Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #75 -: Май 26, 2008, 15:21:05 pm »
Въпроса за "сивите" според мен е ясен - след като са дошли тук от друго място... значи са извън земни, дали аурата им е сива, кожата им е сива и т.н. незнаем :)

Искам да задам един въпрос. Защо от всички религии решихте, че само Иисус Христос е "праведният" избор ?! Преди 3000 години нямало ли е Бог ? А преди 300 000 ?
Също така предполагам почти всички знаете че параметрите му :), изобщо не са уникални и ги има в "месии" много преди него...

Нуждаем ли се толкова много от ЕДНО ИМЕ на което да се молим ?! Бог има ли име и изобщо трябва ли да притежава конкретна същност ?
Иисус не е ли възможно да е един от МНОГО ПРАВЕДНИ пътища, които с времето са били покварени именно от тези които наричаме "сиви"  :-\

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #76 -: Май 26, 2008, 17:39:23 pm »

Искам да задам един въпрос. Защо от всички религии решихте, че само Иисус Христос е "праведният" избор ?! Преди 3000 години нямало ли е Бог ? А преди 300 000 ?
Също така предполагам почти всички знаете че параметрите му :), изобщо не са уникални и ги има в "месии" много преди него...

И какво от това, че ги е имало? В историята има цикличност, всичко се повтаря. Другите месии са си изиграли ролята в едно друго време.

Цитат
Иисус не е ли възможно да е един от МНОГО ПРАВЕДНИ пътища, които с времето са били покварени именно от тези които наричаме "сиви"

А как може да бъде покварен един праведен път?! Мисля, че при силно вярващите трудно може да стане това, затова и са обект на постоянни атаки.

Не е изключено, да има и други пътища, водещи до Истината. За всеки влак си има пътници. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #77 -: Май 26, 2008, 18:46:31 pm »
Малко ми е странно, че думата "праведен" се отнася към религиите. Праведни/неправедни могат да бъдат единствено самите хора. Освен това именно религиите най-често определят чрез каноните си кой е праведен и кой не е.

Също така предполагам почти всички знаете че параметрите му :), изобщо не са уникални и ги има в "месии" много преди него...
"Параметрите" му са описвани от хора, както и на всички други месии. Не мисля, че е по силите на който и да е човек да оцени и сравни духовното развитие на различните пратеници.
Нуждаем ли се толкова много от ЕДНО ИМЕ на което да се молим ?! Бог има ли име и изобщо трябва ли да притежава конкретна същност ?
Да. Нуждаем се от някаква форма или идея. Човек е ограничен и за да възприеме Бог, трябва да го ограничи по някакъв начин. Друг е въпросът, че хората вече тотално са изопачили смисъла на молитвата.
Иисус не е ли възможно да е един от МНОГО ПРАВЕДНИ пътища, които с времето са били покварени именно от тези които наричаме "сиви"  :-\
Аз не бих използвал думата "покварени". Хората принизяват абсолютно всичко до собственото си равнище. Прилагат ученията частично - избирателно, според това което на тях им е удобно и лесно, а останалото изпускат или променят според прищевките си. А пътят е един. Различните религии са предназначени да посочат предстоящата част от този път на своите последователи, по подходящ и разбираем за тях начин. Въпреки сходствата, в природата еднаквост не може да съществува. Колкото са хората, толкова са и начините по които този път ще бъде извървян.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #78 -: Май 26, 2008, 23:50:49 pm »
Искам да задам един въпрос. Защо от всички религии решихте, че само Иисус Христос е "праведният" избор ?! Преди 3000 години нямало ли е Бог ? А преди 300 000 ?
Също така предполагам почти всички знаете че параметрите му :), изобщо не са уникални и ги има в "месии" много преди него...

За мен Исус е - за други не е...Аз мислех по примера и исках да ви подскажа, че най-големите фанатици са на граничните религиозни линии - в случая - Християнство/Ислям и че там фанатизма на хората предизвиква нови измерения в религиите и начините на молене и затова се случват чудеса. Аз съм срещала и чудеса писани от мюсюлмани направени от Аллах във военните зони.

