Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209692 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #315 -: Януари 19, 2010, 19:32:30 pm »

Но хората вярват най вече в това което им оттърва.
Именно за това говоря :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #316 -: Януари 19, 2010, 22:31:05 pm »
      Привет, 
      Имам  няколко  въпроса? -
      Виждали  ли  сте  весели  и  в  същото  време  дълбоко  вярващи  в  църковните  догми  хора? 
      Безусловната  вяра,  в  Бога  или  в  църквата?
      Кой  е  по-високостоящ  Бог  или  църквата?  Ако  Бог  е  над  църквата,  защо  папата  определя  кой  да  отиде  в  рая  или  ада! 
      Цръквата  не  позволява  интуитивното  развитие  на  отделната  личност,  защо?  Изобщо  възможно  ли  е  в  лоното  на  която  и  да  е  религия  да  съществува  понятието  самостоятелно  мислеща  личност! 
       Наистина  много  е  трудно  да  бъдеш  самостоятелен  защото  това  предполага  отговорност  за  собствените  си  мисли  и  действия!  По-лесно  е  да  се  крием  зад  някого!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #317 -: Януари 19, 2010, 22:50:04 pm »
И аз това казвам - църковната религия изисква сляпата вяра, саможертвата в нейно име- (вярвайте в нас и ще отидете в рая). Спомнете си "Името на розата"! Дефекта на човека е, че има нужда не просто от водач, а от такъв, който може да види (буквално)! По-лесно е да се крием зад някого!да! по-лесно е да се крием зад оправдания!!!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #318 -: Януари 19, 2010, 23:34:41 pm »
Меандер-вярата и религията са две страни на една монета.Едната не може без другата.Различни са, но са неразривно свързани.И те са част от дуалистичния ни свят.
Според мен вярата може без религия, но религията не може без вяра. :)
Но сигурно вярата е по-стара от религията, тъй като религиите са възникнали в един по-късен етап на човешкото духовно развитие.
Едно от предимствата ни е, че всеки човек може да вярва в каквото си иска.Тук няма ограничения.Зависи от традициите, възпитанието, образованието, обкръжението в което живееш, работиш и се реализираш.
И понеже живота определя съзнанието, хората вярват вече на това което виждат и се случва покрай тях, а не на всичко, което им се говори на теория.

Да и според мен православната религия е по-праведна от други, нов момента част от духовниците и просто я излагат с действията си : не я популяризират, не помагат на хората в беда и отчаяние, даже и духовно и т.н.Много са пасивни. Докато чужди църкви сипят тука дарове и средства, само и само да си намерят последователи.

Вярвайте в себе си и най-добрите си приятели.Те ще ви помогнат.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 12:09:38 pm от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #319 -: Януари 19, 2010, 23:42:08 pm »
Точно !
Аз загубих Сина си и сега се чудя в какво съм вярвал до сега , защо и във какво да вярвам от тук нататък. Колкото повече чета идвам до заключението че всичко е  една голяма заблуда , една голяма лъжа .

Това е наистина трагедия.Съжалявам.
Ами най-добре се опри на най-добрите си приятели, и на тези, които искат да ти помогнат наистина.На близките, на самия живот.А и знай, че не само на тебе ти е трудно.Животът продължава, тряя да се борим. :)Пожелавам ти да преодолееш мъката и да продължиш напред.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #320 -: Януари 20, 2010, 10:43:09 am »
Християнската вара и религия е най-праведна, независимо от всички спекулации и пумия която се излива ежедневно. Всеки сам решава в какво и кой да вярва. Дали във вселенски разум дали в извънземни от плеядиански произход, дали във галактически федерации и стопаджии. Дали в летачи и хвъчащи сенки или в змейове горяни, рептлии
и т.н
Но хората вярват най вече в това което им оттърва.
Аз да попитам..не беше ли християнската религия тази която казва"Жени подчинявайте се на мъжете си.."За каква праведност говорим,щом има думата подчинение?!?
Това е само един от примерите за многото абсурди..

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #321 -: Януари 20, 2010, 11:26:47 am »
Аз да попитам..не беше ли християнската религия тази която казва"Жени подчинявайте се на мъжете си.."За каква праведност говорим,щом има думата подчинение?!?
Това е само един от примерите за многото абсурди..
в много от християнските наставления се използват метафори и символизъм, и не трябва да се разбират буквално. Всъщност, не само в християнството е така, а и в текстовете на много други религии. Женското начало е материята. Материалното следва да бъде подчинено на духовното. Човешките мисли и чувства следва да са подчинени на човешката душа (висш аз) явяваща се положителна спрямо тях. По същия начин душата следва да е подчинена на Духа.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #322 -: Януари 20, 2010, 12:29:43 pm »
Аз да попитам..не беше ли християнската религия тази която казва"Жени подчинявайте се на мъжете си.."За каква праведност говорим,щом има думата подчинение?!?
Това е само един от примерите за многото абсурди..


Само за информация. Призивът за подчинение не е НЕправедност. Не може да се сравняват така тези две неща.
Често налагане на подчинението, на неспазващите божиите (или светските) закони например, води до праведно поведение.Иначе доброволно те не ги спазват.
 
