Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210818 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #270 -: Декември 10, 2009, 19:43:17 pm »
   Праведна или най-праведна?
   Може ли изобщо да се степенува праведността? Като цвят, светлина или сила се явява? Ако се разберем изобщо, какво всъщност представлява това понятие.
   Праведност ме навежда към правилност. Правилно се постъпва при предварително налични условия или условности. Преценката би следвало да се прави от поставилия условията, или представител посочен от него. В този смисъл при праведността са изпълнени условия.... и дума не може да става за безусловност... И къде остава Безусловната Любов?

   Такива мисли ме налетяха в момента.
    :hi:
  P.S.
   
Цитат
Ние раздавайки любов създаваме сродните си души и така чрез тях променяме кармата си.
   И над това помислих. Променяме кармата си... следователно остава налична карма. А докато има карма си оставаме "екскурзианти" в кръговрата... Тъжно ми се струва. А не може ли без карма? ;)
   :hi: Признавам само безусловната ЛЮБОВ,която не изчезва, не се променя, не търси някакви свои права изобщо онази дето НЕ ОТПАДА! Другото е човешка влюбеност, с всичко произтичащо като проблеми от нея. А относно наличието на карма, без такава какво ще правят българските души там където няма забавления, каквито намираме тук на Земята? ;)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #271 -: Декември 12, 2009, 09:16:11 am »
Праведна? .....
Може би се има предвид коя религия най-малко се е отклонила от Истината в стремежа си към нея. Коя е останала неопетнена и чиста.
Там е работата , че повечето религии имат по минимум пет "пръста" , като дядовата ръкавичка и  се получава една.....


 :hi: Да, съгласен съм с това мнение!
Но не бива да се гледа на хората които изповядват дадена религия а да се търси Религията с правилни основи и идеология. Понеже ние хората сме непостоянна величина днес правим добро утре го рушим. И единствено правилната концепция на църквата или деноминацията която посещаваме може да ни вкара до някъде в правия път.  А как да я разпознаем? Като потърсим тази която наистина и на практика проповядва пазенето и на десетте заповеди.Като нито една от тях не е маловажна осбенно пренебрегнатите от православито Втора заповед:
Изход 20:4 Не си прави изображение, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;
Изход 20:5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят,
Изход 20:6 а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди.
Четвъртата която е посочена като белег за познаване на божия народ:
Изход 20:8 Помни [b]съботния[/b] ден, за да го освещаваш.
Изход 20:9 Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела;
Изход 20:10 а на седмия ден, който  е събота на Господа твоя Бог, да не вършиш никаква работа, ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът, който е отвътре вратите ти;
Изход 20:11 защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина; затова Господ благослови съботния ден и го освети.
 и последната 11 заповед:
Иоана 13:34 Нова заповед ви давам, да се любите един другиго; както Аз ви възлюбих, така и вие да се любите един другиго.
Иоана 13:35 По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.

А какво е любовта:

1 Коринтяни 13:1 Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка.
1 Коринтяни 13:2 И ако имам пророческа дарба , и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.
1 Коринтяни 13:3 И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите , и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.
1 Коринтяни 13:4 Любовта дълго търпи и  е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,
1 Коринтяни 13:5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,
1 Коринтяни 13:6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
1 Коринтяни 13:7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
1 Коринтяни 13:8 Любовта никога не отпада; другите дарби , обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.
1 Коринтяни 13:9 Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме;

Е аз бих казал, че проблема не е в това че няма такава църква, проблема е че малко са хората които търсят правилната църква повечето държат на традициите: Там е ходил баща ми там ще ходя и аз.   Или си търсят нещо което да им гъделичка Егото, най-голямата, най-красимата и най...- хиляди глупости :unknown:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #272 -: Декември 12, 2009, 09:26:20 am »
 :)

Истината е навсякаде! Търсиш ли я ще я намериш!
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #273 -: Декември 12, 2009, 18:01:06 pm »
:)

Истината е навсякаде! Търсиш ли я ще я намериш!
  :) Вероятно е така, но кое е истина и кое не? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #274 -: Декември 12, 2009, 18:25:39 pm »
То и за истината си има тема, всяка религия обещава неща дето май никой жив не ги е видял. Който иска да си вярва в врели не кипели.  ;D  :blum1:

