Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209648 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #450 -: Юли 16, 2010, 19:16:03 pm »
     "Молитвите  на  всички  религии  звучат  на  една и  съща  честота!"  Филма  Водата! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен pesh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #451 -: Юли 16, 2010, 21:38:57 pm »
Това е добре.
 Лошото е, че някои, които трябва, не спазват час от тея 10-те......
особено в частта- не кради   ;D ;D
Затова добрите по дуща винаги ще са по-назаде от лошите, защото биват ограничавани от толкова много неща.

Всичко което прави религията - грехове за които се преструва че следи; събира хората заедно; ритуали които уж са много важни за духовността на човека - може да бъде постигнато без религия. Както Прот от К-пакс казва "Всяко живо същество във вселената различава добро от зло". Веднага щом се заформи система(т.е. религия) около една вяра понятието "праведност" излита през прозореца. Хубав филм който според мен показва това противопоставяне религия-вяра е Kingdom of Heaven.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #452 -: Юли 16, 2010, 22:22:45 pm »

Да, така е.
Правило е, че и най-добрите религии могат да се изопачат от човешкия фактор.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:03:19 am от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #453 -: Юли 16, 2010, 22:26:35 pm »
.............................

Хахаха, познавам и други такива хора, казваш му това е бяло, той не това е черно, после се съгласяваш, абе вярно наистина е черно а той контрира, грешиш бяло е  ;D.

А сега ще ми каже ли някой коя религия е най-праведната (това какво ли значи  ???).
Точите само локуми и чешите клавиатури,няма ли някой да каже и докаже, аз вече съм доста дърт и времето ми е малко, тъй ще си ида непросветен ???.  
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 22:27:42 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #454 -: Юли 16, 2010, 22:36:02 pm »
Олд, :hi:...аз не мога да ти кажа коя религия е най-праведна,ама мога да кажа едно..

Няма праведна религия!Всичките са чиста проба манипулация!Заблуда за стадото!
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 22:49:44 pm от konstantin2007 »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #455 -: Юли 16, 2010, 22:39:02 pm »

А сега ще ми каже ли някой коя религия е най-праведната (това какво ли значи  ???).
Точите само локуми и чешите клавиатури,няма ли някой да каже и докаже, аз вече съм доста дърт и времето ми е малко, тъй ще си ида непросветен ???.  

Здрасти....

Е ти от 30 страници тема, дотук, не посъбра ли поне малко информация по-въпроса.Що мнения са се изписали.Уважи труда на потребителите, писали по темата. :)Прочети я още веднъж-повторението е майка на знанието ;)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #456 -: Юли 16, 2010, 22:42:33 pm »
old4,няма праведна религия :yes:.Всичко е робство и окови за нас.Измислено е за да ни контролират по-лесно.Нали знаеш,че където се мисли еднакво,изобщо не се мисли ;).А целта е да не мислим.Че не дай Боже се поразмислим,и са оттекли.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #457 -: Юли 16, 2010, 22:43:05 pm »
Е ти от 30 страници тема, дотук, не посъбра ли поне малко информация по-въпроса.Що мнения са се изписали.Уважи труда на потребителите, писали по темата. :)Прочети я още веднъж-повторението е майка на знанието ;)
Ха добра вечер, в тези 30 листя има доста мои "пръстни творения" ;), но и така не се разбра коя е най, а ти като си ги чел внимателно, кажи де що ме караш да се мъча.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #458 -: Юли 16, 2010, 23:39:52 pm »
Така и така размишляваме за религиите,та се сетих за още една манипулация на християнството-самоубийството.Защо се отрича самоубийството и се счита за грях,при положение,че самият Исус Христос се е самоубил.Факта,че е дошъл тук на Земята,за да ни изкупва греховете и то съзнателно,си е самоубийство!!!Той самият е знаел,че ще го разпнат заради греховете ни,и не се е съпротивлявал :nea:.Е,това ако не е самоубийство,здраве му кажи.И то съзнателно.Не е действал против волята си ;).За мен самоубийството,не е грях!
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #459 -: Юли 16, 2010, 23:42:46 pm »
Е ти от 30 страници тема, дотук, не посъбра ли поне малко информация по-въпроса.Що мнения са се изписали.Уважи труда на потребителите, писали по темата. :)Прочети я още веднъж-повторението е майка на знанието ;)
Ха добра вечер, в тези 30 листя има доста мои "пръстни творения" ;), но и така не се разбра коя е най, а ти като си ги чел внимателно, кажи де що ме караш да се мъча.