Може би не знаеш каква строга иерархия има при сановниците във всяка една религия от горе надолу.И при неподчинение, в случай на мързел да речем, следва наказавие с пост-само хляб и вода с молитва седмица две или по-тежко. В такъв случай, излиза, че религиите са неправедни поначало, така ли ? :)
Казвам го като различно мнение, без лоши чувства.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #323 -: Януари 20, 2010, 13:28:49 pm »
 konstantin2007  Здравей.
Цитат
"Жени подчинявайте се на мъжете си.."
Съмнявам се че така написания израз е верен с оригинала.Аз бих го тълкувал- Жени  доверете се на мъжете.Има един стар български израз-Жената се дава на мъжа.Чувал съм следното между жени на времето-Що му се даде ма .-Ми той мъж ма.Доколкото знам жена като се даде на мъж тя се отваря към него.Това става в семеен план.Жената остане ли затворена за мъжа в семейството-Кучета ги яли.Жената е отговорна за създаване на семейството и за раждането на децата,но мъжа определя правилата в семейството.Има приказка -Умната жена не пристъпва думата на мъжа си.
  :hi:
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 13:30:13 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #324 -: Януари 20, 2010, 14:56:10 pm »
konstantin2007  Здравей.Съмнявам се че така написания израз е верен с оригинала.

Имаш право ама до някъде  ;) , май преводите на Библията са едно към ....... който както си го напише , иди им вярвай после цитирам пасажи от  Ефесяни 5:22 (това е от онлайн Библии).
Цитат
22. Вие, жените, покорявайте се на мъжете си, като на Господа,
22 Жени, подчинявайте се на своите мъже, като длъжност към Господа;
23 защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата (като само Той е спасител на тялото).
23. защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата, и Той е спасител на тялото.

А иди сега разбери , кой текст е правилен (праведен) ;D

« Последна редакция: Януари 20, 2010, 15:20:31 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #325 -: Януари 20, 2010, 15:36:20 pm »
Айде стига глупости..Фактът,че"Бог"нарежда на едното си дете да се подчини на другото...За ква праведност говорим,за ква справедливост?!
iris,съгласна съм с теб,проблемът е,че религиозните писания се възприемат именно буквално и последствията са налице!
п.с.А що се отнася за самото мрънкане и увъртане в библията,мисля,че е само още един минус!Като е толкова чиста тая религия,що се крие зад забулени текстчета?Защо не проповядва нещата в прав текст?!
За протокола,ще кажа,че съм християнка и вярвам в Христовото Съзнание!Вярвам в безсмъртието,доброто и любовта!Толкоз!Останалото е"заблуда"!

Old,мерси за примерите :hi:
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 16:49:13 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #326 -: Януари 20, 2010, 16:27:47 pm »
Old,мерси за примерите :hi:

Няма защо !

Аз пък ще ви попитам :
Защо Бог се е покрил толкова здраво и ни е зарязал на самотек  ??? ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #327 -: Януари 20, 2010, 16:35:29 pm »
Защото като Хензел и Гретел, справяйки се с опасностите, добиваме зрелост и се връщаме вкъщи с повече опит.
И в тоя ред на мисли-

Притча за помощта

     Един ден в какавидата се появила малка дупка. Един човек наблюдавал как пеперудата часове наред се бори за да излезе от малкия отвор. В един момент му се сторило, че тя няма да може да излезе със собствени сили. Човекът решил да и помогне. Разширил отвора и пеперудата излязла с лекота. Но тя била много малка със сгънато тяло и слепени криле. Човекът продължил да наблюдава процеса с надеждата, че един ден крилете ще се отворят и пеперудата ще литне. Това не се случило. Пеперудата прекарала живота си с изкривено тяло и слепени криле. Тя никога не могла да полети. В желанието си да помогне, човекът не уважил борбата на какавидата, създадена от природата и необходима, за да се изпълнят с жизнени сокове тялото и крилете и, за да може пеперудата да стане достатъчно силна, че да излезе сама от какавидата и да полети.
     Понякога борбата е точно това, от което се нуждаем в живота. Липсата на препятствия в живота би ни осакатила. Ние не бихме могли да бъдем толкова силни, колкото трябва, и никога не бихме били способни да полетим.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 16:51:46 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #328 -: Януари 20, 2010, 16:54:30 pm »
Защото като Хензел и Гретел, справяйки се с опасностите, добиваме зрелост и се връщаме вкъщи с повече опит.

Това важи само ако човеците живеят 300г.  ;) , иначе всичко е напразно .
Каква зрелост ще добие едно дете на 4-5 години загинало в катастрофа ?
Това с прераждането си е празна работа (колкото и да ми се иска да е вярно) .