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #275 -: Декември 16, 2009, 23:11:28 pm »
Здравейте.Един път писах по темата но явно съм останал неразбран.Просто въпроса е поставен неправилно.въпроса не е коя религия е най-праведна. А дали нашата религия е правилна. Та на темата всеки народ сам си намира формата на образованието и предметите които да се изучават.И така имаме история, математика,българскиезик и литература,електротехника и др. предмети.Религията е сбора от тия предмети като елеткротехниката се явява като начално образование преди религията, защото религията е висшето образование на енергиите които тепърва ще се учим да работим с тях.И това е правилния начина не чрез разни хорски методи като, медитации или тям подобни глупости.Всеки народ е уникален и сам си събира знанията за да извърви пътя към единение с живота.Това значи че всякакъв чуж опит ни отдалечава от единение с живота.Защото по законите на Вселената,Живота,майката Земя и нашата майка България всеки народ трябва да достигне до единение с живота със своите знания, а не като копира чужди такива.Тъй че вместо да се занимавате с глупостите на другите народи, се обърнете към нашите обичаи традиции и религия.Но не забравяйте че заради това че сме намерили нашия път сме мразени от други народи, и сме подложени на геноцид(джихад) и сродни на тях лоши неща.Не им помагайте като се занимавате с тяхните глупости, ние сме народ с хилядолетна история. Другите знаят на колко хиляди години ни е държавата и правят всичко възможно да ни попречат като ни крадат и унищожават историята.Но срамно и жалко за тях.Нищо не може да се скрие,просто няма как.Това което не знаете е че България е извървяла пътя си, до там че вече има лечители(не самозванците).Хора които наистина имат знанията и подкрепата на живота.Защото са се развили със собствените си знания.А знанията им и живота им са признати от Живота като правилни, и имат достъп до енергии(не чрез абракадабри)с които могат да лекуват и да правят добрини.Затова има много публикации че българите щели да лекуват другите народи.Да ама не.Всеки народ сам си върви по пътя и когато другите извървят своя ще се съберем и ще си помагаме. Живи и здрави. Мислете като българи, стига сте се занимавали с хорски работи. :hi:
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 20:39:11 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #276 -: Декември 16, 2009, 23:48:31 pm »
Здравейте.Един път писах по темата но явно съм останал неразбран.Просто въпроса е поставен неправилно.въпроса не е коя религия е най-праведна. А дали нашата религия е правилна.

Разбран си-не се коси.Праведност и правилност са синоними, почти на 100 % еднакви.Въпросът е, че праведност е правилност по църковоному.
Това не е проблем.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #277 -: Декември 30, 2009, 16:44:42 pm »
По ред на номерата:

1. Християнство (понеже повечето сме християни(е кръстени поне))

Християнството произлиза от юдайзма. Като цяло пропагандира любов към всички и всичко твърди, че има само един Б-г, което означава че си само приписва монотейзм. Но уви в християнството има много ама много "богове" Св. Св. Кирил и методий, Свети Георги, Свети Стефан.........
Пловдивчани ако сте забелязали на тунела от страната на центъра, когато минавате има един плакат на който пише Свети Ерм повелител на Пловдив(до колкото помня беше Ерм не ме бесете). Щом градовете си имат покровители а Б-г е един няма ли известна противоречие, може би няма но в следващото доказателство ще видим колко политейстично всъщност е християнството.
Съществуват три разклонения на християнството(за които знам):

-Православни(ние българите)
-Католици(на запад с глава папата)
-Протестанти(най спазващи християнството но и те падат)

В православната църква със сигурност сте забелязали че е пълно с икони на който се кланят, целуват, молят се на тях..... (Нямай друг Б-г освен Мен)

Католиците са още по-лесни, в техните църкви е пълно със статуи(идоли) на светци на които хората се кланят, молят се... абе въобще лицемерна работа отнова е нарушена същата заповед

При протестантите вече е по интересно, в техните "домове б-жи" няма нито икони, нито статуи точно за което са протестанти, но въпреки това събират пари за Б-г всевиждащ, всеможещ абе знаете как продължава.