За мен са православното християнство и будизмът...

ПС. А за тебе кои са"
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 23:57:13 pm от marhs »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #460 -: Юли 16, 2010, 23:51:42 pm »
Така и така размишляваме за религиите,та се сетих за още една манипулация на християнството-самоубийството.Защо се отрича самоубийството и се счита за грях,при положение,че самият Исус Христос се е самоубил.Факта,че е дошъл тук на Земята,за да ни изкупва греховете и то съзнателно,си е самоубийство!!!Той самият е знаел,че ще го разпнат заради греховете ни,и не се е съпротивлявал :nea:.Е,това ако не е самоубийство,здраве му кажи.И то съзнателно.Не е действал против волята си ;).За мен самоубийството,не е грях!

Ама разбира се,че не е грях!Хайде де..остава и животът ми тук да принадлежи на някой друг..как ли пък не..ако реша си тегля куршума и хич,ама хич не ми пука дали ще ме опее поп!

п.с.Според мен уловката е другаде..(тва е за тези които вярват в прераждането и в свободният избор :P)..Значи..да предположим,че идвайки на Земята съм си избрала някаква по-тежка програма.Обаче в един момент не мога да понеса"изпитанията"и се гътвам..там..хапчета-мапчета..влак,въже..пистолет..пак мой избор ще си е :P..обаче какво става..Отивам си у дома,и виждам,че реално съм се предала..Т.е.не съм се справила със задачата,не съм понесла там квото е било..И съответно не съм си изкарала играта до край..Няма еволюция..сорри..айде обратно в същата ситуация та да я надделея..да я преживея отново,този път без да избягам..и няма повече да ми се налага да се вкарвам във същият филм..Като с геймовете бе,Арри..ако се откажеш по средатат на 7-мо ниво..язък дето си го играл 5 часа примерно..ще трябва да почнеш отначало :)
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 23:55:04 pm от konstantin2007 »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #461 -: Юли 17, 2010, 00:10:01 am »
И що не си теглиш куршума? Какво те спира като си толкова наясно с възможностите си. Направи го. Покажи ни го.
Аман от хора, които не разбират елементарното си предназначение. Това дори не им е призвание. А просто да не пречат с простотията си

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #462 -: Юли 17, 2010, 00:24:55 am »
И що не си теглиш куршума? Какво те спира като си толкова наясно с възможностите си. Направи го. Покажи ни го.
Аман от хора, които не разбират елементарното си предназначение. Това дори не им е призвание. А просто да не пречат с простотията си
Точно на теб стара мома в панталони...,няма какво да показвам!Ясна ли съм!..И айде да ти отговоря..ако изобщо двата грама мозък са ти достатъчни да ме разбереш...Спира ме това,че ако го направя,ще се върна в изходна позиция!Ясно!

п.с.и не знам за твоето..ама моето предназначение не е никак,ама никак елементарно!
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 00:31:35 am от konstantin2007 »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #463 -: Юли 17, 2010, 00:41:35 am »
Прехвърчат искрици! Така е в спора.Нащата и хората си идват на местата. ;D

Но самото отклонение, за самоприключването със живота, не е приятно.
Сетих се за масовото, безпричинно самоубийство на сектанти във фермата Уейко, обградена от ФБР, през 70-те год. на миналия век....

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #464 -: Юли 17, 2010, 00:46:22 am »
Прехвърчат искрици! Така е в спора.Нащата и хората си идват на местата. ;D

Но самото отклонение, за самоприключването със живота, не е приятно.
Сетих се за масовото, безпричинно самоубийство на сектанти във фермата Уейко, обградена от ФБР, през 70-те год. на миналия век....

Марш,ми като ме обявиха за простак(и то не за първи път от същата креатура)няма как да не му отговорим на човечето нали?
Сега отклонението е в допустимият резон,мисля,защото някои религии спекулират със самоубийството,а в други да отнемеш при определени обстоятелства собственият си живот е въпрос на чест!Визирам самураите!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27