Тук ще постна цитат от един "осъзнат"

Цитат
ТОВА СА САМО ЩРИХИ НАЛИ....НО БАС ДЪРЖА ЧЕ ВЯРВАШ ПОЧТИ В СТО ПРОЦЕНТА ОТ ТОВА КОЕТО ИЗБРОИХ....ОТ ВСИЧКО ТОВА СЪМ СЕ ОТРЕКЪЛ, ИЗГОРИХ ВСИЧКИТЕ СИ ОКУЛТНИ КНИГИ. КАЗВАМ ТИ ГО НЕ ПРОСТО ТАКА.БИЛ СЪМ ПРЕД КРАКАТА НА БОГ. ВИДЯХ НОЗЕТЕ МУ. ЧЕЛ СЪМ ВСЯКАКВИ ТАЙНИ КНИГИ И СЪМ ВЪЗПИТАН В ПЪРВИЧЕН ЕЗИЧЕСКИ ПАГАНИЗЪМ,....НО НИКОГА НЕ БЯХ ЧЕЛ БИБЛИЯТА,МНОГО ЕЛЕМЕНТАРНА И ЕВОЛЮЦИОННО ОТПАДНАЛА КНИГА СИ МИСЛЕХ ЧЕ Е. НАЙ-СТРАННОТО И ВЕЛИКО ОТКРИТИЕ,КОЕТО НАПРАВИХ ЗА СЕБЕ СИЕ ЧЕЧЕ ТОВА Е БОЖИЕТО СЛОВО КОЕТО Е ИСТИНА. ЗНАЕШ ЛИ КАК РАЗБРАХ-ЕНЕРГИЙНИТЕ НИВА С КОИТО ОБЩУВАХ,КАКТО И ДУХОВТЕ НА ЗОДИАКА ИЗВЕДНЪЖ СЕ ПРЕВЪРНАХА В НЕПРИЯТНИ СЪЩЕСТВА ,КОИТО БИБЛИЯТА НАРИЧА ДЕМОНИ.Е, АЗ ИМ ГОВОРИХ ТОВА СЛОВО В ЛИЦЕТО-НЯМАШ СИ НАПРЕДСТАВА КАКВИ ГРИМАСИ И КАКВИ ПИСЪЦИ СЪМ ЧУВАЛ НАЯВЕ. ОСОБЕННО КОГАТО ИМ ЦИТИРАМ ЗА "ОГНЕНОТО ЕЗЕРО, ПРИГОТВЕНО ЗА ДЯВОЛА И ПАДНАЛИТЕ МУ АНГЕЛИ" ИЛИ ИМ ЗАПОВЯДВАМ ДА СЕ МАХНАТ, КОГАТО ИМ ТРОША ГЛАВИТЕ.
ИМА БОГ, ИМА ДЯВОЛ КОЙТО МЕЧТАЕ ДА БЪДЕ КАТО БОГА И КОЙТО ИМА ВЛАСТТА ДА СЕ ПРЕПРАВЯ НА СВЕТЪЛ АНГЕЛ, КОЙТО Е БИЛ ТОЛКОВА БЛИЗКО ДО БОГ,"ПРЪВ ПО КРАСОТА И СЪВЪРШЕН ПО МЪДРОСТ-ПЕЧТ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО". ИМА ГРЯХ И АД, ИМА ДЕМОНИ И СЛЕД СМЪРТТА НЯМА ПРЕРАЖДАНЕ, ЗЕМЯТА Е В ЛАГАЛНАТА ВЛАСТ НА ТОЗИ КОЙТО Е ИЗВЕСТЕН ПОД ИМЕТО САТАНА. УЧЕНИЯТА КОИТО ТОЙ БЪЛВА ИМАТ СИЛА,ЗАЩОТО СА ОГЛЕДАЛНА ПРОЕКЦИЯ НА БОЖИЕТО ЦАРСТВО. ТРАГИЧНАТА КОНСТАНТА НА ВСИЧКИ ОКУЛТНИ УЧЕНИЯ Е ЧЕ НИКОГА НЕ МОЖЕШ ДА ЖИВЕЕШ ЦЕНОСТИТЕ, КОИТО СЕ ПРОПОВЯДВАТ В ТЯХ. мОЖЕШ ДА ВИДИШ БЛЯСЪКА ИМ НО НЕ И ДА ГИ ЖИВЕЕШТУК Е И УЛОВКАТА...
ТРЯБВА ДА ХОДЯ,ДО СКОРО
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #329 -: Януари 20, 2010, 16:55:03 pm »
konstantin2007   ;D
Цитат
Защо не проповядва нещата в прав текст?!
Това е логичен въпрос за жена и дете.Но приказката -Жените и децата са невинни поради незнание.
Имаш ли си представа колко лошо е да говориш за някои неща в прав текст.Мъжете го учим цял живот и пак грешим.Казаното в прав текст пречи на този на когото е казано да го научи сам.За това е прието че личния пример е най-добро за в момента.Умния се учи от грешките(личния пример) на другите,а глупавия от собствените си грешки.Много хора чакат на готово,някои да им каже и после реват -ми той ма накара.Казаните неща в прав текст са вредни както за единия така и за другите.Не всички са достигнали до знанията да приказват в прав текст.Затова смирението особенно за жените е много важно,незнайната(неосъзнатата) жена е много опасна за себе си и за околните.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27