Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211379 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #120 -: Юни 28, 2009, 11:18:57 am »
   Споделям личното си мнение, като не искам да ангажирам никого с него.

   Религия и вяра. За мнозина те са неразделни. Няма религия без вярва. Така ли е?
   Супер, ама какво ме грее мене тази завързалка?
   Ако съм шеф и собственик на фирма или корпорация ;), кого бих взел на работа? Кого бих повишил в иерархията?
   Дали вярващия ми? Дали вярващия си, че може да върши качествено нужната дейност? Или този, който ако не ме познава то поне има знания и умения? Бих взел този за който знам, че има знания и умения а не онзи за когото просто си вярвам, че би могъл да ги има.
   Ако приема на доверие вярващия в мен, то тогава следва, че не бих искал да се знае истината за мене. А кой би искал истината за него да не се тиражира? Онзи на когото работата му не е чиста.
   Ако поканиш в дома си майстор за когото вярваш, че може. Ако той също само си вярва, че може. Тогава вероятността да опропастиш дома си клони към 100%. Така ли е?
   Та затова питам аз: Какво ме грее вярата мене? Как може за божествените приоритет да е вярата в тях на когото и да било? Ако е така, то колко божествени са и дали не са самозвани себебогоизбрали се?


   Библията започва с принципа "Речено-сторено"

   Бог рече нещо и току станало за ден.
   Рече друго и то хоп - реалност.

   Де го Бог с умението си и не рече примерно "Сатана изчезни!" И да биде така?
   Или сегашния заел позицията "Бог" не е същия онзи от "Писанието"!?
   Ако обаче Е онзи, то работата се смарангясва... Назначавал е разни Сатани на отговорни постове и сега неможе да ги мръдне и с Топ...т.е. и Сина Му явно не е успял, щом сме на това дередже (речено на "английски").

   Какво ще кажа на религиозните и вярващите?
   Ами продължавайте както сте си избрали, защото може аз да съм в грешка или пък съвсем умишлено да проправям пътя на Онзи любим сапун за незнаещите и неможещите - Сатаната...който и да си мислят че е той. Ама си е добро оправдание на пропуски и недостатъци, били те в знания или умения.


   Бъдете себе си! Другото едва ли е важно... ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #121 -: Юни 28, 2009, 13:20:48 pm »
В "Книга Урантии" Михаил Небадонски, Твореца на нашата Локална вселена Небадон, се посочва в края на 3-та част, че идва на Земята за последното си прераждане като Исус Христос. Ето ти връзката за името Михаил и Исус.

За повече подробности вземи прочети цялата книга, за да научиш и други мнения, а не само вече до болка изтърканата за мен Библия, която е писана от хора като тебе и мене и не е никакво божествено писание - поне за мен.
Само че Урантия е една голяма тухла (а не е книга, която да се преглежда само) и затова по-добре прочети извадки от нея, преработени в книгата на Хуан Хосе Бенитес - "Завещанието на свети Йоан", а също и "Бунтът на Луцифер" (пак върху извадки от контекста на Урантия). Има ги в "Спиралата" в електронен вариянт. :)

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #122 -: Юни 28, 2009, 13:23:57 pm »
А ето тук, Н. е пускал отделна тема за седемте превъплъщения на Михаил от споменатата по-горе книга "Завещанието на свети Йоан"

http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=6196.msg108409#msg108409

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #123 -: Юни 28, 2009, 13:48:52 pm »
 :)Добре ще я прочета, мен от тухли не ме е страх,

някой има ли линк към Урантия за изтегляне

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #124 -: Юни 28, 2009, 15:33:09 pm »
Ето ти я Урантия на руски

http://www.urantia.org/kniga/

на английски

http://www.urantia.org/papers/index.html

Официалната страница на Фондация "Урантия"

http://www.urantia.org/index.html

Книгите са достъпни и текста е целият.

Приятно четене. :)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #125 -: Юни 28, 2009, 20:39:17 pm »
 :)Благодаря
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #126 -: Юли 26, 2009, 16:45:27 pm »
Вярата, това е кредит на доверие, който се дава добровопно, а институционализираната религии я изискват като налог.

Истински напредък в достигане на хармонично развитие се достига чрез съчетаване на директно (лично) знание, (а не вяра) за БОГА и медитацията.

Между личноста и БОГ не трябва да има някакъв посредник!!

Когато казваш гордо - Аз съм християнин. Спомни си светата инквизация и за  онези 6 000 000 жени и мъже изгорини на кладите!! Също и за онези милиони избити инако вярващи. Бог ли сътвори инквизацията? А индулгенцията? Мюсюлманите за да стимулират убиици превръщат рая в долнопробен бардак. Преди да избереш религия запознай се и с тъмната й страна, а всяка една има такава

Няма праведна институционална религия. Просто не резбирам нуждата от някаква организация която да ме манипулира и аз да съм съгласен с това.