Да не забравяме и историите в Индия и в Бурма, които се дискутират толкова разпалено - сблъсъка на атеистите/будистите и мюсюлманите/будистите/хиндуистите.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #79 -: Май 26, 2008, 23:55:12 pm »
Дано да не е лошо това което пиша, защото не съм много уверен, обаче освен Иисус има сигурно още 30 персонажа които са 1 към 1...
Означава ли това, че става дума за едно и също но в друго време с друго име ?  :-\

Неактивен User2942

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #80 -: Юни 05, 2008, 00:04:12 am »
След дълъг анализ на въпроса за религийте, след разсмисъл върху въпроса за доброто, любовта и Бог, достигнах до логично за мене мнение.
Според мен Бог е един, и е превъплащение на любовта и доброто. Бог е дал основните религий на света чрез различни пратеници, и всяка от тези религий разучава различен етап от духовното развитие на човека и душата. Тези различни етапи са примерно:
1.Новия Завет, учещ на смирение и прочистване на съзнанието, е подходящ за западния, материален свят.
2.Будизма, акцентиращ върху чакрите и медитацията с цел единство в Бог и пътуване из астралния свят пасва върху индийската култура и начин на живот.
Доста от религийте са изопачени с цел манипулация, пълно е с корупция, да не говорим за измислените от хората канони.
Забравете за църквите и религийте, опетнени поради различни причнин(било то за добро или зло) от хората. Четете библията, корана и писанията за буда и ще достигнете до истината. Аз вече ви казах какво мисля за разделението на знанията за душата, и ми излежда правдоподобно и логично. Това разделение води до илюзията за "божествени народи", примерно еврейският въпрос. Бог дава спасението чрез хора, и всички символистики в библията примерно са изобразени със земни символи. Така и Исус Христос, в човешка форма, трябва да принадлежи към някоя нация, в случая евреин. Еврейте не са избраната от бога нация, след анализ на библията разбрах, че под еврей не се има предвид нацията еврей, а еврей са всички духовно "обрязани" хора. Това е един символизъм, каращ необразованите да вярват, че еврейте като нация са нещо специално.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #81 -: Юни 05, 2008, 15:45:48 pm »
Новият завет, до колкото знам е написан вчера и със сигурност не от Бог...

Неактивен User2942

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #82 -: Юни 05, 2008, 20:44:57 pm »
На мене ми прилича пък точно на божие слово, какво имаш в предвид.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Относно: Коя религия е най-праведна ?
« Отговор #83 -: Юни 05, 2008, 20:45:30 pm »
Всяка една религия е форма на контрол с цел отдаване на силата на външен източник, а не вглеждане навътре. Будизма най се доближава до тази идея, но и той е много окастрен...
Силата на човек е в неговата вяра, чрез която той може да променя светът в който живее. Както казва Хор религията е форма на контрол върху нашата вяра. Чудесата сами си ги правим, в каквото вярваш това става. ;)  

Неактивен mario

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #84 -: Юли 23, 2008, 01:17:07 am »

Някой чел ли е откъси от Египетската книга на мъртвите, мисля че и това си е вид религия, подготовка за живота в отвъдното по време на живота ни на Земята?

Cъщите обещания, като вино, месо и тн. Само липсват 72 те девици :D

Цитат
Ако мъртвият е научил това заклинание по време на земния си живот и ако той е наредил да се напишат тези текстове по стените на ковчега му, той ще може да излиза от жилището си и да прониква там по своя воля и желание, без да му бъде оказано и най-малко противопоставяне. Освен това хлябът, бирата и месото ще бъдат на негово разположение върху жертвеника на Ра. Той ще живее в полетата на Сехт Иару,*18 от жътвата на пшеницата и ечемика ще му бъде дадено дял. Той ще бъде силен и ще преуспява там, както на земята.
http://www.taiji-bg.com/articles/mixed/m14.htm

topteglo

  • Гост
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #85 -: Септември 09, 2008, 19:48:21 pm »
Започнах темата с голяма доза ирония.
Целта беше да се заредят един след друг коментари които са противоречиви. Това би трябвало да покаже слабоста на чудото наречено религия.
Едни зашитаваха Христос, други Буда, трети Аллах......
Всички тези хора имат едно общо- те са напреднали в знанията и практикували начин на живот който ше донесе радост в живота ти.  Това че ги почитаме като идоли не ми се струва удачно. Да ги имаме за пример е друго нещо. Да се стремим да напреднем и ние та най-после да се зарадваме на живота- това е целта.
Досега нещата са идеализирани и това не е помогнало много на хората.Ако се движим със същите темпове, това за което са говорили тези хора ще го проумеем след около 1000 години. Всички тези персонажи са приемани едвали не за богове- един вид над хората,недостижими.

