Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #300 -: Януари 19, 2010, 04:30:54 am »
Общо взето за хората вай-важната и близка дума е ВЯРА.Думата религия е малко по-далечна, защото е по-сложна за обяснение на обикновените миряни.Вяра в доброто, в близките, в труда, чрез който оцеляваш, в честното отношение, в традициите и рода, в приятелите, и т.н.Всеки ВЯРВА  в доста основни неща, които го крепят и му дават сили.
Тук може да има срвнение, коя религия е по-духовна, обърната и към развитието на интелекта, не само към сляпото подчинение и кланяне на бог. :)
Всичко зависи от религиозните водачи, които са начело на дадена религия и традициите и.Ако те са личности, мислят и работят правилно, то дадена религия е във възход.Ако са слаби духовно, имат повече материални цели или са интриганти, то религията им е в упадък, както например е у нас.Е не всички духовници у нас са такива. ;)Това си мисля аз.

Тук може да има срвнение, коя религия е по-духовна, обърната и към развитието на интелекта, не само към сляпото подчинение и кланяне на бог."
- Отговор:философската страна !!!
Които иска да следва водачи  да си ги следва .Нали знаеш шийтска поговорка??:"На когото аз съм водач и Али е негов водач" ;D
Тенденцият сляпо да се придържаме към система вярвания ,да я пазим от нова ,трансформираща  информация не е нищо друго освен форма на интелектуален материазлизъм.Религията напрактика не може да те обогати духовно.
Кажи сега ,ако  си имаме и ние един Али и  тръгнем с него, каква ще е целта и как ще я постигнем ???
Ех ,ревниво  си защитавате религията ,а не разбирате, че религията само ни дели един от друг .Вече и кръстоносни походи почнахме?
В крайна сметка религията ще сбъдне мечтата на еврейте ,за  намаляването на популацията на човечеството.И с наша и тяхна  помощ  ще постигнат :
"Известно количестно хаос и разрушения действително са необходими за установяването на новия
ред."-от  богоизбраните . ;)
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 05:13:47 am от ALive »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #301 -: Януари 19, 2010, 11:43:13 am »
Религията разчита на една сляпа и манипулируема вяра. Тя не се задоволява само с това хората да вярваме. Религията има нужда да вярваме именно в това, в което Тя иска да вярваме. И не бива да оспорваме! Който оспорва или се съмнява е враг на Религията ( църковната). Целта е Вярата да носи Спасението, трябва да вярваме, за да оцелеем!
В този ред на мисли, няма най-праведна религия! Всички изхождат от Бога , но вървят към собствена цел!
Религията е най-праведна преди да се пречупи през гоненията на грешните люде!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #302 -: Януари 19, 2010, 13:23:18 pm »

Които иска да следва водачи  да си ги следва .Нали знаеш шийтска поговорка??:"На когото аз съм водач и Али е негов водач" ;D
Тенденцият сляпо да се придържаме към система вярвания ,да я пазим от нова ,трансформираща  информация не е нищо друго освен форма на интелектуален материазлизъм.Религията напрактика не може да те обогати духовно.
Кажи сега ,ако  си имаме и ние един Али и  тръгнем с него, каква ще е целта и как ще я постигнем ???


Да досега, в повечето случаи религиите са служели и служат на нечии лични и/или групови (царски, кралски, шахски и т.н.)интереси. Сега ако някой иска да стане нов религиозен водач, да го наречем Йоан, ще трябва къртовски да се потруди, щото ние сме видели и знаем и двете страни на нещата-и религиозните и атеистичните и не вярваме само на цитати.Ще трябва да взема примери от живия живот, от действителността.

После ще допълня :)

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #303 -: Януари 19, 2010, 13:33:29 pm »
Здравейте. ;D
Доста се отплеснахте.Религия и вяра са две различни неща.Не ги смесвайте.Религията бих оприличил на философията на живота,ако не е манипулирана умишлено.Докато вярата е съвсем друго нещо.Имаме християнска вяра,и съответно тая вяра има и религия. Която е знанието как да стигнем до това в което вярваме.Сложно е но се надявам да съм ви помогнал с нещо.
 Живи и здрави.:hi:
П.П. Движението при православието става без водачи, а със съвети-пример 10 Божи съвета(заповеди).Другите съвети са в религията ни.
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 13:35:04 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #304 -: Януари 19, 2010, 13:48:23 pm »
Нима религията може да съществува без вяра?
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #305 -: Януари 19, 2010, 15:13:50 pm »
Нима религията може да съществува без вяра?

Ти вярваш ли безпрекословно в религията ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #306 -: Януари 19, 2010, 15:24:56 pm »
Ти вярваш ли безпрекословно в религията ?

Вярвам във себе си, като част от Истинския Чист Бог и неговата религия! Другото, масовката, разпространението, Библията са човешки грешни дела, създадени за контрол и манипулация! Ние хората, като едни малки несъвършенства, все се опитваме да изкривяваме чистите понятия...В стемежа си да се обединяваме, ние всъщност се делим! Лошото е ,че бавно се учим...