Фанатизъм - неспособност до се мисли самостоятелно придружена от жестокост.

Аз знам, че има Бог, убеден бях изключително категорично, даже бих казал чрез жесток урок, затова съм невярващ. Стремя се единствено към решаване на всяка ситуация така, че съвеста ми да е чиста. "Никога не правя това което не искам да ми се случва" Това е моето мото и уверявам ви много ми помага защото винаги ме задължава да заставам и на отсрещната страна.

Най-съдържателната дискусия във форума, има мадериалисти, вярващи удеалисти, за съжаление и фанатици и даже циници, но не открих гностици. Да ги включим и тях в дискусията, още повече, че те са над суетата на ЕГОТО!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #127 -: Юли 26, 2009, 20:03:51 pm »
Точно този въпрос е пораждал най-много изцепки на религиозна тематика по света. Всяка религия вижда бог от различен ъгъл. И да не забравя да добавя, че когато има вяра има и съмнение. Когато решите да си купите хляб от магазина, трябва ли ви вяра, за да направите първата крачка. Вие просто излизате и го правите. Колкото едно начинание се намира по-далеч от реалността, в коята се намираме, толкова повече възниква съмнение за реализирането му и тогава човек има нужда от вяра. Същото е и с вярата в бога.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #128 -: Юли 26, 2009, 21:37:56 pm »
Когато вярата не води до знаене и можене просто е безсмислена!!
Принципа на съвременната медицина е да поддържа колкото се може повече хронично болни, защото излекува ли ги секват печалбите. Пример: диабета - инвестират ли в лекарство за лечение на тази болест ще рухне цялата инсулинова индустрия. Сега си задай въпроса защо нито една институционална религия не инвестира в науката за научно доказване на божествното? Нали не вярвате да са бедни и причината да е липса на средства. Знанието те прави независим и това е недопустимо за институцията религия. Печели се от  вярата защото е лесно манипулируема, а от независимия не се печели. Туров 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #129 -: Юли 26, 2009, 22:15:01 pm »
Много точно казано!!! Подкрепям на 100% това изказване.
« Последна редакция: Юли 27, 2009, 00:45:03 am от Mirotvorec »

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #130 -: Юли 27, 2009, 02:44:02 am »
Уважаеми mitko,

съвременната медицина не може да насмогне на заболяванията в последно време. Не защото тя ги създава, а защото се раждаме болни. Наследствен диабет - това не е измислен и въображаем израз. До скоро за човечеството тази болест сполетяваше само възрастни хора, но вече изобщо не е така - възрастовата граница пада главоломно, толкова, че отсъства такава.

 Инсулинът е лекарството, в което са инвестирали и действително са получили индустрия. Въпреки, че гестационният диабет е резистентен към инсулин. Да разбирам ли, че идеята ви е как е нужно друго лекарство, което ... няма да цели индустрия, или очаквате някой да вложи ресурси срещу човешката еволюция ... в нови лекарства?
А и между другото - диабетът е нелечим, поради сложната степен на увредимост и всеобхватното му поражение върху ендокринната система. "Tricky disease" е.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #131 -: Юли 27, 2009, 08:58:43 am »
Уважаеми колеги, приканвам ви "религията" на медицината да обсъждате в друга, по-подходяща тема.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #132 -: Юли 27, 2009, 09:47:57 am »
Миротворец,
Можеш ли, да ми посочиш сфера от живота която да не оплетена от нишките на духовноста в частност религията. Защо тя - религията - може да изразява отношение към всеки аспект от битието, а обратното не може? Отношението на религията към материалните и духовни ценности, подчертавам, на отделната личност определя нейната стойност. Силата на отделната религия е в мнозинството споделящо КРИТИЧНО ценностите й!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #133 -: Юли 27, 2009, 11:08:55 am »
Честно казано, от теб очаквах по-адекватна реакция на молбата ми.
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 00:31:51 am от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #134 -: Юли 27, 2009, 17:50:10 pm »
 Разбрах, желаеш да съпоставяме отделните религии, но за мен няма такива, защото целите на всяка поотделно и на всички заедно са едни и същи: Тотален контрол над духовноста и чрез него натрубване но материални облаги. Нали не Бог е спуснал различните ценови разписания. Убеден съм, че единствения път за достигнем хармонично развитие на силна, самостоятелна личност е медитацията!! " Медитацията не е ренигия, но тя способства засилването и изчистването на религиозните вярвания". Женевиев Полсън

Моето мнение е, че медитацията трябва да се разглежда като религия, защото дава директен достъп до божественото!!! Затова трябва да се допусне обсъждането й като праведна или не наравно с другите!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27