Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209660 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #330 -: Януари 20, 2010, 16:55:13 pm »
Няма защо !

Аз пък ще ви попитам :
Защо Бог се е покрил толкова здраво и ни е зарязал на самотек  ??? ?
оld,той не се крие изобщо :)Ние сме тези които сме се отдалечили твърде много от него
merulious,в десетката си!
 :hi:

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #331 -: Януари 20, 2010, 17:00:09 pm »
old4, не скачай на нож, но... възможно е да няма нищо общо с детето (та кой друг, ако не децата, е най- близо до Създателя?), а по- скоро с това, което родителите трябва да научат от загубата...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #332 -: Януари 20, 2010, 17:04:55 pm »
konstantin2007   ;DТова е логичен въпрос за жена и дете.Но приказката -Жените и децата са невинни поради незнание.
Имаш ли си представа колко лошо е да говориш за някои неща в прав текст.Мъжете го учим цял живот и пак грешим.Казаното в прав текст пречи на този на когото е казано да го научи сам.За това е прието че личния пример е най-добро за в момента.Умния се учи от грешките(личния пример) на другите,а глупавия от собствените си грешки.Много хора чакат на готово,някои да им каже и после реват -ми той ма накара.Казаните неща в прав текст са вредни както за единия така и за другите.Не всички са достигнали до знанията да приказват в прав текст.Затова смирението особенно за жените е много важно,незнайната(неосъзнатата) жена е много опасна за себе си и за околните.
Живи и здрави. :hi:
Това са глупости!!!!!!!!!!!!!!!!!!По никакъв начин не можеш да ме убедиш,че религията трябва да бъде забулено и недостъпно за хората слово!Казаното в прав текст си е казано в прав текст и толкова!Цял живот говоря само директно!Какъв е смисълът да пропагандираш нещо на неразбираем език?О,екскюзми,мъжете ще разберат,а жените да го д...ат,така ли? ???
Меандер,човече не знам къв ти е случая,но се нуждаеш от психолог!Обсебен си от това разделение на половете и навсякъде баеш едно и също!
п.с.Само да ти кажа,че ако не пишеше,че си мъж,щях да съм убедена,че си жена!Айде живи и здрави! :hi:
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 17:09:01 pm от konstantin2007 »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #333 -: Януари 20, 2010, 17:05:30 pm »
old4
Цитат
Тук ще постна цитат от един "осъзнат"
1.Първо "осъзнат" няма да си позволи да заповядва.
2.Всеки сам се осъзнава.
3.Всичко което ни трябва си го постигамер сами.Супермаркет там за кадето вървим няма.
4.Това че се е занимавал с окултизъм си е негова грешка.
5,Всичко става когато сме готови за него,а който насилва живота с неговите желания си пати.
6.Всичко в живота е безопастно ако се придържаме към правилата(законите),ако ги нарушим страдаме сами от себе си и се учим.Всичко е взаимодействие на енергии,-Каквото дадеш си го получаваш обратно.
Живи и здрави. :hi:
П.П. Не обвинявайте когото и да е за вашите неуспехи и страдания.Сами сме си виновни.Господ е извървял същия път сам самичък, а ние го вървим заедно като народ.Разликата е огромна.
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #334 -: Януари 20, 2010, 17:11:13 pm »
но... възможно е да няма нищо общо с детето (та кой друг, ако не децата, е най- близо до Създателя?), а по- скоро с това, което родителите трябва да научат от загубата...
Аз също винаги съм си мислела,че повечето такива случаи са"изпитание"именно за родителите

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #335 -: Януари 20, 2010, 17:12:04 pm »
konstantin2007  Здравей.Съмнявам се че така написания израз е верен с оригинала.Аз бих го тълкувал- Жени  доверете се на мъжете.Има един стар български израз-Жената се дава на мъжа.Чувал съм следното между жени на времето-Що му се даде ма .-Ми той мъж ма.Доколкото знам жена като се даде на мъж тя се отваря към него.Това става в семеен план.Жената остане ли затворена за мъжа в семейството-Кучета ги яли.Жената е отговорна за създаване на семейството и за раждането на децата,но мъжа определя правилата в семейството.Има приказка -Умната жена не пристъпва думата на мъжа си.
  :hi:

     Щенка  ти  се - ама  време  пролазило!  Сега  да  си  мъж - значи  винаги  даже  и  насън  трябва  да  защитаваш  авторитета  си!  Жената  налага  сега  темпото  на  нашето  (мъжкото)  развитие!  Веднъж  ти  обясних,  жената  не  иска  да  бъде  нито  еманципирана  нито  феминистка,  а  просто  интуитивно  се  стреми  да  намери  по-силен  мъж  от  себе  си  за  да  се  чуства  сагурна  и  защитена,  това  е  в  природата  й,  тя  не  може  да  търпи  по-слаб  мъж  до  себе  си!  И  нито  религиозни  догми,  или  светски  закони  могат  да  променят  нещата! Жена  такава  каквато  искаш,  може  да  имаш  само  когото  се  движиш  по-бързо  от  нея!!    
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #336 -: Януари 20, 2010, 17:14:20 pm »
konstantin2007  ;D
Ако ти го кажа директно ще си патиш.
Цитат
Казаното в прав текст си е казано в прав текст и толкова!Цял живот говоря само директно
Ми жена си.Нормално е стига да го правиш с интуицията си.Ако го правиш с главата си пати някой мъж и наистина ще го "духаш".От известно време и жените носят отговорност за деянията си.Беше тая да правите каквото си искате.
Цитат
Обсебен си от това разделение на половете и навсякъде баещ едно и също!
Ми няма как да не сме различни половете ,ти добре ли си.Аз има чурка ти имаш мунка каде му е еднаквото на половете. ???
Между другото идат тежки времена за много жени,и за мъже разбира се.Положението в което сме сега човечеството е поради несправяне на жените с "някои" работи.Не тяхна вината за това което е сега ,имат друга вина и все повече жени ще са много притеснени.
 :hi:
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 17:16:03 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #337 -: Януари 20, 2010, 17:21:52 pm »
о.к