Още малко забележки към католиците: Христос казва на Петър "На теб основавам своята църква" което не значи че трябва да сложите костите му под "светия престол"

2. Юдайзъм

Същото като християнството само дето няма стар завет и всичко е изплагиятсвано от Кабала и египетската религия(чието име уви незнам).

И тук забележки, в битие пише че Б-г създал човекът по свой образ и подобие и затова наще са решили да режат мъжкия член и клитора на жената защото те са по висши от Б-г и са решили че е направил грешка като им ги е дал...... направо страхотна логика

3. Исляма

Не съм чел корана дори не съм го виждал наживо но знам горе долу от приятели( изповядващи исляма) знам, че не се различава толкова много от християнството затуй погледенете забелжката за юдайзма.

4.За всевъзможните политейстични религии мисля че няма смисъл да говоря.

Май ги обхванах сега да преминем към Будизъм.

Будизмът нарочно не го пиша като точка 5та защото това не е религия не се кланят  . Будизмът е източо философско течение което казва че с усамотяване и медитация може да се постигне духовно въздигане и знаете как продължава.
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #278 -: Януари 04, 2010, 14:03:39 pm »
 :hi:

Ако трябва да говорим относно религия аз силно вярвам че всеки си има лично мнение и си го отстоява до края.
Времената се менят и разбира се ние се променя ме с него.
В миналото когато се изповядваше религията мозакът ни разбираше нещата по един начин а сега когато четем библията разбира ме коренно различно нещо! Точно тук е (разковничето)загадката според мен. Промяната, ние вижда ме и вярва ме според нивото на което сме се развили до момента.
Сега всичко е различно, и по това можем да разберем че идва време за промяна.
Ако всичко тече и всичко се променя ние трябва да се променим с времето.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #279 -: Януари 04, 2010, 14:23:04 pm »
:hi:
Ако всичко тече и всичко се променя ние трябва да се променим с времето.

Ами то си тече и ние се променяме  ;) а може и да не е вярно ако се вземе ония лаф за стареца
(един старец вървял суркайки краката си се спънал в една плочка и извикал ееееххх какъв бях на времето ,обърнал се видял че няма никой наоколо и казал ,същото л...о си бях !)
Та каква ми е идеята , едни се променят само физически а някои освен физически и духовно.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #280 -: Януари 04, 2010, 14:29:35 pm »
Само когато го поиска ме ще го има ме! Искай и ще имаш! Търси и ще откриеш!
 :)
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #281 -: Януари 04, 2010, 19:21:09 pm »
Разбран си-не се коси.Праведност и правилност са синоними, почти на 100 % еднакви.Въпросът е, че праведност е правилност по църковоному.
Това не е проблем.

Замислих се дали са синоними.
Всъщност думата праведен има корен "вед", който означава знаещ, виждащ, разбиращ.

Думи с този корен, за които в момента се сещам са:
Веди - виждащите, знаещите
Неведение - незнание, невиждане
Ведомост - книга, където е описан ред и информация
Веди - (като глагол) Знай, зная
Неведоми (са пътищата Божи) - непознаваеми, неподлежащи на узнаване, на виждане, разбиране
Уведомявам - въвеждам в знание
Ведующ - който знае, знаещ

Не знам дали има общо с латинското 'виждам' - видере
Нали според някои част от латинския произлиза от древнобългарския.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #282 -: Януари 08, 2010, 20:38:16 pm »
  :)  Същият корен ни води и към думата,ВЕДЬМА=ВЕЩИЦА. Също се свързват много и специфични знания и то в много посоки. :hi:
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 09:39:19 am от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Max

  • Гост
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #283 -: Януари 08, 2010, 21:32:07 pm »
Как ви звучат думи като " православен" и "правоверен"?
На мен - като опит за изтъкване на собственото превъзходство.

Аз съм страдал като дете от такива религиозни претенции за превъзходство.
Баща ми е католик, а майка ми - православна.
По тази причина, заради религиозния фанатизъм на родителите на баща ми винаги съм имал само един дядо и една баба / родителите на майка ми/.

Ако търсите праведност в религиите...
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 21:33:44 pm от Raven »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #284 -: Януари 08, 2010, 21:37:51 pm »
Как ви звучат думи като " православен" и "правоверен"?

Raven Те са прави само на думи и криви по дела !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27