Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #90 -: Ноември 20, 2008, 15:51:36 pm »
Даам, първоизточниците и дълбоката основа на всяка религия са общи, и едва след това идва изопачаването и тълкуванията. В самата си основа религията няма за цел манипулацията на хората,а е средство за трансцендентализиране, и се явява отражение на най-дълбоките нива на човешката и общочовешката психика и стремежа към развитие и одухотворяване.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2008, 12:08:57 pm »
Направо на въпроса:
Нито една религия е най-праведна.
или по-скоро тази, която е само твоя

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2008, 14:22:24 pm »
Християнството е най-праведно! Точка! Няма да чета повече глупости в тая тема! Вие всичките се сте низвергнати от Бога!


П.П.
 :P
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2008, 15:11:05 pm »
Ок, щом казваш, ама той креду-хуму-хуму-нуку-нуку-аку-а ще те накаже за дързостта ти ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #94 -: Ноември 26, 2008, 16:49:34 pm »
Всеки ден като влизам във форума и виждам тази тема за най-праведна религия, се чудя защо продолжава интереса към нея, след като всичко беше казано в общи линии, и всяко едно пренасилване на темата единствено ще вкара хората в състояние от което страдат милярди човеци от хиляди години, разбира се някой ще каже че именно за това трябва да се разнищи проблема, и аз бих замълчал, ама не защото нямам какво да кажа, а защото как да обяснявам че за мен религията е старо средство за намиране на светлина в тунела, и че нещата за мен вече не касаят въпроса, има ли Бог или не, или пък как се нарича, а вниманието ми е насочено в момента в/у това как аз ще се превърна в Богоподобен, въпреки всичките ми недъзи, само в това ми е проблема, а  вярата ми, че съм НЕРАЗДЕЛНА част от бога, съответно и той е неразделна част от мен, не пренадлежи на съмнение. Е за това бих замълчал, защото който обсъжда религия ще ме приеме за много враг, ама много, ако му ги разправям тези вярвания, е да ама не, не и в този форум по дяволите, не и тук, навън да, ама не и тук, тук където научихза толкова много неща за моята вяра, където усетих приятнят полъх на истината, където се срещнах със сродни души, където започнах практическата и най интересната част от пътуването, трябва да споделям, и няма да замълча също заради темпото с което сме длъжни да спазваме ( все пак се чуват приказки за 2012).
Гледай сега какъв егоист е човекът, до сега като натисках (непрочетени публикации)и ми излизаше темата -коя е най-праведната релгия, ми ставаше неприятно, а сега нямам терпение да го видя същото, защото касае вече и мен (м/у другото Кабалата учи, че Бог е най-голямото его, нещо което ми прилича на измиване на домат с арсен примерно, и то с цел изяждане след това).
 Моля ви, кажете ми що за чудо съм?
Сигурен съм, че има много още да науча от вас, бъдете щедри с отговорите де, може и припратки ако ви марзи ;)
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #95 -: Ноември 26, 2008, 17:16:19 pm »
Няма значение коя е най-праведна важното е да е една.

Неактивен gettattoo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #96 -: Ноември 26, 2008, 20:49:32 pm »
Според мен най-правдивата религия е религията, която носите в сърцето си. Сигурен съм, че всеки от вас е имал малки "подсказки", за това кое и как да избере. Аз вярвам и благодаря, че Го има.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 22:45:20 pm от Mirotvorec »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #97 -: Ноември 27, 2008, 00:48:06 am »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #98 -: Ноември 27, 2008, 10:05:12 am »
"праведност" и "религия" са нсъвместими неща.
ВСИЧКИ Религии са с цел манипулиране на хората и нямат нищо общо с Бога

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #99 -: Ноември 27, 2008, 11:21:53 am »
Никой не е съвършен - същото важи и за религиите, духовните учения и всичко останало. Сляпата вяра и тоталното отричане са еднакво лоши. В религиите има истина, има и лъжа, и най-често хората виждат приоритетно едното пред другото, без значение кое. За манипулацията: Всичко може да бъде използвано за манипулация - абсолютно всичко. Колкото повече истина има в една манипулация и колкото по-очевидна е тази истина, толкова манипулацията ще бъде по-успешна. Манипулаторите винаги изграждат своите заблуди около някаква истина, оставят повърхностния слой, който е очевиден за всички и започват да насаждат една неправилна представа за нещата в дълбочина, изкривяват техния смисъл, представят вътрешното им съдържание по погрешен начин. Всъщност, в немалко случаи изкривяването на една истина не става в резултат на умишлена манипулация, а на невежество.
« Последна редакция: Ноември 27, 2008, 11:34:30 am от Iris »

Неактивен horbat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
« Последна редакция: Декември 28, 2008, 16:29:25 pm от horbat »

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 04:45:02 am от Una »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #102 -: Декември 29, 2008, 14:13:39 pm »
Християнството е най-праведно! Точка! Няма да чета повече глупости в тая тема! Вие всичките се сте низвергнати от Бога!


П.П.
 :P

А ти си мега изтрещял от тва свинско със зеле. Я ми кажи, не са ли изтрепали християните най-много хора:)?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #103 -: Декември 29, 2008, 18:36:53 pm »
Обероне, не знам кой е изтрещял със зелето, ама това е очевидна ирония :P

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #104 -: Януари 02, 2009, 04:47:51 am »
Обероне, не знам кой е изтрещял със зелето, ама това е очевидна ирония :P
Като ТАЗИ ли?
 :P
(гледам тук езиците са много модерни...Във всеки пост ги има)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27