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #338 -: Януари 20, 2010, 17:22:52 pm »
mitko
Цитат
Жената  налага  сега  темпото  на  нашето  (мъжкото)  развитие!  Веднъж  ти  обясних,  жената  не  иска  да  бъде  нито  еманципирана  нито  феминистка,  а  просто  интуитивно  се  стреми  да  намери  по-силен  мъж  от  себе  си  за  да  се  чуства  сагурна  и  защитена,  това  е  в  природата  й,  тя  не  може  да  търпи  по-слаб  мъж  до  себе  си!
Точно това е проблема ,в семейството води главата а тя е мъжа.Жената води с интуиция по права линия,кара през урви и дерета.И после рев,що щото мъжа заобикалял опасните урви.В природата и е да е майка и да се грижи за по слабите, а не да бяга на готовото.Жената може да направи мъжа цар или просяк.Е като го направи просяк какво ще прави този мъж,като жената търсила само силнния мъж.И като намери силния мъж и пак го направи просяк какво правим,почваме да се чешем по задниците.
 :hi:
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 17:27:29 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #339 -: Януари 20, 2010, 17:34:37 pm »
Женското начало е материята. Материалното следва да бъде подчинено на духовното.
    Ирис  не  си  прав!!!  Преброй  колко  жени  пишат  в  темите  " Религия";  "Езотерика";  и  в  "Философия"  и  ги  съпостави!  Аз  го  напрових  и  останах  "леко"  изненадан!!!!!  Не  може  да  определяш  така  грубо  кой  пол  е  носител  на  материалното  и  кой  на  духовното  и  ти  знаеш  това  много  добре,  но  не  ти  изнася  истината!  Жените  като  пол  и  същност  ме  вълнуват  от  началото  на  60-те  години!  С  прискърбие  и  болка  заявявам - жените  са  тези  които  носят  духовноста!!!!
    С  уважение!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #340 -: Януари 20, 2010, 17:44:45 pm »
 mitko
Цитат
С  прискърбие  и  болка  заявявам - жените  са  тези  които  носят  духовноста!!!!
Съгласен съм с тебе с една уговорка-преди да се еманципират.
 Жената е "представителя" на живота а мъжа на Бог.Заедно вървим към единяване с живота.За радост на всички хора едно семейство Адам и Ева го постигнаха.Човешкия вид е запазен, Божия труд е оценен.Сега всеки народ(семейство) може ако иска да ги последва.Живота ни чака достатъчно и вече тръгна по пътя си на развитие.Промените около нас ще стават видими ден след ден.
  :hi:
П.П.
Цитат
Преброй  колко  жени  пишат  в  темите  " Религия";  "Езотерика";  и  в  "Философия"  и  ги  съпостави!

Преброй и колко имат отметки жена.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 17:52:19 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #341 -: Януари 20, 2010, 18:56:17 pm »
    То  е  защото  ни  четкат  самочуствието ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #342 -: Януари 20, 2010, 19:32:40 pm »
old4, не скачай на нож,

merulious ,защо си мислиш така ? Дал съм един пример , на който ти отговаряш че това се случва за да се поучат родителите , а детето то е жертвеното агне , така ли ? Аз имам друго мнение по въпроса но то си е само за мен .

П.П.
1.Не обвинявайте когото и да е за вашите неуспехи и страдания.
2.Сами сме си виновни.
3.Господ е извървял същия път сам самичък, а ние го вървим заедно като народ.

meander
за
1.  :hi:.
2.абсолютно вярно
3.не съм съгласен !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #343 -: Януари 20, 2010, 19:51:03 pm »
old4, това вече е част от разбиранията за това как са уредени нещата. Ако не "вярваш" в прераждането, ако не смяташ, че всеки идва с определена преди рождението му цел, нямаш предвид направените уговорки, сключените договори, ако щеш, с други души преди да се роди и приетите ограничения, то няма никакъв смисъл дори да питаш, защото със сегашните си разбирания никога няма да намериш отговор на въпросите си и ще си гониш опашката в огорчение и обвинения до второ пришествие.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #344 -: Януари 20, 2010, 20:07:21 pm »
merulious  ;D
И тва всичкото го каза на един дъх.Бря бая въздух имаш. :o

Цитат
meander
за
1.   :hi:
2.абсолютно вярно
3.не съм съгласен !
Пак е добре 2 от 3.  ;D
  :hi:
П.П.
Цитат
3.Господ е извървял същия път сам самичък, а ние го вървим заедно като народ.
Мисля че щом ни е създал по свой образ и подобие,би трябвало това което правим той да го е направил преди нас.А Бог се става с собствени знания и умения зачетени от живота като максимални.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 20:12:27 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27