Проблема може би е в това че има заповеди- едвали че постигнеш хармония в живота си ако спазваш 10 правила ,но не си осъзнал същността на хубавия живот.
Истината е че няма универсална формула за постигане на това състояние. Колкото са хората толкова са и пътищата. Затова религиите са извън смисъл- поне духовен де. Те си изпълняват чудесно политическите и обществени функции.Те просто са нещо като партии(само дето искат да се прикрият зад етикета "праведен").

Така че да не ви дреме нито за Христос ,нито за Буда, нито за Аллах...
Гледайте да подобрите своя си живот и да допуснете радостта до вас, както и да се стремите тя да продължава колкото може повече. Ако днес си бил радостен и си прекарал добре деня, то и ти ще си добре и Бог ще се радва че сте си общували.


Честит Рожден Ден !!!

Пожелай си нещо !!!
« Последна редакция: Септември 09, 2008, 19:53:51 pm от topteglo »

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #86 -: Ноември 19, 2008, 22:43:17 pm »
Най-праведна е религията, която не съществува. Не мисля че човек има нужда от религия под каквато и да е форма.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #87 -: Ноември 20, 2008, 00:59:31 am »
Най-праведна е религията, която не съществува. Не мисля че човек има нужда от религия под каквато и да е форма.
Не е нужно да се абсолютизира. Ако човек не знае как да се справи с нещо в живота си, нормално е да потърси помощ, съвет, насока, докато се научи да се справя сам. Религиите първоначално целят именно това. Хората естествено са заменили истинската помощ с Фалшива, или пък с правенето на другите зависими от предоставяната им помощ, наместо да ги научат да се справят сами в духовните си търсения. Религията буквално означава свързване, преди всичко на човека с вътрешната му (духовна)същност, защото човекът потенциално съдържа всичко в себе си и може да се научи да го проявява в живота си.

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #88 -: Ноември 20, 2008, 10:50:13 am »
Ако човек не знае как да се справи с нещо в живота си, нормално е да потърси помощ, съвет, насока,
Има и други начини да се справиш. Религията не дава съвет, не помага... единствено дава двусмислени и свръхестествени(понякога глуповати дори) обяснения за светът в който живеем. Тя е точно толкова фалшива и измислена, колкото и Дядо Коледа. Тя е създадена от човека, за контрол над масите. Единствената и функция и до днес е същата. Погледнеш ли назад какво виждаш? Светата инквизиция изгаряща на клада всеки дръзнал да оспори истинността на християнството, лъжи и борба за власт над непокръстените държави...

"Религията е цената, която човек плаща за това че е интелигентен, но все още не достатъчно..."

"You never see animals going through the absurd and often horrible fooleries of magic and religion... Only man behaves with such gratuitous folly. It is the price he has to pay for being intelligent but not, as yet, quite intelligent enough." - Aldous Huxley ( Ako някой желае ще преведа цитата )

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Коя религия е най-праведна?
« Отговор #89 -: Ноември 20, 2008, 13:56:05 pm »
Религиите и някои други духовни учения са дадени първоначално в доста символична форма. Това разбира се предоставя и доста възможности за манипулация и като резултат неизменно се появяват и догмите. Човешкият ум все още работи почти изцяло на равнището на конкретната мисъл и затова повечето хора се нуждаят от разтълкуване на дадените символи за да могат да ги разберат (най-повърхностно и частично). Тук отново се появява една огромна възможност за манипулация или за зараждане на недоразумения (в по-добрия случай). Всъщност дори и символите да са правилно разтълкувани, обличането им в думи ги ограничава и изопачава пълния им смисъл. Анализиращото мислене не може да даде разбирането, което дава синтезиращото мислене използващо символи. Анализиращото мислене може да служи единствено за основа, просто като един етап от развитието на мисълта.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27