари 07, 2008, 10:33:02 am »
Този дух много ми напомня на индианския уиндиго. Какво мислите по въпроса?
http://kraeznanie.dir.bg/_wm/library/item.php?did=293729&df=8&dflid=3

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Течноморец = Уиндиго???
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2008, 11:25:33 am »
Всяко нещо има своя дух. Това важи с особена сила за нещата, които човекът прави и влага в тях определено намерение. Тогава направените неща са изпълнени с духа на вложеното намерение.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Течноморец = Уиндиго???
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2008, 19:39:53 pm »
Ами има много примери за сходни същества в митологиите на крайно различни и географски и културно народи тъй че не пречи да е същото нещо
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Течноморец = Уиндиго???
« Отговор #3 -: Май 22, 2008, 23:57:05 pm »
Това ми напомня за "домашният дух"според българската традиция.Починал стопанин на къщата или човек,който много е обичал дома си и не иска да се раздели с него и остава да се грижи за къщата и поколението.Който дух може и да момага като носи щастие в дома,но и да навлича беди особено ако не е нахранен.Когато е гладен известявал като почуквал 2 или 3 пъти ако не се възприеме това,което духа е искал да каже се явява в съня на някои от семеиството.Даже мисля,че статията е точно за Домашният дух от българската митология
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Течноморец = Уиндиго???
« Отговор #4 -: Май 30, 2008, 03:28:32 am »
Преди доста години, на село в къщата на покойната ми вече баба се беше събрала доста голяма част от семейството. Аз вече бях отишъл да си лягам, а възрастните бяха останали в кухнята да си довършат вечерта. И в един момент чух силна глъчка, придружена със силен гръм и отидох в кухнята да видя какво става. Показаха ми една от чашите, средно голяма, водна чаша с дебели стени, натрошена на ситно. Казаха ми, че чашата "експлодирала", точно по време на спора (глъчката). Всъщност стаята беше пълна с разлетели се парченца, чашата беше буквално на ситни парчета от по няколко милиметра всяко, тук там имаше и по - големи парчета, но те бяха набраздени от мрежовидни пукнатини.
Аз останах тотално шашардисан и ми казаха, че никой не е пипал чашата, просто се пръснала от самосебе си. Тогава бабами каза, че е бил покойният ми прадядо Жельо (нейният баща). Въпреки, че не е живял в къщата, тя беше сигурна, че има нещо общо с него, защото по времето на спора, преди да гръмне чашата, говорели за него. Другият вариант е някой на масата да е искал да прекрати спора и да е избило по този начин.
От тогава не съм виждал счупена по подобен начин чаша и естествено силно съжалявах, че съм изтървал момента. Така, че за умрелите или хубаво или нищо.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27