Нима началото на всички религии не е едно и също? Бог! И все пак ни е нужно да го наричаме с различни имена, да го делим, да се делим ние самите, да се СЪДИМ, да се убиваме и обиждаме, да определяме коя е по-праведна религия, при все , че всички действат чрез насилие....
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #307 -: Януари 19, 2010, 15:53:00 pm »
Вярвам във себе си, като част от Истинския Чист Бог и неговата религия! Другото, масовката, разпространението, Библията са човешки грешни дела, създадени за контрол и манипулация! Ние хората, като едни малки несъвършенства, все се опитваме да изкривяваме чистите понятия...В стемежа си да се обединяваме, ние всъщност се делим! Лошото е ,че бавно се учим...

Нима началото на всички религии не е едно и също? Бог! И все пак ни е нужно да го наричаме с различни имена, да го делим, да се делим ние самите, да се СЪДИМ, да се убиваме и обиждаме, да определяме коя е по-праведна религия, при все , че всички действат чрез насилие....

Абсолютно прав си . Моето питане беше заради твоя въпрос :
Нима религията може да съществува без вяра?

Но ти сам отговори че може .Има религии но ние не вярваме в тях а в някаква си наша  истина ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #308 -: Януари 19, 2010, 15:58:36 pm »
В такъв случай, по-правилно е да попитаме Коя е праведната, истинската вяра? Или! Защо имаме нужда да се заблуждаваме?! ;)
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #309 -: Януари 19, 2010, 15:59:13 pm »
Нима началото на всички религии не е едно и също? Бог! И все пак ни е нужно да го наричаме с различни имена, да го делим, да се делим ние самите, да се СЪДИМ, да се убиваме и обиждаме, да определяме коя е по-праведна религия, при все , че всички действат чрез насилие....
8) :drinks: 
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 16:06:45 pm от ALive »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #310 -: Януари 19, 2010, 16:25:50 pm »
В такъв случай, по-правилно е да попитаме Коя е праведната, истинската вяра? Или! Защо имаме нужда да се заблуждаваме?! ;)

Точно !
Аз загубих Сина си и сега се чудя в какво съм вярвал до сега , защо и във какво да вярвам от тук нататък. Колкото повече чета идвам до заключението че всичко е  една голяма заблуда , една голяма лъжа .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #311 -: Януари 19, 2010, 16:44:28 pm »
Здравейте.
Цитат
Нима началото на всички религии не е едно и също? И все пак ни е нужно да го наричаме с различни имена, да го делим, да се делим ние самите, да се СЪДИМ, да се убиваме и обиждаме, да определяме коя е по-праведна религия, при все , че всички действат чрез насилие....
Преди бях писал по темата,но пак ще се опитам да изкажа моето мнение.
1.Вярата е лично качество,както и истината.Тъй че до истинската вяра всеки достига сам.Не става с подражание.Вярата отваря вратите към живота.Религията е предмет(образователен)за да може всеки да намери пътя към живота(единение).Религията не помага без вяра,вярата не помага ако не е истинна(различни сме и всеки си намира истинската ).Това е вследствие на уникалността ни вярата е една но пътищата са колкото хора я търсят.
2.
Цитат
Бог! наричаме с различни имена,
Всеки сам,всеки народ сам си търси/създава Бог.Но един е Бог.Същото е както при вярата.
 Всичко което има за база истината е правилното.А до истината се достига чрез ръкотворни знания.
Живи и здрави :hi:
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 18:02:48 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #312 -: Януари 19, 2010, 16:48:57 pm »
В такъв случай, по-правилно е да попитаме Коя е праведната, истинската вяра? Или! Защо имаме нужда да се заблуждаваме?! ;)
Праведната истинската вяра,е тази която те кара да живееш в сихрон и хармония с останалия свят.Може да не изповядваш определена религия и пак да бъдеш светец!
Относно нуждата да се"заблуждаваме",аз бих я нарекла духовна нужда,нужда на душата да се развива и да"запази"своята връзка с Бога...Но е"забравила"как да търси пътя към Бога.Правим го по погрешен начин.Вместо да го търсим навътре в себе си,хората го търсят в храмовете и"духовните"лидери и водачи.
Лошото е,че в състоянието в което се намираме в момента и етапа на който сме,повечето хора допускат съвсем съзнателно да бъдат заблуждавани,дори жадуват за това,защото ги е страх от отговорноста за собствената им съдба.Много по удобно е да вярваме,че някой горе разпределя и решава всичко,и от теб нищо не зависи. :hi:
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 16:51:19 pm от konstantin2007 »

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #313 -: Януари 19, 2010, 17:17:23 pm »
Много по удобно е да вярваме,че някой горе разпределя и решава всичко,и от теб нищо не зависи. :hi:
Според мен има "нещо", което дава насока на живота ни, но ние сме тези, които решаваме накъде да тръгнем. Убедил съм се от личен опит и съжалявам, че съм бил толкова нерешителен и не съм се възползвал от възможностите, които това "нещо" ми е предоставяло.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #314 -: Януари 19, 2010, 19:26:22 pm »
 Християнската вара и религия е най-праведна, независимо от всички спекулации и пумия която се излива ежедневно. Всеки сам решава в какво и кой да вярва. Дали във вселенски разум дали в извънземни от плеядиански произход, дали във галактически федерации и стопаджии. Дали в летачи и хвъчащи сенки или в змейове горяни, рептлии
и т.н
Но хората вярват най вече в това което им оттърва.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27